RYS a niečo o ňom

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11977 od lacika85
RYS a niečo o ňom bolo vytvorené lacika85
Kto by mal niejake skusenosti,poznatky zo zivota rysov nech pise,rad si o tom nieco precitam.lacika 85

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11984 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému RYS a niečo o ňom
Práve som sa snažil rozbehnúť debatu o rysovi v téme o šelmách. Ale nevadí, pekné kočky si zaslúžia vlastné okienko.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12044 od nugy
Odpoveď od nugy na tému RYS a niečo o ňom
NAzdar Jovic.Chcel som sa ti ozvat,len som zacal precovat,tak nemam tolko casu.Ked sa mi bude dat,tak sa ti urcite ozvem,koli krkavcom a dravcom.O tom rysovi.Bol som na polovacke na diviaky v blizkosti Polany a verte ci nie,Rys mi prisiel na 3 metre.Bol to krasny zazitok na cely zivot.Prajem to kazdemu!JE to fakt nadherne zviera!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12045 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému RYS a niečo o ňom
mne prisiel pred troma rokmi v jeseni cez ruju rys asi na 1,5-2 metre a to si vazne nevymyslam a mozem smelo tvrdit ze rys je kral nasich lesov a nik ma nepresvedci o opaku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12078 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému RYS a niečo o ňom
Kral lesa......to si pekne napísal, najmä keď väčšina jágrov považuje za krála jeleňa.
<br/>Ale pre mňa je rys skôr DUCH LESA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12079 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému RYS a niečo o ňom
Lacika, ak chceš čítať o rysovi, tak www.kora.unibe.ch/en/proj/elois/online/index.html[/]tu je zoznam literatury .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12080 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému RYS a niečo o ňom
Treba ešte v ľavom stlpci kliknúť na LITERATURE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12086 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému RYS a niečo o ňom
Dakujem Jovic.Otvoril som to,ale ja neovladam cudzi jazyk.Je to aj v slov.jazyku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12550 od miso
Odpoveď od miso na tému RYS a niečo o ňom
Nevedel som kde tento príspevok zaradiť, ale nakoniec som zvolil túto tému. Neviem či ste videli príspevok o usmrtení rysa, ktorý odvysielala JOJka v dnešných správach. Neviem ako zapôsobil na Vás, ale mňa doslovne šokoval a veľmi nahneval. Ako si majú poľovníci vybudovať a trvalo udržať dobré meno v spoločnosti, keď sú medzi nami takýto jedinci, ktorích nemôžem nazvať inak ako hyenami v ľudskej koži? Veď ich postup je pre mňa úplne nepochopiteľný. Majiteľ dotyčného pozemku sa na nich obrátil s dôverou (počítal pravdepodobne s odchytom alebo iným prof.postupom) a oni sa zachovali úplne ináč (neviem akým IQ musia dotyční disponovať, keď ulovili chráneného jedinca priamo pred kamerou!!):[:[
<br/>Naše hory sú opäť chudobnejšie o ďalšieho hrdého žlto-čierneho krásavca...a reputácia poľovníkov je opäť raz poškodená.....:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12551 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému RYS a niečo o ňom
jj prave som to videl a tiez sok :[
<br/>to boli daky blazni co nevedia co zo sebou a este aj uple bez rozuku ked sa daju pri tom kamerovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12556 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému RYS a niečo o ňom
Ja len dufam ze ti ludia budu coskoro bez polovneho listka a niekto ich uda za pytliactvo !:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12558 od Basky
Odpoveď od Basky na tému RYS a niečo o ňom
Ak maju šikovneho pravnika, tak to mozu uhrat na krajnu nudzu...:P Boli v núdzi, životne dôležito potrebovali ten vysokozdvižný vozik a rys im ho nechcel vydať...:{
<br/>
<br/>Ale vážne - bolo to choré a nezodpovedné. Zákony a etika tým dvom asi vela nehovorí... :(:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12563 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému RYS a niečo o ňom
teraz som si to pozrel a je vidieť že je to rysie mlaďa škoda ho.
<br/>
<br/>Fakt hlupáci ty čo ho zastrelili.
<br/>Zas mame pokazené meno a budeme počúvať že sme vrazi pre 90% občanov tejto krajiny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12564 od lubto
Odpoveď od lubto na tému RYS a niečo o ňom
Páni, myslím, že tu nieje čo dodať. Jasný trestný čin pytliactva, stireľanie v obytnej zóne. To je nielen na odobratie poľovného lístka, ale aj ďalších vecí....
