renovovanie pažieb

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17019 od lukino333
renovovanie pažieb bolo vytvorené lukino333
kto poradi kto má skusenosť s renovaciou pažieb

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17020 od lukino333
Odpoveď od lukino333 na tému renovovanie pažieb
čim lakovať alebo ake použiť moridlo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17027 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému renovovanie pažieb
Píšem narýchlo a napíšem jeden zo spôsobov.
<br/> Starý lak zbrúsiš- obrúsiš, resp. odstrániš brúsnym papierom, /šmirgľom/ ručne. /POZOR na zrnitosť, začni najprv strednou, obrúsenie trvá dlhšie, ale nenarobíš ryhy do dreva pažby./ Po odstránení laku zober jemnejšiu zrnitosť a vyhlaď pažbu. Po vyhladení zober jemnú zrnitosť a opakuj. Potom pažbu odmasti, stačí aj natieraním štetcom, handričkou. Ak je moc presýtená mastnotou, celú ponoriť. Potom vysušiť. Ak chceš pažbu primoriť, môžeš moridlom, záleží akú farbu pažby chceš, ja som to aj robil, aj nerobil. Kúpiš ŠELAK a denaturovaný lieh, zmiešaš a keď je všetko pekne rozpustené, natieraš špongiou, štetcom, handričkou veľmi jemne a precízne, snaž sa to urobiť na jeden krát, /najprv si natri nejaké pomocné drevo/ Po zaschnutí zobrať filc a vyleštiť najlepšie krúživými pohybmi, všade. Leštenie má trvať aspoň hodinu-dve. Ja som dával po tomto ešte jednu vrstvu šelaku, niekedy aj dve. Po tomto lešti pažbu &quot;do omrzenia&quot;, musíš sa v nej takmer vidieť, ako v zrkadle. Po tomto môžeš- nemusíš ešte handričkou pretrieť pažbu teplým ľanovým olejom a ľanovým olejom pažbu aj v budúcnosti ošetrovať.
<br/>P.S.- Dostať kúpiť brúsny papier aj ako špongiu, / podobné ako hubka na riad/, lepšie kopíruje nerovnosti na pažbe, oproti normálnemu šmirgľu. Je len samozrejmé, že pažbu musíš úplne odstrojiť. Sú aj iné technológie, napr. včelí vosk a pod., ale o tom možno niekedy nabudúce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17028 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému renovovanie pažieb
Ak to budeš robiť handričkou, len takou, ktorá nepúšťa žiadne chåpky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17044 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému renovovanie pažieb
Dodatok k článku:
<br/>Prvé napustenie šelakom: málo šelaku, viac liehu, /roztok/, riadne rozpustiť!
<br/>Druhé : pridať len šelaku do prvého roztoku, riadne rozpustiť!
<br/>Tretie: pridať ešte viac šelaku do pôvodného roztoku, riadne rozpustiť!
<br/> Jasné, že pred napustením pažby si to najprv odskúšaš na nejakom pomocnom dreve, aby si vedel, čo to urobí. / farba, lesk a pod., lebo toto sa dá ovplyvniť pridaním menej alebo viac šelaku/, alebo aj iných &quot;ingrediencií&quot;.
<br/>Ináč je to v podstate veľmi jednoduché, len sa neponáhľať. Nech sa Ti to výborne podarí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17045 od puro
Odpoveď od puro na tému renovovanie pažieb
Pred brusenim zoskrabujem vrch pažby jemne sklom.Pri moreni treba dat pozor na viazanie dreva a moridla.Ja nanasam moridlo striekanim.Dobrusujem po skle brus.papierom 400.Alebo ako pise jarry9 brusnou hubkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17046 od lukino333
Odpoveď od lukino333 na tému renovovanie pažieb
jary moc si mi poradi a ten šelak sa da normalne kupiť v pradajni farby laky byva aj niejaky otien čo poradiš máš viac skusenosti mám kozlicu a dačo na čiernenie hlavne som začiatočnik a kupil som si staršiu kozlicu a chcem ju troška dať do poriatku ako ma každa flinta vypadať zatial dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17048 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému renovovanie pažieb
Brunírovanie, resp. počernenie zbraní, /kovu/ je vlastne ochrana pred nepriazn. vplyvom- koróziou. Prejde do pórov a štruktúry kovu a tento nenaberá na objeme. Má svoj techn. postup a potrebuješ k tomu chemikálie, nádoby, / vane/ a pod., aby si mohol vôbec niečo také uskutočniť, preto si myslím, že v domácom prostredí pre jednu vec je to nemysliteľné./ Aj škodlivé výpary/. Teda vytipuj si nej. puškára, príp. galvanizovňu, pozri nejaký predmet, či sa Ti brunír páči, /lebo nie je brunír ako brunír/ a počierniť daj im. Mne sa napr. páči&quot; Viedenská modrá&quot;, brunír modrasto ligotavý, len takéto postupy sa asi taja. Továrenský brunír u nás je k tomu dosť blízky a celkom slušný, na rozdiel od niekt. puškár./ nič v zlom/. V žiadnom prípade Ti nepomôže brunír kúpený vo fľašťičkách určený na použitie &quot;za studena&quot;, to je skôr na drobné, rýchle a pomerne krátkodobé opravy, Tvoja vec je o renovácií celej pušky. Čo sa týka toho šelaku, kúp, čo sa očiam páči, chybu neurobíš, ani keď kúpiš žltkastý nádych, robil som aj s takým. A neviem, či vôbec dokážeš &quot;rozšrobovať flintu do posledného šróbika/, čo je nutnosťou pri brunírovaní, ak to chceš mať zodpovedne, lebo ako začiatočník som sa do toho radšej ani nepúšťal. / rozložiť ide ľahšie, ale zložiť dakedy ani za ....../

