SVT-40

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28949 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému SVT-40
Nemal som chuť Ti už na niečo odpovedať ale vidím, že inteligencia a slušnosť Ti asi chýbajú.Taktiež asi právo Ti tiež nič nehovorí.Robil som u polície a viem čo sa skrýva i za zbraňovou amenstiu i za celým p.Zemeníkom.Ak si myslíš že je ten najlepší tak si to mysli.Každý človek má právo na svoj názor.Ja ho nikomu neberiem.Len viem že málo znalcov je takých ktorý zdielajú Tvoj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28954 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému SVT-40
Snažil som sa tu načrtnúť jden právny problém no podľa Vaších raekcií sa to zvrhlo na polemiku či SVT 40 používať na poľovné účely alebo nie.Očakával som že sa tu bude dať dotyčný problém rozobrať a podiskutovať o tom ale mýlil som sa.Preto je zbytočné naďalej v tom pokračovať.Požiadal som administrátora o zrušenie tejto témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28955 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SVT-40
Pockaj, pockaj, najskor zacitujem ako si zalozil tuto temu: "Dovolil som si založiť tútom tému lebo by som chcel združiť majiteľov týchto zbraní, ktorí ju využívali na poľovné účely a bolo im toto právo odňaté alebo sa im ho chystajú odňať na základe pekne hlúpeho vyjadrenia p.Zemeníka z KEU PZ v Bratislave". Je mi jasne, ze si liecis nejaku depku, ja si ju liecim tiez, ale po cisto pravnej stranke ma to zaujima! Chvilu pockaj prosim a ja slubujem, ze sa pokusim vtiahnut do diskusie aj kompetentnych

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28956 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému SVT-40
zdravim aky je to presne kaliber a co do toho laborujes??? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28972 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SVT-40
veteran1 vsade su este dovolenky,vyckaj este prosim, no Ty musis mat v rukach nejake odborne stanovisko, pripadne zdovodnenie rozhodnutia. Skus namiesto kydania na JZ otvorit polemiku o konkretnostiach.
<br/>A este pre doplnenie mozaiky, Ty si ten co na inych forach riesil upraveny sa.58 na polovne ucely ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28973 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému SVT-40
Nič proti vkusu, ale zavesenie takéhoto aružia nad kozub moc estetické nebude :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28975 od papo
Odpoveď od papo na tému SVT-40
zadefinuj, aký to je právny problém. a keď ho budeš mať zadefinovaný, pozri sa do zákona o zbraniach, myslím, že tam nájdeš odpoveď. môj názor je, že aj simonovy by sa mali stratiť z výbavy poľovníka, hoci polícia ju zvykne definovať ako poľovnú zbraň, ktovie prečo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28979 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SVT-40
Moj vkus to rozhodne nie je,to sa neboj....8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28980 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému SVT-40
Všetky vojenské zbrane ako aj ich imitácie --Aj SA 58 (upravený ) ,AK , SVT .SVD -Dragunov a im podobné nemajú v poľovníctve čo robiť --sme predsa poľovníci a nie vojenský zbehovia . A ked sa chce niekto hrať na vojaka -nech ide na strelnicu alebo na výcvik prežitia a nie kaziť poľovnícku morálku .V novom časopise poľovníctvo a rybárstvo je článok na str.23 už píšu že aj Nemecké ministerstvo vnútra sa vyjadrilo proti používaniu imitácii vojenských zbraní na poľovné účely a chcú upraviť zákon o zbraniach a strelive .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28995 od leica
Odpoveď od leica na tému SVT-40
SVT-40
<br/>
<br/>Kaliber: 7,62 x 54 mm
<br/>
<br/>Počiatočná rýchlosť strely: 865 m/s
<br/>
<br/>Maximálny dostrel: 3800 m
<br/>
<br/>Efektívny dostrel: 800 m
<br/>
<br/>Počet nábojov v zásobníku: 20
<br/>
<br/>Dåžka: 1225 mm
<br/>
<br/>Hmotnosť: 3,9 kg
<br/>
