Nakup gulovnice

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61138 od bohdanko
Nakup gulovnice bolo vytvorené bohdanko
Dobrý deň,
<br/>
<br/>Tak mám príjemnu starost vybrat si svoju prvú gulovnicu. Bol som v predajni a vyskúsal viacero zbraní. Najlepsie mi do rúk sadol Blaser r8. Chcem sa vsak spýtať, aký je rozdiel oproti ním a CZ 550. Aký kaliber by som si mal kúpi. Rozmýslam o 300 WM. Chcem chodit na vysokú, diviaky. Priznám sa vyberal som len na základe toho ako mi zbran padne do ruky. V prípade ze by som sa rozhodol pre Blaser, akúi variantu by ste si vybrali, sú medzi nimi nejaké rozdiely vo funkčnosti? Rozum vraví pre Standard, srdce black edition. Poradte

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61147 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Nakup gulovnice
Tak rozdiel? Porovnaj to ako Mercedes S-Klasse a Škoda Fabia. Takže nie je čo riešiť. A 308W, 8x57, by nepostačovalo? síce ja mám tiež 300Winmag, ale na začiatok by ti podľa mňa bolo aj toto. Môj názor, nič ti netlačím. A ak ideš do pušky Blaser, nezabudni aj na lepšie sklo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61149 od bohdanko
Odpoveď od bohdanko na tému Nakup gulovnice
Rozmyslal som o win magnume preto lebo by som z casu na cas vybehol do Rumunska na medveda. Sice medved nie je tvrdy, ale nerad by som aby odbehol na mna :)Nemas prakticku skusenost s 308 W. Chcel som ci by si vedel tieto dve strely porovnat. vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61150 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Nakup gulovnice
Si neplnoletý, provokatér, alebo zazobaný absolvent rýchlovýkrmu ??? Prepáčte mi, p.s., za sarkazmus, ale na takúto otázku už ináč neviem reagovať!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61151 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Nakup gulovnice
Asi vsetko dokopy, presne o tomto zacina byt nase polovnictvo a ludia okolo nas a v nom :[ pomozeme mu hlavne tak, ze mu neodpiseme a bude musiet absolovat samostudium a uz len jedno stastie ma ze existuje internet a rozne polovnicke fora

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61152 od bohdanko
Odpoveď od bohdanko na tému Nakup gulovnice
Ach jo, .... co je na to zle kupit si normalnu flintu a nie ohrablo. Mám PL a ZP rovnako ako tisice dalsich ludí. Nasralo ta ze chodim do Rumunska? A co? Jednoducho mám tu možnosť, tak prečo ju nevyužiť? Rýchlovýkrm, vpodstate áno, ale zijem tu a teraz, o 5 rokov mozno budem sediet doma bez penazí a chlípat slanú vodu, tak preco si neuzit? Je podla vas dobrý polovník ten co viem vela o zbraniach ? Podla mna je dolezitejsie nieco iné. Beriem to tak ze prehovorila závist, vpohode, máte odpustené, dnes sa nezije lahko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61153 od durell
Odpoveď od durell na tému Nakup gulovnice
Ak začneš vyberať od TIKA,Manlicher, SAUER, BLASER, MAUSER, ..... a zopar dalších v našich končinách zavedených zbraní , tak v zásade nič nepokazíš.
<br/>
<br/>Ja som prešiel od 60 ročného mausera ( vojnové BRNO ) na CZ 550 FS, ktorá nemala moju plnú dôveru a mala aj svoje muchy ( Boli to použité zbrane ) .
<br/>Preto som kúpil SAUER 202. S flintou som spokojný, strieľa presne, má dobrú spúšť a tichú poistku.
<br/>
<br/>Čo kúpiš je len na tebe, Takže ser na image a kúp čo ti osobne bude sedieť. Vyskúšaj si vždy základný model a ak ti sadne a máš ojra kľudne si priplať za super luxusné prevedenie. Len rátaj s tým, že ťa bude strašne mrzieť každý škrabanec.
<br/>
<br/>Kaliber - ja som strielal 8x57 JS a teraz mám 9,3x62 . Veľmi záleži čím budeš strielať .
<br/>
<br/>Do 200 metrov v pohode- plochá balistika nieje všetko. A ak budem kupovať ešte nejaku zbraň tak v kalibri 45-70 gov.
<br/>
<br/>Ak do ferari naleješ 91 okt benzin tiež to nepôjde bohvie ako. RWS,Norma, Lapua ..... by mohli uspokojiť.
