Jak slovit jezevce ?

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23581 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Jak slovit jezevce ?
No ja som to pochopil skôr tak, že Mac likviduje jazvece preto /o.i./, aby zmenšil riziko straty psíka brlohára jazvecovou príčinou...
<br/>Podľa mňa je jazvec užitočný, pokiaľ by som súrne nepotreboval jeho masť pre vlastnú potrebu, tak ho nestrieľam.. Ale brlohára nevlastním, tak neviem či by to zmenilo môj postoj k jazvecom, keby som vlastnil..
<br/>:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23586 od Mac
Odpoveď od Mac na tému Jak slovit jezevce ?
Aby som dal veci na pravú mieru ja jazvece nelikvidujem len som donedavna na jazveca nevystrelil ked aj behal pod posedom celý vecer od nedavna jazveca strelím ale nie viac ako jedneho rocne a nie je to len tým psíkom ale aj tým ze mam pocit ze je jazvecov v poslednej dobe viac ako dost inac jazvec je naozaj zaujimave zviera ktore je zazitok nie len ulovit ale i pozorovat Lovu Lesu a zdravemu rozumu zdar :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23605 od Indi
Odpoveď od Indi na tému Jak slovit jezevce ?
Mirku:kožky nešiji, masti nedělam, na česneku si ho klidně dám, na divoko také,klidně ho i zakopu, lovit co jiného máme, doma si semtam dam mimo jezevce i brokolici a mrkev 8o8-L
<br/>To by bylo k Tvé materiální stránce.
<br/>Teď k praxi kterou jsi přešel nebo ji nechápeš:
<br/>AŸ vykopeš poprvé na hadry rozsekaného psa po souboji s jezevcem, až zjištíš že jezevců je vynorovaných stejně jako lišek a rozhodně tedy nevymírají, případně pochováš psa, nebo jej prostě nevykopeš vůbec, pak pochopíš proč někde za rok vynorují tolik jezevců.
<br/>Čti pozorně &quot;MÁME střeleno&quot; Já mam letos čtyři, kamarád s kterým norujeme má tři(tj. šest nora a jednoho jsem střelil solo)) a na čekané ulovili kolegové ještě dva (o kterých vím).To je min 9! jezevců na 1300ha (450ha les, zbytek pole).
<br/>Myslíš že se jich tolik uloví protože je střílíme v ZOO, nebo proto že je jich prostě hodně?
<br/>O škodách na vejcích, drobné a stnčatech v místě s takovím výskytem predátorů se asi nemá cenu ani bavit.
<br/>
<br/>Teď si dám dotázáníčko já:v jaké honitbě lovíš, máte dostatek drobné, máš norníka, noruješ s ním, byl v kontaktu s jezevcem, případně přišel jsi již o psa při norování???
<br/>Pustil jsi již vykopaného jezevce od svého dorvaného psa???
<br/>Jesti lovíš v lesní honitbě kde není téměř drobná, Jezevce vidíš párkrát za rok, nemáš norníka a negativní zkušenost s potrhaným psem, pak se nedivím že nepochopíš proč je někde nutnost regulovat jejich stavy.
<br/>Až ti po dvou hodinách rozsekanej pes rytířsky vystrká z nory jezevce, pochopíš že nestřelit ho, je jak plivnout psovi do ksichtu.
<br/>Dole je pes sám za sebe, nikdo mu nepomůže a to nejmenší co pro něj můžeš udělat, je že mu s mnohem silnějším soupeřem pomůžeš a neumožníš mu poučenému ze střetu se psem dorvat jej někde podruhé a hůř!
<br/>Kdybych napsal že mam letos pět lišek štvalo by tě to o to míñ že liška nehrála v žádném tvém oblíbeném večerníčku?
<br/>Nevíš z jakých podmínek tento lov pramení a přesto jsi sto udělat rychlý závěr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23608 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Jak slovit jezevce ?
Indi . Odpoveď na dotazník:
<br/>- lovím od r. 1987, v revíre 4150 ha, drobnú máme - nelovíme, hlavnou zverou je diviačia, jelenia, srnčia, muflónia, škodná- líška, jazvec, zaznamenali sme návštevu medveďa, rysa,
<br/>- psíka nemám,
<br/>- jazvece v revíre máme, ulovím ho kedy potrebujem bez problému čakaním pri nore, kože z ulovených jazvecov mám vypracované, masť som vytopil použil pre vlastnú potrebu, škvarky zjedol,
<br/>- vo vzťahu k psíkovi by som ho nepúšťal do jazvečej nory, keď mám vedomosť ako sa správa jazvec v nore , to je u mňa na nepochopenie voči Tebe,
<br/>-kamarát choval doma jazveca viem aká je to šelma, okrem iného som videl jazveca v miestnosti 3 x 3 m na ktorého pustili jagoša, viem o čom to je, videl som akciu pes jazvec naživo,
<br/> Ak treba ešte odpoviem na dotazník č.2. Miro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23632 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Jak slovit jezevce ?