<br/>Pôvod: ZSSR/Rusko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28996 od leica
Odpoveď od leica na tému SVT-40
Samonabíjacia ostreľovačská puška Tokarev vzor 1940 bola vyrábaná v rokoch 1940-42, vyrobených bolo okolo 51 000 kusov pušky SVT-40 v ostreľovačskej variante. Neosvedčila sa však natoľko, ako bolo očakávané a jej výroba bola zastavená 1. októbra 1942, ako ostreľovačská puška bola naďalej vyrábaná puška Mosin model 1944. Ostreľovačská puška SVT-40 je v podstate kvalitnejšie vyrobená puška SVT-40 osadená optickým zameriavačom PU s 3,5x zväčšením. Pušku SVT-40 skonštruoval ruský konštruktér F. V. Tokarev, jej výroba začala od 1. júla 1940 až do 3. januára 1945 kedy bola výroba ukončená. Funkcia SVT-40 je založená na princípu odberu prachových plynov na piest s päťstupňovým plynovým regulátorom. Uzamknutie záveru je za pomoci dvoch uzamykateľných ozubí. Manuálna poistka sa nachádza v zadnej časti lúčika za spúšťou. Dvojradý zásobník má kapacitu 10 nábojov 7,62 x 54R. Na hlavni je úsťová brzda, ktorá účinne zmierňuje spätný ráz, vybavená šiestimi úzkymi priečnymi otvormi na každej bočnej strane brzdy. Mieridlo je nastaviteľné v rozsahu 100-1500 metrov po 100 metroch. Dokopy bolo vyrobených okolo 2 miliónov kusov všetkých verzií SVT.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28998 od leica
Odpoveď od leica na tému SVT-40
S takýmto kolom Ty chceš poľovať, Ty sa nehambíš... čo si to za poľovníka, ešte si daj k tomu prešiváky a baranicu a možeš ísť na ukrajinu... nemám ku tomu čo dodať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28999 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému SVT-40
[img]www.diggerhistory.info/images/uniforms4/ussr-Sniper-SVT-40.jpg [/img] sak to je hnus velebnosti :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29000 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému SVT-40
kua, videl som , a drzal som vseliake strielacie zeleza , ale musim uznat ze toto je vrchol hnusu!:[Neviem si to predstavit ani keby to bolo po nejakej kozmetickej uprave!
<br/>
<br/>Neponukol by som to ani njvacsiemu nepriatelovi!Hoci to moze aj strielat nevidim v tom ziadne prakticke pouzitie! Podla mna aj najchudobnejsi polovnik sa moze postarat o to aby mal v ruke nieco kulturnejsie!;):x:):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29049 od minoC
Odpoveď od minoC na tému SVT-40
1000%-tná pravda išiel ma hrom zabiť,keď som na spoločných videl chlapov s SKS Simonov a spodobnými hovadinami (čo má nad hlavňou drevo do poľovníctva nepatrí)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29143 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SVT-40
1) SVT 40 nie je samočinná zbraň /v zmysle § 2 písm. c) bod 10 zák. č. 190/2003 samočinnou zbraňou je palná zbraň, ktorej opätovné nabitie a napnutie bicieho mechanizmu prebieha v dôsledku predchádzajúceho výstrelu a ktorej konštrukcia umožňuje viac výstrelov na jedno stlačenie spúšťe - laicky povedané, zbraň strieľa &quot;dávkou&quot;/. SVT 40 je samonabíjacou zbraňou v zmysle § 2 písm. c) ods. 11 citovaného zákona /samonabíjacia zbraň - palná zbraň, ktorej opätovné nabitie a napnutie bicieho mechanizmu prebieha v dôsledku predchádzajúceho výstrelu a ktorej konštrukcia neumožnuje viac výstrelov na jedno stlačenie spúšťe/.
<br/>2) Čo sa týka zákonného zaradenia zbrane - u SVT 40 ide v zmysle § 5 ods. 1 písm. d), písm. g) citovaného zákona o zbraň kategórie C./Pre ujasnenie - písm. g) citovaného zákona hovorí : samonabíjacia zbraň, ktorá ma vzhľad samočinnej zbrane./ V prípade samonabíjacej pušky SVT 40 bola totiž vyrábaná aj samočinná verzia uvedenej zbrane označená ako AVT 40, vonkajším vzhľadom úplne totožná so samonabíjacou verziou SVT-40. Jediná odlišnosť medzi SVT-40 a AVT-40 bola v malej zmene spúšťovo - bicieho mechanizmu, čo je logické, kedže ide o samočinnú verziu. Z uvedeného vyplýva, že zbraň SVT 40 spåňa uvedenú podmienku tj. má vzhľad samočinnej zbrane.
