Poľovačka na dlhé trate

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29796 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Poľovačka na dlhé trate
Zase ma takyto prispevok nuti pisat odpoved off-topic.....Ked chces niekoho poucat o spravnom preklade musis zacat najprv u seba.Ale to uz ti napisal aj Stefan a predpokladam,ze ten ovlada semantiku americkej anglictiny zrejme lepsie ako ja.Obcas strielas na dlhe vzdialenosti?Ake dlhe a cim?:liar:
<br/>Ze to nie je polovnictvo,ale lov alebo dokonca sport,to uz som tu pisal,ale pre teba to zopakujem.To nie je ziaden nazor ale holy fakt.
<br/>Faktom ale je, ze akonahle sa otvori podobna debata,vzdy sa najde niekto,kto to jednoducho nie je v stave pochopit,ze v inych krajoch sa k lovu pristupuje inak.Zvlastne...preco asi?:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29805 od belson
Odpoveď od belson na tému Poľovačka na dlhé trate
To, že gottwaldovci zverili management (neviem to napísať správne slovensky) lovnej zveri do rúk ľudu a že to tak pretrvalo dodnes a že sú na zemeguli miesta, kde sa o to stará štát (neverili by ste ako kvalifikovane) a bežný človek - občan len &quot;športovo&quot; poľuje (vlastne loví), nie je podľa mňa dôvodom na to, aby sa civilizovaný človek vyjadroval opovržlivo o niečom, čo funguje a plní dobre svoju funkciu (a naviac čo ani poriadne nepozná). Tvrdiť, že poľovník, či „myslivec“ je niečo viac ako zámorský lovec, to zaváňa skôr dogmatizmom ako kritikou prameniacou z poznania a rozhľadu. Naviac, mnohí z vás môžu len snívať o takom demokratickom prístupe k výkonu práva poľovníctva (pardón - lovu), ako majú v zámorí. Nie je účelom tohto vstupu tu školiť alebo robiť propagáciu, takže detaily vynechám. Podľa môjho názoru aj diskutovaný extrémny &quot;long range hunting&quot; je aj tam výrazne menšinový (nech sa vyjadrí napr. Štefan), podobne ako medzi našimi ortodoxnými &quot;poľovníkmi&quot; je menšinový výskyt &quot;neprečítania&quot; zveri pred výstrelom. Žijem a poľujem totiž medzi slovenskými poľovníkmi a nie je zriedkavý názor: &quot;Najprv vystreľ a potom študuj zuby, taká šanca už nemusí byť&quot; (tak som si minule preváhal medailového jeleňa). Keďže žijem a poľujem tu, je pre mňa samozrejmosťou dodržiavať pravidlá, ktoré platia tu. Ale priznám sa, zámorský systém mi je sympatickejší, aj keď po extrémnom long range netúžim. Takže nech sa páči.....
<br/>
<br/>Igor, prečo asi? No preto, že ..... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29809 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Poľovačka na dlhé trate
Pred par mesiacmi som tu mal navstevu, hosta zo slovenska, popri com nebudem tu udavat meno, pretoze tento individual je pomerne dost znamy na slovenskej pode ci uz ako polovnik, alebo aj nieco ine.....
<br/>....pred odchodom mi povedal ze konecne sa mu splnil sem vstupit ako polovnik na moju zem, a neveril sam sebe ze co tu zazil, a to hlavne v porovnani jeho pol.zazitkov na slovensku.
<br/>Jednoducho volny styl polovnictva-hoci na sukromnom -bez akych kolvek problemov-vcitane uspesnej strelby.Na jeho prekvapenie ---dialka strelby.....prenho na 20=-metrov a to 2x ----cez bielucky den! Ziadne krmelce , prikrmovanie, posedy apod. Jednoducho sa denne vybral do lesa a kde mal stat tam stal!
<br/>
<br/>Moje zivotne strelecke vzdialenosti: 1x cca 300m, 1x cc250m-co som bol donuteny-dostreloval som zver! Ostatne 90% pod 100m, 5%pod 150m a 5% pod 200m.
<br/>
<br/>Nezabudnut ze nie je vsetko zlato co sa blisti! Co vidite na videach v zaujme dialkovych striel-marketing....... Clovek si musi uvedomit ze niekto musi zaplatit za tieto zabery, a podla investorov to bude ultimatne zaujemca o buducu polovacku, takze zver existuje, zbrane su k dispozicii a samozrejme aj strelci!No a strelci-aj tym to musi niekto zaplatit, ci uz dalsou polovnickou moznostou alebo financne!
<br/>
<br/>Je Americky strelec skutocne lepsi strelec nez napr. Slovak?
<br/>
<br/>:]:]:]:]:]:], nevidim v tom velky rozdiel! Su ti, ktory vystrielaju viacej streliva nez druhi, hlavne na strelniciach. V tom je rozdiel, co sa preukaze dokonca aj na polovackach.
<br/>Osobne -minuly rok som vyprasil 250kg broku na strelnici a mozno do tisicky gul. nabojov.Urcite by som sam od seba ocakaval uspesnejsiu strelbu nez od kolegu ktoremu som podal pred piatimi rokmi 20 nabojov a este ma z nich 5 v kabele!
