Predåženie lovu vysokej

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13110 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Predåženie lovu vysokej
S tymi zatajenými ulovkami mas pravdu. Bohuzial na Slovensku je to tak ze tu polovnika v lese takmer nikto nekontroluje. Viacmenej je to postavene na vlastnej kontrole v zdruzení a ako sa varaví: vrana vrane oko nevykole a nie vsetci su poctiví a zodpovední.
<br/> Nemalo by sa karhat za strelenie o triedu vyssie alebo nizsie, dôlezite je ze to je výrad. A ak si niesom chovnostou istý radsej nevystrelím. Trebalo by upravit aj potom dobu lovu, lebo I. a II.vt. vytlkaju parozie neskôr ako starsie jelene, cize by to ulahcilo urcenie veku. S tými jelenicami mi cítas myslienky. To odnatie polovneho lístka som myslel ako prerusenie/odklad cinnosti na 1 alebo viac sezon a ak by sa to viackrat opakovalo uplne by som todycnemu zakazal vydanie polovneho listka dozivotne. Taky clovek nikdy nebude posudzovať chovnost ani u jelenic alebo srncej zveri. Lenze to je len taka uvaha, pretoze ako si povedal zvysilo by sa zatajovanie ulovkov. Kym tu nebude riadne zorganizovany dohlad nad cinnostou v reviroch ako je to v zapadných krajinách a USA tak to tu bude vyzerat biednejsie a biednejsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13118 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Predåženie lovu vysokej
Ziadne predlzovanie lovu.A prisnejsie sankcie.Ale ktory hospodar podrbe clena,ked streli chov.kus?Clenov to nasere,tak ho vymenia.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13132 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Predåženie lovu vysokej
Ivbe - som si istý, že Tvoj príspevok naráža na Lesy SR, prosím Ťa s plnou vážnosťou, nekydaj na tento podnik! Myslíš si, že len nejaké PZ dokážu byť dobrým hospodárom? Poznám zo svojho regiónu, že v PZ je prd a v režijných revíroch je zvery dostatok a starostlivosť sa nedá ani porovnávať!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13134 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Predåženie lovu vysokej
s tou poslednou vetou si to dúfam nemyslel vážne !!!8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13153 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Predåženie lovu vysokej
Prečo by to lubto nemal myslieť vážne? Aj ja to poznám zo svojho regiónu.. Mladí poľovníci zo združení sa bijú o to kto môže ísť robiť honca do réžie Lesov, lebo väčšinou len tam majú poriadne zážitky so stretnutia so väčším počtom zveri..:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13154 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Predåženie lovu vysokej
Kto zaloboval neviem, ale Lesy majú zákaz použiť výnimku plošne. Majú to dovolené len na Poľane, v 2 rež. revíroch susediacich s novobudovanou Betliarskou zvernicou na východe, kde nepotrebujú mať v susedstve nekvalitnú populáciu, v Prievidzskom regióne, lebo tam je ´nadstav´ a veľké škody na les.porastoch /podobne ako sú stavy danielej v na západe Slovenska/, a ešte v jednom prípade, nespomínam si presne v akom.. Keby to chceli len Lesy, tak by si to s ministerstvom vybavili len pre seba, som si istý že by to dokázali, to vieš asi aj sám..:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13173 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Predåženie lovu vysokej
basky mam na teba sukromnu otazocku mohol by si sa mi ozvat na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13239 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Predåženie lovu vysokej
Dikes Basky, ale mam pocit ze len Lesy maju na to dosah aby takuto vinimku vybavili, ale ked je pravda ze oni nie, tak naco preboha bola komu vinimka, ved hospodari vo vsetkych zdruzeniach uz povitahovali vselijake parohy aby akoze splnili plan, takze pre koho je ta vinimka? A Lubto ak si cital moj prispevok tak tam pisem aj to ze zamestnanci si uz len tak lahko nestrelia a to je trosku smutne. Volakedy sa aj u Lesou dalo zapolovat, a hlavne ku koncu roka, dnes je vsetko urcene na predaj, a preto si myslim ze plan najskor nesplnili lesy. Z mojho uhla pohladu to ma logiku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13240 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Predåženie lovu vysokej
Z Tvojho uhla pohľadu to logiku určite má, len je otázne či ten uhol je správny;)Možno v niektorých OZ je to tak, ale v OZ kde poľuje môj otec má možnosť poľovať každý zamestnanec a každý si zapoľuje. Samozrejme ak si svoju prácu robí poctivo a správne, a má záujem poľovať + nejakým spôsobom sa stará o zver. Časť sa predáva, ale to je úplne prirodzené, a neobmedzuje to zamestnancov. Maximálne v tom, že musia doprevádzať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13275 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Predåženie lovu vysokej
Ja netvrdím že nie oni, neviem kto; - len som nahodil ´do pľacu´ čo viem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13732 od rudolf39
Odpoveď od rudolf39 na tému Predåženie lovu vysokej
do ma srdce nevistreli ak si dobry polovnik tak ti stacia 4 mesiace jelenice by sa mali strielat do 31. 11 nestrelite tak to asi nemate a plan nadhodnocujete

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13773 od JARO261
Odpoveď od JARO261 na tému Predåženie lovu vysokej
TA VINIMKA JE PRE PANOV ABY SA NENUDILI .IBA CAKAM KEDY DAJU ODSTREL CELOROCNE AJ NA JELENIU ZVER.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13785 od majod
Odpoveď od majod na tému Predåženie lovu vysokej
Ivbe vies o tom gulove tak nemuť vodu,ked chceš vysloviť nazor mal by byť podložený .Cau.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13811 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Predåženie lovu vysokej
Ivbe má právo na vlastný názor /ktorý má istú logiku/, hoci môže sa i mýliť..? A prvý vysolil ´do pľacu´ otázku, ktorá zaujíma mnohých.. Majod, ak tvrdíš že to je inak, tak to napíš ako svoj príspevok - ako si myslíš alebo vieš, že ako to v skutočnosti je, ale nemusíš pri tom znevažovať názor druhého.. /nie som ivbeho obhajcom, ale môžem Ti povedať, že hoci nie je zamestnancom lesov, situáciu v nich pozná pomerne dobre/. Myslím že budem hovoriť za väčšinu prispievajúcich, keď poviem že na jalové hádky, prehnane ironizujúce znevažovania či osobné útoky na fóre nie sú ľudia zvedaví..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13817 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Predåženie lovu vysokej
tak tak;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14314 od Rimo
Odpoveď od Rimo na tému Predåženie lovu vysokej
tak je. aj ja som za to aby sa jelenice strielali len do konca novembra. kolega strelil jelenicu 27. 12 a uz mala v sebe malinky vyvyjajuci sa plod :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14493 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Predåženie lovu vysokej
Basky dikes. Majod prosim pekne o informaciu preco si myslis ze mutim vodu a preco si myslis ze o tom viem gulove? Ja som sa svoj nazor snazil podlozit, pripustam ze dohadmi a fikciou, ale zatial som tu nevidel ine logicke vysvetlenie. Dakujem za porozumenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14527 od rudolf39
Odpoveď od rudolf39 na tému Predåženie lovu vysokej
Rimo mas pravdu preto mi v nasom PZ v decembri uz jelenice nesrielame lebo kazda druha ma plod

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62599 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Predåženie lovu vysokej
opäť mimoriadne povolenie na lov jelenej z www.mpsr.sk/download.php?fID=6190[/]27.7.2012 , ešte párkrát a mohlo by byť sa z neho stať riadne 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 369 návštevníkov a žiadni členovia on-line