Určovanie veku srnca

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18011 od michal
Odpoveď od michal na tému Určovanie veku srnca
Nie je to pravda...moj hospodár to respektuje, ibaže v I vt. nesplní odstrel a pri polovnom plánovaní si tazisko odstrelu plánuje do II. vt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18012 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Určovanie veku srnca
Aj tak si myslim, ze sme sa pochopili

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18013 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Určovanie veku srnca
Keď sa už bavíme o srncoch, nebolo by od veci spomenúť aj srny, aj tie predsa
<br/> nemalou mierou ovplyvňujú kvalitu populácie a trofejí. Pár rokov dozadu bol v Myslivosti
<br/> seriál o srnčej zveri a tam dotyční páni veľmi zaujímavo písali o všetkom, čo môže
<br/> ovplyvňovať kvalitu trofejí srncov a dosť tam zohráva i kvalita matky. Keď už chceme
<br/> tak úzkostlivo dodržiavať chovnosť a výradovosť u srncov, nebolo by od veci začať
<br/> s tým aj u sŕn? Lebo srny sa väčšinou strieľajú štýlom &quot;že tá nevodí mladé, tú dám
<br/> dole&quot;-a väčšinou je to minuloročná nádejná srna alebo &quot;strelím nejakú starú potvoru
<br/> zo stáda&quot;-a často vedúcu srnu. Takže by ma zaujímalo, čo si o tom myslíte, nemalo
<br/> by sa to zodpovednejšie robiť aj tu? Aj keď neviem, ako by sa to skontrolovalo, spodná
<br/> sánka na posúdenie chovnosti nestačí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18038 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Určovanie veku srnca
Urcite. ved aj male babätko ma geneticke znaky od otca, ale rovnako aj od matky. podla mna by sa aj odstrel srncej zveri, ale aj samic vyberat prisnym okom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18048 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Určovanie veku srnca
Podľa môjho názoru by sam mali väčšinou srnci výradoví odstrielat uz v 1. VT a potom už starí v 3. VT. 2 VT by sa mala nechať na pokoji, pretože v tej sú najproduktívnejší, a este okrem toho keď sa v tej 1. VT tí srnci ktoré nespåňajú kritéria chovnosti odstrieľajú, tak sa nám nebudú dostávať do 2. VT výradoví srnci.A potom až v 3. VT už môžme strieľať tých starých, neproduktívnych.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18051 od oko11
Odpoveď od oko11 na tému Určovanie veku srnca
keďže sa tu jedná o určovanie veku srnca, skúste určiť vek srnca podľa čeľuste, foto je v mojej galérii......;):):]:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18059 od johny
Odpoveď od johny na tému Určovanie veku srnca
Pozrite si galériu mirojevo ... koľko rokov má ten silný šesták??? Podľa mňa tri - štyri kory .... večná škoda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18060 od johny
Odpoveď od johny na tému Určovanie veku srnca
Tomu by som poveal 6 - 7 ... ;) Ale šanca že sa trafím je tak 50% :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18066 od eros
Odpoveď od eros na tému Určovanie veku srnca
Je to velmi zvlastna galeria...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18070 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Určovanie veku srnca
Tiez 6+, ale je tam nejaky divny uhol obrusu (mozno je to fotom), potom je mozne i hodne menej (to mam len nacitane)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18071 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Určovanie veku srnca
mirojevo si evidentne uziva zivota a nieco podobne bolo pred casom vyfotene i na titulnel (myslim) stranke Hubertlovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18075 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Určovanie veku srnca
Ak si všímate poľovnícku tlač, tak Vám isto je dôjde že mirojevo robí v branži sprostredkovanie, zariaďovanie poplatkových poľovačiek, resp. popl.odstrelu zveri - doma i v zahraničí..
<br/>A tam sa stáva, že za hmotnosť/body sa dobre platí... a kto by už popri tom dával vek, chovateľskú hodnotu na prvé miesto pri rozhodovaní sa..? :P;/ Tajne dúfam že to nie je tento prípad, alebo aspoň nie z našej krajiny... /napr. v Maďarsku sa doba lovu srncov začína že vraj skôr, preto aj ulovený starší srnec by ešte mohol teoreticky mať pozostatky lyka... Ale ak je to od nás, nuž zbohom etika a chovateľské zásady../

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18077 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Určovanie veku srnca
Tú časť o konkrétnom prípade som napísal na obr. č.9654, nie na tie posledne pridané../ak na foto 9658_9 nie je I.vt, tak tam jeto o.k.../

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18078 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Určovanie veku srnca
Myslím si, že by sa malo takmer na 100% jednať o III.vt.. A chcel by som vidieť tú komisiu, resp. určovateľa veku, ktorý by tvrdil že bol srnec mladší..8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18079 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Určovanie veku srnca
Ak srna v danej lokalite produkuje nekvalitné potomstvo,mala by byť vyradená s chovu! Na veku zvieraťa nezáleží,inak sa nedá dochovať zdravá ,silná,odolná,trofejovo vhodná populácia k torá bude robiť radosť generáciam po nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18085 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Určovanie veku srnca
Nepoznám typ zveri vo vašom revíri,no skúsim.Pri slabšej genetickei línií,tam máš čelusť s 3 - 4 ročného kusa.Pri silnejšej genetickej línií,je to čelusť 5 ročného srnca.
<br/>No prezraď........sám som zvedavý.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18104 od oko11
Odpoveď od oko11 na tému Určovanie veku srnca
:) tibo, ja tiež neviem, ale podľa mňa by mal mať 9-10, vychádza mi to tak nie len podľa opotrebovania chrupu ale aj posľa dåžky vyvárania...3,5 hod....a ešte to aj tak išlo dosť ťažko dole, ...presne budem vedieť po prehliadke 2008.....potom poviem ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18105 od oko11
Odpoveď od oko11 na tému Určovanie veku srnca
.....pridal som už aj druhú časť trofeje......tak sa mrkni....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18106 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Určovanie veku srnca
Hodnotím podľa nášho revíru.Kulminácia parožia je v piatom roku u slabšej genetickej línie.Ak by bol srnec ulovený u nás - (pri pohľade na zuby a parožie,súhrnne) poviem,že srnec je vo veku šesť rokov,má tri štvrtiny genov silnejšej línie (podľa stavu zubov a typu parožia) a plus štvrtinu génov slabšej línie (kulminácia parožia). Tézu o viacerých genetických líniach presadzujem zo20rokov.Článok v poslednom čísle PaR len utvrdil moje domienky.
<br/>Som zvedavý čo povedia odborníci......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18110 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Určovanie veku srnca
Aj ja sa pridávam k názoru, že srnec má 6+. Podľa obrusu posledného hrotu na poslednom premoláre , ktorý je úplne zodraný by sa malo jednať o starého srnca. Ale foto môže aj klamať...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 458 návštevníkov a žiadni členovia on-line