Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55676 od Rempo
Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser bolo vytvorené Rempo
Ahojte.
<br/>
<br/>Potrebujem pomôcť s výberom guľovnice dobrej kvality, chcem kúpiť zbraň čo mi vydrží dlho a bude spoľahlivá a presná.
<br/>
<br/>Zvolil som tento štvorlístok keďže je mi najmilší a uvažujem hlavne nad týmito zbraňami.
<br/>
<br/>S cenou bez optiky by som nechcel dať viac ako 3000€.
<br/>
<br/>Držal som každú teda R93, 202Highland, seyr clasic, a aj KR1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55677 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Urcite ten Sauer202H

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55680 od pungahaua
Odpoveď od pungahaua na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Takú čo nemá lisované súčiastky, bodové zvary a šrúby s imbusom alebo krížom.
<br/>Čiže radšej starú ale drahú klasiku, napríklad Manlicher SCHöNAUER, s novou hlavňou, s klasickým brunírom a šelakom. Vydrží ešte 100 rokov a s takou sa možno aj chváliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55681 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
no to bude diskusia:D
<br/>mal som s 202 a teraz mám manlicher pro hunter...ak odhliadnem od pažby (202 drevo a manlicher plast)..tak mi to príde rovnako kvalitné...v tejto kategórii to bude skôr o tom čo sa ti páči...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55682 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
a co tahle flintička tu jsi zkoušel www.mauserwaffen.de/M-03-Arabesque.125.0.html?&L=1?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55683 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Asi tak. J som tiez vyberal medzi týmito dvoma. Blaser sa mi paci, ale je to predsa len LEGO. ´Pre 202HL ma presvedcilo hlavne podpazbie, ktore je mne &quot;do ruky&quot;, u Manlichera je podstatne hubsie, ale je to vec vkusu a poistka. A hlavne to, ze Sauer nema ziadny plast v tele pusky /nehovorim o pazbe/. Proste zda sa mi podstatne elegantnejsia. No, ale aj zeny chutia kazdemu ine, hlavne nech su kvalitne :) Ktora komu ako sadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55684 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Mauser M03.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55687 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
rempo - I keď je to mimo &quot;témy&quot; tak : www.mauser.com/M-03-Alpine.354.0.html?&L=1[/] .
<br/>
<br/> Veľmi šikovnou a nie drahou voľbou je podľa mňa MANNLICHER CLASSIC LIGHT s mech. mieridlami .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55688 od Rempo
Odpoveď od Rempo na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Mauserkou som ešte nemal tu česť..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55689 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
jednoducho musí ti sadnúť...mne napríklad nie príliš dokonalá plastová poistka manlicheru sadla lepšie ako naozaj špičková poistka na S 202...(možno pre to že častejšie používam brokovnicu a je tam podobný princíp)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55742 od Rempo
Odpoveď od Rempo na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Má niekto aj recenzie na tieto zbrane? Hladal som na nete v skoro všetko v cudzom jazyku..
<br/>
<br/>Blaser R93, Sauer 202 Highland, Manlicher steyer clasic, Merkel KR1 teda aj Mauser M03

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55745 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Recenzie nečítaj, všetky stoja za... Niekto ich predsa zaplatil a predajca zapožičal zbrane na testy, prípadne poskytol tomu kto testuje a píše záverečné hodnotenie mimoriadnu zľavu. Čítal som pár testov na nemenované značky tureckých brokovníc a smial som sa až som plakal. Sám som pred časom totiž tú tureckú kvalitu kúpil na základe pravdivého testu a tiež som zaplakal, ale nad dôsledkom zlého rozhodnutia. Navštív predajne, preštuduj si zbrane a ak ich majú kamoši, hoď ich do pleca, najlepšie ak Ti dajú vystreliť dve-tri rany, preštuduj si pažby a hlavne poistku, ktorá Ti nemusí sadnúť. U značiek, ktoré si tu uviedol neurobíš chybu, je to len možno o dizajne tvare pažby a povrchovej úprave, stupni dreva na pažbu, dåžke hlavne a podobných parametroch, ktoré po čase prestaneš vnímať. Pre mňa je dôležitý a veľmi napináčik, skús ako funguje, či je tichý a pod. Ak napíšeš do firiem dve vety pošlú Ti podrobné prospekty, aspoň mne poslali. Preštuduj si ich. Popýtaj sa kamošov, každý Ti doporučí pravdepodobne to čo má ak je s tým spokojný. Pozor, poľovníci sú v tomto málo objektívni. Ja mám Sauer, tak , aby som bol objektívny Ti ho doporučujem a syn Mišo má Mannlicher - tiež je veľmi spokojný a odporúča. Mám kamošov čo majú Merkel a Blaser - veľmi chvália. Polož si ich na pult a ktorá sa Ti pri prvom pohľade najviac zapáči tú vezmi - sú to všetko dobré značky.