<br/>
<br/>Mam zaujem na strelbu nad 150m? Ani by ma to nenapadlo-podla mna by som bol smutku hodny polovnik ktory nie je schopny sa dostat k zveri---takze....moj nazor:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29813 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Poľovačka na dlhé trate
dakujem za podrobny vyklad a nic ine mi ani neostava len suhlasiť s tvojim nazorom, vo všetkom maš pravdu. dokonca aj ten sportsman ak je spojeny s polovnictvom je prekladany ako strelec lovec,ospravedlnujem sa aj lovcovi a na jeho otazku odpovedam do nedavna SVD, a čínsky tajfun(7,62x54R) po novom aj Sig Sauer(308W). od 100 do 700m podotýkam ta vysia vzdialenost je len na terč 100x120cm, tie zbrane ale nevlastnim:{len si občas s nich vystrelim8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30532 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému Poľovačka na dlhé trate
V Amerike a Kanade sú obrovské neobývané plochy kde si to poľovníci môžu dovoliť pustiť na 1000 yardov.U nás je hustota osídlenia oveľa vyššia, a väčšinou sa dá vystreliť do 300, 400m. Aj terén je u nich na to vhodný. Zver nieje tak zvyknutá na ľudí ako u nás takže je určite ostražitejšia a nedá sa k nej dostať tak blízko ako u nás. Ďalej asi americký poľovníci nemajú veľa posedov takže im tento spôsob poľovania vyhovuje. Videl som už veľa videí na internete ale furt sa mi zdá, že je to príliš ľahké: Chlap si ľahne, odmeria diaľkomerom, nakliká a bác. Tiež sa mi zdá zaujímave že zver padá skoro vždy v ohni. Zver čo postrelia alebo vôbec netrafia nám na týchto videách neukážu. Taktiež tam nemajú asi vekové triedy lebo by asi ťažko prečítali srnca na 1000yardov. Takisto neukážu koľko musel strelec trénovať aby mohol takto strieľať. Na jednom DVD čo mám doma inštruktor hovorí aké je to ľahké a aj tam ukazujú asi 12 ročného zasrana ako triafa balóniky na 500m. Dať mu tak obyčajnú flintu s obyčajnou optikou či by trafil srnca na 150m. Silne pochybujem, že by trafil.
<br/>Ale nič proti tomuto spôsobu poľovania, aj ja by som si to vyskúšal ale nechcel by som tak poľovať stále.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30655 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Poľovačka na dlhé trate
baloniky sa možno lahšie triafaju ja ked cielim na niečo živé tak mi inak stupa adrenalin a ruky sa inak rozklepú. je to asi o zodpovednosti a ked sa dostaneš do takého štádia že ti je jedno či trafíš alebo nie tak to už potom asi neni polovnictvo. ja si radšej nechám zájsť chuť ako urobiť nejakú hluposť. ale ja som mladý polovnik nemám toho moc odstrielané tak možno je moj názor chybný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30660 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Poľovačka na dlhé trate
podla mna akonahle prestane polovnikovi zalezat ci trafi al nie, uz to nie je polovnik...poznam par takych, co strielaju ako na terc, ziadne emocie...dufam ze tak nikdy nedopadnem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30661 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovačka na dlhé trate
Ja to volám vystrieľanosť ;) Emócie sú,len ich dokážeš v správnej chvíli potlačiť. Lepšie ako rozklepaný buchnúť jelenici na zadné stehná a nedohľadať ju....
<br/>Pokiaľ si poľovník vnútorne zver a výstrel na ňu váži je to podľa mňa v poriadku. Rozklepanie nerobí z teba správneho poľovníka, to robí celkový prístup k zveri a prírode..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30663 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovačka na dlhé trate
Úplne súhlasím. Ja som sa tiež klepal pri rane na prvého jeleňa. Je to o vystrieľanosti, odolnosti, ale aj celkovej telesnej a psychickej kondícii. Menej toho pokazíš, keď sa neklepeš ako strake riť. Emócie sú tam vždy, aj adrenalín pracuje samozrejme. To však nevylučuje, aby sme boli zodpovední a ranu a všetko čo s tým súvisí zvážili. Inak poznám dosť poľovníkov - starých čo sa trasú dodnes a majú s tým dosť veľké problémy pri streľbe a určite ich to neteší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30665 od eros
Odpoveď od eros na tému Poľovačka na dlhé trate
polujem od roku 1988,predtým som sa venoval sportovej strelbe zhruba od roku 1973. Mozem zodpovedne povedat, ze pri vystrele na zver problem so zamierenim nemam, avsak po rane viem, kde som zver zasiahol. Po vystrele na zivu zver ma ale vzdy roztrasie este aj po tolkych rokoch ako by som zacinal. Toto je ten adrenalin, ale asi aj zodpovednost zasiahnut tak, aby zver zbytocne neodbehla a nemusel ju dohladavat polovnik s farbiarom - ani ja vsak nie som neomylny, pretoze strelba na terc je nieco ine ako na zivu zver.Myslim si, ze castejsie previdelne kontrolne strelby by nam vsetkym urcite pomohli vyvarovat za zbytocneho trapenie sa postrielanej zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30666 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovačka na dlhé trate
Presne, aj streľba pred väčším množstvom ľudí prináša so sebou istý stres a adrenalín, častejšie kontrolné streľby alebo verejné strelecké podujatia-z guľovníc, by sa určite v praxi prejavili...Veľký problém sú však ceny guľového streliva a nedostatok kvalitných strelníc...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30714 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Poľovačka na dlhé trate
trosku si ma nepochopil...nemyslel som ze sa trasies.triaska je skor vecou zaciatkov.skor som myslel nieco ako ked hras snipra v nejakej hre.namieris, odpalis ho a s tebou to ani nehne,....toto som myslel ako tie emocie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30750 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovačka na dlhé trate
No pokiaľ to niekto vykonáva ako povolanie,je prof.lovec a loví ročne veľmi veľa, určite v tom chytí určitý stereotyp a nevníma pocity pri love zveri tak ako bežný poľovník,ktorý loví príležitostne a poľovníctvo má ako hobby...Inak si vnímal ulovenie prvého ihličiaka,inak to vnímaš teraz. Ale emócie sú tu stále,len možno nie také intenzívne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 317 návštevníkov a žiadni členovia on-line