Indi neuraz sa ale z mojích pozorovaní je jasne vidieť, ktore nory patria jazvecovi a ktore patria líške, aj ke´d nehovorím že líška sa rada nasťahuje do jazvečej nory, preto by možno bolo dobre brať aj to na pamäť, tak ako norovaním môžeš jazveca streliť pri nore aj ráno alebo večer bez toho aby si tam púšťal psíka, a nemusel by byť rozsekany od jazveca. Ver mi, viem o čom píšem a jazveca ak už vam robí strašne škody zakrm a streliš ho ako na podnose. Nemusíš kántriť psíkov, bol som veľa krát pri brlohovaní jazvecov a ozaj je to na jedincovi čo sa týka psa, nie každe nory sa daju kopať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23637 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Jak slovit jezevce ?
Suhlasim a tebou zalesak.Je to podla mna tiez najlepsi sposob ako ulovit jazveca pri nore.Len sadnut a pustit ho trocha dalej od nory a vysledok je zaruceny.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23655 od Indi
Odpoveď od Indi na tému Jak slovit jezevce ?
Miro:již podle prvé reakce jsem pochopil že norníka nemáš a nenoruješ.Nezlob se prosím na mne, ale dokud nebudeš kopat naříkajícího psa ve chvatu s jezevcem, do té doby patrně nepochopíš proč bych nikdy jezevce z norovačky nepustil:o(
<br/>Je to silný soupeř a zaslouží si respekt, nikdy bych jej však poučeného z kontaktu se psem nepustil.
<br/>
<br/>Zalesak, Mirek:jak jsem již psal norujeme převážně v umělých norách.Partně málokdo pustí psa do přírodního jezevčího hradu na kontakt.
<br/>Pokusím se Vám osvětlit proč ke kontaktu s jezevcem nejčastěji dochází a nelze se mu vyhnout (pominu li alternativu vůbec nenorovat).
<br/>Nory děláme z 20cm trubek (údajně již to stačí aby jezevec do nor nevnikal:o) ještě zůžené balvany ve vsukách.
<br/>Jedním z principů norování v umělých norách je i likvidace nor přírodních.Nejen proto pak dochází ke zvýšené návštěvnosti umělých nor.
<br/>Často pak chybí pobytové známky jako uválená tráva, hrabané kákušky, pročišťování či rozvalené vsuky.Stejně často dojde k nedávnému vytlačení lišky jezevcem a nora ač vykazuje pobytové známky lišek, je ve skutečnosti obydlena jezevcem.
<br/>I tak se povede někdy odchytit psa když si jde &quot;dýchnout&quot; a usoudíme že je v noře jezevec.
<br/>Častěji však, jak asi víte, jezevec drží do poslední trubky a urputně se brání psu a pokouší se přez něj dostat zpět do nory.Pes pak posílen kopáním pána ještě více doráží na jezevce a končí to většinou na veterině.I když je na sebe pes opatrný a pouze zaštěkává rozjetou lokomotivu valicí se do kotle 20cm trubkou prostě nezastaví a covat tak rychle nezvládne=chvat:o(
<br/>Oddělit psa od jezevce se podaří jen někdy a většinou je varianta a). ta trpce správná:o(
<br/>Kdo chce může jezevce v umělé noře nechat a celou jí ho nechat převorat k nepotřebě, případně jej po souboji se psem pustit poučeného a čekat zda se vrátí či obsadí jinou umělou noru a psa tek čeká další ještě horší nářez a Vás kopání(čímž noru zasmradíte na dost dlouho).Minimalizovat zranění psa se snaží každý pejskař, ale ne vždy je situace modelová a u umělých nor to platí dvojnásob.Naštěstí tam ale nejsou tak fatální následky jako na norách přírodních.
<br/>Snažte se proto pochopit že nic není černobílé a i takový lov má své opodstatnění a potřebu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23656 od saris
Odpoveď od saris na tému Jak slovit jezevce ?
Čo tak dať nejaké rady na lov jazveca??? Ešte sa mi žiadneho nepodarilo uloviť...... Ocením užitočné rady. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23712 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Jak slovit jezevce ?
