Lov Rysa "Povolený"

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57425 od jager
Lov Rysa "Povolený" bolo vytvorené jager
Včera som dostal zaujímavú SMS správu od jedného z prítomných honcov Spol. Poľ. Kto by mal záujem o lov, Rysa Ostrovida, volajte PZ Mladoňov, Lazy pod Makytou, Včera cca 11 00h na Spoločnej poľovačke jeden nemenovaný J.K. a J.L. ulovili Celoročne chránený druh vzácnej zveri. Vedúci poľovačky a ďalší prítomný si nesplnili občiansku povinnosť a prípad do dnešného dňa, tj. do 27.12.2010 do 12 00 h neoznámili OČ v TK, ba naopak, prítomným nariadili vymazať nafotené snímky z mobilov.
<br/>Mali by sme si od takýchto zobrať príklad, alebo raubírom dať za vyučenú, aby im podobný, nedostali podobné maniere?
<br/>Pán hospodár a zároveň &quot;Vedúci poľovačky&quot; ako aj predseda PZ, ktorí vo veci nekonali, by mali okamžite ponúknuť svoje funkciu, alebo napomôcť OČ v TK k potrestaniu nespratníkov.
<br/>Totižto, Ttest. Čin, nemôže riešiť PZ, ale OČ v TK. To ale by týto páni mali ´vedieť
<br/>Aký je Váš názor???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57430 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Takýto čin má oznámiť každý na políciu, alebo prokuratúru, keď sa dozvedel, že bol spáchaný. Ináč keď to neurobí, sám sa dopúšťa TČ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57435 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Prepáč, ale ak tomu dobre rozumiem, tak každý kto sa prostredníctvom môjho príspevku dozvedel, čo raubíri z Lazou p/Mak. vyviedli a neoznámi to OČ v TK, tak pácha TČ ?, Teda teraz už aj ty, ak tak neučiníš ? To je krásne.
<br/> A tak sa stane to, že celá SR to vie, ale nikto si nechce špiniť ruky s darebákmi, ktorým v čele stojí , použijem balistický prívlastok, magnum darebák.
<br/>
<br/>S toho vyplýva, že my to vieme, to je to, čo z celého príbehu máme my, on má Trofej vzácneho druhu zveri.
<br/>Kto je na tom lepšie ???????
<br/>
<br/>Smutné na tom je to, že predseda OPK v Pov. Byst. je Jedným z členov tohto vydareného PZ. Ak on nič nepodnikne a neoznámi vec OČ v TK, tak pácha TČ zatajovania faktov vedúcich k odhaleniu TČ pytliactva, tak hrozí, že aj on ako predseda OPK skončí ?
<br/>Všetci účastníci spomínanej Spol. poľ. tohto PZ páchajú TČ, lebo nikto zatiaľ, zatiaľ, zatiaľ, nechce hovoriť. Premlčacia doba je 3 roky. Ak sa preukáže obvinenie do 3 rokov, podľa môjho názoru by LÚ v PB mal podľa rozhodnutia súdu, zrušiť toto PZ, lebo kto tam bude poľovať, ak budú všetci trestaný?
<br/>
<br/> Pre istotu si podám žiadosť o tieto poľovné pozemky na vytvorenie nového Poľ. Rev.
<br/>Vlastníci Poľ. Poz. Majú právo poľovať na svojich pozemkoch, ale len za podmienok, že spåňajú všetky podmienky na výkon práva poľovníctva. Nestačí mať LV. Po treste, ich už spåňať nebudú.
<br/>Toto iba tak uvažujem, čo vy na to?
<br/>Neurobíme licitáciu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57436 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
jager ,plne s tebou suhlasim ,ale čo čakaš od nas ,všetci to odsudzujeme je to trestny čin pytliactva ,ale ked tu bude každy davat svoje nazory nič sa nestane ,len skonštatujeme že vec sa stala, tak presne ako napisala petrolinka niekdo by mal konat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57437 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Ja som o tom počul od účastníkov tejto výpravy a preto som to tu napísal. Znamená to že už nepácham TČ? Možno je to málo, ale aspom čosi. nech sa o ních vie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57438 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
ty určite nie pretože to maš z druhej ruky ale mal by si prinutit toho čo ti to povedal o podani tresneho oznamenia na neznameho pachatela v pripade pytliactva a dotyčny utvar policie sa tym musi zaoberat,inak ten čo ti to povedal je spolupachatelom trestneho činuhadam nechceš aby toto podanie dal niekdo tu kdo to čita,potom si to tu vôbec nemusel davat nema to žiaden vyznam,že o tom vieme a čo sa tym zmeni ked nikoho nepozname,potom je to ako ked pštros strči hlavu do piesku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57439 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57578 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Jager,tiez som sa dopocul o tomto odstrele rysa,nechcel som tomu verit,ale je to z hodnoverneho zdroja,takze bohuzial........ Ten tvoj znamy by to mal oznamit na policii,ved aj tak lazovani vedia o koho ide.Pani na lazoch asi potrebuju aby im tam zacali patrolovat dobrovolnici z ochrany prirody,a potom to bude o inom......Ja osobne to budem hlasit na vedenie CHKO Kysuce,uvidim co sa bude diat.Mirek davaj pozor na seba,bohovsky vela ludi ta nenavidi.....8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57599 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Ak vies o niekom, kto je ochotny svedcit, daj vediet na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a ja uz zabezpecim aby pachatelia neostali bez "odmeny".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57610 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Nie veľa ľudí, ale veľa darebákov a hlavne raubírov z blízkého okolia o ktorích viem. Neboja sa oni mňa, ale mojho foťáku a kamery. Ale aspom sú zdržanlivejší a mnohý si uvedomujú, že poľovníctvo sa dá robyť aj dobre a dokonca aj pred kamerou.
