Chov zajaca poľného

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29821 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Chov zajaca poľného
Nechcem ti kaziť radosť, ale dva roky dozadu som dral zajaca, ktorý mal brucelózu.
<br/> Brucelóza sa u zajačej zveri vyskytuje, to že veterinári napíšu, že už dlho sa nič
<br/> nevyskytlo je dané malým počtom vyšetrených vzoriek. Našťastie, odvtedy som nič
<br/> podobné nevidel, ani mi členovia nič nehlásili. Každý rok sa nájdu úhyny, ale tým
<br/> pitvu nerobíme, takže nevieme, na čo uhynuli. A aj keby sme to vedeli, je nám to
<br/> &quot;prd&quot; platné, pretože liečiť populáciu zajacov voľne v prírode je prakticky nemožné. Takže úhyny zakopávame, aby sa choroby nešírili ďalej, to je jediné, čo môžme robiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29822 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Chov zajaca poľného
To znamená, že sa táto choroba na Slovensku &quot;oficiálne&quot; nevyskytuje. Pokiaľ nie je hlásená v štatistikách jednoducho nefiguruje, pokiaľ nefiguruje určitý čas môže sa krajina vyhlásiť za &quot;prostú nákazy&quot;. Česká republika je napr. prostá besnoty (pokiaľ mám dobré info.)
<br/>Gulo tú brucelózu si mal laboratórne potvrdenú? Alebo si len pitval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29828 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Chov zajaca poľného
toto su len dohady...najprv treba tlmit skodnu...intenzivne.potom starostlivost o zajace-voda, letnina, jadro...a ked sa nedvihnu stavy zvery, potom spekuluj nad chemiou...ides nato zlym koncom...najprv treba zacat od spodu, tzn od toho, co mozes ovplyvnit...len taka otazka, kolko mas strelenej skodnej za minuly rok???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29836 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Chov zajaca poľného
Len som pitval, nález som si overoval cez odbornú literatúru a sedelo to na brucelózu.
<br/> Našiel som v brušnej dutine pozdåž chrbta cca 0,5 cm žltkasté uzlíky, ktoré obsahovali
<br/> hmotu podobnú varenému slepačiemu žåtku, aj sa tak drobila. Črevá boli takmer
<br/> prázdne, ale zato nafúknuté. Na pečeni nič. Zajac ale nebol vychudnutý..
<br/> Neviem, ak toto číta nejaký veterinár, mohol by povedať, či sa naozaj jednalo o
<br/> brucelózu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29838 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Chov zajaca poľného
Číta;). Neviem ale podľa tvojho opisu je ťažko posúdiť o akú chorobu išlo, pokiaľ máš foto tak daj. Pochybujem, že to bola brucelóza. Ale dúfam že si dral v rukaviciach lebo keby to bola brucelóza mohol si dopadnúť aj
<br/> www.medscape.com/content/2002/00/44/12/4...rt-iim441224.fig.jpg [/]takto (odkaz je nevhodný pre malé deti)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29845 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Chov zajaca poľného
Našťastie nič podobné som nechytil, aj keď zajace deriem bez rukavíc :) Foto bohužiaľ
<br/> nemám, o tých žltých uzlíkoch som sa dočítal v Encyklopédii poľovníctva, tak som to
<br/> tipol na tú brucelózu. Ale asi mesiac som sa zo strachu stále sledoval, či nedostanem
<br/> teploty alebo či sa mi nezduria uzliny a im podobné &quot;veci&quot; :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29851 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Chov zajaca poľného
mám dotaz uvás se nedělají nákazové mapy jako je tahle svetmyslivosti.silvarium.cz/content/view/1014/[/]zde k té škodné je potřeba jí tlumit ale jestli máte dost černý tak se drobný asi nedočkáš ta je horší jak sekačka :[a hlavně je potřeba pořádně krmit a to pomalu celoročně

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29852 od LEON

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.062 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5540 návštevníkov a žiadni členovia on-line