"bažant z bedne" je toto poľovníctvo?

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1818 od Akela
Som myslel že keď otvoríš tému napíšeš aspoň vetu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1820 od ivbe
Vies myslel som ze ten nazov hovori za seba, ale budis... Dnes nie je problem kupit polovacku na bazanta vo forme "kolko kusov Vam vypustime?" pravdaze cena za vypusteny kus. Podla strelcov uspesnost 60-80 %. Prakticky priebeh : par chlapov robi ramus v pohone, dole v dolinke(kvoli previseniu, bazant nevie lietat a leti vlastne priamo) stoja strelci na 10 az 20 metrov od seba(v praxi strielaju na kus 3 az 4), a v krite sedi chlapik s bednov a vypusta bazantov po kuse dvoch. Po 4 az 6 pohonoch slavnsotne ukoncenie na vyrade 100-vky kusov, v reviri zver neschopna prezitia, Nehovoriac ze delegat ziaden, kontrola listkov a ZP tiez ziadna. Prvorade su prachy....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1822 od Akela
Na šťastie nebol som na takej poľovačke a nepáči sa mi to. Na to je strelnica ak si chceš zastrieľať. Ja sa radšej prejdem so stavačom, a toho najtučnejšieho, nízkoletiaceho strelím ak trafím, ale väčšinou sa darí. Prínos:
<br/>1. Ja sa prejdem
<br/>2. Pes sa prebehne
<br/>3. Vystrelím si
<br/>4. Precvičím psíka
<br/>5. Manželka uvarí skvelú polievku
<br/>6. Najeme sa celá rodina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1823 od michal
nie len názov hovorí sám za seba, ale je tam už aj odpoveď. Ale prosím proti chuti žiaden ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1831 od tibo
Ako dopadnú naše zajace v Taliansku vieš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1835 od lukas
To je cena za pokrok ci sa nam to paci alebo nie bohu zial trpiet bude zase zver mecenasom znas neni nik.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1873 od laco
Plne stebou súhlasím. Napriek tomu, že som poľovník srdcom aj dušou. som nútený takýchto polovačiek sa zúčastniť niekoľko krát ročne, no len ako ,,honec&quot;. Že prečo, to radšej teraz nebudem rozoberať. Pre mňa je to niečo ako porážka hydiny v hydinárskych závodoch. Rozdiel vidím len vtom, že tu sa občas niektorému bažantovi podarí uniknúť a tak pomáha pri ,, zakrmovaní &quot; škodnej, ktorej stavy sú po takýchto poľovačkách naozaj požehnané. Je to vlastne poľovačka len pre takzvaných novodobých poľovníkov - podnikateľov, ktorí s poľovníctvom majú len málo spoločné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2942 od Basky
Je to biznis. Ci to robia Lesy, alebo vlastník súkromnej bazantnice, robi sa to pre prachy, hospodarsky vysledok... To nie je moj suhlas stym, iba suche konstatovanie. Ale povedzme si pravdu, co vsetko ine robia ludia pre prachy a pohybuje sa to vsetko v rovine moralnej? Alebo iba v &quot;zakonnej&quot;? Pokial zakon dovoli a existuje dopyt, bude aj ponuka. Ci sa to niektorym z nas paci alebo nie. Ked sa mi to nepaci, nebudem tak polovat. Aj ja osobne mam radsej klasiku na malu zver v dobre zazverenom prirodnom reviri. Myslim, ze to by chcela drviva vacsina slovenskych polovnikov. Kolko takych revirov na Slovensku mame? Cesta je len jedna (sposobov mnoho) - starostlivostou o zver si svoje prirodzene reviry udrziavat a skvalitnovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2944 od ivbe
vsjo jasna, pre nas, ale v ociach laickej verejnosti sme si vsetci polovnici rovni, takze ak sa niektori bavia zabijanim bazantov tak sa nesmieme cudovat ze sme povazovani vsetci za zabijakov. A je len otazka casu kedy sa do toho obuju nejaky ortodoxni ochrancovia, popripade mienkotvorni novinari.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2946 od Basky
Do prostitutok sa cirkev obuva uz kolko rokov a nebehaju stale po uliciach? Ortodoxni ochrancovia su preto ortodoxni ze su v zasade proti akemukolvek lovu.
