Dovoz zbrane z USA

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31768 od forester01
Dovoz zbrane z USA bolo vytvorené forester01
Má niekto skúsenosť s dovozom zbrane z USA?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33337 od Forest02
Odpoveď od Forest02 na tému Dovoz zbrane z USA
chystaš sa do usa na nakup alebo na navštevu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33338 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
ano,mam:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33355 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Dovoz zbrane z USA
Stefan, sak nebud taky sarkastik. Rozpravaj ako sa to da.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33356 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Dovoz zbrane z USA
Nechystam sa nikde iba ma zaujima Remington 700xcr RMEF. V USA cena 1200 USD v Cechach 42 tisic ceskych. Takze tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33368 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
je to pomerne dost komplikovane!V prvom rade ako cudzinec nemas pravo kupit zbran v USA. Jedine tak ze to kupis cez import/export licenciu (kde zbran vyplatis v obchode. AVSAK ju do ruky nedostanes), cim sa ti nahrnie vydavok za dealerov (v USA a aj na Slovensku), a zbran sa posle od dealera do dealera, dane a potom dovoz, takze ked si to spocitas moze to byt pri najmensom tolko co vyvalis za to na slovensku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33639 od Branislav
Odpoveď od Branislav na tému Dovoz zbrane z USA
Stefan, mam hypoteticku otazku.
<br/>Co v pripade, ak by zbran kupil americky obcan a potom by mi ju &quot;daroval&quot;. Ide to takto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33640 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
...no nie je to az tak velmi hypoteticke,AVSAK---- zakon hovori ze cudzinec nema pravo na priamy nakup strelnej zbrani v USA! To znamena v obchode a ci od sukromnika!!!!!! Ale, zase , to znamena len ze cudzinec nema pravo obdrzat zbran, a ma pravo na odkup cez export/import dealera kedy vyplati zbran ktora je dealerom poslana priamo dealerovi na slovensko, kde si ju nakupca vyzdvihne! Ak ti americky obcan &quot;podaruje&quot; zbran tak isto ide proti federalnym zkonom kde by ho to mohlo nieco stat, preto ze ako vlastnik zbrane by mal aj on vediet zakony a pod.
<br/>
<br/>Nadalej, podla poslednych vedomosti ---slovenska policia, (kde musis tuto zbran zahlasit) VYZADUJE v prvom rade doklad na povolenie vyvezenia zbrane z USA (od USA).
<br/>
<br/>Da sa vsetko urobit, avsak, ked sa nad tym zamyslim neviem ci to ma nejaku prakticku cenu,alebo vyznam;/:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33648 od Branislav
Odpoveď od Branislav na tému Dovoz zbrane z USA
OK, vdaka. Predsa len by to bolo asi skrabanie sa cez hlavu. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34443 od matus_sarvas
Odpoveď od matus_sarvas na tému Dovoz zbrane z USA
Servus, ja práve riešim dovoz zbrane z USA.. V mojom prípade mi to bude posielat FO žijuca v USA disponujúca legálnym povolením na pobyt. V tomto prípade sa jedná o súbeh 3 rôznych režimov..
<br/>1. režim zbraní a streliva /zákony SR/
<br/>2. colný režim /zákony SR/
<br/>3. poštový režim /zákony USA, SR, medzinárodný dohovor o poštovej problematike/
<br/>
<br/>Veľmi jednnoducho povedané to bude vyzerať asi tak, že:
<br/>
<br/>1.najprv Ti niekto, kto má povolenie na nákup zbraní a streliva v USA zbraň kúpi
<br/>2. zbraň podľa predpisov US Mail zabalí do balíka a odošle na Tvoju adresu, spolu s dokumentom, na podklade ktorého ho ti ju on odovzdáva /kúpa, darovanie../
<br/>3. zbraň dorazí na Slovensko a bude uložená na Colnej pošte /buď BA alebo KE/
<br/>3. Colná pošta Ťa vyrozumie, že máš uloženú zásielku, kt. podlieha režimu zbraní a streliva a colnému režimu.
<br/>4. Vyzdvihneš si na predmetnú zbraň nákupné povolenie a zbrojný sprievodný list na príslušnom oddelení zbraní a streliva
<br/>5. V colnej pošte sa preukážeš potrebnými listinami a zaplatíš clo /clo sa vyrubí z poštovného a z hodnoty prepravovanej zbrane (údaj o hodnote bude v tej zmluve)/
<br/>6. Takúto zbraň na podklade dokumentov z USA a Colnej pošty prihlásiš na príslušnom oddelení PZ...
