Vábenie srncov - názory, skúsenosti, ale najmä návody a rady

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8881 od Waldo
...tiez som mal vlani tu istu skusenost so starym srncom. Len co som zacal vabit, asi po 15 minutach mi prisiel stary srnec. Ale tak rafinovane, obchadzal ma v polkruhu az kym nebol po vetre....akonahle ma zacitil ticho zmizol..potom som uz mohol robit co som chcel;/ prechadzal okolo mna len na par krokov ale ta trofej, skoro mi oci vypadli ked som to videl...bol to desatorak 8o....no ale moc dlho to chlapcovi nevydrzalo bo hospodar ho tyzden na to strelil :D ten tiez musel zbierat oci zo zeme ked kukol na trofej:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8882 od Waldo
páni, skuste mi poradit....stále ma máta cca 2 rocny srnec v nasom reviri s jednym parohom a ja, nakolko som este zelenac neviem ci ho strelit ci nie....paroh ma cca 16cm a vysady asi 3 cm....naznak druheho parohu som neregistroval, sice bol dost daleko cca 150m...jedna cast polovnikov mi vravi ze ho mam strelit druha cast ze to moze byt aj mechanicke poskodenie....no a ja mam z toho teraz hlavu v smutku :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8883 od mildo
to ti nikto takto nic neporadi kym srnca neuvidi aspon na foto....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8884 od Waldo
ved to...asi sa budem musiet rozhodnut sam...samozrejme ak ho uz niekto nema na stene....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8885 od mirek
WALDO - mechanické poškodenie parožka neni dôvodom na ulovenie srnca. Určite by si dostal zato na chovateľskej prehliadke od komisie bonus. Podľa toho ako to popisuješ je určite chovný. Ten parožok si mohol poškodiť keď mu rástol, teda v lyku alebo počas vytåkania. Srnca musíš pozrieť z bliššia aby si zistil, ako je to s tým druhým parožkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8886 od Waldo
dik mirek,
<br/>...ved ide prave o to ze sa nechcem unahlit, i ked by to bola zaujimava trofej....
<br/>ved uvidim cez weekend ci sa mi ukaze. Mozno pricupita nieco ine;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36472 od CHERY
Srnčia ruja sa nám pomaličky blíži.
<br/>Vábničky už máte oprášené a naladené?
<br/>Pozoroval už niekto nejaké prejavy???
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36497 od Basky
myslíš ladenie a oprašovanie vábničiek..? ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36681 od kasnir
Caute, zacinam sa ucit ako vabit srnca no nemam ziadne materialy a ani skusenosti. Nemohol by mi niekto prosim poslat instruktaz, najlepsie nejaku nahravku podla ktorej by som sa nieco naucil na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36684 od Waldo
www.devana.sk[/]Tu si mozes objednat ci uz vabnicku alebo aj CD so zvukovymi nahravkami...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47074 od tomulino
Zaujimalo by ma co sa stane ak k jednej rujnej srne pridu dva srnce. Dojde k suboju alebo ako to je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47077 od zalesak
starší srnec odoženie mladšieho.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47078 od tomulino
A ak sa stretnu dva rovnako silne srnce resp. dva rovnako stare srnce?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47079 od Waldo
Tak vyhrá ten silnejší, jeden z nich si to nakoniec vždy rozmyslí ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47083 od tomulino
Mozno vam uz pojdem na nervy (co si myslim ze tak aj je:) ) ale co sa stane ak ani jeden z nich neodstupi? Nikdy sa nemoze stat ze sa schyli k suboju?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47098 od abba
Stáva sa to často. len tie súboje nie sú také tvrdé ako u jeleňov a vyhráva niekedy aj slabší, ale agresívnejší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47138 od tomulino
Dakujem. Uz v tom mam jasno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48736 od Jenda
Možná si někdy viděl &quot;souboje&quot; antilop (teď nevím jejich jméno), které se sebe při soubojích ani nedotknout. Často to tak dopadne i při &quot;soubojích&quot; srnců. Nedávno jsem viděl jak vedle sebe takto tancovali srnci celých 200 metrů a s hlavami dole:)
<br/>A never tomu že starší vyžene mladšího.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49170 od jancim
cawko som vabic zaciatocnik tato sezona bola moja prva co sa tika vabenia srncov ale som cital clanok od karola mihalka vyrobcu vabniciek znacky devana tie aj mam kde vyvracia tvrdenie ze mladsi srnec pribehne skvor ako starsy ze to neni az taka Pravda ze ide o to slabsy a silnejsi niekedy mlady srnec dokaze viac ako starsy neviem to s praxy ale len posuvam dalej co som cital

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49172 od medard
jancim: no ako si na tom s tým kopovom? menej plaš srncov vábením a viac sa venuj psovi ;):x:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 217 návštevníkov a žiadni členovia on-line