<br/>
<br/>Základ je v tejto oblasti 100 ľudí 100 chutí . Na čo jeden nadáva druhý chváli . Prečítaj forum a urob si názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61154 od bohdanko
Odpoveď od bohdanko na tému Nakup gulovnice
Drzal som v ruke Sauer 202 ale nejak mi do ruky tá zbraň nesadla, Skúšal som Blaser r8 standard a bola to láska na prvý pohľad, no nechcel som kupovať podľa aktuálneho ošialu. Ziadnu extra luxusnú zbran nechcem, myslím ze Blazer r8 Standard mi úplne postačí, radšej potom investujem do kvalitného puškohľadu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61155 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Nakup gulovnice
bu bu bu....ja len tolko ze clovek ktory si neda sam trosku namahy chce vsetko na podnose bez vlastneho pricinenia a hned a trepe picoviny typu ze JA chcem zit a uzivat si teraz &quot;JA&quot; nemoze mat vztah k &quot;polovnictvu&quot; a tym ho to v skutocnosti nemoze ani bavit a ci sa uskrnies alebo nie nepocituje skutocne vzrusenie ze je v prirode ako takej ale len pocit ze skolí zver a vlastne ON rozhoduje o jeho zivote.
<br/> Chapes tomu bez urazky?
<br/>Nechcem sa absolutne hadat ale ist na na medveda alebo kamzika co niekto streli (alebo len vidi vo volnej prirode) ak boh da raz za zivot nemoze byt nejake vzrusenie ked to nemas s cim resp. nejakym pocitom porovnat. A s tou zavistou si to nemysel vazne - dufam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61156 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Nakup gulovnice
No ale aby som nieco napisal k veci pre teba...zvolil by som vsetko ine len nie R8..momentalne najdrahsi blaser...nedopasujes nic z R93, neznasam kratke flinty, mam pocit ze su okolo sami vietkongovia a robia sa zbrane len pre nich

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61157 od bohdanko
Odpoveď od bohdanko na tému Nakup gulovnice
Skusal som aj R93, ale ta zbran je v rukach uplne ina ako R8 a zda sa mi byt nejaka malá. Chcem tu R8 nie koli tomu ze je to R8 a ze sa potrebujem ukazovat, ale preto, ze mi z mnohých sadla najlepsie. K tomu kalibru, cítat mozem donekonecna, ale skúsenosti ľudí to aj tak nepredčí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61158 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Nakup gulovnice
tak nechod pod 8x57 a nikto nebude zazerat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61159 od durell
Odpoveď od durell na tému Nakup gulovnice
Predpokladám, že si mladý chlap ( Chlapec ). Najskôr ti nemá kto moc poradiť.
<br/>
<br/>Ja ti poradím Toto
<br/>
<br/>Ak hladáš len vzrušenie z lovu - tak chodievaj na poplatkový odstrel a hosťovačky a do združenia sa nehrň.
<br/>
<br/>Ak túžiš po stavaní krmelcov, posedov, chystaní sena, kamarádstve a fajn partii ...... tak choď a kandiduj do združenia. ( ak už nie si členom )
<br/>
<br/>Polovka je 90 % práce a sedenia na posede a 10% strieľania a lovenia .
<br/>
<br/>Zisky sú vo forme zážitkou, relaxu a hlavne dobrého pocitu.
<br/>
<br/>Straty - len finančné ( asi 99% polovníkov svojho koníčka dotuje - pre mäso sa to neoplatí v tesku vyjde lacnejšie )
<br/>
<br/>Neodsudzujem, nenadávam ani neútočím . Toto je môj názor a k nemu som sa tiež dopracoval až po rokoch. Takže asi máš aj ty čas aby si našiel to pravé orechové v polovke.
<br/>
<br/>Ak má niekto peniaze a vie ich správne použiť netreba ho hneď odsudzovať.
<br/>
<br/>Asi každý túžime po fajn flintičke za 2000 a viac, no nie každý si to môže dovoliť.
<br/>Podľa mňa zbraň je to prvé bezvýznamné aj posledné dôležité na polovníkovi čo bi som si na ňom všimol.
<br/>
<br/>Preto každý podľa možnosti.
<br/>
<br/>Prajem veľa pekných zážitkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61160 od bohdanko
Odpoveď od bohdanko na tému Nakup gulovnice
Ďakujem pekne. Priznám sa, že nie som v žiadnom združení a popravde pri mojej práci na to ani nemám čas. Mám 30 rokov, takže žiadny pánko ešte zo mňa nie je. Chcem iba chodiť na poplatkový a hosťovačky. Ide mi skôr o partiu a hlavne vypnutie od každodenného zhonu. Možno si poviete ďalší v rade, ktorý je krvilačný, a potrebuje sa predstrkat, ale skutočnosť je taká, že namám čas sa venovať stavaniu krmelcov, skôr zaplatím tatru krmiva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61161 od durell
Odpoveď od durell na tému Nakup gulovnice
Extra body za úprimnosť.
<br/>
<br/>Takže za mňa ( možno rada )
<br/>
<br/>Zbraň podľa tvojho výberu aspoň v strednom dreve s jemnou rytinou ( cca 4 až 6000 €) .
<br/>
<br/>Kaliber 9,3x62 alebo 375 HH , ( poprípade 8x57JS, 30-06) ...... a 375 môžeš aj afriku.
<br/>
<br/>Optiku ZEISS ,SCHMIDT&amp;BENDER, Swarovski Z6i 2,5-15x44 L P BT.
<br/>
<br/>Dobrý nôž , kvalitné oblečenie a odpovedajúce auto ( Landcruiser , JEEP )
<br/>
<br/>Najsť kamaráta čo ťa v nejakom revíri bude aj brávať na posed ( 1-2 tatry kukurice to spravia).