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17057 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému renovovanie pažieb
Selak OK. Daju sa kupit i hotove politury, cena podla kvality. Dobra anglicka cca od 15,- Eur/75ml a viacej. Neprezradi niekto recept na polituru z jeho regionu:)?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17192 od lukino333
Odpoveď od lukino333 na tému renovovanie pažieb
jarry ja som zhanal po vsetkych obchodoch ten šelak ale ani čuť nigde to nemožem zohnať a teraz neviem čo tak zatial dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17193 od puro
Odpoveď od puro na tému renovovanie pažieb
Ja som pouzil olej na napustanie dreva.Dal mi ho majitel zbrane, skusim zist nazov zajtra sem klikni.No pri jeho pouziti treba sem tam pretriet a osetrovat pazbu aj nadalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17194 od lukino333
Odpoveď od lukino333 na tému renovovanie pažieb
martin 203. ja by som ti bol moc v dačny keby si povedal niejaky názov tej politury

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17195 od lukino333
Odpoveď od lukino333 na tému renovovanie pažieb
martin 203. ja by som ti bol moc v dačny keby si povedal niejaky názov tej politury

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17196 od lukino333
Odpoveď od lukino333 na tému renovovanie pažieb
nazdar puro jarry 9 o tom pisal no neviem či presne o tom ale písal že ťanovy olej sa da použiť ja som tieš o tom počul ale ako piše jarry viac na ošetrenie ako na morenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17203 od matoni001
Odpoveď od matoni001 na tému renovovanie pažieb
skus umelecke potreby - tam ten selak budu mat. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17283 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému renovovanie pažieb
lukino333 - prepac, bol som mimo. Hodne kvalitne su CCL TRADITIONAL ENGLISH GUN PRODUCTS LTD. (dodavaju napr. i finisovacie smirgle, ...), videl som uz i politury predavane pod znackou Beretta, myslim, za v kazdom slusnejisom obchode v Rakusku toho maju ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17309 od puro
Odpoveď od puro na tému renovovanie pažieb
BIO OIL WAX.Kombinacia prirodnych voskov,olejov a aditiv.Nater ciastocne penteruje do dreva a ciastocne zostava na povrchu.Po 1.hod.sa povrch prelesti handrou.Prirodzene susenie lestenie po 1.hod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51627 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému renovovanie pažieb
dobre, už mi je jasné ako to mám ošetriť pažbu, ale čo so zdrsnením na hlavišti, predpažbí.. to mám ako urobiť? Mám takú jednú Gb kozlicu, a chcem si ju sám zrenovovať.. ve´d ke´d zbrúsim lak, zbrúsim aj drsné, úchopové časti.. a hlavne toto je môj problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51628 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému renovovanie pažieb
mdok1 ja bysom to riesil odstranovacom sterych naterov,robievaju sa tak rezby na starozitnych nabytkoch a pod.najlepsie stetcom hrubsiu vrstvu naniest na tie ribiny alebo rezbu ci hocijake drsne plochy,nechas posobit asi 10min.uvidis ako ti stary nater napuci a vtedy ho zotries budto ocelovou vlnou podobnou ako je na parkety ale musi byt uplne jemna,ma to nejake oznacenie,myslim00 alebo pod.alebo jemnym ocelovym kartacom.keby si pouzil drsny kartac tak si doskriabes drevo,a lepsie je pohybovat v smere vlknien dreva,takto ti pusti politura a aj sinteticke ci ine laky,potom odmastis a postup vid nizsie(morenie,politura)a este cosi:na odstranovaci pisu ze je len na kov,vskutocnosti to ide aj z dreva,len ho nesmies nechat zaschnut,ide tazsie dole.ale zalezi aky kupis,mozno bude aj na drevo.napis ako si pochodil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51630 od Akela
Odpoveď od Akela na tému renovovanie pažieb
Ja by som to riešil tak, že to dám urobiť niekomu, kto tomu rozumie, aby to napokon nebolo ešte oveľa drahšie. Drevo je krásny materiál, ale dojebabreš ho veľmi ľahko a škody takto spôsobené sa ťažko naprávajú. Pažbárov je dosť, pohľadaj v okolí, určite to nebude ultra drahé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2343 návštevníkov a žiadni členovia on-line