Ako na čiernu?

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1396 od Rado
Ako na čiernu? bolo vytvorené Rado
Chlapi poradte ako pritiahnuť čiernu na krmovisko? Ak máte skusenosti tak sem s nimi!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1398 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Ako na čiernu?
treba zakrmiť a dať im veľký pokoj!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1402 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Ako na čiernu?
Treba nájsť vhodné miesto na zakŕmenie,vhodné miesto na pozorovanie,alebo lovenie a zakŕmiť vhodným krmivom.:)Najlebšia je kukurica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1406 od jager
Odpoveď od jager na tému Ako na čiernu?
Môj otec bol poľovník starej školy s veľkou bradou a fajkou, bol to pravý jáger. Raz sa ho jeden mladý poľovník opýtal: Pán Učeň, koľko rokov sa dožije taký diviak? Otec si potiahol s fajky a odpoveď znela. To máš tak chlapče, ako ktorý! Rado ja ti odpoviem podobne, najlepšie na špagáte.;)8-L;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1413 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Ako na čiernu?
Je to veľmi jednoduché. Samozrejme že musíš prikrmovať, pravidelene a stále. Taktiež je dôležité, aby tam niekde aj diviačia zver bola, prípadne aspoň prechádzala okolo.No a potom príde to najdôležitejšie. Budeš sedieť na posede dovtedy, až budeš poriadne smrdieť. A vtedy diviačiky prídu pozrieť, čo to tak strašne smrdí. A máš to!.A ešte jedna dôležitá vec. Spln, ten bude 365 dní v roku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1414 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Ako na čiernu?
Chlapi ja viem že je najlepšia kukurica, ale tu musia diviaky nájsť!! Mal som na mysli či náhodou niekto nemáte skusenosti s neako vnadiacou zmesou vlastnej výroby alebo z obchodu alebo tak podobne. Ved polovačka na diviaky je to najkrajšie čo môže byť!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1415 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Ako na čiernu?
Vraj dobre funguje vabiaca zmes z rybaciny. Vnutornosti z ryb a hlavy nechat v uzavretom plastovom vedre na slnku riadne skazit. Tak aby to riadne smrdelo. Potom tymto lektvarom natriet okolie vnadiska. Pozor na poliatie siat dost tazko sa to perie:DSamozrejme velmi dobre to laka aj selmy.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1416 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Ako na čiernu?
Rozsyp kukuricu a pridaj aj trocha šrotu,alebo prachoveho odpadu zo sýpky.Ten zakysne a bude cítiť do ďaleka.Kamarát ma pod posedom zapichnutý kôl a oň pripevnenú na ocelovom lane, poprevŕtanú vzduchovú nádrž z vlečky.Naplnil ju kukuricou.Diviaky sa naučili že musia do nádrže dŕcať a valkať ju aby sa im zrno vysýpalo,a tak sa tam pekne zabavia ,že nevnímajú okolie.Je to pekná podívaná.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1431 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Ako na čiernu?
Ja som niekde počul že idú aj na uvarenú kukuricu, lebo rozvoniava dosť ďaleko. Čítal som však, že keď dáš mäso do sieti a zavesíš na strom tak muchy naň nanesú larvy ktoré potom padajú na zem je to pre nich pochúťka. Diviaci ich dosť obľubujú a idú na to ako muchy na med. Ale či to je pravda neviem a ani som to neskúšal. Jedná vec je istá že treba začať prikrmovať hneď ako pokosia obilie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1435 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Ako na čiernu?
Keď je dobrá úroda žalude,a začnú padať tak viem že na 2-3 týždne bude problém sa po diviaka dostať lebo sa mocú iba po hore.A môžte im sypať aj pražené mandle.Ale v septembri vyvážame aj repu a tá keď začne hniď tak to je pre ne pochúťka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1440 od navi
Odpoveď od navi na tému Ako na čiernu?
