Jedna puška pre dvoch

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37960 od vlad_the_blade
Jedna puška pre dvoch bolo vytvorené vlad_the_blade
Zdravím,
<br/>chcel by som sa informovať o niečom ako je &quot;podvojné vlastníctvo zbrane&quot;. Ak máte niekto skúsenosť vydaním dvoch preukazov zbrane na jednu zbraň dvom fyzickým osobám tak prosím reagujte. Budem rád keď ma odkážete na konkrétny zákon, paragraf. Jedná sa o zbraň na poľovné účely. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37962 od Finist
Odpoveď od Finist na tému Jedna puška pre dvoch
Preukaz zbrane je vždy vydaný iba jeden,len je v nom vyznačené....zbraň v spoluvlastníctve s držitelom ZP serie ........... . Ak chces používať napríklad otcovu zbraň musíš požiadať o spoluvlástníctvo zbrane. Ja mám v spoluvlastníctve dve otcove zbrane. Na polícii vypíšeš žiadosť o spoluvlastníctve,alebo o vypožičaní zbrane ak to chces na dobu určitú. Musia tam byť prítomné obe strany aj vlastník zbrane aj budúci spoluvlastník. Ak to podpíšu obe strany pred policajtom nevyžaduje sa overenie podpisov od notára. Policajt svojím podpisom potvrdí platnosť listiny a vec je vybavená na počkanie. Aspoň ja som to tak vybavil. Spoluvlastník musí toto potvrdenie mimochodom formátu A4 nosiť so sebou aj s preukazom zbrane ked ju používa. Majitelovi stačí preukaz zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37972 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Jedna puška pre dvoch
Zdravim,a ako je to s pozicanim,mam na mysli konkretne ci tam je stanovena maximalna doba pozicania alebo je to cisto vec dohody?Da sa zbran pozicat napr. na 5 rokov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37976 od Finist
Odpoveď od Finist na tému Jedna puška pre dvoch
Vypožičanie je bud na konkrétny dátum,alebo na dobu neurčitú. Mal som aj ja tak zbrane vypožičané a potom som si dal spoluvlastníctvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37984 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Jedna puška pre dvoch
Moje zbrane má v spoluvlastníctve môj syn. V synovom zbrojnom preukaze je uvedené
<br/>spoluvlastníctvo mojich zbraní. V ZP zbrane je uvedené spoluvlastníctvo syna (císlo jeho ZP). Policati mu nijaký iný doklad nedali. Má to logiku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37985 od Finist
Odpoveď od Finist na tému Jedna puška pre dvoch
V starom papierovom ZP som to mal aj ja takto vyznačene teraz musím nosit A4-ku so sebou spolu z preukazom zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38009 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jedna puška pre dvoch
Ja mám spravené spoločné užívanie s otcom. Nie spoluvlastníctvo (že vraj sa to podľa nového zákona nedá). Máme vydaný jeden preukaz zbrane na ktorom sú napísané oba ZP. Spoločné užívanie nám bolo zapísané na základe notárskej zápisnice a okrem ZP a preukazu zbrane nenosím žiadny iný doklad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38045 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému Jedna puška pre dvoch
Nechal ste sa pekne napáliť od Polície. Pozrite Občianský zákonník.Spoluvlastníctvo je zákonnom dané.Nemusíte platiť notárovi za notársku zápisnicu.Stačí pred Políciou podpísať spoločné tlačivá a musí to Polícia akceptovať. Na základe toho Vám Polícia musí vydať preukaz zbrane kde ste zapísaný obaja ako užívatelia zbrane. Ak budete chcieť pošlem Vám tlačivá na mail.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38056 od Finist
Odpoveď od Finist na tému Jedna puška pre dvoch
Presne tak som to urobil aj ja...podpísal som to pred policajtom a vec bola vybavená,lenže podla toho policajta teraz to potvrdené tlačivo musím nosiť so sebou spolu s preukazom zbrane. Ma to logiku,ked v preukaze zbrane som vyznačený ako spoluvlastník?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38061 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jedna puška pre dvoch
