375H&H DISKUSIA

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57468 od bonecrusherx5
375H&H DISKUSIA bolo vytvorené bonecrusherx5
Ahojte vsetci, ktori strielate. Sem mozete pisat vsetci vase skusenosti s velkymi kalibrami na nasu zver. osobne mam CZ 550 Magnum lux v kalibri 375H&H. Piste vsetci svoje skusenosti. Na nete som nasiel aj lidi, ktori strielaju u nas s este vacsimi kalibrami. Nech sa paci, vase nazory, rady a skusenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57470 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 375H&H DISKUSIA
Tak začni, ja by som si rád prečítal Tvoje skúsenosti s uvedeným kalibrom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57471 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&H DISKUSIA
No Akela, ja som zalozil tu temu preto, aby som sa viacej dozvedel o pouzivani tazsich kalibrov u nas. Ja som si zakupil gulovnicu v polovici novembra 2010, takze skusenosti na zveri ziadne. Este nie je ani nastrelena. Strelil som len tak styri razy za sebou do stromu-konkretne jelse. Kopanec mensi, ako pri mojej byvalej CZ 550 luc, 30-06, skor by som povedal, ze slapne na rameno. Ale je to v pohode. sam som bol prekvapeny, ako prijemne sa s tym striela. Na nej je uz puskohlad Nikon Monarch E 2,5-10x50 SF IL. Tak uvidime, az ju nastrelim. Zatial by som chcel nazory a skusenosti tych, ktori nieco take maju. Tak piste...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57472 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 375H&H DISKUSIA
Myslel som, že si niečo ulovil. Syn používa 450 Marlin v Mannlicher Big Bore, zatiaľ na čo vystrelil, všetko v ohni, ani krok. Kopanec v pohode, strieľal som na terč. Optika Leupold, strelivo Hornady. Je to v plaste, do nepohody a je to fakt odolná varianta. Divina bez podliatín. Nastrelené na 100m, nie je to víťaz balistických tabuliek, ale zas nepotrebuješ psa na dohľadávku ak nestrieľaš cez 150m. Najviac mi imponuje ten účinok a min. poškodenie diviny, myslím, že tento kaliber sa za posledné dva - tri roky u nás postupne rozširuje, podobne ako 444 Marlin, resp. Goverment. Sú to pomalé a ťažké strely s dobrým účinkom a nie sú ani nejak špeci drahé. Situácia so strelivom sa bude stále zlepšovať a v podstate sa dá všetko zohnať cez net. Tak už strel nejakého čierneho a napíš. Pozdravujem. Myslel som diviaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57473 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&H DISKUSIA
Akela, a tu 450 marlyn, co ma tvoj syn, tak na akej ustovej rychlosti to fici? A aka je gramaz strely? Ja mam norma Oryx 19,44 gramovy, cize 300 grainov a pozeral som balistiku na stranke Norma ammo, no musi ti bezat aj aplikacia Jawa-inak ti to nezobrazi, tak tam si nastavis aj vysku optickej osi od osi hlavne . Je to super pomocka a pozries si hned aj balisticku krivku. Moja strela oryx 19,44 gr podla toho klesa na 200 metrov 7 cm, pri vyske osi 55 mm. Vzdy sa balisticky postavi ku 30-06 so strelou oryx 13 gramovou. Pokial by si to nevedel ovladat, napis a poradim ti. Je to jednoduche.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57474 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 375H&H DISKUSIA
Pri vzdialenosti na ktorú syn používa túto guľovnicu, balistické krivky neriešime, zatiaľ na všetko strieľal do 100m a na väčšie vzdialenosti sa ani nechystá. Nosí ju presne na tie fleky, kde sa strieľa do 100m. Malé políčka, zarastené lúky a pod., kde to na viac ako 100m ani nepotrebuješ a môžeš s tým streliť aj cez porast, je to relat. v pohode. O strelive Ti napíše syn ak sem zbehne, má ľahšiu strelu na posed a ťažšiu variantu na spoločné. Na spoločné na to dáva Aimpoint.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57475 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 375H&H DISKUSIA
Používa tieto dve strely:
<br/>www.hornady.com/store/searchammo.php?mod...t=249&categoryid[]=256&amp;categoryid[]=320&amp;categoryid[]=&amp;x=45&amp;y=10

