RYS a niečo o ňom

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12758 od hora
Odpoveď od hora na tému RYS a niečo o ňom
Počuval som dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12762 od Fero
Odpoveď od Fero na tému RYS a niečo o ňom
hora má pravdu povedali v príspevku citujem "v týchto miestach ho v noci strelili". Môžte si to overit na stránke www.joj.sk/tv-archiv/noviny/ z 1.1.2007 tiež som si to všimol pri pozeraní správ. Zas sa niekto preriekol a priamo v TV

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12778 od DKo
Odpoveď od DKo na tému RYS a niečo o ňom
zimná kožušina z rysa je veľké pokušenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41431 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému RYS a niečo o ňom
čítala som túto tému a chcela by som sa opýtať či má niekto informácie ako dopadla kauza ,,Bolešovský rys,, ktorá sa tu preberala v roku 2006?
<br/>
<br/>ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41433 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému RYS a niečo o ňom
johny, môžem ťa potešiť ale nieje to tak dávno kedy som v TN videla jednu reportáž aj o prikrmovani zveri, bolo to fajn.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41436 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému RYS a niečo o ňom
HORA rada by som sa ťa opýtala od ktorého roku je rys celoročne chránený zákonom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41440 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému RYS a niečo o ňom
jager trochu ťa poopravím, v tejto téme som sa dočítala, že nie rys si nechal priblížiť človeka na vzdialenosť menšiu ako 3m ale práve človek si nechal prísť tohoto tvora na spomínanu vzdialenosť. v tejto téme som sa to dočítala až v dvoch príspevkoch ak som čítala pozorne. takže určite to nieje nemožné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41447 od belson
Odpoveď od belson na tému RYS a niečo o ňom
Nie je to síce o rysovi, ale predsa len k príspevku v tejto téme:
<br/>Citujem:
<br/>Vaše odhaľenie nad množstvom porušení zákonných ustanovení o poľovníctve bude ohromujúce. Možno, že u mnohých by stačilo (lebo zákon poznajú) iba pozorovať kto je najväčším ignorantom a pôvodcom likvidácie dobrého mena poľovníctva a mena nás všetkých čo chodíme v zelenom. Ďalší krok je jednoduchý, ale vyžaduje si skutočných čestných a odhodlaných chlapov.....
<br/>Tak ako nemohol fungovať ozajstný, ideálny socializmus, tak nebude nikdy fungovať ani toto tvoje (resp. dnes ešte stále oficiálne) pseudoriešenie. Neviem ako vo vyspelejšej časti Európy, ale v podmienkach, ktoré poznám dosť dôverne, to funguje ináč a podľa mňa profesionálnejšie. Poľovník len poľuje a štát legislatívou reguluje a má samozrejme represívnu funkciu. Áno, využívajú sa ako pomocné nástroje aj programy typu &quot;Report a Poacher, dial 1-800....&quot;, ale ťažisko systému je v niečom inom. Zákonné postihy sú veľmi kruté. &quot;Copfish&quot;, ako tu volajú štátneho zamestnanca (žiadne ľudové milície typu poľovná stráž), je tu skutočnou autoritou. Svoje zamestnanie si váži (ako ostatne väčšina ľudí tu) a vykonáva ho nekompromisne. Aj keď vzhľadom k rozľahlosti krajiny a najmä odlišnému životnému štýlu je dosť malá pravdepodobnosť že by &quot;zrástol s prostredím&quot;, pre istotu je periodicky prekladaný na iné pôsobisko. Čo tu nie je v prípade dobrého zamestnania žiadna veľká obeť, je to oveľa bežnejšie ako u nás.
<br/>Za socíku som od jedného západného Nemca, člena ich komunistickej strany počul: &quot;Kto je mladý a nie je komunistom (aspoň v duši), nemá srdce. Kto je starý a ešte mu to zostalo, nemá rozum.&quot;
<br/>Už je na tomto fóre pomenej tém, ku ktorým sa dá vyjadrovať, ale tie vznešené a vzletné budovateľské reči som nemal nikdy rád, nemajú podľa mňa žiaden praktický zmysel a ešte stále ma provokujú. To systém (legislatíva, kontrolné a represívne mechanizmy) majú byť nastavené tak, aby sa niečo &quot;budovalo&quot;, resp. uberalo žiadúcim smerom. Elán, nadšenie a uvedomelosť, vlastné pionierom a zväzákom, sú vítané, ale môžu mať len pomocnú funkciu (ako kedysi PS VB :D ).
<br/>Mimochodom, mám pocit, že aj tu už v porovnaní so stavom pred 15 a viac rokmi, klesá úcta k zákonu. Vďaka pomerne liberálnej imigračnej politike tu pribúda všelijakej hávede (česť tým ostatným) z rôznych kútov sveta, najmä z Ázie. A keď na ceste zažijem nejakého kaskadéra a má bielu pleť, dosť často ide o východoeurópana.
<br/>
<br/>Chodia tu predsa aj ľudia, ktorí poznajú pomery v západnej Európe, rád by som si prečítal, ako je to riešené tam. Napríklad, plány chovu a lovu združeniam tiež schvaľujú štátni úradníci, ktorí v danom revíri v živote neboli a vychádza sa z počtov, ktoré &quot;nasčítali&quot; poľovníci?
