Zimné kŕmenie zveri

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5088 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Zimné kŕmenie zveri
ESO-dobry postreh na ochranarov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5098 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Zimné kŕmenie zveri
Eso, pri všetkej úcte k serióznym poľovníkom, toto je ale tvrdá demagógia.
<br/>Vážim si prácu tých poľovníkov, ktorí v ťažkých zimných podmienkach prikrmujú zver a tak jej pomáhajú prežiť toto kritické obdobie. Aj keď aj prikrmovanie treba vedieť robiť na odbornej úrovni. Čítal som o prípadoch, keď prikrmovanie nevhodnou potravou spôsobilo úhyn zveri v dôsledku tráviacich problémov.
<br/>Ale prikrmujete len určité druhy zveri, tie, ktoré považujete za „úžitkovú zver“.
<br/>Ja by som sa mohol zase pýtať napr., koľko dní si strávil pri strážení hniezd vzácnych druhov dravcov pred vykrádačmi. Koľko umelých hniezd si postavil, aby sovy a sokoly mali kde hniezdiť, atď.
<br/>Každý sa špecializujeme na určité druhy živočíchov. A len vzájomná úcta k práci toho druhého môže viesť k zmierneniu napätia medzi poľovníkmi a ochranármi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5100 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimné kŕmenie zveri
Súhlas Jovic ... myslím že eso to adresoval tým ochranárom od zeleného stola a nie takým ako si ty... Všetko dobré v tvojej práci a stále čakám ten článok ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5101 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zimné kŕmenie zveri
Jovic neber to osobne , ten prispevok smeroval inym smerom . Ti ochranari co su len v uvodzovkach ochranari ti sem aj tak nepachnu a ak ano tak sa neozvu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5103 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimné kŕmenie zveri
suhlas s jarom aj s jovicom, ide ôen o to ze ochranarov co ich najviac pocut a vidiet, tak ty hovno urobia a tvaria sa ako majstri sveta a znehodnocuju pracu a planovanie polovnikov, vid vlk a problem s medvedmi, kormoranmy, chcu zakazat kontaktne skusky pre psov, kto bude tlmit skodnu, kde si spravime psikov, kto zabrani sireniu chorob, tych problemov je ovela viac, ale mam respekt pred ludmi ako ty Jovic, kiez by boli len taky ako ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5105 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Zimné kŕmenie zveri
Chlapi, nechajme to radšej tak. Keď budeme rýpať do hovna, len začne smrdieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5112 od eso
Odpoveď od eso na tému Zimné kŕmenie zveri
Jovic - teba som sa nechcel dotknúť, a až si si všimol na fóre už som tvoje príspevky a tvoju prácu pochválil. Myslel som to skôr ako &quot;žart&quot; - nie až takú tvrdú narážku. A priznám sa, ešte som nestrážil hniezda dravcov ale na obhajobu musím povedať, že každoročne robím so synovcom, a teraz už aj so synom kŕmildlá pre spevavcov, vtáčie búdky a snažíme sa v združení o prinavrátenie bažantov do našeho revíru, kde tiež robíme kŕmidlá a oživujeme &quot;krv&quot; novými bažantmi. Takže sa snažíme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5118 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Zimné kŕmenie zveri
Eso, ja som to tiež myslel položartom. Ale nejde o mňa. Podstata problému je v tom, že všetci tu útočíte na ochranárov. Ale „ochranári“ je veľmi široký pojem. Sú to napr. pracovníci štátnych orgánov a organizácií ochrany prírody, členovia občianskych združení, neorganizovaní občania s pozitívnym vzťahom k prírode, atď. A aj Vy poľovníci sa považujete za ochrancov prírody. A poznám aj veľa poľovníkov, ktorí sú členmi mimovládnych ochranárskych organizácií.
<br/>Preto by bolo vhodné kritiku smerovať na konkrétne osoby alebo organizácie.
<br/>Už som to tu napísal niekoľkokrát, že nerozdeľujem ľudí podľa príslušnosti k organizácii, ale len podľa ich činov. A aj v našom poľovníctve sa pácha dosť skutkov, ktoré si zaslúžia kritiku.
