Bettinsoli

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14957 od meszarosoto
Bettinsoli bolo vytvorené meszarosoto
Mám novú zbraň - kozlicu Bettinsoli 12/76. Pri prvých strelbách som dosiahol veľmi špatné výsledky. Použil som náboj 12/70- 2,4. Vie niekdo poradiť či kratšia dåžka nábojnice môže ovplyvniť presnosť strelby ?;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14960 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bettinsoli
preco cpes do 12/76 kalibra naboje 12/70??????;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14962 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Bettinsoli
Nie, i ked pouzivanie nabojov s dlzkou 70mm v komore dlhej 76mm ma vplyv na vacsie opotrebovanie komory. Je to na dlhsiu debatu .... nechce sa mi tu popisovat cely priebeh vystrelu a co vsetko pri tom sa deje pri prechode strely, ci uz hromadnej alebo jednotnej, z nabojnice, cez cast obnazenej komory, kuzelovity vyvrt az do hlavne ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14964 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
To si mi teda pomohol. Keď už sme pri tom, tak iné neboli k dispozícii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14965 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Máš nejaké skúsenosti alebo poznatky ku brokovým kozliciam Bettinsoli. Myslým na ich kvalitu a spôsobu strelby. Ďakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14966 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Bettinsoli
Zial nie, s touto znackou nemam skusenosti, ja strielam s IZ27EM-M 12/76...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14967 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Bettinsoli
Jeden kamarat takuto brokovnicu ma a v strelbe s nou dosahuje velmi dobre vysledky.
<br/>Strielanie (ak sa mu budes viacej venovat zistis, ze to je o zbrani a nabojoch len ciastocne) je totiz hlavne o strelcovi, poznam spustu kvalitnych strelcov (su dobri strelci s akoukolvek zbranou) a tiez spustu slabych alebo priemernych (a tu nepomoze sebelepsia zbran)...
<br/>K tej kvalite len kratko, lebo asi nie som ten spravny, ktory by to mal hodnotit (napis si otazku Dr.Hanakovi do streleckej poradne - www.myslivost.cz), ale si myslim ze je to celkom dobra zbran v pomere kvalita a cena.
<br/>Prajem Ti s nou vela dobrych sportovych a aj polovnickych vysledkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14968 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
Dlazka nabojnice nema nic spolocneho s presnostou brokovej strelby, avsak fyzicka napln -druh prachu a kolko prachu ta ovplivni! Zalezi velmi na sile naboja, velkosti broku a pod. nie vsak na dlzke nabojnice! Osobne dost casto pouzijem kradsie naboje v dlhsej komore-s dobrymi vykonmi! Lubo mi dvaja si to mozeme prebrat niekedy na pokeci!;);););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14969 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
...zabudol som podotknut ze presnost strelby zalezi aj na tesneni hlavni!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14970 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Bettinsoli
štefan, nerozumiem celkom - čo myslíš pod tesnením hlavní - či nemajú záverovú vôľu..?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14971 od eso
Odpoveď od eso na tému Bettinsoli
Páni, jednoduchá otázka - jednoduchá odpoveď. Nepleťte tu tesnosti hlavní a podobné krajné nedokonalosti zbraní. Chlapík si kúpil dobrú zbraň zn. Bettinsoli. Náboje na športovú streľbu 12/70 sú dostatočné - len výnimočne niekto používa na pretekoch, resp. tréningoch 76tky. Druhá vec - aká je to brokovnica, dåžka hlavní, čokovanie a pod., je to športová zbraň, trapka, skeetka, lovecká. Potom sa môžeme baviť ďalej.
<br/>
<br/>O presnosti streľby sa Oto zatiaľ nebavme. Skús si s týmito nábojmi - trapkami alebo skeetkami - na 35m streliť na kus papiera 1m*1m a uvidíš krytie zbrane a sústrel hlavní. Pri tejto zbrani, však nepredpokladám zlé výsledky. Skôr by som povedal, že je to v dåžkach hlavní, použitých nábojoch v zmysle ich rýchlosti ale nie presnosti!