<br/>V zmysle § 27 ods. 3 písm. a) citovaného zákona - držiteľ skupiny D zbrojného preukazu /na poľovné účely/ je oprávnený na základe nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. d), e), f). Teda nie je možné na poľovné účely zapísať zbraň, ktorá spåňa podmienku § 5 ods. 1 písm. g). Vaše tvrdenie o nezákonnom podklade uvedeného rozhodnutia je teda jednoznačne mylné.
<br/>3) Ku streľbe s vojenským strelivom len poznámka - v zmysle § 4 ods. 3 písm. d) zák. 190/2003 vojenské strelivo je zakázaným strelivom ...
<br/>4) Ako poľovníka ma mrzí, že niečo ako poľovnícke tradície a etika sú niektorým ľudom úplne mimo ich chápania. V nemecku alebo rakúsku by človek s SVT na štande utrpel tak akurát posmech a vykázanie z lovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29148 od papo
Odpoveď od papo na tému SVT-40
myslím, že to je presné popísanie problému: §5 g) samonabíjacia zbraň, ktorá má vzhľad samočinnej zbrane. to samé platí aj pri zbraniach Simonov, Dragunov ai. V tejto súvislosti som písal o nepochopiteľnom postupe polície pri zapisovaní týchto zbraní ako poľovných.
<br/>A ešte jedna poznámka ku vojenskému strelivu. jej konštrukcia zabezpečuje veľkú schopnosť odraziť sa a takáto odrazená guľa si zachováva schopnosť devastačne raniť na veľkú vzdialenosť. vyhýbam sa takýmto poľovníkom, pretože sú pre iných veľkým nebezpečím, a som za nekompromisnú nápravu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29185 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému SVT-40
To ze pri obrane Stalingradu sa osvedcila ,uznavam, ale do polovnictva nasho slovenskeho tak to teda nie!!! Mozna tak niekde na Kamcatke!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29223 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému SVT-40
Alebo u nás na východe.... :D:D:D na partizančenie:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29224 od hlupyjano
Odpoveď od hlupyjano na tému SVT-40
:x
<br/>Tak dobre. Na základe správ SIS až teraz nám naše kráľovské povinnosti dovolili reagovať na túto tému, takže v stručnosti pár slov:
<br/>1. ďakujem za podporu svojich poddaných a Tebe, veteran1 odpúšťame klávesnicové útoky i neznalosti Tvoje týkajúce sa zákona č. 190/2003 o puf-paf
<br/>
<br/>2. K žiadnemu rozumnému zákonnému podkladu uvádzame:
<br/>Samonabíjacia puška systému Tokarev vzor 1940 (SVT-40, Samozarjadnaja vintovka Tokareva) z dôvodu existencie jej samočinnej verzie AVT-40 (Avtomatičeskaja vintovka Tokareva) sa zaraďuje do kategórie B - § 5 ods. 1 písm. g), t.j. medzi samonabíjacie zbrane, ktoré majú vzhľad samočinnej zbrane. Kto neverí nech si pozrie Žuka (Pušky a samopaly), príp. webové stránky, napr. www.world.guns.ru, www.mosinnagant.net.
<br/>Takéto zbrane nie je možné držať na poľovné účely (§ 27 ods. 3).
<br/>
<br/>3. Zákonodarca si nevymyslel vyššie uvedené zaradenie: &quot;Semi-automatic firearms for civilian use which resemble weapons with automatic mechanisms&quot;. To je citácia zo záväznej smernice EÚ č. 91/477/EEC, podľa ktorej sa náš zákon vypracoval.... ešteže &quot;resemble&quot; sa nepreložilo ako &quot;podobajúce sa&quot;....
<br/>
<br/>4. Nakoľko sme si všimli problémy s pojmami samočinný a samonabíjací, vysvetlíme ich po lopate a hlúpologicky:
<br/> samo činný - samo pal - zbraň strieľajúca dávkou - automatic
<br/> samo nabíjací - samo nabij - zbraň strieľajúca po stlačení spúšte len jednotlivo, ale proces znovunabitia si zbraň urobí sama, bez prispenia strelca - semi-automatic
<br/>
<br/>5. K amnestii: sypeme si popol na hlavu - stále nemáme ešte hotových okolo 100 zbraní, ale priznávame, že sme ju uvarili spoločne aj s pánom ministrom a uvaríme ju zas za taký rôčik, za dva.....
<br/>
<br/>6. Želám všetkým veľa pochopenia a pokoja v tomto roku a zbytočne nemrhajte myšlienkami. život kje o niečom inom
<br/>
<br/>janko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 278 návštevníkov a žiadni členovia on-line