<br/>Robíte si tu srandu z „ochranárov“, že nechodia prikrmovať zver. Ale oni ani nemôžu. Bolo by to predsa porušenie zákona a neoprávnený zásah do výkonu poľovného práva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5121 od eso
Odpoveď od eso na tému Zimné kŕmenie zveri
Jovic, to si nemyslím, že by to bol neoprávnený zásah. To potom pomôcť pri kŕmení zveri by nemohol okrem polovníkov v konkrétnom združení nikto. Poľovný revír predsa nieje ZOO - zo zákazom kŕmiť zver, nie? A v žiadnom zákone nie je ustanovenie, že okrem poľovníkov nemôže hocikto vyniesť batoh sena do lesa. To by sme museli mať povolenku aj na prikrmovanie a nie len na lov/ber to v úvodzovkách/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5122 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimné kŕmenie zveri
Pracovníci ŠOPrírody musia dodržovať zákon-ochranárske združenia ,dodržovať zákon nemusia!!!--odvisielané v relácii HALALI --To je celý problém ,aj podľa môjho názoru.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5123 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zimné kŕmenie zveri
Jovic tak tu tazko mozeme kategorizovat . Neda sa povedat ze jozko cibulka je od vlkov a chodi spiclovat ferka mrkvicku kedy streli na kacicu a pod. to by sme fakt museli zalozit nejake polovnicko - ochranarsky spolok kde by boli ludia spolocneho zmyslania k prirode z radov ochranarov a polovnikov . medzi ktorymi by nedochadzalo k zvadam pri tvorbe planu na ochranu a lov zveri . ja sa pytam ako to urobit ? totiz ty patris medzi asi mensinu , ktora s nami vedie dialog a nikdy si nas nenapadol za to ze stielame a pod. lebo vidis aj druhu stranu mince . tak ako mi akceptujem ( teda ak mozem hovorit aj za druhych ) tvoj pohlad na ochranu dravcov . urcite by sme sa pri tebe mohli vela ucit ohladom tejto temy . lenze tebe podobnych asi spocitame na prstoch 2 ruk ak budem uvazovat velmi pozitivne . lebo ak sa povie medzi &quot; ochranarmi &quot; neviem ako ich inak nazvat tych co su zaslepeny len svojou pravdou , slovo polovnik tak vacsina s tychto ludi by nas najradsej ukamenovali .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5125 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zimné kŕmenie zveri
Nas sa da velmi lahko kategorizovata a aj napadnut , chlap s flintou v zelenom mundure a uz je to zarucene zlo , podla niektorych . Lenze ludi okolo ochrany prirody tazko zaradit . Po lese a poliach sa promenaduje kadekto , takze preto vela ludi na nas ukazuje prstom lebo sa to lahko da urobit mal flintu a klobuk .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5127 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Zimné kŕmenie zveri
Eso, máš pravdu, že v spolupráci s miestnym združením môžu pomôcť prikrmovať aj dobrovoľníci - nepoľovníci. Ja som mal na mysli prikrmovanie cudzími osobami bez vedomia miestnych poľovníkov. Vieš si predstaviť, že by nejakí nadšenci predložili zveri nevhodné krmivo a následkom toho by bolo zhoršenie zdravotného stavu alebo uhynutie zveri. Podobný prípad sa stal nedávno v Nitre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5182 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimné kŕmenie zveri
Nechcem vrtať-Jovic keď si strážil hniezda dravcov ,pred kým?Strážil si len a len pred
<br/>ľudmi ktorí sa o dravé vtáky zaujímaju a rozumejú im,tak ako Ty.Len výsledok a úmysel
<br/>je rozdielny,ty zachraňuješ ,ochraňuješ a.....?!
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5186 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Zimné kŕmenie zveri
Tibo, nechcem vŕtať ani ja.
<br/>Strážim hniezda, lebo ma to baví.
<br/>Pred kým? Pred tými, ktorí ich vykrádajú a s dravcami kšeftujú.
<br/>Pre koho ich strážim? Pre seba? Nie. Ale pre princípy, ktoré vyznávam.
<br/>Ty prikrmuješ úžitkovú zver. Pre koho? Pre seba? Predpokladám, že nie. Ale pre určité princípy, ktoré zrejme vyznávaš Ty.
<br/>V čom je potom problém?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5189 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Zimné kŕmenie zveri
ale ale ale pani za chvilku sa tu strhne slovna bytka a to by ste urcite nechcely.pravdu mate oby dvaja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5192 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimné kŕmenie zveri
Problém je len to,že všade sa najdu dobrí aj zlí ľudia.Nie su to len polovníci,tí zlí.
<br/>Hovrísa že v každom košiari je čierna ovca-na to chcem poukázať.Prosím neber to osobne aj keď som ťa menoval.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5198 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Zimné kŕmenie zveri
zdravim ta tibo rad by som s tebou pokecal dufam že sa nekedy stretneme na pokeci ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5241 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Zimné kŕmenie zveri
dnes ako som isiel z lesa tak som islie okolo zahrad ktore su pod lesom.v kazdej zahrade otvorene branky a v kazdej seno,kukurica... bol som prekvapeni ze obycajni ludia davaju zvery zrat.:D;)tak to tu dlho nebolo.ale dufam ze to ludia nebudu zneuzivat:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5245 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimné kŕmenie zveri
No len aby si tam zajtra nenašiel farbu .... ale verím že to tak nie je ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line