Dovoz zbrane z USA

pred 16 rokmi 1 týždňom #34782 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Dovoz zbrane z USA
stefan, nesoplím, nemám na čo, len reagujem na tvoj príspevok.Už sa stalo, že si sa bil do prs, čo a ako, niekto ti potom vytrel zrak a bol si ticho, k tebe len toľko...8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34784 od matus_sarvas
Odpoveď od matus_sarvas na tému Dovoz zbrane z USA
Nuž, popozeral som si ten link na us mail.. no bude s tým "trochu stresu" ale nakoniec to asi pôjde :) síce loďou /z leteckej dopravy zbrane a strelivo medzinárodný poštový dohovor vylučuje/ ale nakoniec sa to hádam zdarí..
<br/>
<br/>Čo sa týka spoločností UPS, či FEDEXu, tieto spoločnosti majú vo svojich prepravných podmienkach prepravu zbraní priamo vylúčenú.. preto ak už zvoliť súkromnú špedičnú spoločnosť tak potom Lindbergh&amp;Dachser tá to zvládne.. Len potom treba riešiť, že ako to zase bude vyzerať z pohľadu colných predpisov a predpisov o zbraniach a strelive.. keby to totiž išlo cez klasickú poštu /US Mail-SP/ potom sa to zastaví na Colnej pošte/ BA, KE/ a tam už to problém nie je.. potom totiž nastúpi režim tak ako som to už opísal..
<br/>
<br/>Viacej k tomu nemám čo dodať, asi len to, že keď to konečne rozbehnem a ošetrím k spokojnosti všetkých strán.. tak sa ozvem a dám vedieť, že ako to dopadlo :) Ak sa to vydarí tak rád poskytnem svoje vedomosti ďalej a keď nie, tak budeme bádať ďalej..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34791 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Zujímavá téma.... Jeden známy ma ako držiteľa zbrojnej licencie požiadal o dovoz športovej guľovnice z USA, takže sa na to chystám. Viem si na ministerstve vybaviť dovoznú licenciu a dať ju k dispozícii príslušnému americkému držiteľovi FFL. Ten Štefanov link na americkú poštu som si prečítal a zrejme budem prehodnotiť svoj názor na vlastnú znalosť angličtiny :-o . Nikde som sa totiž nedočítal, že Unloaded Rifle or Shotgun je z prepravy vylúčená. Štefan, alebo niekto, kto tomu rozumiete lepšie, prosím objasnite mi to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34792 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
.... belson, je v tom vela beurokracie, ked to zacnes vsetko studovat je v tom niekolko hacikov, s ktorymi vediet jednat, a hlavne mat na to nervy! A o to sa hlavne jedna pri posielani zbrane za more! Ano moze ti tam napisat ze mas pravo posielat zbran, ale prides na postu a tam mas hned plagat ktory ta upozornuje ze ides proti zakonu! Tam sa zacnes bavit s federalnou zamestnankou-cize postarkou a ta kedze nevie o co sa deje ti drbne na kolena cislo zkonnika (upozornujem ze vsak nevie kde ten zakonnik najdes) a tu sa zacne zbava, kde mozes zistit ze ano da sa poslat-podla postovych zakonov, avsak je mozne ze je posielanie zakazane zakonmi BATF a tu mas o zabavu postrane!
<br/>
<br/>Ak mas licenciu na dovoz a predaj zbrani to uz potom nechaj na agenta s licenciou v USA, ten urcite vie ako to ma poslat do Europy, to by teba zaujimat nemuselo!
<br/>
<br/>Ako som uz napisal, nikde som netvrdil ze to nejde-ale som sa opital logicku otazku ci sa to oplati s tym natahovat!Nic v zlom a drzim vam palce!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34794 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
....yegy , mas tu urcite pravdu---z toho dovodu som si uz par krat drbol hlavu o stenu a opytal som sa sam seba ze co ma to aj napadlo skusat niekomu pomoct, kedze vidim ze je tu dost prispievajucich odbornikov ako ty, ktory sice pisu ale o nicom, ...je to asi v tom ze sa citia potrebny do rozhovoru len aby mohli zadrbkavat!
<br/>
<br/>Ano , niekolko chyb som uz urobil, ale zase verim tomu ze clovek ktory v zivote chybu neurobil urcite neskusal nic v zivote robit!:);)
<br/>
<br/>...a asi by bolo najlepsie sa tu na vsetko vykaslat a nechat vas pokracovat svojou cestou, ved presa viem ze na slovensku mate ludi na vsetko!:D:D:D
<br/>Asi to aj skusim;/:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34798 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Štefan, mne je jasné, že americký držiteľ FFL si s odoslaním zbrane dá rady, ide predsa o jeho biznis, to tu nemusíme riešiť.