Ty cakas od policajtov logiku ? :P:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38064 od Finist
Odpoveď od Finist na tému Jedna puška pre dvoch
:D už mi to došlo:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38065 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému Jedna puška pre dvoch
Je to hlúposť ktorá nemá zákonné opodstatnenie. Dokladom k zbrani je preukaz zbrane kde je spoludržiteľ zbrane vyznačený a tým pádom mu príslušia spolu so zbrojným preukazom s daným oprávnením nosiť predmetnú zbraň. Žiadna dohoda nie je potrebná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38073 od vlad_the_blade
Odpoveď od vlad_the_blade na tému Jedna puška pre dvoch
Ďakujem všetkým za plodné príspevky. A ak môžem poprosiť Veterána o tie tlačivá na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38101 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Jedna puška pre dvoch
veteran 1,ak mozem poprosit aj ja tie Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38153 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Jedna puška pre dvoch
pani, dnes som bol dat zapisat flintu...chcel som spoludrzanie spolu s otcom, pani policajtka mi vysvetlila, ze to nejde, ze len spoluvlastnictvo...tak ako tu uz pisali, podpisali sme to pred nou, nemusi byt notarom potvrdene, napise sa percentualne majitel zbrane-my sme dali 100% na otca, tym padom pokial by sa hocico islo so zbranou robit-myslim prepisat al predat, musime tam byt obaja, inac mozem zbran pouzivat aj ja aj on staci len karta zbrane.takze je uplne jedno ci je to spoluvlastnictvo al spoludrzba, je to len formalita, problem vznika pri predaji al dedictve a pod...inac je to birokracia ale co uz...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48527 od giurgiu
Odpoveď od giurgiu na tému Jedna puška pre dvoch
Zdravim!
<br/>Prosim Vas,poradi mi niekto,kto uz na policii v Dun.Strede vybavoval spolocne drzanie zbrane?Co k tomu presne potrebujem?S pravnikom som sa poradil o tom,on mi dal aj tlaciva na tu ziadost ale na policii ma stale odmietaju....Ako to je v skutosnosti???
<br/>Dakujem.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48537 od miso
Odpoveď od miso na tému Jedna puška pre dvoch
Neviem preco by ti to odmietali, je to bez problemov. Vypise sa jedno tlacivo, dostanes papier typu A4, k nemu musis nosit karticku od zbrane, ktoru ma vlastnik a tot vsjo..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48539 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Jedna puška pre dvoch
no ja mam takto napisane 2 zbrane a ziadny papier typu A4 nepotrebujem....
<br/>pokial je zbran zapisana ako spoluvlastnictvo, mas na karte od zbrane okrem povodneho cisla zbrojaku majitela aj vetu ze zbran mozno pouzit aj na ZP cislo-a to tvoje....
<br/>a ked ides s tou zbranou von, staci ti tvoj zbrojny a karta zbrane, kde mas zapisane spoluvlastnictvo....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48541 od miso
Odpoveď od miso na tému Jedna puška pre dvoch
Neviem, viem,ze klasicka spoludrzba je uz zrusena, teraz sa to udajne vraj robi tak ako mi to vystavili. Papier sa vola Potvrdenie o vypozicani alebo prenajati zbrane, je to na dobu neurcitu a treba ho nosit pri karticke od zbrane majitela. Ked sa rozhodnete zbran uz nezdielat tak sa na ten papier napise datum a podpis drzitela zbrane a vrati sa na policiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48543 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Jedna puška pre dvoch
nemam info ze by to bolo zrusene, ja som robil spoludrzbu naposledy v maji a nebol ziadny problem....len na spoludrzbu musi prist aj majitel zbrane na policiu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 369 návštevníkov a žiadni členovia on-line