Marcové číslo odborného časopisu
 
 
výjde 20. februára 2007
 
OBSAH: 

Poľovník v marci * Predátor a korisť * Obludnosť, alebo záhada? * Vo vzduchu už cítiť jar * Vo vzduchu už cítiť jar * Bažant po anglicky * Viac strelcov, viac rekordov * Ostrovní elegáni * Zbrane po novom * Rybár v marci * Na rybách zažíva osvietenia * Menej, zato viac * Menej, zato viac * Päť tipov na lov wagglermi * Vyhliadky kráľa vôd * Hrdelný zločin ……

6 Poľovník v marci
Zverou mesiaca je sluka lesná. Jej lov je povolený od polovice marca, rovnako ako lov kohútov pernatej kolegyne, morky divej.


10 Krajina bez besnoty?Ako zabránime rozširovaniu smrteľného vírusu a zabezpečíme "čistotu" krajiny?


14 Predátor a korisť
Príroda to tak zariadila. Zatiaľ čo bylinožravce spásajú lány vegetácie, mäsožravce si musia obživu uloviť.18 Obťažkaní vábenímVýstavu Poľovníctvo a oddych v bratislavskej Inchebe spestrili majstrovstvá SR juniorov vo vábení zveri.24 Obludnosť, alebo záhada?
Aj vydarená poľovačka sa môže skončiť tak, že v nás zanechá pocit bolesti. Najmä ak vinou zákerného ľudského konania prídeme o štvornohého spoločníka, pomocníka a priateľa.

30 Vo vzduchu už cítiť jar
S príchodom tohto krásneho ročného obdobia nastáva potreba doplniť zveri soľ a minerálne látky. Vhodným spôsobom sú medicinálne lizy.

32 Bažant po anglicky
Poľovnícka prax sa v tejto ostrovnej krajine od našej pomerne dosť odlišuje. Napriek tomu sa  anglickí poľovníci radi zúčastnia na poľovačke v našich revíroch.

34 Viac strelcov, viac rekordov
Rozhovor s vedúcim odboru poľovníckej informatiky Slovenského poľovníckeho zväzu nielen o tom, ako sa darilo slovenským strelcom v uplynulom roku.

42 Ostrovní elegáni
Anglické stavače patria k najkrajším a najelegantnejším psím plemenám. Vynikajú šarmom a majestátnosťou a sledovať ich prácu v poli je naozaj zážitok.


48 Kačica divá, marcovkaPoznáme ju všetci, patrí k najfrekventovanejším pernatým obyvateľom našich vôd.51 Zbrane po novom
O čom hovorí novela smernice o získavaní a držaní strelných zbraní, ktorú nedávno schválil Európsky parlament.


58 Rybár v marci
Od polovice mesiaca platí zákaz lovu na slepých, màtvych a odstavených ramenách, vodných nádržiach, štrkoviskách a ostatných vodných plochách.

60 Na rybách zažíva osvietenia
Bez kontaktu s rybami by sa nedostal do intenzívneho kontaktu s krajinou a nezažil by výnimočné scenérie. Kameraman Martin Štrba...

64 Menej, zato viac
Kàmidlový košík a feedrový prút. Pomocníci, s ktorými nehľadíme na kvantitu, ale kvalitu.

66 Pohoda pri vode
Metóda „chyť a pusť“ neznamená len odháknutie ryby a vrátenie slobody. Treba s ňou zaobchádzať šetrne a zabrániť akémukoľvek poranenie či poškodeniu.


70 Na dúhaky pod RozsutecRieka Varínka poskytuje rybárom príjemnú rybačku v lone prírody.


72 Vtedy na BodíkochPlotica červenooká dokáže potrápiť aj skúseného rybára.


81 Päť tipov na lov wagglermi
Veríme, že zopár grifov na úspešný lov so štíhlymi plavákmi vám prinesie úspešný lov bez zamotaných vlascov a iných drobných nepríjemností.


82 Nórske reminiscencie


Skvelá rybačka v krásnej nórskej prírode je zážitkom na ktorý sa nezabúda.88 Vyhliadky kráľa vôd
Symbolom čistoty a kvality vodných tokov je u nás rak riečny. Bohužiaľ, patrí medzi ohrozené druhy a je zákonom chránený.

93 Hrdelný zločin
Sprievodcom dejinami postihovania pytliactva v rozličných obdobiach je naslovovzatý odborník JUDr. Ladislav Hanniker.
94 Siedmy zmysel

Niektoré druhy rýb majú zmyslov viac ako dvojnohý pán tvorstva. Mimoriadne vnímaví sú v tomto smere morskí zástupcovia vodného sveta, žraloky a raje.Partneri

Kto je online?

Práve tu je 177 návštevníkov a žiadni členovia on-line