Predåženie lovu vysokej

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13010 od ivbe
Predåženie lovu vysokej bolo vytvorené ivbe
prosim diskusiu kto ste za a kto proti. Ja som proti, dajme zvery pokoj, ak niekto nesplnil, nech mu znizia plan lovu, a este k tomu tie spolocne na diviaky v januari. Som zvedavy kto si toto vyloboval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13011 od johny
Odpoveď od johny na tému Predåženie lovu vysokej
Úprimne povedané ani mne sa to nepáči. Všetci vieme aká je prax v odstrele vysokej, Od septembra do polky decembra sa strelí pár kusov hlavne na ruji a pekne páchnucich a koncom roka sa naháňa plán. Tiež nevidím dôvod aby sa takto predlžoval odstrel. Navyše určite ste si všimli že u vysokej funguje akási pamäť. Do konca roka človek poriadneho jeleňa uvidí len ťažko za vidna. Ale skonči odstrel a od polky januára vidno vysokú voľne sa pásť aj cez deň. Myslím si že je v tomto období vyššie riziko ulovenia kvalitných jeleňov, ktoré by už mali byť v suchu do budúcej ruje. Takisto z hľadiska kľudu je šťastie že táto zima je abnormálna a po snehu niet ani slychu. teda zver je v dobrej kondícii. Inak by som sa na predåženie odstrelu a vyrušovanie zveri v januári pozeral minulú zimu, keď zver strádala a ledva sa pohybovala v hlbokom snehu. Ale aj tak s týmto spôsobom plnenia plánu nesúhlasím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13015 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Predåženie lovu vysokej
tak s tymto plne suhlasim, a podla mna by bolo dobre aj skratit odstrel holej, lebo vela razy sa stava, ze jelenica strelena v decembri ma uz v sebe pomerne velky plod. a ked si niekto nevie splnit odstrel, tak nech si to zariadi tak aby to stihol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13016 od ErikNZ
Odpoveď od ErikNZ na tému Predåženie lovu vysokej
viete vsetci ako sa toto cele skonci,cely vychod je uz od vysokej vycisteny aj cast stredneho a severneho Slovenska o juhu ani nehovoriac kde je vzacnost strelit 5 rocneho jelena,teraz sa to docisti a budeme mat pokoj,ja sa len cudujem ze este nepovolili celorocny odstrel,
<br/>januarove spolocne na diviaky????ano zlikvidujme aj posledne diviaky aby veterinari mali radost,ti by nedbali keby sme strelili uz posledneho,vsetci polovnici z juznych oblasti dobre viete ze v january na spolocnych polovackach popadaju najma diviacice ktore uz v tychto dnoch maju svoje hniezda porobene a lezia v nich,okolo 15januara uz bezne vidat tohorocne prasiatka,v decembri ulovene diviacice na juhu uz niekedy maju v sebe 20-30cm prasiatka,videl som to nieraz na vlastne oci,otrasne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13018 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Predåženie lovu vysokej
podla mna je to kravina . cely odstrel jelenej zveri teraz , mozeme byt radi ze je mierna zima zatial a dat zveri pokoj . ked je tuha zima place sa ze zver kape a ked je to teraz pre zver idealne tak hor sa plnit plan ktory je aj tak len pro forma a stavy zveri su niekde inde . pokial viem tak sa spominalo minulu sezonu ze sa hlavne stavy dancej zveri neplnia a zacina na byt dancia zver az premnozena . vid male karpaty oblast pezinok a okolie . tot moj subjekrivny nazor ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13019 od saris
Odpoveď od saris na tému Predåženie lovu vysokej
Podla Tvojho nazoru na slovensku nieje takmer vobec jelenia zver.... Odkial cerpas taketo &quot;postrehy&quot;. Poinformuj sa polovnikov na vychode alebo strede slovenska. Mozem povedat, ze u nas jelenej zveri nieje malo..... Co sa tyka predlzenia odstrelu??? Som zasadne proti. Zver by uz mala mat klud a pripravovat sa na rodenie mladat..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13020 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Predåženie lovu vysokej
mmm,tak daniela pri pezinku a okoli 8o,tej je tam straaasne malo,no ja ked idem do lesa tak vzdi vysoka ale danielia malo kedy..ale pritrafi sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13021 od Laco74
Odpoveď od Laco74 na tému Predåženie lovu vysokej
Nejak som to nepochopil myslis si ze je vela dancej a ze sa jej malo striela?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13022 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Predåženie lovu vysokej
ja som proti ze vysokej je malo mozno su dake perfekt zbohatlicke reviri kde ked sa nekrmi tak tam nic neni ale vysokej je urcite dost aj na vychode aj na strede a severe slovenska
<br/>
<br/>a ten predlzeny odstrel by som schvaloval na jelene jednotky nastalo inak som proti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13023 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Predåženie lovu vysokej
Okolo Pezinku vcam danielov biju pytliaci. poriadne.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13024 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Predåženie lovu vysokej
Ziadne predlženie.Jelene 1tky o par tyždnov skorej,a jelenice povolit maximalne do polovice Novembra.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13027 od Laco74
Odpoveď od Laco74 na tému Predåženie lovu vysokej