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57476 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Akela, ja tiez nestrielam daleko, preto som sa rozhodol pre tento kaliber. Radsej si necham prist zver blizsie na istejsiu ranu. Tu balistiku som pisal len pre take info. Noja strelba je maximalne do tych 150 metrov-nie je to velka dialka. Pre tento kaliber som sa rozhodol preto, ze precital com si na nete vela pochvalnych uznani na kalibre, ako su: 9,3x62, 9,3x74R, 375H&amp;H, 416 rigby, 444 marlin, 45-70 goverment. Inak tu 45-70 gov v gulovom dvojaku ma jeden moj znamy od nas z Bardejova a hovoril, ze je to do tych 100 metrov na diviaky kladivo. Inu by uz nechcel. Striela s tym vsetko. Ja som si na forach tiez precital recenzie na 375H&amp;H a bol by si prekvapeny, kolki na slovensku, ale aj v cesku pouzivaju na nasu beznu zver kalibre od 375H&amp;H vyssie. Dokonca napr. pouzivaju aj 458 win mag, 404 jeffery, 458 lott. Tvrdia, ze ten ucinok na zver je impozantny. Tak zatial asi tak vo vseobecnosti. V prospech 375H&amp;H hra aj to, ze strelivo stoji nie vela penazi. Ja svoje normy som kupil 1-kus za 3,12 euro. Zatial v pohode. Aj do 30-06 a ostatnych kalibrov stoji kvalitne strelivo cca 3 eura 1-kus. Potom uz od 375H&amp;H celkom solidne narasta aj cena streliva. Takze zatial neprebijam, ani nik v mojom okoli, ibaze som odkazany na fabricke strelivo. Casom by som sa totiz prebijaniu chcel venovat. Uvidime do buducna. Neviem, kolko moze taka sada na prebijanie stat a aku si mam kupit. je vela znaciek. mne vsak ide hlavne o kvalitu prebitych nabojov. zatial zbieram info o strelach, strelnom prachu na prebijanie, no nazory su na nete rozne. Popripade, pokial niekto cita tuto temu, moze poradit. Moj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57477 od walther
Odpoveď od walther na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Zdravim.. Pridam par skusenosti. kedze uz nejaky cas vlastnim Browning BLR v cal: 450 marlin Strelivo pouzivam taktiez Hornady, o vahe 22,75gramu, FP Interlock a druhe strely o vahe 325 gr FTX LEVERevolution. Na puske mam osadeny aimpoint 9000L. Ulovene mam s tymto kalibrom vysoku, diviaky aj jazvec dohladavka nikdy nebola nutna vsetko bolo strelene presne na komoru. Odskok minimalny 10- 15 metrov a to len zotrvacnostou...jelen a diviak cca160kg. O poskodeni diviny sa u tohto kalibru neda ani hovorit, podliatiny skoro ziadne aj po priestrele hrubych kosti. Od kedy som zakupil tuto zbran, tak som 30-06-tku do hory nezobral. Strelba maximalne do 100metrov a na vecsiu dialku zasadne nestrielam, bud sa mi podari dostat blizsie alebo to proste necham tak. Strelbu na vecsiu vzdialenost nemam odskusanu a Aimpoint na to nieje ani stavany. Osobne som uprednostnil tažši 350grainovy FP Interlock. Proste je to kladivo do hory, do lesa na spolocne..... Pridam este pribeh. Kanec cca 150kg streleny na komoru, vzdialenost 7 metrov okamzity STOP EFEKT. Neviem neviem, keby som mal vtedy 30-06tku, ci by zo mna nebo mrzak, ktoreho rozparal diviak... Proste tomuto kalibru verim na 100% rychlo si ma ziskal a uz sa stal moju srdcovou zalezitostou!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57478 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Tak mi teda poradte, pokial by som chcel prebijat, aku strelu by som mal zvolit do mojej 375H&amp;H. Dakujem za vsetky rady. Piste...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57479 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&amp;H DISKUSIA
A sete na Walthera otazka: ten aimpoint-co je to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57480 od walther
Odpoveď od walther na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Zbrane a strelivo-&gt; (74)
<br/>Opticka a svietidla-&gt; (52)
<br/>Skrine a trezory (5)
<br/>Polovnické oblečenie-&gt; (43)
<br/>Posedy (10)
<br/>Čistenie na zbrane-&gt; (8)
<br/>Poľovnické doplnky-&gt; (32)
<br/>Výrobcovia
<br/>Nové produkty viac
<br/>NP 32 - návlek na pažbu kombinovaný
<br/>NP 32 - návlek na pažbu kombinovaný
<br/>9.50€
<br/>Rýchle Hľadanie
<br/>
<br/>Použite kľúčové slová pre vyhľadanie vášho produktu.
