Od 24. do 28. marca 2015 sa v Centre kultúry Junior Levice budú konať Levické poľovnícke dni už po 20. krát.


Ich súčasťou bude :

1. 
   Výstava „Poľovníctvo a príroda“, od  24. do 28. marca 2015 v Centre kultúry Junior v Leviciach. Na výstave budú, okrem preparátov zveri a živočíchov, vystavené aj trofeje ulovené v predchádzajúcej poľovníckej sezóne v okrese Levice. Slávnostné otvorenie LPD sa uskutoční 24. marca o 14.oo hod.  Verejnosť je vítaná na výstave od 25. do 28. marca v čase od 9.oo do 18.oo hodiny.
2.    Medzinárodný filmový festival s tematikou prírody a poľovníctva, ktorý má tri kategórie – „Poľovnícky dokument a cestopis“, „Príroda a zver“ a „Domáce video – filmové začiatky“. Súťažné snímky je potrebné doručiť do 10. marca 2015 na adresu kancelárie SPK,  Štefánikova 10, Bratislava. Verejná projekcia bude 25. a 26. marca v kinosále CK Junior v čase od 9.00 do 12.00 hod. Vyhlásenie víťazov sa uskutoční 28. marca o 13.00 hod. počas popoludnia „Poľovníctvo zrakom a sluchom“.
3.    Súťaž výtvarných a literárnych prác „Príroda očami detí“. Môžu sa jej zúčastniť žiaci ZŠ z okresu Levice. Kresby a literárne príbehy je potrebné doručiť do 6. marca 2015 do kancelárie OPK, Dopravná 14, Levice.
4.    Odborný seminár „Nové poznatky poľovníckej praxe“ dňa 27. marca v kinosále CK Junior v Leviciach so začiatkom o 9.oo hod. Vstup na seminár je voľný. V prípade záujmu o prezentáciu svojej práce, alebo o uverejnenie odborného článku v zborníku prosíme autorov, aby článok zaslali na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. do 28.2.2015. Organizačný výbor LPD vyberie, ktoré práce budú publikované v zborníku a ktoré z nich budú prednesené na seminári.
5.    Poľovnícke predajné trhy. 27. a 28. marca si v okolí CK Junior v Leviciach budú môcť návštevníci Levických poľovníckych dní zakúpiť knihy, doplnky, darčeky a pomôcky, ktoré súvisia s poľovníctvom a voľným časom stráveným v prírode. Miesto si môžete rezervovať na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
6.    Lesníci a poľovníci deťom. 25. marca medzi 10.oo a 15.oo hod. sa môžu deti formou hier a súťaží v parku pri CK Junior zoznámiť s lesom, prírodou, poľovníctvom, sokoliarmi,  lesničiarmi, vábničiarmi, kynológmi a lesníkmi.
7.    Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri o Putovný pohár poľovníckej relácie Halali, budú 28. marca 2015 o 13.00 hod v kinosále CK Junior v Leviciach, ako súčasť večera „Poľovníctvo zrakom a sluchom“
8.    Popoludnie „Poľovníctvo zrakom a sluchom“ bude 28 marca 2015 o 13.00 hod. v kinosále CK Junior v Leviciach, s voľným vstupom pre verejnosť. Jeho súčasťou bude vyhodnotenie, odovzdávanie cien a projekcia víťazných filmov filmového festivalu a Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri.

Bližšie informácie, propozície súťaží a prihlášky na jednotlivé akcie nájdete v kanceláriách OkO (RgO) SPZ, OPK a SPK a na webových stránkach www.polovnictvo.com, www.polovnictvo.sk, www.lesy.sk.

Pozývame Vás na jubilejné Levické poľovnícke dni 2015.
Pozývame Vás stráviť čas v príjemnom prostredí s príjemnými ľuďmi.V Leviciach 22.1.2015                                  František Zlehovec
                                                              Predseda organizačného výboru
Partneri

Kto je online?

Práve tu je 222 návštevníkov a žiadni členovia on-line