Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24167 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
PatoK myslim,teda som otom presvedceny ze spatny naraz bude velmi silny,urcite sa da znizit a to gumenou botkou pripadne ustovou brzdou.No vezmi si ze priemerna vaha jednoranoviek je cca 2.5 az 3 kg a pri takom cal. bude ten vazne citit. Ale ak si velky chlap neublizi ti ;) ja mam 30-06 a uz som si na ten naraz zvikol aj ked par krat ma troska prefackala pazba :-o:) Daj vediet aky silny bol. Vela stastia pri vybere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24257 od PatoK
Odpoveď od PatoK na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Vdaka. No hadam ma to nezlozi, pri vyske 187cm a vahe 90kg by som to mal zdrzat. Ked sa mi dostane skusit tak dam vediet;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24384 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
A este jedna otazka? Pri opakovacej gulovnici by ste sa rozhodli pre ktoru znacku z tychto: CZ 550, CZ 555, ANTONIO ZOLI 1900, TIKKA T3 HUNTER? Resp ak poznate este nieco v tejto cenovej urovni budem rad za pripomienky. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24425 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Foksi, najprv si prečítaj názov témy. Môj typ Tikka T3, keď si dáš vymeniť pažbu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24483 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Absolútne súhlasím, prešiel som podobným procesom, chcel som kúpiť zase po rokoch GB kozlicu a teraz, keď to mám realizovať, tiež začínam pokukovať po ľahkej flinte na šúlačku i na posed. Nikdy som nestrieľal zbrklo, spravidla stačila jedna rana a buď ..., alebo ... Opakované úspešné rany by som zrátal na jednej ruke. S dobrou optikou (trebárs ten 1,5-6x42 ktorý mám aj ja a absolútne som spokojný) by som v takom kalibri ako napr. 8x57 dokázal odpoľovať celý rok akýmkoľvek spôsobom, vyjmúc snáď za istých situácií tlmenie škodnej. Naposledy som strelil tiež dva kusy na jednom štande opakovačkou, ale bolo by to šlo aj s jednoranovou zlamovačkou. Všetko je vec cviku a chladnej hlavy. Inak výrazne pomohla tá 1,5 na kukeri, lebo som nemal problém v rýchlom opätovnom zamierení. Jediná guľová rana, podľa mojej skúsenosti, má dobrý vplyv aj na sebavýcvik, to ma naučila GB kozlica, s ktorou som prežil poľovnícku mladosť. Ale akceptujem to, že iný kraj, iný mrav, každému sedí niečo iné. Podobná téma tu už bola rozoberaná, tak záverom všetkým Vám prajem pri spoločných poľovačkách na čiernu a škodnú veľa šťastia a úspešných rán či už zo zlamovačiek, alebo z opakovačiek. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24515 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Trochu je ta cena vysoka na to ze to dost hrdzavie a na prechadzky gulovnicka Rossler trebarz v kal 270W je len o 250g tazsia co sa da este riesit upravou pazby no ak niekomu ucarovala jednoranova zlamovacka niet co riesit;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24519 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
FORESTER01: Tuto temu som zalozil ja, tak mi akosi v podvedomi zostalo zafixovane pravo polozit tu otazku, aj ked s nou uplne nesuvisi..;) Ja som asi tiez za tu TIKKU. Avsak potrebujem prevedenie pre lavaka. A co je na tej pazbe zle ze ju treba prerobit? Mas osobne skusenosti? Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24594 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Pažba je dosť vysoko položená. Je veľmi problematické, strieľať na mechanické mieridlá. Tlačíš hlavu na pažbu a nemôžeš zrovnať mieridlá. Cez optiku - super. Takže ak sa chystáš častejšie dohľadávať (napr. ako vodič nejakého super psa) mohlo by ti to prekážať. Železo je kvalitné. Najlepšie by si urobil, keby si si ju najprv ohmatal, či ti sedí. Osobne plánujem dať urobiť novú pažbu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30529 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
momentálne vlastním Brno Effekt, ale je v reklamacii, bol tam dosť nekvalitný brunir, čo som vyriešil novým počiernením, ale viac ma trápi to že sa nedarí nastreliť ju!strielali sme s Kahlesom, Meoptou, aj na mechaniku ale po 3-5 rane to pekne rozhadzuje, som zvedavý aká odpoveď mi príde z Čiech!Inak flintička ako lusk, lahučká, spratná kal. 8X57 JS.
<br/>Balistik: reagujem na Tvoj článok:neviem čo si za chlapa, a či si z toho strielal, ale keďže máš sprg.30-06 nečakal by som od teba názor že to bude kopať. Tá flinta je celkom dobre spracovaná, hoci pažba je robená čisto na optiku, nie na mechaniku, ja som z nej vypálil (nezdarené nastreľovanie) cca 60 ks patrónov, a nieje mi nič, asi by si mal zájsť na strelnicu a trošku potrénovať strelbu a hlavne držanie zbrane!