<br/>
<br/>Počúvaj, uč sa, zopár krát si na chate dobre vypite. Nehraj sa na niečo čo nie si, a maj v úcte poľovníckych pracantov.
<br/>
<br/>1. kategoria namyslený vypatlanec s luxusnou výbavou, ktorý aj tak nemá úroveň a všetko je len o prachoch. Polovačku zredukoval na &quot; ukážte mi čo a kde a ja to zabijem.
<br/>2. kategoria - Fajn chlap , ktorý si zarobil na dobrú výbavu a rád si zapoľuje a nemá problém sa aj umazať. Keď loví tak z radosťou a každý pobyt v prírode a revíri má rád. Aj bez úlovku to bola dobrá polovačka.
<br/>
<br/>Do ktorej kategorie sa zaradíš je len na tebe
<br/>
<br/>Do určitej miery ťa chápem - doba je skurvená a ak máš peniaze nemáš čas, ak máš čas tak peňazí moc nebýva. Ak máš čas aj peniaze si asi jednou nohou v base alebo za vodou :D;)
<br/>
<br/>
<br/>Toľko asi k tomu, niekto iný ti poradí niečo iné. Ja by som sa vybavil asi tak ako som napísal.
<br/>
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61162 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Nakup gulovnice
Ja by som zobral bez váhania ten Blaser, dobré sklo na neho... v 308W, náboj sa dá slušne výkonovo vyhnať, a nemusíš sa báť pri dobrej voľbe streliva oprieť to aj na väčšiu diaľku. A ak máš nejaké euro navrch, kúp si niečo lacné na spoločné, ako spomínal kolega aby ťa nemrzelo tých pár škrabancov. Veď ako by to vyzeralo, Blaser so slušnou optikou, otlčený, doškriabaný... Nehrň sa hneď do 300Winmag. Síce, ja poľujem iba s tým, všetko som predal. Ako kolega spomínal, nie je to o strieľaní po zveri, veľakrát sa ide do hory, zakŕmi sa, hodíš soľ do solísk...ide sa na chatu, popije nejaký ten litrík domácej, zasranduje, posed ani nevidíš, je to o partii, kamarátstve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61163 od bohdanko
Odpoveď od bohdanko na tému Nakup gulovnice
Vsetko okrem landcruisera moze byt, az tak dobre sa zas nemam. Tak zbran je vybrata, uz len ten kaliber, kamarad mi radi 8x57 pomalsia, tazka strela, videl som ako trafil líšku na 250m, ani necukla. Myslim ze by to mohla byt dobra alternativa, nechcem aby strela roztrhala cele zviera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61164 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Nakup gulovnice
Ja by som len doplnil a trochu otočil kolegove slová. Ja Ti odporúčam z vlastnej skúsenosti - ak túžiš po kamarátstve a fajn partii nekandiduj do združenia. Ľuďom a teda aj poľovníkom táto doba nepraje, nakoľko v združeniach sú v prevažnej väčšine načisto dodr...né medziľudské vzťahy, neviem čím to je, ale je to tak. Niektorým jedincom skrátka prepína a poľovačka v združení nie je to čo bývala. Nájdi si nejakých dvoch kamošov a sem-tam si zaplaťte nejaký odstrel, dá sa zapoľovať na úrovni aj keď si to zaplatíš. Tatra kukurice veci napomôže, ale takí čo ľutujú dať ročne 10€ na krmivo Ťa aj tak poobs...jú. A ak si sa rozhodol pre 300WM, pokojne si tú zbraň kúp, je to dobrý kaliber a momentálne je to oveľa lepšie ako pred pár rokmi čo sa týka výberu streliva. Prajem šťastnú ruku pri výbere zbrane a optiky a hoď sem potom foto streleného medveďa. Ak mu šupneš presne, tak Ťa nedobehne, skôr Ťa dobehne ľudská závisť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61165 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Nakup gulovnice
Bohdanko, Bohdanko, neber do úst meno božie a Toyotu! Žartujem, kedysi dávno mi povedali kamaráti v Nemecku, že môžeš mať tereňák aký chceš, kto si sadne do Landcruisera, iné auto nechce. Je to pravda, ja som zodral veľa džípov, ale už ostanem len pri Toyote. A prečo myslíš že je drahá? Ja mám jednu okrem ďalších štyroch džipov Frontera,Pajerá,SantaFe...na predaj, je to 90-tka, ročník myslím 2000, 3,0TD, zelená 3-dver... chcem 5800eur, to nie je až také strašné? Že?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61166 od bohdanko
Odpoveď od bohdanko na tému Nakup gulovnice
Ked si povedal Landcruiser, tak som si predstavil cenu o jednu nulu vacsiu ako si uviedol ty. Inac toyota je toyotka, sam som mal jednu ktora isla z domu s cca 350 tis. km na hrbe a nic jej nebolo. Spat k teme, nemate nejaku dobru stanku o strelive, ktora by bola vhodna pre zaciatocnikov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 219 návštevníkov a žiadni členovia on-line