Dovoz zbrane zo zahranicia

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23952 od dusab
Dovoz zbrane zo zahranicia bolo vytvorené dusab
Aky je postup pri dovoze zbrane zo zahranicia? Ma s tym niekto skusenost? Konkretne mi ide o CR, ale kedze sme v unii malo by to byt uz pomaly zosuladene z ktorehokolvek statu EU nie?
<br/>Viem ze je treba vybavit &quot;Zbrojny sprievodny list&quot; a &quot;Predbezny suhlas na dovoz zbrane&quot;, ale kto ho ma potvrdit a kde je mi zahadou...a musim povedat, ze ani na policii v tom nemaju jasno...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23953 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
U nás na polícii ty dajú zbrojný sprievodný list + predbežný súhlas - s tým pôjdeš do zahraničia v tvojom prípade do ČR, tam s majiteľom zbrane pôjdeš na prislušné oddelenie zbraní PČR. Tam si predbežný súhlas nechajú + zbrojný sprievodný list má tri časťi - 1 časť si tam nechajú, 1 ty potvrdia + 1 ostáva. Pojdeš domov cez hraničný prechod ČR - SR, tam ty potvrdia tú jednu poslednú časť čo ostala nepotvrdená, ktorú si tam nechajú + ti potvdria, že si prešiel dňa XY cez ten hraničný prechod. Takže nakoniec ty ostane len 1 časť, ktorú donesieš spolu so zbraňou na tvoje príslušné oddelenie zbraní polície SR. A tym ti zbraň zaregistrujú a vydajú preukaz zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23954 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Dik za info. A da sa to realizovat aj tak, ze mi tu zbran niekto donesie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23957 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Zbrojný sprievodný list je vystavený na tvoje meno, u PČR budú od ťeba pýtať doklad totožnosti - takže tam musíš byť prítomný fyzicky. Pokiaľ to chceš doviesť cez niekoho, tak potom len cez obchodníka, ktorý má potrebné povolenia na obchodovanie so zbraňami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23960 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Zbrojny sprievodny list sa musi uradne prelozit do reci krajiny kde zbran chces kupit v CZ to asi odpada treba si to na polici overit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23961 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Uz som pocul aj o posielani zbrani zasielkovou sluzbou....:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23964 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Do ČR nepotrebuješ preklad - o posielaní zbraní zasielkovou službou neviem nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23970 od miuh
Odpoveď od miuh na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
ahoj, kamarátovy prišla zbraň cez zásielkovou službu ale to bolo od slovenského predajcu nie zo zahraničia. žiadali od neho prefotený zbrojný preukaz zaslať faxom, do 2 dni mal pušku doma. bol som doslova prekvapený týmto postupom niektorých predajcov. (to iba na okraj) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23980 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Tak to je na triku konkrétneho predajcu, určiťe ten postup nie je správny nakoľko si z nejakého faxu nemože predajca overiť pravosť ZP. To, že to tak urobil pripisujem buď nevedomsti, alebo skôr snahe vyhovieť zákazníkovi a rýchlo predať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23981 od miuh
Odpoveď od miuh na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
áno igor, ja osobne tiež radšej nekupujem mačku vo vreci a keď treba tak idem osobne. bol som tým postupom naozaj prekvapený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23984 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Hned na zaciatku v ziadosti na &quot;zbrojny sprievodny list&quot; su dve casti a to
<br/>1. Udaje osoby, ktora bude zbran prepravovat
<br/>2. Udaje osoby, pre ktoru je zbran urcena
<br/>
<br/>Z toho mi vyplyva, ze je mozne aby mi ju niekto doviezol nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23997 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Ano može - v každom pripade to musi byť či už fyzicka osoba, ktorá ma ZP príslušnej kategórie resp. pravnická osoba, ktorá má príslušné oprávnenie. Ty si to však pravdepodobne chceš nechať doviesť prostredníctvom zasielatelskej firmy - v tomto prípade ťy odporúčam:
<br/>1) zistiť konkrétne podmienky u PČR, či bezpodmienečne vyžadujú tvoju fyzickú prítomnosť pri overení tvojej totožnosti ,alebo im stačia len ZSL a PS
<br/>2) u zasielateľskej firmy zistiť podmienky prepravy zbraní, či majú nejaké oprávnenie na prevoz zbraní, resp. zbrane prepravujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24000 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Igor ozvi sa mi na mail prosim Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>Mam na mysli dovoz zbrane prostrednictvom fyzickej osoby, ktora ma samozrejme zbrojny preukaz prislusnej kategorie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24058 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
janicok nezavadzaj .... nemas o tom ani sajnu !!! , nic nie je treba v tomto pripade prekladat, ZSL nema v cudzine ziaden vyznam, je to interny dokument nasej policie, rozhodujuci je EU dokument &quot;Predbezny suhlas na dovoz/vyvoz zbrane (PSD)&quot; a kedze je to dokument rovnaky vo vsetkych krajinach EU tak nie je treba prekladat ani ten. V Nemecku staci faxova kopia PSD + faxova kopia polovneho listka, v Rakusku staci faxova kopia PSD. Na zaklade toho vydaju Nemecki alebo Rakuski polisi nemecke alebo rakuske PSD a flintu Ti predajca posle i postou. U nas polisi v tomto pripade uz akceptuju i ZSL potvrdeny od posty. Ak ju vezies osobne, tak PSD sluzi ako doklad o nadobudnuti zbrane kym neopustis tu ktoru krajinu. Problem je vsak s tranzitom cez Cechy ... je to problematika na prirucku a rad si tiez rozsirim obzory, no prosim len fundovane prispevky a nie bludy, pretoze v niektorych specialnych pripadoch je relevantne info problem zohnat i na prislusnych oddeleniach PZ a kazda dezinformacia, ktoru si niekto vylozi ako fakt moze byt minimalne hodne draha ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24059 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Z cechami mesiac dozadu dovoz zbrane z prahy - chcel slovensky PSD, pri prepise zbrane si žiadal skontrolovať totoznosť.
<br/>
<br/>Inak to ma zaujíma-pošta má opravnenie na prepravu zbrane - máš s tým nejakú praktickú skúsenosť ? pokiaľ som si to teraz zisťoval nie všetky sukromné zasielatelské firmy majú oprávnenie resp. chcu voziť zbrane. Čo som zisťoval tak ceny dovozu (Nemecko, Rakusko) sa pohybuju cca. 100 Euro.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24062 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
ano PSD vo vsetkych krajinach EU a ostatne veci (pol. listok, totoznost, ...) su specificke narodne zalezitosti.
<br/>Posta a zasielkove sluzby - ano mam bohate skusenosti, z Nemecka cca 35,- az 60,- Eur, a tieto firmy (DHL, UPS, TNT, DP, ...) maju v internych predpisoch ze zbrane neprepravuju (specializovane firmy su omnoho draksie), ale nikto nikde nehovori o castiach .... a hlavne v EU to bez problemov funguje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24063 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
NIkto nezavadzal pisal som osobnu skosenost s Madarska prepac ze som si to vobec dovolil8-L8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24064 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Nemohol by som ti napisať - moj mail - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24065 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
a kto a na co potreboval v madarsku tvoj SZL v madarcine ??? Fakt ma to zaujima, no napada ma, nebol to prislusnik slovenskeho PZ na madarsko - slovenskej hranici?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24069 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
na polici v madarsku este som tam platil daky kolok ,najprv som bol v obchode potom na polici a zas do obchodu a potom lodkov cez dunaj do Sturova.Ak tam neni so mnou kamos co vie madarsky tak to ani nevybavim tam som kupil tu 6,5X55SE carl gustav8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 353 návštevníkov a žiadni členovia on-line