<br/>
<br/>Skús si na strelnici pustiť jeden rovnaký terč a vystreliť viackrát a skús meniť predsadenie, krytie apod. Potrebuješ tú zbraň dostať do ruky - prepokladám, že ide si vystrelil dve krabice nábojov - a očakával si z 25 terčov 25 zásahov - to som po kúpe novej brokovej kozlice očakával aj ja - ale treba sa sňou spoznať, pohľadkať a tak.
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14972 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Bettinsoli
Tesnenie hlavní, ako to presne myslí Štefan, nech vysvetlí. Premietnime si priebeh brokového výstrelu. Tlak plynu tlačí zátku ( kontajner ) a tá tlačí broky cez kužeľ do hlavne. Zátka musí byť dostatočne pružná a dlhá, aby tesnila pri prechode z nábojnice, cez prechodový kužeľ do hlavne ( t.j. zátka by mala byť dlhšia ako tento prechod ). Ak je prechodový kužeľ neúmerne dlhý, alebo je použitá kratšia nábojnica, alebo zátka je krátka, nevytesní tento prechod, tlak plynov prechádza aj okolo zátky, rozráža broky, výstrel nie je dostatočne razantný a broky nemajú chcenú priebojnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14977 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Ďakujem za radu. Je to úplne nová brokovnica s dåžkou hlavní 66 cm, ktorú som dostal do daru. Zo 125 rán so mal 29 zásahov. So starou ZH-čkou som dosahoval 90%-nú úspešnosť. Pri výstrele na terč z 35 m bolo krytie podľa odborníkov zo strelnice dostatočná ale podla mňa to malo hluché miesta. Pri zasiahnutí asfaltového terču zásah nebol razantný ( ten sa len rozlomil na dva alebo tri kusy bez efektu na krotý som bol zvyknutý pri ZH. Naozaj to vypadá ako by sila niekde unikala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14978 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Bettinsoli
Podľa toho čo popisuješ sa jedná zrajme o skeetovú zbraň, s cieľom dosiahnutia väčšieho rozptylu na krátku vzdialenosť. Aj dåžka hlavní 66cm to potvrdzuje. LOvecké a trapové vrokovnice majú dåžku hlavní v primere od 70 do 76 cm. Bude to asi fajn zbraň na skeet a lovecké kolo, ale nie na batériu(trap) a lov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14980 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
K tejto zbrani sa dajú dokúpiť vonkajšie čoky, ktoré predlžia hlaveň o 6 cm. Možno sa tým všetko vyrieši. Problém je v tom, že na Sovensku sa tieto zbrane veľmi nepredávajú. Nevieš poradiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14981 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Bettinsoli
Na Slovensku neviem, ale v Česku by sa tým mali zaoberať-
<br/>
<br/>www.cevoxhunt.cz
<br/>
<br/>a
<br/>
<br/>www.gunshop.cz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14991 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
...prepacte zase moju jazykovu neschopnost--co som mal na mysli bolo Krytie hlavni!!-teda slovo tesnenie tym nema nic spolocneho!:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14992 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
Ak niekto pouziva 76 mm naboje na sportovu strelbu sportovym strelcom ani priemerove nie je! 8-L8-L8-L8-L!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14993 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Podarilo sa mi telefomicky skontaktovať odborníka na tieto zbrane (generálny dodávateľ v MR). Jednoznačne skonštatoval, že do tejto zbrane by sa mali používať vzhľadom na tvar a dåžku nábojovej komory náboje dåžky 76cm, prípadne aj 70-ky špeciálne do tejto zbrane upravené. Ako dôvod uviedol, že pri kratšej nábojnici nedochádza k dokonalému tesneniu a časť expanzie uniká vedľa tesnenia. Týmto strela stráca silu a je účinná len na krátku vzdielenosť.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14996 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
....S PREPACENIM---- NAJVACSIA KRAVINA CO SOM DO TERZ POCUL!!!!!!:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 261 návštevníkov a žiadni členovia on-line