Váš názor - je opodstatnená ochrana všetkých druhov pernatých predátorov ?

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51518 od lubenko
Ondro neboj o dva tri roky aj medvede budu u vas:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51534 od jageRR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51541 od RadekS
Kobra, nevim kde si ve Finsku byl ty, ale já mám jiné zkušenosti, hlucháně a jiné lesní kury neloví na tisíce, lišky loví na potkání a je to jen o nich, jak se rozhodnou, např někteří to neloví vůbec a ochraně pernatých dravců mají normálně stanovené podmínky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51556 od Waldo
Minulú zimu som u nás v revíri (okres LV) napočítal na jednej parcele 37 myšiakov hôrnych. Myslím že to hovorí za všetko. Redukcia pernatých dravcov v rozumnej miere by rozhodne na škodu nebola. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51559 od PoloVlad
Redukcia by určite nebola na škodu. Ja som ich dnes na jednej parcele videl asi sedem. Je mi zle, keď ich rátam piatok len cestou zo školy po diaľnici ako si vysedávajú popri ceste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51580 od MichalP
Možno by nejaká tá redukcia stavov pernatých dravcov pomohla, ale musela by ísť zároveň ruka s rukou aj so zlepšovaním životného prostredia zveri- remízky, políčka, obmedzenie chemizácie v poľnohospodárstve atď, potom by to malo možno zmysel. Toť môj laický názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51582 od lubenko
waldo skus ich spočitat v lete,určite ich bude menej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51587 od astronom
To je presne ako s kormoránmi lubo :o) Aj tých bude v lete menej :) ale aj rýb :o)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51589 od Seky
Všetkého s mierou. Stačí sa prejsť po revíroch a počítať. Ak na jednej cca. 5 km prechádzke napočítam 20 veľkých dravcov /nie nejaké poštolky/, tak je to podľa mňa veľa. Za všetkým je ich bezhlavá ochrana. Netvrdím, že by sme ich mali rovno strielať /u toho by mohli prísť k nejakému olovu aj tí, čo sú naozaj ohrozený/, ale prečo ich nechytať a premiestňovať tam, kde naozaj niesu /ak také miesto na Slovensku ešte je/. Keď máme toľko vzdelaných ochranárov /ktorý len mudrujú a za nič nenesú zodpovednosť/, prečo niekto neurčí, že na x hektárov poľa je vhodný x kusov myšiakov .... ? Hovoriť niečo o tom, že príroda to spraví sama je v našich podmienkach hlúposť. Keď poľnohospodársky obhospodarujeme pôdu a poľovne väčšinu druhov zvery, prečo nechávame dravcov prírode,ktorá to /asi našou zásluhou/ už sama nezvláda?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51592 od lubenko
pali len rozdiel je v tom že tento myšiak horny priletel teraz zo severu a ten moc bažantom a zajacom neubliži a na leto zas poleti na sever.Bol som 15 rokou v bažantnici a najvetšie škody z pernatej robil jastrab,sokol,vrana,sojka a straka a uplne najvetšia škodna ,ktorej sa je treba venovat pri chove drobnej zveri je liška, jazvec ,tchor,lasica,ježko a tulave mačky,ale myšiak horny to určite nieje a potom ešte žatevne prace na poli tam padne za obet najviacej drobnej zveri pokial si to polovnici neustriehnu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51594 od lubenko
a jajak mi napovedel kamarad LEON ,divočaci na tych som zapomenul,ale u nas ich bolo malo ale tam kde ich maju tiež sa dost velkou mierou podielaju na ubytku drobnej zveri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51603 od zuzanka
Neznnalost, neznalost, neznalost...Inu skodnu treba v polobnictve riesit! Je dvojnohá, medzi nami, a rozkazuje nám! Tam su vysoke stavy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51668 od palo75
Tak tomu sa povie "trefa do cerneho".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51670 od palo75
Asi ti nedoslo ,preco je taky vysoky pocet per.dravcov v urcitej lokalite? Tak napriklad u nas na starom gastane boli dve budky na hniezdenie pre sovu obycajnu,boli od seba tri metre.V kazdej bolo po 5 mladat sovy lesnej,co po ine roky nebolo mozne. Ked je dostatok hlodavcov navysia sa stavy pern.dravcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 446 návštevníkov a žiadni členovia on-line