rossler titan 6 vs. tikka T3 hunter vs. CZ 550

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57783 od fadre
dobry den, chcel by som vas porosit o rody pri vyzere t tychto gulovnic v razi 30-06 kamarat je zacinajuci polov nik a nevie sa rozhodnut tak som mu slubil ze mu takto pomozem.dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57785 od mirob
ak je začínajúci tak to bude asi jedno..hlavne omakať aby vedel aký typ pažby mu bude sedieť (ak si nechá originálnu)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57792 od fadre
urcite si necha original mne sa osobne najviac paci ta tikka.ja som mal 550 ale predal som ju lebo to bol taky kol hruby

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57800 od Akela
Súhlasím, aj syn predal 550ku a z týchto troch variant by som si vybral Tikku, pokiaľ nebudeš na ňu čakať 5 rokov. Na Tikku Optilock, ktorý je original montáž a nie je drahá. Ale dá sa to poriešiť nákupom v Česku ak by sa v SR nedarilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57807 od fadre
tu niekde som sa docital ze jedlicka v zelenci ich ma ale neviem ci je to doveryhodna informacia. kupa z ciech bude asi dost narocna nie?
<br/>otec tak chcel kupovat sauer 202 z polska a bolo okolo toho vela papierovaciek a poplatkov a u frana ju kupil nakoviec lacnejsie ako v tom spominanom polsku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57815 od Akela
Myslím, že v Zelenči ich majú - stačí jeden telefonát. Nákup z Česka nepokladám za zložitý. Ide predsa o Pušku a to máme my veľký chlapci radi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57824 od fadre
dakujem dufam ze na internete sa da zohnat cislo na p. jedlicku aby tam ten kamarat mohol zavolat a informovat sa o tom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57834 od lanus
fadre - : Peter Jedlička. Zeleneč 569. Zeleneč. 033/5541502

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57839 od fadre
dakujem urcite mu ten kamarat zavola.lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57968 od sako80
tikka je dobrá ale ani rosler neni zlý, CZ nie! vymením TIKKU T3 7x64 za TIKKU T3 9,3x62

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57969 od sibo
ja zvazujem tikku t3 v 7x64 najradsej by so battue alebo hunter ale s 51cm hlavnou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57971 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému rossler titan 6 vs. tikka T3 hunter vs. CZ 550
Pre 7x64 je to tragicky nevhodna dlzka hlavne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57972 od sibo
dovod? a aka raz je vhodnejsia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57974 od lanus
sibo - 7x64 potrebuje dlhú hlaveň ; na nadháňky ji ideálny krátky záver a plastová pažba napr.:
<br/>www.tikka.fi/t3models.php?battuelite v 308 Win. !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57975 od sibo
lanus preco potrebuje 7x64 dlhu hlaven, konstatovanie je malo, aky je dovod. bavime sa o beznych polovnych vzdialenostiach 100, 150 max. 200 m. .308 Win je OK suhlas, dobry kaliber na nadhanky. Ale zatial som nenasiel dovod preco by 51 cm hlaven bola tragicky nevhodna. Poznam zbran z osobnej skusenosti, kde je hlaven 48 cm v kal. 7x64 a je presna ako keby mala hlaven 60cm. Dost ma to zaujima, lebo ak existuje dobry dovod na toto konstatovanie tak by ma zaujimal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57989 od army9
O presnost ani tak nemusi ist . Skor by som povedal , ze je tam privelky ubytok rychlosti a teda aj energie . Ale to len tipujem , zdovodnit by to mali &quot;ucenejsie&quot; hlavy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57991 od sibo
suhlasim, ubytok rychlosti prichadza do uvahy ale o kolko a co to spravin na beznu polovnu vzdialenost? napr RWS ID clssic 11,5g kaliber 7x64 podla tabulky rychlost pri hlavni 650mm je ustova 850 m/s a pri 100m je to 766m/s. kolko to bude pri 51 cm hlavni? o 20m/s menej? alebo? bude to mat vplyv na presnost strelby na beznu vzdialenost 100-150 m? no podla mna nie. stale mi chyba argument preco by bola 51 cm hlaven pri 7x64 tragicka dlzka hlavne. Ale zaujima ma to takze ak to niekto moze zdovodnit, budem rad

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57992 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému rossler titan 6 vs. tikka T3 hunter vs. CZ 550
Nemam energiu rozpisovat elaborat na tuto temu. V skratke - tento kaliber a taky kratky lauf je somarina. Ked chces kratky lauf,zmen kaliber, 308W, 8x57JS, 338Federal a pod. Ze to niekto ma,neznamena, ze to nie je kravina. A kratsia dlzka nevplyva negativne na presnost, u polovnej zbrane, resp. laufu so smiesnou konturou ako ceruzka,bude skor na osoh vdaka vyssej tuhosti.
<br/>Ak chces dovody, najdi si info a dovzdelaj sa, alebo pockaj kym budem mat chut pisat litanie na danu temu (co moze byt bohviekedy). Este je sanca,ze sa bude nudit Belson a v kratkosti to osvetli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57994 od sibo
myslel som, ze toto forum je o tom aby sa clovek nieco dozvedel, ani sa neudujem, ze to tu je tak ako to je ked je tvoja rada typu je to blbost a ak chces vediet preco tak si to niekde najdi a dostuduj. zatial som nikde nenasiel a nik mi nedal argument, ze preco by kratka hlaven v kombinacii s kalibrom 7x64 mala byt uplna kravina, ak neberiem do uvahy argument lebo lovec povedal. netreba pisat litanie, staci jeden logicky argument, a hlavne netreba sa hrat na poloboha, ktory spadol z bohvie kade. tvoj prispevok vyznel asi sposobom, ja som genius a ty somar co nic netosi o balistike, materialovych vlastnostiach, konstrukcii zbrani, strojarine.... nik od teba nechal litanie stacil jeden rozumny argument. ale co uz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57999 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému rossler titan 6 vs. tikka T3 hunter vs. CZ 550
sibo, tvoja urazena jesitnost mi je skutocne hlboko ukradnuta a aj to ako vyznel,alebo nevyznel moj prispevok. Ale vyvinul som teraz nadludsku namahu,aby som ti bol aspon ciastocne napomocny a do Google som napisal heslo &quot;optimalna dlzka hlavne&quot;. Hned treti odkaz mi vyhodilo relevantny clanok od Fera Petra,kde je podstata problemu v skratke spomenuta..... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 242 návštevníkov a žiadni členovia on-line