:-o Dobrý deň páni ! som tu nováčik a rád by som rozšíril túto skvelú komunitu ,rovnako "postihnutých"- v dobrom slova zmysle a zapadol medzi milovníkov prírody a poľovníctva.Vzhľadom na to , že moje skúsenosti ešte nie sú také bohaté, pridám len skromný poznatok. Mali sme to šťastie ,že sa likvidovali preexpirované zásoby mrazených rýb v skladoch tak sa nakúpilo za pár korún asi 200 kg .Postupne sme to vyvážali spolu s kukuricou.Vysvitlo,že kukurica bola až na druhom mieste.Po rybách sa len tak zaprášilo a stalo sa tak zakaždým ,čo sme prikŕmili.Všade dookola boli len stopy po diviakoch.Takže páchnuca ryba ja asi poriadnym lákadlom pre divaka .Len keby bolo viac možností tie ryby získať. S pozdravom -všetkým. Lesu a lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1454 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Ako na čiernu?
ja som tiež počul že rybia mučka je velmi dobrá na privábenie diviakov na krmovisko, ale kde ju zohnať priatelia poradte ak viete!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1456 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Ako na čiernu?
Ač to nemůžu potvrdit ze své zkušenosti, ale ve starých knihách se psalo, že černá miluje opečené brambory. Budu to muset vyzkoušet.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1457 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Ako na čiernu?
Rybia mucka sa pouziva na vyrobu krmnych zmesi, hlavne pre osipane. Ale skus sa spytat v nejakych rybarskych potrebach, lebo to pouzivaju aj do boilies na lov kaprov.Alebo v nejakom obchode kde predavaju krmne zmesi. Nebude to asi lacne ale moze to fungovat;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1458 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Ako na čiernu?
Neekzistuje žiadny jedálenský lístok pre diviaky.Treba len skúšať.Keď počujem že niekde majú problémi s diviakmi,že ničia úrodu zemiakov ani sa mi to veriť nechce,lebo u nás keď boli zasadené tak sa ich ani nechitili.Paradoxne do nich chodil jeden jeleň a ten ich bral s obľubou.Vyťahoval ich aj s vňaďou a potom žral hlúzy.Keď som bol na vojenskom cvičení na VVP Lešť,tak sme na Bročkovom prameni sypali zbitky jedla na jednu kopu a diviaky tam chodili za bieleho dňa a pozorovali sme ich na vzd.5-6m.Tam sa išli za varenými zemiakmi zabiť.Kolega tiež polovník mi vravel ,že tiež varieva pre diviaky zemiaky,a vraj u nich tiež na ne idú.Tak som si povedal že to musím vyskúšať,a uvaril som asi 30kg zemiakov a nasypal aj s kukuričnými výpalkami na krmovisko.Čo myslíte že sa stalo? Výpalky vyrýpali aj so zemou a zemiaky tam pohnili.Skoro ma šlak trafilo.Akoby im človek nevedel vyhovieť.Myslím ,že majú tiež nejaké náviky ,na čo sú naučené,to s dôverou berú.Kukurica ma nikdy nesklamala.Ale nedám tomu pokoj a budem skúšať ďalej.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1459 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Ako na čiernu?
na zemiaky nejdu ani u nás. Družstvo ich pestuje a diviaky ich nenavštevuju. Ale ked sa v zime vyvezu na krmenie a začnu hniť tak vtedy si velmi pochutnaju!! A ten obchod ryb. potrieb skusim, možno pochodím!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1461 od schill
Odpoveď od schill na tému Ako na čiernu?
Páni, na diviaky zaberá čokoláda. Ak vyveziete 2 - 3 kg na vhodné miesto, môžete si byť istí, že do dvoch dní vám ich zbaštia, ale vždy vtedy, kedy vy spinkáte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1462 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Ako na čiernu?
Ak prasa nebude mat pokoj na konzuma`ciu potravy-mo`ste navnadit aj kaviar-nepride.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1463 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Ako na čiernu?
Schill tak toto poznam . kolega doniesol 100kg starej cokolady z nejakeho podniku . tak sme ju rosypali a mali ste pocut ten fukot ked sa k nej dostali .:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1679 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Ako na čiernu?
Rado tomu s tími hnilími zemiakmi verím.Aj u nás som to videl.Ale zaujimavé je ,že aj visoká žerie hnilú repu,a aj to dokonca na jar keď je už dostatok zeleného.Kamarát mi to ukázal a nechcel som tomu veriť.Jelene s polmetrovími pantami chodili na ňu .Neviem čo na tom vidia????Taktiež siláž.Už tam nieje ani kus poriadnej siláže a chodia do nej.Jeden náš člen našiel aj paroh zapichlí v nej ako ju prehadzovali.Akoby ih ten zápach lákal.Vo februáry zvikneme zhodiť pár osík na ohriz.To je tiež dobrá vec dajú potom pokoj mladým stromkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 336 návštevníkov a žiadni členovia on-line