No neviem kde polujes ale viacej visokej ako danielej v okoli Pezinku :] hmm to bi si ma mal niekedy zobrat do lesa. ;) Sice su tie stavi danielej oproti minulosti o dost mensie ale este stale to neni as take zle, samozrejme ked sa nebude rozumne hospodarit a nespravi sa nieco stymi pitliakmy tak stej danielej zveri moc neostane ale nastastie este stale to neni as take zle to skorej dost ubudlo diviacej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13029 od johny
Odpoveď od johny na tému Predåženie lovu vysokej
Pokiaľ sa dobre pamätám tak pred dvoma alebo troma rokmi bol odstrel jeleníc skrátený do konca novembra. Inak je vecou každého združenia aby si ich lov upravilo. Zákon len povoľuje odstrel, nikoho do neho nenúti aj v decembri, takže je to aj o dohode v združení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13031 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Predåženie lovu vysokej
Súhlasím - holú len do pol novembra (maximálne) Napríklad my s otcom holú nestrieľame vôbec. Čo sa týka plánu lovu - oficiálne sa neplní (niekde), ale keby bolo možné spočítať čo &quot;odlovili&quot; pytliaci tak sa plán vysoko, ale vysoko prevyšuje. Zver by mala mať v tomto období už pokoj, ale na druhej strane nejaký ten slabý špicák, asi ho odloviť. Ale opakujem - holá a spoločné na diviaky NIE. A Johny spomínaš vyššie riziko ulovenia kvalitného (predpokladám, že si myslel staršieho jeleňa - 7-12 rokov) jeleňa, len malé upozornenie, výnimka sa týka len I. a II. vekovej tiredy a jelienčat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13032 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Predåženie lovu vysokej
Niektori napisali, ze jelenice by sa mali strielat len do polovice novembra. Ale ci je jelenica v pociatocnom stadiu gravidity alebo sa streli v decembri, ked je plod relativne velky, uz zivot tomuto plodu nevrati... Takze je to podla mna s casom lovu v poriadku. Aj ked pre tych, tak ako to napisal johny, ktori s tym nesuhlasia, je riesenim dohoda v ramci zdruzenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13037 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Predåženie lovu vysokej
Stiffi malo ako kde . ale moja chyba mal som konkretizovat lokalitu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13038 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Predåženie lovu vysokej
Laco ked sa berie celoslovenska populuacia ( tam kde su danielie oblasti ) tak dancia zver je asi v tomto obdobi asi v najvyssej populacii aka kedy bola - hoci kvalita to je asi o niecom inom . Co sa tyka lovu som narazal na to ze ked uz povolili lov jelenej teda vynimku mali to urobit aj pre danciu tam sa tiez plan lovu za posledne roky nestiha plnit ale to je niecom inom . Co sa tyka pytlacenia mas pravdu . Dancia ide asi na odbyt najlepsie . Ale ak by som ti ukazal konkretny revir v dancej oblasti nedaleko pezinka - dancej je tam ako dreva v lese , vytlaca zver srnciu a aj mufloniu a vysoka tam uz nie je viac ako 10r hoci to bol jeleni revir . Na margo mnozstva dancej zveri v danej lokalite , trofejovo uboha a dospely daniel v priemere nema viac ako 45kg co je smiesna vaha ked na zahori maju daniele aj 90kg .
<br/>ospravedlnujem sa za odbocenie od temy len som to chcel vyjasnit .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13041 od vik
Odpoveď od vik na tému Predåženie lovu vysokej
Nesúhlasím!!!To si odkiaľ nabral, že celý východ je od vysokej vyčistený?! Poľujem na východe a vonkoncom si nemyslím, že Tebou opísaný stav na východe je realitou, ba naopak... Čo sa týka lovu vysokej v januári, tiež sa prikláňam k väčšine, t. j. ochrana. To isté si myslím aj v prípade spoločných poľovačiek na diviačiu v januári, hoci viem pripustiť individuálny lov na prasa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13042 od Laco74
Odpoveď od Laco74 na tému Predåženie lovu vysokej
Neviem ako je to v iných oblastiach ale konkrétne v okolí Pezinka a je síce pravda že danielia zver vytlačila jeleniu a mufloniu ale to neni len vďaka danielej zveri ale aj vďaka chatovým oblastiam a strašne veľa turistom a to už nehovorím o tom keď začne hubárska sezóna kde jelenia a muflonia zver nemá kľud a danielia nieje až taká náchylná na vyrušovanie. A čo sa tíka toho množstva áno máš pravdu nie je jej až tak malo ale oproti minulosti je to dosť veľký úbytok kamarát ma fotky kde sú vzyme stokusové stáda a aj viacej čo už teras nestretneš a je to vidieť aj počas ruje pred takými desiatimi rokmi keď bola ruja tak bolo počuť daniela skoro všade a nebolo nič zvláštne keď si počul aj štyroch piatich danielov naras to už teras nestretneš. A hmotnosť ulovených danielov počas ruje kedy majú dosť veľký úbytok na hmotnosti sa pohybuje po vyvrhnutí a bez hlavy okolo 50 az 55 kg takže mimo ruje je to určite ešte aspoň o 10kg viacej, v lese neni bohužial taká uživnosť ako na záhorý kde sa daniele pasu v obili a vďaka tomu môžu aj nabrať viacej na hmotnosti a aj na trofejovej kvalite. A čo sa týka množstva na záhorý počul som že tam ich je naozaj dosť až moc ale to som len počul.
<br/>Stým odstrelom tiež nesúhlasím síce teras nieje snech a zver nemá núdzu ale kedykoľvek môže napadnúť a zver by mala mat kluď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13043 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Predåženie lovu vysokej
no ja akoze moc k pezinku ani nie,ale CASTA,DOLANY,ORESANY.jedine co poznam ze je danielia v castej v obore...8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 406 návštevníkov a žiadni členovia on-line