<br/>strieľal som už z viacerých ráží, ale asi platí zásada nebáť sa strielať, poprípade nevyhovárať sa že flinta kope - ak je tomu tak treba si dať upraviť pažbu a jej sklon tak aby nekopala.
<br/>Príklad moja prvá gul. bola Brno 98 kal. sprg 30-06 a jeden pán ktorého som požiadal či mi nepomôže s nastrelením bol veľmi ochotný že áno, keď sme prišli na strelnicu spýtal sa ma &quot;čo je to za kaliber?&quot; keď sa dozvedel že sprg. odmietol strielať že to kope, ani ju nechytil do rúk a šli sme domov..., pre info ukrivdil jej, lebo kopala určite menej ako 16 Bajkalka.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32343 od Brad
Chcel by som Vás opýtať, že aký je rozdiel / spracovanie, presnosť, spúšťací mechanizmus, pažba atď./ medzi ZK 99 a Brno Effect. Kde by som si mohol uvedené zbrane kúpiť v najlepšej cene?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49816 od sebastian
Odpoveď od sebastian na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Nuž mily Foxi je to na tebe ale aj tieto članki od kolegou polovnikou ,každy chvali svoje každa zbran ma svoje vihody i nevihody ja mam ZH16 gulovnicu 243 win a prave tuto sobotu som si kupil spominany Brno efect 8x57JRS nedalomito prisiel som domou a ihnet davaj na strelnicu a visledok meriam 175cm vaha 83kg .....žiadne modre plece .. je to lahka zbran vsetko je to o zviku som tiez mlady polovnik a som valmy stastny ze ju mam tiež som dlho vahal nad touto zbranou ale po mesiacy premyslania som si ju kupil bol som po nu v Martine cena 1014eur .A odkial si kamoš:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49871 od kzuzana
Odpoveď od kzuzana na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Nič proti tebe chlape , ale Ľudovít Štúr by sa v hrobe obracal keby som mu to čítala :]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49874 od Bubi
Tak ten pravopis je asi ,,provokacia&quot;:] ale 1014€ dat za taku flintu????. ,,Hriech&quot;:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50855 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
ja by som za jednoranovú flintu toľko nikdy nedal ........
<br/>ani 1014Eur síce som ju videl aj za 980Eur ale aj to je podľa mňa veľa
<br/>to je iba názor ........ inak veľa ľudí na ňu nedá dopustiť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50858 od petob
Odpoveď od petob na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Za kvalitu sa draho platí. Sú aj lacnejšie IŽ 18. Každý si môže vybrať aká sa mu páči a tak isto i kaliber. Mal som v ruke ZK 99 a tá sa mi ľúbila. Bola to 7x57R a mal ju brat no predal ju lebo bola ľahká a nadstreloval. Teraz má FAIR Combi 6,5x55SE-20/76 a to je už iná trieda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50860 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
aj aj mám fair premier brokovnicu som s ňou spokojný len sa treba o ňu starať .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51236 od Peta12
Odpoveď od Peta12 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Ahojte! Moja otázka je nasledovná: dal si niekto vyrobiť rytiny na Brno effect? Mňa tiež zaujíma táto jednuška a ak sa mi podarí, kúpim ju na budúci rok a nakoľko sa mi veľmi zapáčila tá rytá zbraň, čo majú aj na oficiálnej webovej stránke, chcel by som kúpiť podobnú aj ja. Písal som do spol. Brno rifles aby mi poslali katalóg rytín, avšak odtial mi odpísali, že u nich takýto katalóg ako u CZ UB neexistuje a že kto má zájem o rytú zbraň, dal si ju vyrobiť sám. Má niekto skúsenosti s takým puškárom, ktorý sa s tým zaoberá? koľko asi stojí vyhotovenie takejto zbrane?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51240 od Bubi
www.zbrane-capkovicova.sk velmi pekna a poctiva robota.Mozem doporucit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51302 od Peta12
Odpoveď od Peta12 na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Ďakujem pekne za informáciu! Pozrel som internetovä stránku, majsterka naozaj veľmi pekne pracuje a pritom až tak ani ďaleko sa nenachádza ani od Komárna, kde bývam. Ešte raz ďakuje, Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51308 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Jedoraná zlamovacia guľovnica BRNO EFFECT
Peknú prácu má aj Kováčik z Lučenca - pred rokmi mi veľmi vkusne urobil ZKK. Asi má aj stránku. Najlepší a aj najdrahší je Sergej Dubovik zo Sielnice pri Zvolene, ale to je iná trieda. Robí aj pre Ferlach, kamošovi robil Sauer, časť v zlate - niečo šialené. Zlaté ruky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.109 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 485 návštevníkov a žiadni členovia on-line