skusenosti s kalibrom .22-250

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55536 od cowhuntersk
skusenosti s kalibrom .22-250 bolo vytvorené cowhuntersk
mate prosim vas niekto skusenosti s tymto kalibrom ? je to ako .222 rem ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55558 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Nie je to ako 222R, je to vykonnejsi kaliber. Skusenosti ti napise kolesart, ked sem zavita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55585 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému skusenosti s kalibrom .22-250
lovec1 musis mat pamat jak korytnacka 8o cowh...neviem co od tejto raze ocakavas ale poviem ze po 3 rokoch skoro dennodenneho polovania s 308W, 7X64 7x57 sa vraciam k tejto 22_250 pretoze mi poskytuje doslova vsetko co do puntika potrebujem. Pre mna a moj celorocny styl polovania No-1 mam tikku v 22_250 a teraz dokupujem do sauera varmint hlaven v tom istom. Pred rokom ju pri volbe atakovala 243W ale 22-250 je vitaz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55614 od eso
Odpoveď od eso na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Skús byť konkrétnejší s tým poskytovaním doslova všetkého čo potrebuješ. Porovnaj to s predchádzajúcimi rážami čo sa týka balistiky ale hlavne ranivosti na jednotlivé druhy zveri.....Ak možno tak obšírnejšie. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55617 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Tibor v com je to ,,lepsie" ako 220Swift??? Viem si predstavit zohnat ..mozno by sa to dalo...do 22-250 KJG strelivo..to by bola sila.Ale HORNADY ma v tychto kal. ako 22-250 a 220 SWIFT alebo 204 Ruger super vyber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55630 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Nikdy som nerozmyslal ci je "lepsi" ako 220swift nakoniec su to balisticky a vykonovo podobne "nadupane 5,6mm" Nechcem to tak nejak napisat ale swift je pomaly vybehova raz aj ked v USA sa povazuje za nesmrtelny. Ovsem ak sa rozhodujes medzi 22-250 a swiftom tak logicky ako pre europana - slovaka je pre teba z viacerych hladisk prijatelnejsia 22-250 (ak neprebijat inak ti to moze byt fuk). V ponuke ju ma aj CZ a strelivo S&B - to som vsak nikdy neskusal....22-250 vs. 220swf kratka nabojnica, kompaktne horenie prachu, vyrovnane tlaky, mensie vybracie v komore - konzistetne vzdy vyrovnana presnost.
<br/> Mal som v nej aj KJG ale nezistil som nejak zvlast rozdiel oproti beznym komercnym strelam. V konecnom dosledku pri ustovke 1115-1200m/s to ani nepostrehnes. A naslapanim KJG niekam na kozmickych cez 1300m/s je akurat tak uz len vypalovanie nabehoveho kuzela.(vyvrt 5,6mm k pomeru &quot;velkej&quot; nabojnice-vysoke tlaky) Podla mna nema KJG v tejto razi nejak smerodatny zmysel, zvlast na vacsiu vzdialenost ako 350m-tam je optimalne spolahlivy bezny softpoint. Ak to pouzivas na co mas (srncia, skodna, prasata) nebudes mat problem- s klasickym beznym softom. Pisal som mnohokrat ucinky na zverine...hematomi ako skoro pri kazdej razi ...mozno mimo 9,3x62 Mega ;/ Horeuvedena zver z 85% ostavala na fleku. Vyborne bolo Sako gamehead 55grain Vo=1115m/s, najlepsie sa mi vsak osvedcil jak co do presnosti tak ranivosti NBTip. Nepouzivat okrem skodnej varmintove strelivo na raticovej. Neprestreluje ta odbieha min. 100m bez priestrelu a farbenia. Ak nestrielas na poliach jak ja zver nikdy nenajdes (ani na snehu) Ak vsak zbieras kozusiny nie je lesie riesenie (doporucujem 40grain VMax od Hornadyho) Vysoku nestrielat ani smolky na komoru. Velka hmota, silne kosti - zabije ju urcite spolahlivo ale moze odbehnut dost daleko s vnutornym farbenim. Znamy v CR s tym striela (55grain NBT)vo vojenskych lesoch 4-5 danielok mesacne do 300m a nemal vraj lepsiu raz. Neviem - nesudim....
<br/>Len pri nastreleni na 150m inak normalne 200m mozes s beznou loveckou optikou systemom prenosu kriza na chrbat zveri spolahlivo zasahovat malu srnciu zver na 250-280m, potom je potrebna ina - klikacia optika. (inak priestrel je aj na 350m)
<br/>Finta rovno &quot;z krabice&quot; alebo odruky s nevyslahanym vyvrtom a komorou, beznou optikou, ak zrovna nepadaju krupy a neduje hurikan, nema problem aj s priemernym strelcom vdaka pochej balistike a rychlosti zasahovat na poliach srnciu a skodnu pre pobavenie aj na 300m.