<br/>Rozšírené Hľadanie
<br/>Informácie
<br/>Platba a dovoz
<br/>Ochrana súkromia
<br/>Podmienky používania
<br/>Kontakt
<br/>
<br/>Aimpoint - Kolimátor 9000L, 2 MOA 498.00€
<br/>Aimpoint - Kolimátor 9000L, 2 MOA
<br/>Kliknite pre zväčšenie
<br/>
<br/>Kolimátor Aimpoint 9000L je zameriavač ktorý je navrhnutý tak aby bol použitý najmä s poloautomatickými brokovnicami a puškami. Kolimátor je vyrábaný z vysokopevnej hliníkovej zliatiny s povrchovou anodizáciou matne čiernej farby. 9000L je vysoko odolný, vodotesný až do håbky 5 metrov, odolný voči spätným rázom i magnumových výkonných kalibrov. Podobne ako ostatné kolimátory Aimpoint 9000L je určený do extrémnych podmienok. Optické vlastnosti sú vo vzácne vyváženom súlade s výnimočnou robustnosťou a odolnosťou. Optimalizácia anti reflexných vrstiev - coatingov - na špičkovom optickom skle zabezpečuje prakticky 100% priestupnosť svetla vo viditeľnom spektre. Pre činnosť počas dňa užívateľ môže voliť z 10-tich nastavení pokrývajúcich nutný rozsah nastavenia od svetelných podmienok večerného šera až po jasný slnečný deň na zasneženom svahu. Jedinečnosť 9000L * Ideálny pre pušky s kratšou akciou, poloautomatické strelné zbrane a magnum ručné strelné zbrane * Nová ACET technológia umožňuje až 50,000 hodí operácie na jednej batérii * 9000L dostupný s 2 veľkosťami bodky - 2 a 4 MOA. * Priemer tubusu 30mm * Ponorný do 15 stôp (5 metrov) * Jedinečná montážna flexibilita Štandardné funkcie pre všetky Aimpoint kolimátory * Zorné pole bez obmedzenia * Paralaxa voľná bez obmedzenia očného reliéfu * Neovplyvnený extrémny poveternostnými podmienkami * Robustná, trvanlivá konštrukcia * Žiadne nebezpečné materiály * Žiadne laserové žiarenie ktoré môže byť škodlivé pre vaše oči Technické parametre: Model 9000 L Zväčšenie 1x alebo 2x s predsádkou Očný reliéf bez obmedzenia Výdrž batérie 50 000 hodn Veľkosť bodky 2 a 4 MOA Odolnosť voči vode ponorný do 5 m Teplotný rozsah -30°C +60°C Prepínač jasu bodky áno Regulovanie 1 klik = 13 mm na 100 metrov Priemer tubusu 30 mm Dåžka 200 mm (6,3&quot;) Šírka 55mm (2,2“) Výška 55mm (2,2“) Hmotnosť 230 g

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57481 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Dalujem Walther, no este by ma zaujimalo, aky to ma odstup od oka, ten svetelnybod-pokial ho nezasvietim, tak cez skla neni vobecziadna zamerna osnova?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57483 od walther
Odpoveď od walther na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Kym nezapnes bod tak skla su ciste a bod nieje viditelny. Odstup od oka je jedno aky mas stale vidis rovnako. Aimpoint nepriblizuje a priznam sa, trvalo mi to trocha dlhsie, kym som si zvykol strielat s oboma otvorenymi ocami. Mas tak skvely prehlad o okolitych prekazkach co vyuzijes najmä
<br/> na spolocnych polovackach na diviaky. Mam ho nastreleny na 60metrov a zoskupenie 5 zasahov sa bezproblemou zmesti do kruhu o priemere 6cm... co mi uplne postacuje... s klasickym puskohladom by sa to kludne dalo nastrelit aj na 100metrov a potom by sa dalo strielat aj cez tuto hranicu ale u mna to nehra ziadnu rolu... kedze polujem v lesnom reviri s minimalnym poctom miest kde sa da strielat na zver na dialku. Podla mna je lepsie dostat sa k zveri blizsie, precitat ju a vidiet ako znaci zasah... Pri kupe som uvazoval aj nad variantou, ze ju osedlam puskohladom Schmidt &amp; Bender klasik 8x56 kedze ho mam nevyuzity, ale rozhodol som sa tak ako som sa rozhodol a spravil som dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57484 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&amp;H DISKUSIA
A kde ma tie tocitka na nastrelenie? Aka je svetelnost oproti puskohladu 7x50? Porovnaval si to? Je vhodny na strelbu do tych 150 metrov-to je pre mna dolezite. A kde sa da kupit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57485 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Zdá sa mi, že máš buď 15 rokov, alebo si úplne mimo, trošku si to najprv prečítaj. Bez urážky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57486 od walther
Odpoveď od walther na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Svetelnost? :-) Je taka ako ked pozeras vlastnymi ocami. Nic viac-nic menej. Samozrejme cim vecsiu intenzitu bodu zvolis za sera alebo pri stmievani, tym uvidis menej, co je logicke, si myslim. Aimpoint si nekupi nikto na to, aby s nim strielal na 150metrov... jeho urcenie je uplne niekde inde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57487 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Uz som nasiel o nom informacie, ktore som hladal, no este mi neda-ta cervena bodka s velkostou 2 moa- to je velkost na aku dialku? 50m, 100m, alebo kolko? Ja by som to bral, ale potrebujem informaciu od toho, kto ho ma, ci sa tym da presnejsie strielat aj na 150 metrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57488 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Walther predbehol si ma s odpovedou, takze teraz len tolko-ten bod ma tu velkost 2 moa na 50 alebo na 100 metrov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57490 od walther
Odpoveď od walther na tému 375H&amp;H DISKUSIA
Na 100 metrov prekryjes bodkou kruh o priemere 6cm..... takze strelba na 150 metrov na lisku je skor nahoda alebo umenie? Podla mna asi nahoda!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 164 návštevníkov a žiadni členovia on-line