<br/>
<br/>Dosť často sa na tomto fóre stáva, že - ako sa na SK hovorí - jeden o koze a druhý o voze (a ešte sa pritom zvyknú tåcť &quot;do krvi&quot;). Ja som neriešil vo svojom vstupe otázku, že KTO môže zbraň z USA posielať (to evidentne reguluje BATF a nie USPS), ale to, že ak píšeš (citujem):
<br/>
<br/> 1. Zkony slovenskej posty su asi nepodstatne, kedze US posta doslovne zakazuje posielat zbrane!!!! Zbran aj v kontinentalnom US priestore musi byt posielana cez UPS a pod.
<br/>
<br/>a dokladáš to zmieneným linkom, tak som fakt zapochyboval o svojej angličtine, lebo z toho linku mi to akosi nevyplýva.
<br/>
<br/>Matne si pamätám, že nerezident NESMIE v USA nadobudnúť zbraň a zobrať si ju domov. Taktiež si pamätám, že US rezident, nelicencovaný individuál NESMIE svoju zbraň posielať mimo USA. A keď som pred pár rokmi korešpondoval s obchodným riaditeľom jedného nemenovaného amerického výrobcu revolverov, tvrdil, že aj keď má FFL, NESMIE poslať zbraň mimo USA fyzickej osobe, nech má akýkoľvek zbrojný preukaz, ak to nie je licencovaný obchodník s touto komoditou.
<br/>K tým posledným vetám by si sa mohol vyjadriť, to by mohlo zaujímať tých, ktorí o dovoze zbrane z USA uvažujú a nevedia, čo ich limituje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34799 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Kua zase kombinácia úvodzoviek a pravej zátvorky. Ale tentoraz ten smieško tam aj trocha pasuje?.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34807 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Dovoz zbrane z USA
stefan, tu nikto nekritizuje tvoju snahu pomôcť :liar:.Taktiež sa nepasujem za odborníka, ale ked niečo poviem, tak na nejakom základe, a za tým si stojím.Nechcel som sa do teba púšťať, len ma napadla jedna tvoja &quot;tiež&quot; snaha pomôcť, pričom si tvrdil, že to určite nejde, jeden z diskutujúcich, čo si sa mu priečil ti citoval US zákon, na čo si reagoval, že si o ňom nevedel, ale predtým si sa dušoval, že to tak nieje! :xNechce sa mi hľadať, kde to bolo, ale tí, ktorých sa to týka, vedia, o čom točím.A nebud ješitný, neurážaj sa 8-L.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34809 od papo
Odpoveď od papo na tému Dovoz zbrane z USA
,,Už sa stalo, že si sa bil do prs, čo a ako, niekto ti potom vytrel zrak a bol si ticho, k tebe len toľko...&quot;......8o
<br/> ja osobne si vážim každý názor, či poznatok, skúsenosť, ktorá nás posúva ďalej. Zamrzí ma preto, ak sa /a nielen v tejto téme/ vyjadrí niekto bezobsažne, len s uštipačným, alebo bezobsažným komentárom. A s prepáčením, to sa netýka len teba, yegi. Štefanove príspevky si prečítam rád, lebo tam cítim skúsenosť. nemusí mať vždy úplnú pravdu, ale to sa napraví ďaľšími príspevkami, a výsledok býva hodnotná informácia. Vážme si viac jeden druhého, zďaleka nie všetci prispievatelia sú deti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34811 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Noo... Pamätám si tvoje príspevky, ktoré boli v rozpore s tým čo teraz vyznávaš. Ale beriem a chválim takúto premenu k lepšiemu... :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34815 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Dovoz zbrane z USA
:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34827 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
.... US zákon, na čo si reagoval, že si o ňom nevedel, ale predtým si sa dušoval, že to tak nieje! Nechce sa mi hľadať, kde to bolo, ale tí, ktorých sa to týka, vedia, o čom točím.A nebud ješitný, neurážaj sa ...
<br/>
<br/>netreba to hladat, ano bolo to tiez ohladom dovozu veci z US, kde dodavatel jednoducho odmietol poslat malickosti na slovensko , z coho som bol prekvapeny, preto ze by ma to ani nenapadlo ze mozu existovat komplikacie za takuto malickost, co som si overil! no ale ked to bola malickost (optika alebo ci montaz ) teraz sa pozastav na tom ze momentalne sa tu jedna o prevoz zbrane v com je urcite podstatny rozdiel !!!! Osobne som sa uz ospravedlnil za moje chyby ( a vseobecny moj nazor som uz napisal...
