Vábenie srncov - názory, skúsenosti, ale najmä návody a rady

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49187 od jancim
pomalinky postulujem teraz som zamerany na odlozenie a pokusam sa teraz o to aby pes zvladal ranu z gulovnice

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49188 od medard
pomaly, s trpezlivosťou a postupne, tak to má byť...;)8-L:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49189 od jancim
napisem to aj do temy kynologia ale chcem sa vas spitat ze ci nahodou nemate mi poskytnut skusobny poriadok PF aj s tabulkou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49227 od Poacher
Teória slabší - silnejší sa mi pozdáva viac, keďže na vábenie priskakujú aj starší srnci, aj keď o niečo menej a opatrnejšie. Starší nemusí byť silnejší! A ak je porážaný mladším a silnejším srncom, pri srne je predsa ten mladší - ale silnejší. Na vábenie rujnej srny - (najčastejší spôsob vábenia) preto priskakujú len srnce, ktoré nie sú s rujnou srnou. A to sú tie slabšie (hlavne fyzicky). Tí čo sú srnou, sa potom vábia inak pískanie srnčaťa, srnčí nárek a niekedy zaberie aj skočné pískanie, hlavne keď jeho družka už nie je na vrchole ruje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49385 od vajlo
zdravim pani, ja som kupil tu univerzalnu srnciu vabnicku [klavesovu] od devany a spokojnost maximalna! o srncoch som uz vedel a po prvej serii mi prisli "skoro ku noham ako psi" jedneho som spozoroval z 300m ako ide rovno na mna ako "sip" srnce boli asi 3-4 rocne, takze spokojnost, skoda ze nebolo viac casu uz sa tesim na buduci rok , este o case-bolo to v polovici augusta. lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49386 od spider
Zdravím vajlo.Mám tiež vábničku od devany a z úspechom ju používam.Ale hlavne to ma zaujíma že sa mne nikdy nepodarilo privábiť staršieho srnca.Bol to max 5 ročný srnec čiže 1. a 2. veková.Polujem v revíri kde je vela pola.Asi mám málo skúseností.Máš nejaké iné skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49387 od vajlo
kupil som ju tesne pred rujou takze skusenosti mam zatial malo samozrejme som doma "pilne" trenoval dal som si poslat aj tie zvukove nahravky [CD] to mi hodne pomohlo, o tych srncoch som vedel uz od jari ine som tu bohuzial nevidel [som v UK, okolie yorku] tu trenujem- doma to bude na ostro :D ale ked som volal s panom mihalom tak mi vravel ze sa mu podarilo privabit aj starsie srnce vlastne touto vabnickou by sa mali dat privabit hlavne stare srnce, je tam tych zvukovich variacii viac vdaka tej klavese, ked som vabil ja mal som tu klavesu stlacenu na doraz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49388 od spider
Díky.Tak nám ostáva len trénovať a potom až ruja.Vela úspechov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.054 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2144 návštevníkov a žiadni členovia on-line