<br/> Lovene zviera, ktore nepadne hned po nejakom soku, viac ci menej trpi kym vypusti dusu a prisne vzate do toho sa stale moze dakto obut a vyhlasovat to za trapenie zveri. Ortodoxni to aj robia. A zver u nas polovnych druhov chovaná vo zverniciach alebo nebodaj vo zverofarmách netrpi stresom z ktoreho moze byt clovek obvinovany? Kto je proti lovu ako takemu, najde si zamienku aku chce.. Nebude polovanie z bedne, bude ako dovod nieco ine.. Mam chciet zakazat paragliding, ked je zistene ze to stresuje zver v istych oblastiach? Bazant z umeleho chovu je &quot;stresovany&quot; uz od uliahnutia, manipulacia s nim pocas odchovu je mu bezna, nepozna ine. Pocas zivota sa niekolko krat prevaza v bednickach. Ma samozrejme pud sebazachovy, ked s nim niekto manipuluje, ale ten ma aj -prezeniem- domestifikovane zviera - kravka i prasiatko, hydina.. Je to zlozita otazka, netrufam si byt arbitrom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2972 od Jovic
Bažantnice nemajú s tradičným poľovníctvom nič spoločné. Sú to len bitúnky, továrne na lietajúce živé terče, kam sa chodia odbavovať tí, ktorí v živote nepoznali zážitok zo skutočného lovu. Hlavné je, že majú tučné peňaženky.
<br/>V bažantniciach sa počas ich existencie zlikvidovali tisíce dravých vtákov. Pri každej kontrole sme vždy našli jastrabie koše (hoci to je protizákonné).
<br/>To, čo sa pácha v niektorých bažantniciach poškodí verejnú mienku o poľovníctve viac ako hlasy „ortodoxných“ ochranárov.
<br/>Ak sleduje túto diskusiu niekto, kto pôsobí v bažantnici, kde sa dravce nemasakrujú, nech napíše svoj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2992 od lankaster
Jovic ak sa pozrieš do zadu akími spôsobmi lovu sa lovilo v minulosti /napr.štvanice/ tak si uvedomíme,že polovníctvo sa v mnohom zmenilo a ďalej sa vyvíja.Určite aj dnes sú mnohé spôsoby lovu predmetom pohoršenia v očiach nepolovníckej verejnosti,a určite sa to zmení či sa nám to páči či nie.To je vývoj.Je to len otázka času.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3032 od perdix
Zásadní problém je, že slovo bažantnice se stalo synonymem pro &quot;jatka&quot; a to nemluvím o zmiňovaném vypouštění z beden.
<br/>Bohužel na to doplácí kvalitní a zavedené bažantnice s tradicí, kde se zvěř vypouští v letních měsících a do podzimu se ve všech ohledech vyrovná divoké populaci. Jediným ukazatelem intenzivního hospodaření jsou počty na výřadech.
<br/>Přál bych vám všem zažít aspoň jednou v životě takový hon na vysoké úrovni např. u LZ Židlochovice nebo na Konopišti. Potom člověk přehodnotí význam slova bažantnice.
<br/>Můžete se podívat na pár fotek, které odsud mám ve fotogalerii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3033 od Jovic
Laco, chcem sa spýtať, čo si predstavuješ pod slovom&quot;škodná&quot;. Myslel som si, že pojmy &quot;úžitková&quot; a &quot;škodná&quot; už patria do minulosti. Jediná škodná ktorá behá po našich chotároch sú pytliaci a darebáci nerešpektujúci žiadny zákon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3046 od cimbalik
Všetko by sedelo, až na jednu podstatnú vec. Píšeš:vzrovná divoké populaci . Bohužiaľ v jednej podstatnej veci nie a to v schopnosti prirodzeného rozmnožovania sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3050 od Akela
Aj ty máš pravdu ale aj Jovic. Máme u nás bažantnicu /kde nechodím/ ale kamarát mi povedal že bažanty tam honci musia citujem: &quot;kopať do riti&quot;, aby lietali a lietajú tak nízko že ide o život. Strelci, ktorí si zaplatia za takúto poľovačku si chcú prísť na svoje, veď nezaplatili málo. Tiež verím, že v skutočnej bažantnici sa dá takáto poľovačka urobiť na vysokej úrovni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3123 od hajny
.....nemáš pravdu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3149 od cimbalik
Prečo nemám pravdu ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3155 od Akela
Koľko stojí taký bažant z debne, keď je na výrade? A rátajú sa do ceny aj vypustené a nestrelené kusy? Pýta sa ma kamoš v práci a neviem mu to povedať, lebo sám neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3158 od janko80
Tato cena je pohybliva a zavisi to od konkretnej bazantnice nie vsetky maju rovnaky cennik ale je to v rozpäti 470- 500 Sk. Plati sa iba za tie kusy ktore lezia na vyrade plus plati sa standovy poplatok a ten je tiez dost rozdielny a zavisi to od konkretnej bazantnice ten sa pohybuje od 1000- 3000 Sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 224 návštevníkov a žiadni členovia on-line