SVT-40

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29239 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SVT-40
Janko, vdaka, ze si sa spustil aj sem, medzi pospolity lud (aj ked Ti to trvalo) a neodpustim si, ak sem chodia napr. vysoky funcionari SPZ, co sa hambite za svoje stanoviska, nemusite tu reagovat na kazdu vtakovinu, ale ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29240 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SVT-40
no ja sa hambim za svoj pravopis :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29247 od papo
Odpoveď od papo na tému SVT-40
juj, či mi len odľahlo, že to takto dopadlo. najväčší strach som mal o princeznú....:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29249 od hlupyjano
Odpoveď od hlupyjano na tému SVT-40
:x
<br/>
<br/>A zazvonil zvonec a samonabíjacím zbraniam na poľovné účely v novom (pripravovanom) zákone bude koniec :x
<br/>
<br/>P.S. Práve dodržiavanie zákona umožnilo, že SKS a SVD sa držia aj na poľovné účely... (bohužiaľ nemajú vhľad zbrane samočinnej), čo osobne považujeme za dehonestáciu poľovnej i zvieracej duše....
<br/>
<br/>Janko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29250 od michal
Odpoveď od michal na tému SVT-40
No a ked uz budete tu 190/2003 prerabat, tak by som poprosil aj take nedostatky ako napr. medziobdobie od zakupenia zbrane po jej zaevidovanie legislatívne ošetriť tak, aby pri dodržiavaní terminológie zákona a jej významu už sama preprava zbrane od predajcu bez vydaného preukazu zbrane nebola porušením zákona. A bude aj happyend celej rozprávky...lebo doteraz 190/2003 pripominala pajcnutý zákon zo západu, akurat, že pri preklade textu nniekto nepoužival aj hlavu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29283 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému SVT-40
super odpoveď, a konečne je tím ktorí chodia po lese ako čečenska domoobra koniec, gratuluje, je to fakt že tento druh zbrani nema čo hľadať v poľovníctve.
<br/>
<br/>mam ešte jeden postreh k zakonu o zbraniach a strelive, chcel by som sa opýtať či sa do novely zahrňa aj upraveny § o bezúhonosťi. jedna sa mi o to znami dostal peňažny trest(vytrieskal cigánov zato že mu kradli odkvapovu rúru podľa mňa mal dosať odmenu) a prišiel o zbrane, ale podľa trestného zákona sa naňho hladelo ako na netrestaneho lebo trest zaplatil ale podľa zakona o zbraniach a strelive prišiel o ZP na 5rokov.je to dosť neprehľadne a myslim si že v rozpore.ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29300 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému SVT-40
Vykazali by ho aj keby tam mal novy Sauer 303,????:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29344 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SVT-40
Nie som priaznivec samonabíjacích zbraní v poľovníctve a je úplne jedno či je to SVT alebo Sauer za 200 tisíc, ak si niekto niečo potrebuje kompenzovať nech ide inam a nie do lesa.
<br/>303 aspoň pre mňa určite vyzerá &quot;poľovníckejšie&quot; ako SVT. Zmysel tvojej otázky je asi taký, že aký je rozdiel medzi vojenským Mauserom 98 a Steyr Mannlicher Schoanuer ? Žiadny - oboma sa dá loviť, ale ten Steyr je niekde inde... Pre mňa je poľovníctvo vyjadrením niečoho viacej ako len lovom, možno aj nejakou životnou filozofiou a k tomu patrí aj pekná lovecká zbraň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29346 od leica
Odpoveď od leica na tému SVT-40
myslím že týmito slovami by sme túto kapitolu už mohli aj uzavrieť..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29355 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému SVT-40
Videl si tam toho smailika?Dufam,ze si pochopil. Ja by som v zivote taku flintu do chotara nevzal.A ked to vidim na predajniach aj s tym sklopnym bodakom.
<br/>:[:[, sila.A tie nazory-vies ake lacne strelivo?kolko sa toho da zohnat..ide ma roztrhnut.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29367 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému SVT-40
super postrech a dodam stare prislovie z ČR do hospody bez penez nelez, ved pri priemernom vystreleni slovenskeho polovnika 30-40krat do roka co su mimochodom 2krabice nabojov čize suma 1400Sk tak ten rozdiel nejakych 300Sk sa da usetrit napriklad na 1flaške dobrého koňaku. a naozaj ved potom možeme poľovať už aj s 50brownig ako hunteri z poza mlaky,:P a budeme very cool, toď na záver nikoho som nechcel uraziť ale porozmyšlajte že fakt ta zver by mala mať nejaku šancu , pozrite na maďarsko ty za par eur daju odstreliť aj staru mater sprepáčenim za výraz a možete použiť čo len budete chciet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29696 od iboo
Odpoveď od iboo na tému SVT-40
to akože čo? tí , čo majú MC21-12, alebo novšie bekasy, MP153, alebo iné (ja spomínam ruské) samonabíjacie brokovnice môžu ísť srať ? samonabíjacie gulovnice nepoviem, ale brokovnice?? prečo ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29834 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému SVT-40
Ďakujem za Vašu reakciu i za preškolenie zo zákona č.190/2003. Na základe Vášho vyjadrenia som sa doňho zase pozrel a chcel by som Vás poprosiť o vysvetlenie čo to je vzhľad zbrane a aké sú jej zákonné kritéria na hodnotenie. § 2 v ktorom sa vymedrujú pojmy uvádzané v zokone sa toto žiadným spôsobom nevymedzuje a nepodarilo sa mi to v celom zákone nájsť.Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29835 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému SVT-40
Ďakujem za Vašu reakciu i za preškolenie zo zákona č.190/2003. Na základe Vášho vyjadrenia som sa doňho zase pozrel a chcel by som Vás poprosiť o vysvetlenie čo to je vzhľad zbrane a aké sú jej zákonné kritéria na hodnotenie. § 2 v ktorom sa vymedrujú pojmy uvádzané v zokone sa toto žiadným spôsobom nevymedzuje a nepodarilo sa mi to v celom zákone nájsť.Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30028 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SVT-40
veteran1, odpovedz mi prosim, aky je rozdiel vo vzhlade tej haraburdy SVT-40 a haraburdy AVT-40 a znova sa Ta pytam, si ten ktory na inych strankach riesil upraveny sa 58 na polovne ucely ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30194 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému SVT-40
Neriešil som tú kauzu ale viem o nej.Nebudem to tu rozoberať ale tam sa ten pán ukázal.Mám kopiu toto čo on nazval posudok ale hambil by som sa za taký výtvor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30195 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému SVT-40
Pozeral som na Vaše fotky. Vidím že ste všestranný poľovník i rybár.Inak i ja mám jenu takú Malicher Shonauer.Rok výroby 1930