<br/>Ale asi bude treba prejsť do nejakej inej, zrejme legislatívnej témy.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41448 od belson
Odpoveď od belson na tému RYS a niečo o ňom
Aha, niekde som zabudol zrušiť tú &quot;tučnotu&quot;. Dúfam, že na zrozumiteľnosti to veľmi neubralo, ospravedlňujem sa :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41451 od belson
Odpoveď od belson na tému RYS a niečo o ňom
A ešte som niečo &quot;pohnojil&quot;. Toho chlapa tu volajú &quot;FishCop&quot;...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42253 od romanprivrel
Odpoveď od romanprivrel na tému RYS a niečo o ňom
ahojte este na skole nám učitel rozprával ako zaujmavost , že rys má prirodenú odolnosť voči besnote, neviete niekto o tom niečo, môže to byť pravda ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42260 od Zapar
Odpoveď od Zapar na tému RYS a niečo o ňom
je zaznamenaných viacero prípadov kedy mal rys besnotu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42361 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému RYS a niečo o ňom
To iste nam prednadsal na polovnickom kurze doc.Brtek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42842 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému RYS a niečo o ňom
Chlapi tak po vela rokoch opät v malych karpatoch rys. Nebudem pisat lokalitu, poznam zopar miestnych co by ho hned sli riesit. Pol 3 poobede , vyplasena crieda dancej. Najprv som sa cudoval odomna vietor nemohli mat stal som v dolinke. Potom som myslel ze pes , no ale na moje prekvapanie na ruban vysiel rys. Pozeram do dalekohladu ako 8o, neverim vlastnym ociam. Rys. Pozrel dole mojim smerom ci sa daco nedeje. Stacilo mrknut a peknymi 3 skokmi ho nebolo. Super zazitok. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44511 od papoI
Odpoveď od papoI na tému RYS a niečo o ňom
a aj tu som si našiel dobré miestečko! aj tu je dobrá tvorivá atmosféra!
<br/>
<br/>vzrušená fáza manio-depresívnej psychózy
<br/>
<br/>komplex symptómov schizoafektívnych psychóz, prejavujúci sa zmenami nálad, euforickosťou, veľavravnosťou, vystatovačnosťou, prehnanou sebadôverou, nadmernou podnikavosťou, nedokončovaním činností, prelietavaním od jednej k druhej, zvýšenou motorikou, hlučnosťou, zvýšenou dráždivosťou, nepodrobiteľnosťou
<br/>Zdroj: „http://sk.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1nia_(psychiatria)“
<br/>
<br/>a aj tu sa začnem konečne rozvíjať... akosi cítim, že som trafil. neviem to síce vedecky dokázať, ale to nechám na dr. hausa, príp na iných odborníkov.... proste verím im. a aj vám chlapci ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44514 od DKo
Odpoveď od DKo na tému RYS a niečo o ňom
Uff, uff
<br/>podpora imunity odbúraním traumy z predátorov
<br/>V Luxembursku navrhujú zákaz lovu líšok. Neviem, či bol aj schválený, ale ak áno, líška získa prirodzenú imunitu voči besnote bez nákladnej vakcinácie.
<br/>Tak o tomto tvrdení, by som si rád prečítal niečo viac. Môže to byť aj v angličtine. Doteraz som si myslel, že čím tvrdšie životné podmienky, tým odolnejší organizmus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44517 od papoI
Odpoveď od papoI na tému RYS a niečo o ňom
a aj tu som si našiel dobré miestečko! aj tu je dobrá tvorivá atmosféra!
<br/>
<br/>vzrušená fáza manio-depresívnej psychózy
<br/>
<br/>komplex symptómov schizoafektívnych psychóz, prejavujúci sa zmenami nálad, euforickosťou, veľavravnosťou, vystatovačnosťou, prehnanou sebadôverou, nadmernou podnikavosťou, nedokončovaním činností, prelietavaním od jednej k druhej, zvýšenou motorikou, hlučnosťou, zvýšenou dráždivosťou, nepodrobiteľnosťou
<br/>Zdroj: „http://sk.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1nia_(psychiatria)“

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44535 od astronom
Odpoveď od astronom na tému RYS a niečo o ňom
Odolnosť voči prašivine :) to je fakt perla :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44541 od Zrno
Odpoveď od Zrno na tému RYS a niečo o ňom
odolnosť voči brokom najmä u líšok :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44546 od lubto
Odpoveď od lubto na tému RYS a niečo o ňom
Celoročná ochrana rysa má predovšetkým mimoriadne blahodárny vplyv na srnčiu v horských revíroch... Tým netvrdím, že treba rysa bezmyšlienkovite strieľať, ale rozumná doba lovu by mu určite neublížila. Kobra myslíš si, že rysíča, ktorému 1.7. odstrelíš matku prežije? Máš pravdu, že doba lovu vlka do 15.1. je nevhodná, vhodnejšia by bola aspoň do konca februára...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.143 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 552 návštevníkov a žiadni členovia on-line