<br/>Zistil som preto ze nepotrebujem silnejsiu raz pretoze ak to hodim do quickloadu v pohode vystacim na srnca energeticky na 400m a to ho aj tak spolahlivo neprecitam, nekope, neohluchnem, je lahka, bezne kupovane strelivo dosahuje v beznej flinte bezne 1cm rzptylu na 150m, nemusim sa trapit balistikou kde to dopadne ak zver stoji na 100-150-220m a poskakuje ak ju zeru komare a ovady, lebo inak by som sa ulikal k smrti. Pre mna 22-250 OK.
<br/>Joj za budol by som 204Rug. specialtitka jedine tak na skodnu - podla mna ako 17fireball. Netvrdim uz len teoreticky ze na raticovu sa neda ale preco nema to logiku...!
<br/>Eso nehnevaj sa ale ak sedis za pocitacom daj si trocha namahy a posurfuj po bal. tabulkach a vyrobcoch streliva a porovnaj si sam za mna to tiez nikto nespravil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55631 od eso
Odpoveď od eso na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Kolesart, v tvojom príspevku je presne to čo som chcel aby si napísal. Nešlo mi o tabuľkové hodnoty, na to som už dosť veľký a viem čítať. Išlo mi práve o praktické skúsenosti, ktoré si nadobudol s týmto kalibrom.
<br/>Takže toľko k tomu. Mne si odpovedal.
<br/>Lovu zdar!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55632 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Eso ;)
<br/> Ked si teraz robim inventuru v hlave 25kusov srncej co som s 22-250 strelil mi vychadza ze do 200m je jedno kam to srncia dostane, dokonca musim priznat ze od tych 200m je aj znacenie zveri akoby lepsie. Inak padne na mieste a klepe sa v krci, ta raz je skratka rychla....pri zasahoch dozadu pecen vyzerala ako by presla mylncekom na maso, pri zasahoch na makko stoji v krci a potom padne. Vela klasickeho znacenia som s nou neprezil. Vstrel, vystrel je na oboch stranach v deke rovnaky - o velkosti strely, po stiahnuti na vystrelnej podla zasahu (lopatka, klby, rebra) hematom s priemerom cca 10cm, podla zasahu no.... prip. stuhnuta krv co sa da s blanou orezat, v komore masakra co myslim ze je OK, zomlete casto byva aj to co nebolo zasiahnute.
<br/> Pri jednom srncovi na cca 60m pri zasahu sikmo zpredu, Sako Gamehead 55grain rozbil ramenny klb, zlomil 2 rebra na protilahlej strane a zastavil sa na stehennej kosti. a nasiel som polovicu prijektilu plast+jadro. Mozno je foto v galerii, neviem ale strelu mam mozem odfotit.
<br/> 2 srncov som strelil s 40grin. Vmaxom od Hornadyho, vysledok onicom...srncia vystartuje a odbieha min. 100m kym nevykrvi dovnutra bez priestrelu a pada. Hematomy absol. ziadne, vystrel ziadny, v komore masaker tmavej kase. Je to skratka na skodnu, tenky plast, hrot pri naraze rozprasi strelu, do dutiny. Na liskach inak nadhera, ani nevie kedy je mrtva, bez vystrelnej strany a posk. kozusiny.
<br/>Z poslednych 10 kusov srncej co som s 308W teraz strelil srncia odbiehala (s farbenim az po 10m) bezne 20-30m odbeh ...zbytocny prebytok vykonu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57469 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
No a je pouzitelny ten kaliber 22-250 aj na jelenice a mlade jelene?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57489 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému skusenosti s kalibrom .22-250
ano bez problemov ale pre istotu by som strielal na takuto zver max. do 200m, no nechcem rozputavat stale tie iste polemiky o vyrovnanosti a spolahlivom usmrteni, samozrejme ze sa moze stat ze odbehne (tak ako pri mozno kazdej inej beznej razi) Jeden a ten isty staly problem je ze 22-250 resp. 5,6mm farbit bude malo resp. vobec.Znamy vo vojenskych lesoch ČR s tym striela rocne viac ako 50 kusov danielej vsetkej velkosti do 300m bez problemov, ano aj dospele daniele.
