Tlmicče hluku na poľovných zbraniach

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25323 od lacika85
Tlmicče hluku na poľovných zbraniach bolo vytvorené lacika85
Chcem vedieť,aký máte nazor na spomínané tlmiče.Myslím,ze v niektorých štátoch sú dokonca aj povolené.No neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25324 od Laymann
Odpoveď od Laymann na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Dotaz je zajimavý ale ještě zajímavejší by bylo vedet, k čemu by ti to bylo, pokud by byli tlmiče zakonom povolené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25325 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
to ked by sme mali používať tlmiče tak to už rovno lovme elektrikou, tá je ešte tichšia a bude to aj lacnejšie ako patrony:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25329 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Kuknite si galeriu RadekS , v niektorych krajinach ako finsko je to uplne normalne . Dufam ze sa Radek zapoji a nieco nam o tom napise , mna by to zaujimalo ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25330 od johny
Odpoveď od johny na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Ja by som to uvítal na malorážke, ktorú nosím ako druhú zbraň na posed. Keby prišla kmotra tak dostane olovo a nič by som si nepoplašil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25331 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Neprovokuj Jarouši, ale teď vážně, v zemích skandinávie jsou tlumiče povolené. Rozdíl použití tlumiču tam a tady je jednoduchý. Tam se tlumiče používají z důvodu že hluk ničí sluch, tedy zdraví druhých. To je lidí a psů kteří jsou s tebou na společné akci a taky tobě. Bylo tam uplně normální, že lovci měli sluchátka. V našich podmínkách by většina použila tlumič na to, aby ho nikdo neslyšel, hlavně při individuálních akcích. To je všechno co k tomu můžu říct.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25332 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Zakázaný doplnok zbrane - a dúfam, že u nás dlho bude. Zas by to bolo len jedno plus pre poľovníkov-mäsiarov a podobné typy v radoch poľovníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25334 od michal
Odpoveď od michal na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Kamarat môj jednoduchší, vyskušaj si dat miesto tlmiča, ktorý by ti mohol narobiť problemy na ustie prevrtanu štangľu salámu....paradne to tlmí zvuk, dlžku a hrubku štangle treba ale zvoliť úmernú kalibru. Aj sa to da skonzumovať, keď ta hlad pripre aj ten tvoj infrak na flinte potom nebude tak byť do očí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25340 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
:D:]:D:]:]:D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25345 od janco05
Odpoveď od janco05 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
tlmiče isto nie bolo by to len plus pre urcitú skupiny "polvnikov"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25346 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Všimli ste si ten rozdiel? V škandinávii bez problémov používajú tlmiče, aby si chránili sluch a nikoho to nevzrušuje. U nás by sa tlmiče používali na pytliačenie. Môžu za to tie tlmiče alebo ľudia, čo ich zneužívajú? S tlmičom, či bez neho, na pytliačenie mi stačí flinta. A aj tak to nerobím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25349 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Vsetko je o mentalite naroda. V Nemecku, Chorvatsku a pod. mozes nechat tasku na ulici a na druhy den tam bude.... obrazne povedane, nie ze ma niekto zoberie za slovo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25352 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Nie, nie, nie!!!!! Žijeme na Slovensku a práve preto nie! Predstavujem si spoločnú na obnovci, všetci s tlmičmi, 8 lyžiarov na bežkách nabehne do honu, ........:( ! Za svoje rany zodpovedám, nemám prečo sa skrývať. Kurnik, vidím to len tak, že by pribudlo v SR mooooc vegetariánskych revírov :{. To je ako s alkoholom za volantom - strach nedovolí.....! Inak, prečo tu vôbec takú tému niekto otvoril? Dúfam, že len tak, aby reč nestála!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25353 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Už mi prestaňte dvíhať tlaky, lebo tu prestanem chodiť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25354 od michal
Odpoveď od michal na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Že prečo tu temu niekto otvoril? Predsa Lacika85 sniva o splnení svojich detských snov. Infrak už na pozorovanie na flinte ma, teraz mu ešte tlmič chýba ku šťastiu, aby sa mu lepšie zver pozorovala.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25356 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Nech príde cez víkend so mnou prikrmovať, taký tlmič mu zatrepem na koniec hlavne, že ... !
<br/>Lacika, mám v šifóneri laserové delo, zvýšilo sa prezidentovi USA po Púštnej búrke! Nekúpiš? Ako bonus je k tomu 1.000 litrový mrazák - dobrý biznis:-p.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25358 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Míšo, s Lacikou sem se ještě nebavil, ale s tebou už několikrát ano a proto nechápu tvou reakci. Když mu chceš čistit duši, nemůžete si tyto věci vybavit třeba mejlem, pořád se napadat, tady, veřejně? V jiné témě to bude zase Franta s Jožkou a za chvilku už ty témy nebudu moci ani číst. Jak mě Jaro vyzval, abych sem něco napsal, tak jsem to udělal a měl jsem strach kolik se najde lidí, kteří osočí jeden nebo druhý názor. Mě se taky nelíbí infráky na puškách a tlumiče a jiné věci, i když si myslím že je v mnohých revírech u nás třeba černá přemnožená, taky si nemontuju infrák abych je mohl pronásledovat 24 hodin deně a 7 dnů v týdnu, ale nadávat někomu za to, když si stejně bude dělat co chce? Napiš názor že si myslíš že tlumiče a infráky neuznáváš a proč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25359 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Vobec som nechcel povedat, ze s pouzivanim nejakyhc tlmicov suhlasim, prave naopak, presne pre dovody ktore si napisal...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25360 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Celá debata je o ničom - aj tlmiče aj infra puškohľady sú zakázané. Neviem o čom sa treba stále baviť ??? Debata by mala byť skôr o tom, ako sprísniť kontrolu pri používaní uvedených zariadení, o kontrole, kontrolnej činnosti poľovnej stráže atď...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25362 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Nie len tato debata je tu onicom....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 528 návštevníkov a žiadni členovia on-line