Dovoz zbrane zo zahranicia

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24070 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Tieto kupis aj v Topolcanoch-Ares-dovezene zo Svedska.Par ran a super ceny.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24071 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
boli sme uz v EU a ak ano, naozaj im nestacil len PSD v slovencine? a preco chceli prave SZL v madarcine, to mohli ziadat aj umrtny list ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24072 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Este nie ale aj tak som nepochopil preco sme museli ist s obchodu na policiu tolko moja skusenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31766 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Má niekto skúsenosť s dovozom dlhej guľovej zbrane z USA? Momentálne vzhľadom na kurz dolára sú tam zbrane vo veľmi zaujímavých cenových reláciách. A to aj európske. Napr. Sako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31781 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
velmi komplikovane, hoci zbrane pripadaju pomerne lacne nic na tom nezyskas, a dokonca ta to moze stat viacej ako na slovensku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33363 od janohorar
Odpoveď od janohorar na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Chcem si doviesť novú poľovnú zbraň z Nemecka.Vie mi niekto fundovane poradiť ako mám postupovať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33374 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
dohodni si v nemecku kupu a s info o predavajucom a o zbrani chod policajtom. Na zaklade tychto info Ti vystavia EU tlacivo "Predbezny suhlas na dovoz zbrane" a Sprievodny zbrojny list. PSDZ posles do nemecka a na jeho zaklade predavajuci v nemecku vybavi "Erlaubnis nach ..." Je to doklad na zaklade ktoreho mozes zbran z nemecka vyviest, alebo lepsie si ju nechat poslat ... Cosa tyka potvrdenia SZL a zaregistrovania zbrane, vypytaj si podrobne info (navod) od vasich polisov a postupuj podla ich navodu ( este raz odporucam postu alebo zasielkovu sluzbu, pri osobnom dovoze cez AT alebo CR hrozi niekolko legislativnych pasci :D:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33375 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
doplnenie: spolu s PSDZ je potreba do nemecka zaslat i polovny listok (zatial mi vzdy akceptovali i faxovu alebo scanovu kopiu)
<br/>
<br/>Zaver: Nebojte sa toho, da sa to zvladnut a aspon sa tu tym obchodnickym a niektorym &quot;puskarskym&quot; zdieracom trocha spravi prievan v cenotvorbe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33383 od janohorar
Odpoveď od janohorar na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Dakujem martin203 za radu, budem informovať ako to celé prebieha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33415 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Nechcem tu nekriticky obhajovať žiadnych &quot;obchodníckych a niektorých puškárskych zdieračov&quot;, ale trocha objektivizácie nezaškodí, lebo sa mi to tu zdá veľmi jednostranné, až naivné.
<br/>
<br/>Napríklad, pripadá mi úsmevné, ak niekto vidí na americkej stránke nejakú cenu a čuduje sa, že tu to &quot;zdierač&quot; ponúka za takmer dvojnásobok.
<br/>1. Cena na americkej stránke je bez dane. Ani tam ju síce neúčtujú ak to ide zo štátu do štátu, ale ešte raz, uvádzaná je BEZ dane.
<br/>2. K cene tovaru treba prirátať prepravné, ktoré nebýva najnižšie.
<br/>3. K cene treba prirátať clo (ktoré zas až tak vysoké nebýva). S preclením súvisí náklad na vystavenie JCD.
<br/>4. Na cenu tovaru a clo sa priráta DPH vo výške 19%.
<br/>5. K tomu všetkému sa patrí prirátať cenu práce (objednávacia procedúra, colnica, manipulácia s tovarom).
<br/>6. A napokon ak si niekto myslí, že profík, ktorý sa tým má živiť, to má robiť zadarmo, je buď naivný, alebo slepý (nevedomý) a mal by si to skúsiť sám. Dlho by s tým asi nevydržal. Čiže treba prirátať aj nejaký zisk.
<br/>
<br/>martin203:
<br/> dohodni si...chod za policajtom...posles do nemecka...nechaj si poslat...vypytaj si od polisov...zasli polovny listok...
<br/>Je jasné, že pre seba to nerátaš ako nákladové úkony, ale ruku na srdce, robil by si to všetko pre cudzieho zadarmo? Aj keď oficiálny dovozca má postupy trocha iné, tiež ich zadarmo robiť nebude. A kde je sú ostatné réžijné náklady, poplatok za dovoznú licenciu, náklady na priestory odobrené policajtmi (v prípade tovaru, ktorý si to vyžaduje).
<br/>Ak sa ti niečo prepytujem &quot;poserie&quot;, pre teba to zase bude len také &quot;skoč, zatelefonuj, vybav si, odnes, pošli&quot;, cenu čoho ťa ani nenapadne kalkulovať. Ale pre živnostníka to zase znamená nikým nehradené (a v podstate ním nezavinené) náklady.
<br/>
<br/>No azda na ilustráciu stačilo. Na záver prehlasujem, že sa uvedenými činnosťami neživím (aj keď licenciu na to mám a občas pre seba využívam) ;) ...