<br/>
<br/>...ze clovek ktory v zivote chybu neurobil urcite neskusal nic v zivote robit! )
<br/>
<br/>a to ze ty za svojim slovom stojis mi je jasne! Urazat sa nebudem, viem ze by som bol schopny vsetko opravit, co samozrejme vyzaduje svoj cas, energiu a samozrejme pochopenie tych ktory maju o moju snahu zaujem. No a ako som uz podotkol, neviem co ma to aj napadlo sa zaoberat problemami ktore sa ma netykaju, tak to necham na pokoji a verim ze si to vyriesite bezomna! Urcite ti za tvoje osobne snahy a nazory niekto podakuje ! Bude urcite najlepsie ked sa z tejto temy vypisem a nacham to na odbornikov tvojhich schopnosti, uz len za to aby som zaujemcom nekomplikoval ich snahy!
<br/>:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34830 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
belson, vidim co ti nerobi zmysel, ak mas naozaj zaujem to pochopit, napis mi na e-mail---johny ma moju adresu! Tuna to uz roztahovat nebudem!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34831 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
...alebo niekedy skus pokec, !:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34833 od skeet
Odpoveď od skeet na tému Dovoz zbrane z USA
Yegi, --budem prvy co ti zablahozela za tvoje naozaj inteligentne prispevky , ktore su na hranici......! Vdaka za usmernenie &quot;rozumneho&quot; jednania, zas sme sa, vdaka tvojej ochoty, nieco &quot;poucili&quot;!:liar:
<br/>
<br/>Dufam ze k tomuto prispevku tlmocnika potrebovat nebudes!:x:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34842 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Dovoz zbrane z USA
skús mi to pripomenúť :(.stefanovi len toľko,kde máš čapicu...:{skeet,poznáš ma?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34843 od JohnLenon
Odpoveď od JohnLenon na tému Dovoz zbrane z USA
ked tu mate tolko info. ako sa da doviesť zbran z USA možno budete vedieť ako sa da z Anglicka bez toho,aby som potreboval ,,sponsora alebo ,,poslať priamo na Slovensko.
<br/>neviem ako je to zo ZP,bude platiť v UK ked sme v EU.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34848 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Štefan, osobne necítim potrebu ešte zháňať nejaké informácie v tejto veci. Pri výzve na tvoje vyjadrenie som skôr myslel na pomoc tým čitateľom, ktorí nemajú možnosť si to doviezť na dovoznú licenciu a im naše emailovanie nijako obzor nerozšíri.
<br/>
<br/>skeet: Bol by si nenápadnejší, keby si každú vetu neukončoval výkričníkom a &quot;grimasníkmi&quot;.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34885 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Dovoz zbrane z USA
Ja len k tomu dovozu niektorých vecí z USA - možno to bude trochu od veci ale chcel som si kúpiť puškohľad asi v najznámejšom internetovom obchode s optikou v USA. Napísal som im mail aký je postup a či si ho pošlú aj do SR. Odpovedou bol mail, že na na základe nejakého vládneho nariadenia - bolo tam kokrétne menované- vzhľadom na prebiehajúcu vojnu s terorizmom je zakázané zasielať a vyvážať takéto zariadenia mimo územia USA. S pozdravom a bla bla ...
<br/>Asi toľko, tak sa osobne domnievam, že zbraňami to nebude asi o nič jednoduchšie ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34890 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Už dvom americkým zásielkovým službám som vysvetlil (účinne), že sa mýlia, lebo nezaregistrovali náš vstup do EÚ a na nás sa už regulačné opatrenia na vývoz streleckej optiky nevzťahujú, americká legislatíva to zohľadňuje. Uznali a vyhovorili sa na programátora, ktorý im neurobil update softwaru. Už som to tu Štefanovi vysvetľoval vrátane príslušných citácií. Je mi ľúto času sa v znova hrabať v materiáloch, skús si to tu niekde pohľadať v nejakej inej téme. Zostáva ale paradoxom to, že kým amík už nemá oficiálnu prekážku, naša vyhláška vyžaduje na dovoz streleckej optiky dovoznú licenciu udelenú ministerstvom (ale to aj na putká, pätky a pod. - narozdiel od českej vyhlášky, ktorá reguluje len dovoz HLAVNÝCH častí zbraní). Nejaké racionalizačné námety som pred nejakým časom poslal na ministerstvo, môžte trikrát hádať s akým výsledkom...
<br/>Ale v prípade neobchodného dovozu by nemal byť problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 266 návštevníkov a žiadni členovia on-line