<br/>P.S. Ak máš dosť dukátov, nešetri na prevedení u niektorých firiem býva podľa mojich zistení dosť veľký rozdiel v kvalite modelov na spodných priečkach oproti tým vyšším radám a to aj napriek tomu, že je to zhodný model. Každý Ti poradí iný kaliber, nedaj na nikoho, vezmi ten čo Ti sedí. Prajem šťastnú ruku a plnú peňaženku. Alebo naopak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55783 od Rempo
Odpoveď od Rempo na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Ahojte.
<br/>
<br/>Prosím Vás, kde sa dá na Slovensku pozrieť Mauser M03.?
<br/>
<br/>Kludne aj u Čechov, mám to na skok.
<br/>
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55788 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
www.arms-cz.cz/ tady si ho můžeš prohlídnout ale češi jezděj nakupovat do německa:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55791 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Mauser by mohol byt u Jedličku v Zelenči pri TT. Zavolaj tam (0905 248 478).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55857 od Rempo
Odpoveď od Rempo na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Tak po dlhom zvažovaní sa mi zatiaľ najviac páči Sauer S202 Elegance (ale aj highlander) a silno mu šľape na päty Manlicher Luxus.
<br/>
<br/>Čo poviete? Je tá umelá poistka na manlicheri až taká &quot;rušivá&quot;.??
<br/>
<br/>Mauser je dobrá voľba ale ...
<br/>
<br/>Voľba kalibru padla na 30-06 spr.
<br/>
<br/>R93 som zavrhol kvôli možnosti zaseknutia nábojnice. Merkel mi nejako &quot;nesadol&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55861 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Cau, tak mam 2 mannlichery a ta poistka nieje taka zla ako na prvy pohlad vyzera, viem ten plast tomu nedava velku doveryhodnost ale ver mi, ze je to v pohode a zvyknes si, ta poistka je velmi jednoducha, ked rychlejsie potocis tym kolieskom tak trosku cvakne ale ked si ho trosku pridrzis tak uplne potichu odistis/zaistis a v tme vidis pekne tu bielu bodku na koliesku, ze mas zaistene. Otec ma Sauer takze to viem porovnat a ta poistka je urcite premakanejsia a tichsia ale to hadam nieje az take podstatne, hlavne aby ti sedela riadne flinta. A ten mannlicher Luxus sa ti paci? len tak zo zvedavosti sa pytam, lebo ta flinta mi vobec nesadla do oka, classic je podla mna ovela krajsi a hlavne urcite lacnejsi, mozno mi daju kolegovia co maju classic za pravdu. Je jedno co si vyberies ci Sauer ci Mannlicher, chybu rozhodne neurobis, vela stastia a presnu musku! 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55864 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
Rempo nič proti tomu výberu ale ako si došiel na to žeby sa ti v Blaser R93 sekali nabojnice??mal si ho niekedy v ruke a vyskusal si ho na strelnici??ja mam aj R93 a aj R95 a este vela kamaratov R93a este sa nám nič podobne nestalo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55873 od Rempo
Odpoveď od Rempo na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
pepies:
<br/>
<br/>možno som sa zle vyjadril, nezavrhol som Blaser ale priamoťažný záver.
<br/>
<br/>www.silvarium.com/myslivost/poradna_s/2002/s0055.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55877 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Steyr vs Sauer vs Merkel vs Blaser
nie ze by som obhajoval R93 aj ked som jej majitel.. myslim jednej zbrane.. ale tento sudny znalec napise to za co dostane zaplatene:{:{:{:{ ale tak ako pepies mam dost kamosov co maju R93 sa ani jedne3mu nic podobne nikomu nestalo ako DR Felach hehe... dufam ze to necita saujagerdany lebo bude mat krvny tlak 500 na 900... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 181 návštevníkov a žiadni členovia on-line