<br/>:[Ešte sa pritom nechajú aj kamerovať!!!:[ Kde tí ľudia nechali rozum? Ako môže človek tak klesnúť? Úmyslene a pred svedkemami sa dopustiť takého konania!:[
<br/>
<br/>Môžeme sa im ísť &quot;poďakovať&quot; za názor verejnosti na poľovníkov! Nehovoriac o zbytočnom ochudobnení našej prírody o túto krásnu šelmu....... Ach jaj..............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12569 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému RYS a niečo o ňom
dnes to ma na JOJke pokracovanie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12570 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému RYS a niečo o ňom
predseda PZ si to uzil strelil si rysa a teraz ma na krku zalobu tak mu treba . vyjadril sa aj I.Šuba budu brany na zodpovednost ja len dufam ze ich neminie trest .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12572 od johny
Odpoveď od johny na tému RYS a niečo o ňom
Toto sú veci a javy, ktoré by sa nemali stávať, bohužiaľ pri takom počte poľovníkov alebo lepšie povedané držiteľov poľovného lístka je vysoká pravdepodobnosť, že vyskytne aj takýto prípad. Práve tu by sa však mala prejaviť sila našej materskej organizácie. Zle sa stalo a už sa neodstane. Škoda plakať nad rozliatym mliekom. Dôležité je, čo s tým ďalej a ešte dôležitejšie, aby sa to aj verejnosť dozvedela. Médiá vždy zaujímajú len takéto &quot;pikošky&quot;. Príspevok o tom, ako poľovníci roznášajú krmivo po revíri, upravujú chodníky alebo čistia les od odpadkov nie sú také zaujímavé. To je paralela zo zdravotníctvom, kvalitná starostlivosť médiá nezaujíma, ak však lekár urobí chybu, okamžite sa na neho vrhnú. Ale ak je na konci JOJkárskych správ čas na ukazovanie šteniatok alebo kačičiek s komentárom ako pre 3 ročné deti, nebolo by vhodné aspoň raz za mesiac pripraviť príspevok o práci poľovníkov? Halali nemá ani zďaleka takú sledovanosť ako správy. Tu vidím rezervy, ktoré sa dajú rozumným spôsobom využiť v náš prospech. Dôležité je, aby keď sa stane takýto prípad verejnosť neodsudzovala poľovníkov, ale len konkrétnych &quot;poľovníkov&quot; uvedomujúc si prínos poľovníctva. Toľko môj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12573 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému RYS a niečo o ňom
Jo Janci. Když opilej řidič srazí někoho na přechodu pro chodce, tak nikdo neodsoudí všechny řidiče, protože každej 1,5 člověk je řidič. A těch případů je mnoho, ne o všech se dozvíme v médiích. Lidi si neuvědomují, že automobil v ruku nezodpovědného řidiče je tou samou zbraní jako kulovnice nebo brokovnice. My máme v rukou střelné zbraně a je nás relativně málo, takže za každý průšvih který nějakej MAKULIŠ způsobí jsme praný v mediíích jako VŠICHNI POLOVNÍCI A MYSLIVCI až to hezké není. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12574 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému RYS a niečo o ňom
Je to vrchol barbarstva a ja pevne verim a dufam, ze okrem vylucenia na 100 rokov z SPZ, zobratie zbrojneho preukazu pojde tento clovek na tvrdo do lochu. Tragedia na celom je, ze to bol funkcionar zdruzenia. Ked funkcionari takto zmyslaju a konaju, co potom cakame od radovych clenov? Zial &quot;kladivo na carodejnice&quot; teraz padne na hlavu vsetkych polovnikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12575 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému RYS a niečo o ňom
Presne tak, zasa si to parádne zlizneme za pár takýchto jedincov. Práve som si pozrel
<br/> diskusiu k článku o rysovi na sme.sk, no proste otras. Ľudia nás vnímajú len cez
<br/> Majského, pánov politikov a cez &quot;prúsery&quot; s alkoholom. Mimo iného bol fakt &quot;perlou&quot;
<br/> výrok, že za &quot;socíku&quot; bolo 90% poľovníkov v štb. Som tak vytočený, že mám čo robiť,
<br/> aby som tým tupcom neodpísal, ale nemalo by to význam. Zrejme jeden z nás sa tam
<br/> snažil zachraňovať situáciu a spomenul zimné prikrmovanie, ale vyšiel na posmech.
<br/> Všetka tá práca pri prikrmovaní, čistení revíru, výsadbe stromčekov, zazverovaní a
<br/> ochrane druhov, ktoré už roky nelovíme (viď jarabice) a kopec ďaľších činností, ktorými
<br/> sa snažíme zveri pomôcť v človekom zmenenej krajine-všetko je to nanič a je mi
<br/> z toho :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 4602 návštevníkov a žiadni členovia on-line