<br/>
<br/>Asi tak.. ale neručím za ten 100 % info ohľadne toho poštového prevozu /zvyšné info sú isté.../, ten práve teraz ešte riešim, že ako to presne ošetriť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34451 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz zbrane z USA
este si zabudol doplnit ze platis aj DPH okrem cla .;)
<br/>
<br/>ps : priprav sa na to ze colnici budu mat spustu otazok . niekedy ma tie otazky az udivuju ale asi ich to tak ucili na skole .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34518 od matus_sarvas
Odpoveď od matus_sarvas na tému Dovoz zbrane z USA
jasné, na to DPH som fakt zabudol.. dik no každopádne, DPH je, ako vieme 19 % a clo bude činiť 3,2 %...takže toť výsledok konania pred správnym orgánom.´
<br/>Celkovo je teda potrebné pri takomto spôsobe nadobudnutia zbrane rátať:
<br/>cenu zbrane+cenu poštovného, z tohto súčtu sa vyrubí DPH + clo.. no a k tomu ešte + správne poplatky na úseku zbraní a streliva...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34547 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
...vidim ze sa ti dobre sniva a drzim ti palce! Udavas tu pomerne dost nespravnych informaciia dufam ze sa z toho zobudis a oprvis to pre ostatnych ...alebo mi das vediet ako ste to vyriesili! Osobne som doniesol zbrane na slovensko-a doviezol som ich aj naspet do Usa---bratovi to nechceli napisat na zbrojak &gt; tak by som ti poradil aby si aspon chvilu pockal a opisal tuto celu zalezitost az potom ked si to vyriesis az do konca a zbran bude tvoja!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34724 od matus_sarvas
Odpoveď od matus_sarvas na tému Dovoz zbrane z USA
No.. ako právnik, užívam zásadu, že prv, než sa pod niečo podpíšem, tak si to overím a poriadne naštudujem..takže sa mi nesnívalo.. :]
<br/>
<br/>Všetko to, čo som napísal mám z platných zákonov tohto štátu a USA + Medzinárodný dovohovor o poštových službách... je však pravdou, že konkrétne pri tomto celom prípade je tá úprava chabejšia...
<br/>Preto som to celé konzultoval s:
<br/>1. Prezídiom PZ SR a KR PZ BB - režim zbraní a streliva
<br/>2. Colná správa BB a Colná pošta BA - colný režim
<br/>3. Riaditeľstvo Slovenskej pošty BA - poštový režim
<br/>
<br/>Ja sám sa chystám doviesť si zbraň z USA..takže som opísal ten postup, ktorý volím ja po konzultácii s vyššie uvedinými inštitúciami.. Pravda však aj to, že zatiaľ ju reálne nemám.. :( No každopádne, keď sa tak stane tak napíšem, ako to celé prebehlo v praxi...a potom sa uvidí, že čo a ako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34758 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Dovoz zbrane z USA
stefan49 má niekedy svojské názory, čo nevidel nie je, ale vie sa opraviť po navedení :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34759 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz zbrane z USA
:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34760 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
matus, nepovedal som ze to nejde, avsak ti aspon poradim co si teda ako pravnik mozes v prvom rade zistit a potom reagovat!
<br/>
<br/>Tuna mas niektore skutocnosti, ktore musis v prvom rade vyriesit... a to je realita:
<br/>
<br/>1. Zkony slovenskej posty su asi nepodstatne, kedze US posta doslovne zakazuje posielat zbrane!!!! Zbran aj v kontinentalnom US priestore musi byt posielana cez UPS a pod.
<br/>
<br/>2. Dovoz zbrane do na slovensko s predpokladom prepisania na zbrojak individuala na slovensku vyzaduje v prvom rade potvrdenie ze bola kupena v USA (samozrejme cenu) a dalej musi byt k tomu povolenka BFTA na to ze zbramn moze byt vyvezena na slovensko s predpokladom ze tam zostane. Tieto zalezitosti mam uz potvrdene riaditelstvom slovenskej policie, kedze sa snazime zbran prehodit na slovensko byvalemu riaditelovi statnej policie...cize verim mu viacej nez hocikomu inemu!
<br/>
<br/>3. Co sa tyka colneho vybavenia-to pojde podla riesenia v prvom rade colnej policie---a tio zase podla odpovedi riaditelky Slovenskej colnice, ktore je --v zhode okolnosti manzelka individuala spomenutehio v bode 2.
<br/>
<br/>...a yegi ti do toho nesopli, preto ze uz som na slovensko dovliekol zbrane 2x, a kedze tam bolo okolo toho tolko komplikacii som ich doniesol naspet!! Nepisal som ze sa to neda urobit ale som len upozornil ze sa musi zaujemca pozastavit na tom ci sa to v skutocnosti oplati!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34761 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz zbrane z USA
stefan ale matus to vybavuje bez znamosti ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34764 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
pe.usps.gov/text/pub52/pub52c4_003.html#NL508_22 .... ak mas cas, a vedomosti zacni studovat- tuna su zakony Len USPO! Drzim ti palce a dufam ze som niecim aspon pomohol!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34765 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
...ved to mi je jasne! Ja som sa to snazil vybavovat aj s a bolo to na....!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 232 návštevníkov a žiadni členovia on-line