Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14725 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Ne to nejsem já, ale mohl bych ho znát;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26608 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Má niekto aktuálne informácie o možnosti čerpania eurofondov v poľovníctve?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26635 od pali
Odpoveď od pali na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Na sránke MP SR je pripravený text Plánu rozvoja vidieka na roky 2007 až 2013. Prešiel som ho celý ale vyslovene opatrenia stavané na poľovníctvo tam nie sú. Pokiaľ však poľovnícke združenia majú dobré vzťahy s vlastníkmi lesov a obhospodarovateľmi pôdy, dali by sa vymyslieť všelijaké projekty. Hlavne to chce kreativitu a obrovské zanietenie. Pochybujem, že by si s tým niekto, kto na to nie je odborne vyškolený poradil. Treba to konzultovať s odborníkmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40101 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Presiel rok od posledneho prispevku,tak chcem temu znova spojazdnit :)
<br/>Nevie nikto nic o cerpani eurofondov? Myslim ze to zaujima viacerich nie len mna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #46629 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Dlhsiu dobu som sa pohraval s myslienkou ako zohnat peniaze pre zdruzenie a nakoniec mi vyslo ze najschodnejsia cesta budu 2% z dane. Tak som hladal na internete pytal sa znamich aj neznamich a mam uz vysledky :)
<br/> toto som nasiel na internete,myslim ze ako postup je to prehladne a lahko pochopitelne:
<br/>
<br/>Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2010 prebieha u ktoréhokoľvek notára od 1.septembra 2009 do 15.decembra 2009.
<br/>
<br/>(do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2009 sa už nedá zaregistrovať.)
<br/>
<br/>Organizácia musela vzniknúť v roku 2008 a skôr, aby sa mohla v tomto roku registrovať do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2010 (teda organizácie, ktoré vznikli v roku 2009 ešte nemôžu byť zapísané do Zoznamu prijímateľov 2%).
<br/>
<br/>
<br/>Štatutárny zástupca MVO alebo ním splnomocnená osoba pri registrácii ktorémukoľvek notárovi predloží:
<br/>1. rozhodnutie o registrácii, t.j. o založení organizácie s právnou subjektivitou, vrátane potvrdenia o pridelení IČO
<br/>2. Stanovy, Štatút alebo iný dokument, ktorým sa organizácia riadi a z ktorého je zrejmý predmet činnosti organizácie
<br/>3. potvrdenie od Sociálnej poisťovne nie staršie ako 30 dní o tom, že daná MVO nemá nedoplatok na poistnom na nemocenské poistenie, na poistnom na dôchodkové zabezpečenie a na poistení v nezamestnanosti
<br/>4. potvrdenie od príslušnej zdravotnej poisťovne nie staršie ako 30 dní o tom, že MVO nemá nedoplatok na poistnom na zdravotné postenie, a to od tej poisťovne, kde sú zamestnanci MVO poistení. Ak sú niektorí zamestnanci poistení u jednej a niektorí zamestnanci u inej zdravotnej poisťovne, je potrebné získať potvrdenie u oboch poisťovní. Ak MVO nemá zamestnancov, toto konkrétne potvrdenie nepredkladá.
<br/>5. potvrdenie banky o vedení účtu danej MVO, na ktorý má byť podiel 2 % z dane poukázaný. Predloženie výpisu z účtu nepostačuje.
<br/>
<br/>Žiadne potvrdenie od daňového úradu nepotrebujete.
<br/>
<br/>Notár formou notárskej zápisnice osvedčí predloženie týchto dokumentov a údaje o prijímateľovi bez zbytočného odkladu oznámi Komore notárov SR, ktorá vedie Centrálny register prijímateľov podielu zo zaplatenej dane. Zoznam prijímateľov je Notárska komora SR povinná zverejniť do 15. januára 2010.
<br/>
<br/>Ak mimovládna organizácia nemá pracovníkov v zamestnaneckom pomere, potrebuje od Sociálnej poisťovne získať potvrdenie o tom, že nie je vedená v registri a tým jej ako zamestnávateľovi nevznikla odvodová povinnosť na nemocenskom a dôchodkovom poistení.
<br/>
<br/>Organizácia sa v roku 2009 môže uchádzať o 2 % z dane od fyzických osôb aj od právnických osôb. MVO sa registrujú len raz (do jedného Zoznamu prijímateľov na daný rok), bez ohľadu na to, ktoré osoby budú oslovovať pre získanie 2% z dane.
<br/>
<br/>REGISTRÁCIU JE POTREBNÉ OPAKOVAŤ KAŽDOROČNE !
<br/>bez ohľadu na to, či organizácia už bola, alebo nebola v predchádzajúcich rokoch zaradená v Zozname prijímateľov.
<br/>
<br/>Organizácie, ktoré si v rokoch 2006, 2007 a 2008 nesplnili načas svoju povinnosť zverejniť účel použitia 2% v Obchodnom Vestníku, sú na 3 roky z tohto Zoznamu prijímateľov vylúčené. Ak by sa takáto organizácia u notára zaregistrovala, tak Komora notárov SR ju zo Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2009 vymaže.
<br/>
<br/>28.2.2009
<br/>
<br/>Mam zato ze staci aby sa aspom dvaja ludia ktory to myslia trocha vazne dotoho zakusli a zalozili mimovladnu organizaciu napriklad aj PZ POLOVNIK ved nakoniec je jedno ako sa bude volat. Ako ucel pouzitia penazi treba podat nieco v zmysle ochrana prirody a volne zijucej divej zveri. Ak sa najde niekto kto obetuje trocha svojho casu,prednesie svoj navrh na ziskanie financii kolegom s PZ urcite sa to oplati. Ved tie 2 percenta vam moze dat ktokolvek z vaseho okolia,rodina,kamarati,kolegovia apod. Je to uz len na vasej aktivite kolko darcov si zozeniete. Samozrejme ze peniaze treba pouzit na ucel aky ste uviedli. To znamena nakup krmiva,alebo aj vysadenie stromkov,vetrolamov a remizok. Snad sa najde niekto koho to zaujme a tento clanok mu troska pomoze aby sa dotoho pustil.
<br/>Vela stastia pri vybavovani,ja ho budem potrebovat tiez :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47410 od flado
Odpoveď od flado na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Chcem sa iba spytat ako si pokročil pri zakladaní MVO a registrácii do zoznamu príjmateľov 2% z dane. Máš niečo nové?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #48003 od Zapar
Odpoveď od Zapar na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
nové je v tejto veci asi toľko, že vláda už avizovala, že chce siahnúť na neziskovky a znížiť tie 2% na 0,5%.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #48581 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Nie zatial nic nove, nic som nevybavil bol som dlho v zahranici. Ked sa dotoho naplno pustim a budem mat odpoved na tvoju otazku, urcite ju sem napisem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58285 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Diskusia na túto tému utíchla. Je niečo nové? Podarilo sa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58289 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému Eurofondy pre polovnictvo-ako na to?
Už mi nie je treba odpovedať. Všetko potrebné si vo svojom príspevku uviedol. Ďakujem. Ostatné som si našiel na webe. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.053 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 676 návštevníkov a žiadni členovia on-line