<br/>Veselú kúpačku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33422 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
napsal jsi to pěkně Belson ale zapoměl jsi napsat že pro tebe je ta cena ůplně někde jinde než pro obchodníka který dováží desítky kusu ;);)nedávno se mi dostal omylem do ruky ceník velkoobchodu a když jsem tam viděl například brokovou kozlici Bettinsoli lux za 16 500 kč a na krámě jí maj za 28 000 kč tak to mi potom obchod se zbraněma jako obchodní činost nepřipadá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33427 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
:), belson, velmi dobre vies, ze americstina je mojou slabinou a ze tym smerom hladim skor s averziou. Cize ani nahodou neberiem ako bernu mincu ceny na US strankach, ktore nepoznam a takmer vobec nenavstevujem. A vela ludi ma tu pozna osobne a vedia, ze nie som obchodnik ani drobny kseftar prilepsujuci si k svojmu zivobytiu. Jednoznacne som cez svojho konicka orientovany na Nemecko a myslim, ze tamojisi trh (vratane cien zbrani z druhej ruky a cien puskarskych prac) celkom slusne poznam. A nebojim sa na plnu hubu prehlasit, ze cenove rozdiely su v mnohych segmentoch az doneba volajuce (ale v mnohych prave naopak). Moj apel smeroval na skupinu hobbikov, ktora, tak ako je neobchoduje, nema licenciu, no vdaka svojej akcnosti, sikovnosti, nadhladu, stastiu bude schopna rozbit sucasny stav a i vdaka tomu, ze ludia pridu na to, ze doviest zbran z EU nie je ziadna veda, zrealnia ceny zbrani na SK. Kludne mozeme prejst na konkretnosti, myslim, ze i tu som uz o nejakych pisal.
<br/>Zaver: Pred tyzdnom som na IWA ciste nahodou zazil na stanku jednej super renomovanej nemeckej zbrojovky jednanie s ceskou firmou, ktora tuto zbrojovku v cechach vyhradne zastupuje. Zastupcovia ceskeho obchodnika pri jednaniach o proviziach na rok 2008-09 evidentne netusili, ze pri vedlajisom stoliku sedi niekto, kto rozumie ich stavnatym ceskym komentarom pocas ich jednania ... nekupil by som si od nich ani krabicku diaboliek!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #33612 od besena
Odpoveď od besena na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Zdravim,kto vie poradiť ako doviest zbran z UK,aby som nepotreboval ,,sponsora,,.
<br/> ZP mam u nas,ale v UK neplati.
<br/> Vdaka
<br/> S pozdravom
<br/> Dan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36551 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
ako tak citam, dozvedam sa vela zaujimavych veci, ale mam otazku.Ci toto vsetko plati aj pre dovoz casti zbrane, napr. surovej hlavne resp. hlavne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36729 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
cast zbrane podliehajuca registracii - plati presne to iste co pre zbran podliehajucu ...
<br/>surova hlaven je az do jej tormentacie papierovo (legislativne) len &quot;kusom zeleza&quot;, po jej tormentacii plati vyssie uvedene

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36752 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
PRE VSETKYCH KTORI CHODIA NA EGUN, POZOR PODVODNIK ! Oslovuje mimo aukcie neuspesnych ucastnikov aukcii a ponuka rovnaku vec aku sa snazili kupit /vacsinou puskohlad/ za cenu ktoru prihodili. Vsetko vyzera velmi vierohodne, komunikuje nemecky i anglicky, zasle foto produktu, na platbu zneuziva bezpecnostny formulár egunu /poznavacie znamenie: v pravom hornom rohu je reklama na MS vo futbale 2006/ a platbu pozaduje cez WESTERN UNION. Je to rumun a v mne znamych pripadoch vystupoval ako Dumitru Daniel Popa, Sir Ion Referendaru Nr. 6, 1000 Valcea, Romania, je vsak mozne, ze ma viacej identit. Dnes som to konzultoval s egunom a ubezpecili ma, ze na tom pracuju, ale ... a ze sa specializuje na nenemeckych ucastnikov a ze priamo na egune je bezpecne. Suhlasim, je. Cize, posielat peniaze len overenym, registrovanym egunerom za tovar ziskany v regulernych aukciach a nenechat sa dobehnut vlastnou lakomostou, aj ked je to niekedy take tazke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52816 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
martin 203: Prosím ťa, rád by som doviezol zbraň z Rakúska.
<br/>Postup:
<br/>V At. si dohodnem kúpu konkrétnej zbrane. S informáciami o predávajúcom /aké info, názov, adresa firmy, IČO, DIČ a ...?/ a o zbrani /aké info, značka, kaliber, výrobné čislo a ...?/ pôjdem na políciu v SR. Na základe týchto informácii mi polícia vystaví EU tlačivo „Predbežný súhlas na dovoz zbrane“ /nevieš ako sa to povie po nemecky a treba notársky overený preklad do nemčiny tohto tlačiva?/ a „Zbrojný sprievodný list“ /nevieš ako sa to povie po nemecky a treba notársky overený preklad do nemčiny tohto tlačiva?/.
<br/>„Predbežný súhlas na dovoz zbrane“ pošlem alebo odnesiem do At.predajcovi a na jeho základe mi predávajúci v At. vybaví &quot;/Erlaubniss für den WaffenExport?/„ - vývozné povolenie na základe ktorého možem vyviezť zbraň z At.? /Erlaubniss für den WaffenExport/ -toto vývozné povolenie mi vystaví na počkanie, alebo mu mám poslať Predbežný súhlas na dovoz zbrane a Zbrojný sprievodný list dopredu mailom alebo faxom aby to vybavil dopredu?
<br/>Ďakujem pekne za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54275 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
prepac, chodim sem malo a vlastne ty si to tu vsetko napisal, myslim, ze sa je treba este zmienit o Sprievodnom zbrojnom liste ... ale v sucasnosti je situacia taka, ze uz i zodpovedni polisi to maju slusne zmaknute ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54374 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Dobrý den chcem sa spitat pri kupe novej gulovej zbrane na uzemi SR potrebujem nakupne povolenie alebo nie jedna sa o opakovaciu gulovnicu cz 550.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54376 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Dovoz zbrane zo zahranicia
Nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 216 návštevníkov a žiadni členovia on-line