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30196 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému SVT-40
Pozeral som na Vaše fotky. Vidím že ste všestranný poľovník i rybár.Inak i ja mám jenu takú Malicher Shonauer.Rok výroby 1930

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30222 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SVT-40
:) no tusim najdeme aj spolocnu rec, okrem tej mannlicherky mam toho este hodne, no uz len zlamovacky a vazne som presvedceny, ze tie ... do polovnictva nepatria a vsetko to slovickarenie, hladanie medzi riadkami, ... dufam ze novy zakon bude mat hlavu a patu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30225 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému SVT-40
Ako som už uviedol mám tiež dosť zbraní. Niesom však vyznavačom zlamovacích zbraní, teda okrem brokových. Skôr preferujem u guľovníc opakovacie zbrane.Taktiež som ochotný o všetko i podebatovať a akceptovať i názory druhých. Ak mám byť úprimný niektoré názory ktoré tu odzneli sa mi vôbec nepáčia a so serioznou debatou nemajú nič spoločné. Taktiež netvrdím že ten zákon je dobrý ale myslím že na samonabíjaciach zbraniach nieje nič zlé. Ako tu jeden pán namietal že poľovníctvo je o niečom inom tak s tým plne súhlasím. I ja som zástancom klasického poľovníctva no myslím že tie pekné časy sú už dnes preč. Taktiež som zastáncom starých zbraní a môžte si myslieť čo chcete ale s tou... dosahujem o hodne lepšiu presnosť ako strelci ktorých stretám na strelnici napr. so ZH. Inak našiel som jednu debatu na www.horar.sk kde padla jedna dobrá myšlienka na kvalitu ruských zbraní a to že výroba po 1989 za moc nestojí lebo sa im minula dobrá vojnová oceľ. Myslím si že je to dobrý názor a plne sa s tým stotožňujem.Mám i ZKK 601 v cal.308W vyrobenú pred tým rokom a dovolím si preukázateľne tvrdiť že je kvalitnejšia a presnejšia ako ten istý model, ktorý má kamarát s rokom výroby 1991. Mohli by sme tu vieť veľmi veľkú polemiku, no niesom zástanca takýchto for ako som to už raz uviedol na začiatku našej komukácie. Ak budete mať záujem môžme popísať súkromne.Môj mail je veteran Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Inak na www.horar.sk ponúkam nejaké zbaren i s fotkami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 305 návštevníkov a žiadni členovia on-line