<br/>Ja ale mám pre strach urobené.
<br/>ja som na tej poľovačke nebol, ale 30 chlapov čo tam boli vedia. Treba ešte počkať nejaký deŇ A ONI SAMI DAREBáKA vystrčia, lebo si uvedomujú, že páchajú rovnaký trestný čin svojím mlčaním, ako ten čo striaľal a že si tým ohrozujú členstvo SPK a nosenie zbrane typu D, kôli dvom raubírom čo strieľali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57614 od krsta
Odpoveď od krsta na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Važený p. Učeň/jager/ Volam sa Kršik Stanislav a som predseda OPK . Pov. Bystrici. Zodpovedne prehlasujem ,že nikdy som nebol a ani nie som členom PZ Mladoňov Lazy a ani som sa nezučastnil žiadnej polovačky v tomto PZ tak prosím Vas nezavadzajte čitateíov nepravdami.O tejto udalosti som sa dozvedel až teraz pri čitani fora. Z mojej strany necham celú vec prešetriť Našou DR a v prípade ,že sa preukáže jej pravdivosť oboznamime s ňou prislušné organy v zmysle zakona./čo ste mal urobiť aj vy/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57618 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Dobrý deň pán Kršík, nerozumiem čím zavádzam? vysvetlite. A nemajte obavy, ja viem čo je mojou povinnosťou aj ako člena SPK a aj ako občana SR. O povinnosti vyplývajúcej zo zákona by ste mali poučiť pánov výboru PZ lazy o čom nepochybujem, že tak urobíte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57619 od jager

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57620 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
pán kršik, ešte jedna vec ma napadla a to Vás nechcem poučovať. Vy nemáte čo prešetrovať nejde o porušenie stanov a domáceho poriadku, ide o trestný čin pytliactva a preto to rieší OČv TK nie OPK a ani nie OLÚ. Vy len môžete odsledovať priebeh vyšetrovania a potom vyvodiť dôsledky ak sa preukáže, že dotičný J.K. a J.L ozaj jednali proti zákonu o ochrane volne žijúcich živočíchov.
<br/>M. U.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57622 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Pan Krsik,ak tuto vec nenechate len tak zapadnut &quot;prachom&quot; a veci date do pohybu tak aby bola splnena litera zakona tak budete velky frajer co sa nicoho neboji a nikoho! Osobne si ale myslim ,ze uz viete o koho ide,ako to cele dopadne uvidime casom.Moj zdroj ma informoval ,ze uz bol aj vyneseny trest nad tymi dvoma hlupakmi - za pytliactvo im nebudu vydane povolenky na lov po dobu 5 rokov,samozrejme ze takto rohodlo vedenie PZ Mladov Lazy pod Makytou,okr. Puchov. Je to nehoraznost najhrubsieho zrna ,ale dufam ze na vyrocnej schodzi ich vylucia s PZ a oznamia to OC v TK !!!! Ocistia tak meno zdruzenia v ociach verejnosti.Ziadan trest nezabrani pytliactvu to je vsetkym jasne,len rozdiel je v tom ked niekto zastreli rysa na cakanej ked je sam bez svedkov,ale o to horsie je ked to spravi ako taky arogantny blbec na spolocnej polovacke ,otazne je ci bola tato polovacka aj nahlasena,to uz pan Krsik by ste mohli preverit vy,resp DR. Podla mojho nazoru pan Ucen nemyslel vas ,ale pana Slesara,ktory posobil na RgO Pov.Bystrica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57629 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Pán Kršík týmto sa ospravedlňujem ak som sa vás dotkol. Vyplynulo to z mojej neznalosti tejto zmeny na funkcií Predsedu OPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57630 od krsta
Odpoveď od krsta na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
na základe našieho dnešného šetrenia Vam oznamujem,že tento skutok už preveruju OČ v TK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57663 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
Tiez sa pocul ze je to uz na stole vysetrovatela.Dufam ,ze trestu neuniknu ani clenovia vyboru,ktori boli na predmetnej polovacke,kedze to neoznamili OCvTK.Pan predseda Hrbacek,ak ste si mysleli ,ze sa to zametie pod koberec tak ste sa velmi pomylili,myslim ze dlho ani predsedom nebudete,uz len z moralnych dovodov.Ak vas stretnem na chov.prehliadke v Belusi,ktora by mala byt marci tak sa vas na ten nelegalny odtrel rysa urcite spytam,a taktiez pana Slesara a ostatnych z Rgo Pov.Byst.Takato hajzlovina sa nesmie zahrat do stratena,a uz vobec nie tak ako to bolo pred casom v Bolesove,ked tam odstrelili rysa akoze &quot;besneho&quot; v areali firmy.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57722 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
PAn Krsik ak mate este stale zaujem o dokladne presetrenie nelegalneho ulovenia rysa ,tak vam troska pomozem : Jarko Kopinec je ten co strielal,potvrdili mi to traja clenovia predmetneho PZ,nezavisle od seba.Nezaskodilo by upozornit panov generalov z vyboru,aby nezastrasovali svojich clenov!!!Mali nahlasit Kopinca,ale radsej ho budu kryt,a ostatnych deptat! ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57723 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov Rysa &quot;Povolený&quot;
palo75,
<br/>pošli mi na mail číslo. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 172 návštevníkov a žiadni členovia on-line