Já s Indim souhlasím, každý kdo se při norování setkal s jezevcem ví že pouštět psa vědomě do nory s jezevcem je pokus o vraždu psíka. Pokud chci tlumit nejen jezevce, ale i lišky, potřebuju k tomu i způsob lovu norování a pokud budu mít všechny nory obsazené jezevcem, kde budu lovit ty lišky??? Jiná situace bude, pokud budu mít v revíru jednoho nebo dva jedince. To si zpestřím rok čekanou u nory, nebo na vnadišti a budu rád když mi Diana umožní krásný zážitek. Jinak norníky, já mám JGT, používám i na naháňce a stane se že si během naháňky aji neakou tu noru prověří. Pokud máš revír plný jezevců, tak můžeš nahánět bez norníků.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23714 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Jak slovit jezevce ?
Indi nechť si myslí kdo chce co chce ,. máš mojí podporu ve své činnosti;) I z pohledu pejskaře i z pohledu myslivce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23733 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Jak slovit jezevce ?
INDI poď na Pokec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23930 od saris
Odpoveď od saris na tému Jak slovit jezevce ?
To nikto nemá skúsenosti s lovom jazvecov???:[ Alebo to nikto nechce prezradiť?:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23933 od abba
Odpoveď od abba na tému Jak slovit jezevce ?
Najspoľahlivejšia je postriežka pri brlohu. Brloh obsadený jazvecom je v tomto období už vyčistený, keď je tam piesčitá pôda býva tam aj niekoľko m3 nového piesku. Od brloha sú vyšliapané chodníčky na tie potrebuješ vidieť, ak je tam krovie treba ho odstrániť. K brlohu treba prísť s dobrým vetrom. Jazveca, keď vyjde treba pustiť ďalej zvlášť, keď ide od brloha hore, lebo po zásahu sa snaží vsunúť naspäť. Strieľam brokovnicou 12 brok 4,5mm červenočierny papierový S/B na hlavu do 30m ďalej je to už neistý zásah.V čase prvých mrazov už nevychádza pravidelne. Úspechy mám aj z rannej postriežky, len k brlohu treba prísť po tme, čo býva komplikované, lebo brlohy sú na odľahlých ťažko prístupných miestach. Brloh kontrolujem z diaľky ďalekohľadom.
<br/>
<br/> Škodnej zmar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23940 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Jak slovit jezevce ?
Taky si myslim že čekaná je nejlepší a největší úspěch a nejvíce setkání mám nad ránem. Večer se stává že vychází až za tmy, ale ráno se většinou vždy vrací za světla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23944 od saris
Odpoveď od saris na tému Jak slovit jezevce ?
Vďaka za rady. Ešte by ma zaujímalo o ktorej priblížne na neho treba čakať. V lete som ho pozoroval okolo 20.00 hod. Meni sa nejako jeho čas vychádzania??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23955 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Jak slovit jezevce ?
Saris, hlavně závisí na tom, aby jsi na něho viděl. Jinak se mi stávalo, že vycházel nepravidelně, zdá se mi že se někdy vzbudí a hned ide ven a nekdy si uklízí brloh a vyjde později. Ráno bývalo setkání jistější. To se vrátil vždycky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23959 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Jak slovit jezevce ?
Chcel by som sa opýtať, aká je účinnosť zakŕmenia jazveca v blízkosti nory, keďže noru má v lese a potrebujem ho dostať na lúku. Čím zakrmovať - ovocím rybami alebo iným mäsom?(Boli spomínané orechy). Do akej vzdialenosti od nory?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23968 od saris
Odpoveď od saris na tému Jak slovit jezevce ?
Vďaka. Asi budem skušat tak i tak :-) Zisťujem, že jazvec je poriadná potvora xixixi
<br/>V dobe ochrany som mal na muške viac kúskov. Jeden večer až troch. Všetko pri kukurici. Kukurica je skosená a už ich nejako nevidno. Dokonca aj brlohy vyzerajú opustené. Len neviem odkiaľ majú plán lovu xixixixxi Kto ich na to upozornil :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24029 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému Jak slovit jezevce ?
k nore si sadni pred zotmenim doporučujem nad noru ak to je možne ,tak 15-20m už len najsť noru trošku trpezlivosti a maš ho , keď nevyjde skus to nadruhy deň može chodiť nepravidelne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24075 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému Jak slovit jezevce ?
caute pozrite si na youtube ako lovia jazvecou napiste do vyhladavania jazvec a pozrite si dajake video

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 3627 návštevníkov a žiadni členovia on-line