<br/>PS: uz mam objednanu hlaven do S202, Teraz 308W co tam mam je OK ale ma nijak vlastne neohurila to je aj logicke. Je to bezny dobry naboj ale 22-250 je pre mna specifikum co mne jednoznacne vyhovuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57491 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Vies, kolesart ja si chcem na policii poziadat o zmenu kalibra na IZ 18-zlamovacke, teraz tam mam 222 rem, ale nepaci sa mi. preto uvazujem o 22-250 rem. Neviem sa vsak este napevno rozhodnut, ci to bude ten kaliber, alebo nejaky druhy. Zatial zbieram postrehy a nazory na male kalibre po nete. Mam totiz zaujem aj o kaliber 7,62x39, tak neviem. Alebo ma este zaujal stary kaliber v ktororm sa uz zbrane nerobia a to 6,5x52R. Ti, co ho maju ho chvalia a nepustia z ruky. Tak neviem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57500 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému skusenosti s kalibrom .22-250
ja uz si nikdy v zivote nedovolim niekomu radit pri vybere kalibra iba ak sa konkretne opyta na jeho vlastnosti - a hlavne ak som ho vlastnil...ked som si kupoval 22-250 bolo to v case ked bol u nas este doslova ako wildcat (vlastne riziko co a ako bude dalej....dostupnost streliva, vlastnosti a pod.) a ked som si tu pytal v predajni naboje tak nevedeli o com rozpravam....poviem ti len jedno ...ak si priaznivec rychlej, vykonnej plochodraznej nekopavej raze v malom priemere, je 22-250 najdostupnejsi a uz i u nas bezny no podla mna specificky spickovy kal. v 5,6mm. Neviem co vlastne chces o nom vediet a na co to potrebujes...prejdi prispevky dozadu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57501 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Tak Kolesart - 22-250 rem by som chcel z toho dovodu, ze ma plochu drahu strely. Vyuzil by som to na lov lisok, pretoze na otvorenom priestranstve je nemozne sa k nim dostat blizko a na dostrel brokovnice uz vobec nie. Samozrejme chcem s tym lovit aj srnciu zver. Ale zmenu kalibru potrebujem hlavne preto(z povodnej 222 rem), pretoze hlaven je uz zodrata a vidno, ako sa uz odlupuje z vyvrtu. Pokial to bude mozne, tak to sfotim a dam sem obrazok, pokial sa bude dat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57504 od macoun
Odpoveď od macoun na tému skusenosti s kalibrom .22-250
To:bonecrusherx5
<br/>Kolego,kalibr 6,5x52R patří již dlouho mezi t,z.v. nestandartní i když dnes je možno
<br/>zakoupit výrobek zahraniční.Zbraně v komisním prodeji.Teď zrovna je nabídka
<br/>kulobroku v této ráži.Lovu zdar.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57506 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Pre MACOUN Viem, ze je nestandartny, ale mne sa paci a srnciu ja nelovim na 200 metrov. A ta strela S&amp;B ma taky tupy oloveny hrot, malu rychlost-no na srnciu ako stvoreny. urcite to pri takej nizkej rychlosti nerozbija a bude vhodnejsia, ako ked strelim s otcovou 243 win, ktora ma vysoku rychlost. Zatial u mna tolko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57507 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Ty nespekuluj z nejakou zmenou..tu IZ-ku vyhod a kup si dobru flintu v tom kal.Staci aj plastovy Remington...urcite daleko lepsia volba ako nejaky rusky nepodarok.Len do toho napchaš € a vysledok ta moze nemilo prekvapit.Kaliber 22-250 je vynikajuci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57508 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Bubi, ja si myslim, ze ta ruska IZ-ka zlamovacka ma velmi pevne uzamknutie. Ja som ju kupil novu aj s puskohladom za 200 eur. ZBK 110 je oproti tomu uzamknutiu smejd. A ten remington, kolko stoji? Alebo porad predajnu. Mozes aj orientacnu cenu. Diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57510 od lanus
Odpoveď od lanus na tému skusenosti s kalibrom .22-250
bonecrusherx5 - pokiaľ je Iž-ka Tvoja &quot;srdcovka&quot; a páči sa Ti strela s plochým hrotom (FN) tak podstatne lepšia voľba ako 6,5x52R je 30-30 Winchester ! www.zbrane.webz.cz/4.html ;)
<br/>
<br/> Na &quot;ďalekú streľbu&quot; sú však .22-250 resp. 223 Rem. použiteľnejšie ! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57511 od macoun
Odpoveď od macoun na tému skusenosti s kalibrom .22-250
PRE BONECRUSHERX5 PLNĚ S Vami souhlasim,na srnčí to byla ve své době hodně
<br/>používaná ráže,ale dříve měli myslivci asi více času na lov,stříleli na menší dálky,
<br/>nikdo by nestřelil na 400 metrů,jak se na loveckém foru chlubí někteří lovci.
<br/>S tímto nábojem by to asi ani nešlo,ale to neznamená že se jedná o náboj slabý.
<br/>V Žalmanově Myslivosti je tento náboj chválen pro srnčí jako ideální,šetrný ke zvěřině
<br/>a kulička neohrožující daleko okolí,což se nedá říci o všech nábojích.Máte moje
<br/>sympatie Váš přístup by se měl vyučovat při adeptských kursech.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57512 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
lanus, IZ nie je moja srdcovka, ibaze ma velmi pevne uzamknutie. O tej 30-30 win som tiez rozmyslal. Lenze je okolo toho tolko vybavovania, ze sa mi do toho nechce. Treba dat zbran na tormentacnu skusku, poziadat o zmenu kalibra na policii, kolky, od puskara, ci ma platnu licenciu-proste vela zbytocnych hovadin pre mna. V kazdom pripade sa tej IZ.ky 222 rem chcem zbavit. Striela presne, ale ja chcem inaksi kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 325 návštevníkov a žiadni členovia on-line