Ako na čiernu?

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2167 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Ako na čiernu?
dnes jsem v myslivosti číslo 1 /2004 objevil zajímavé krmítko na vnadění na černou můžete se na něj podívat na www.myslivost.cz v archivu starších čísel jsou tam i zajímavé triky a návody

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2187 od stano
Odpoveď od stano na tému Ako na čiernu?
Počul som o vnadiacej tekutine na diviaky.Máte s tým niekto nejaké skúsenosti?Kde sa dá zohnať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2188 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Ako na čiernu?
maju ju v Blave v obchode Polovnik . skusenost zatial nemam ale viem ze sa vacsinou vyuziva v obdobi diviacej ruji .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6904 od malinovsky
Odpoveď od malinovsky na tému Ako na čiernu?
Musíte krmit po malých dávkách a pravidelně. Rybičky, těch je před vánocemi všude dost a dost. U každého stánku se velmi rádi zbaví rybího odpadu z kuchání(ploutvičky, šupiny a rybí vnitřnosti). Mně 5 až 6 pytlů vystačí až do března a to máte vidět, co se po nocích na hromadě děje. V lese u kaliště mám jeden žebříček, vedle kaliště mám slanisko, které černá nikdy nenechá bez povšimnutí a pár okolních stromů natírám dehtem. Nyní je k dostání bukový dehet(ekologický). Důležité je okolí kaliště nezavětřovat, hlavně na pejska černá docela dlouho reaguje. Přeju příjemné chvíle při lovu rytíře lesů.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6920 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Ako na čiernu?
takže ešte by som sa s vami podelil o moje poznatky...
<br/>eviem či aj u vás vyvážate siláž, ale u nás akonáhle je sneh tak sa vyvezie siláž (pekná voňavučká).....tá aj keď len diviak prechádza okolo tak sa uričte zastaví....takto si udržujeme stavy pri spoločných poľovačkách...
<br/>teraz je u nás orálna vakcinácia diviačej zveri proti KM.....dodáva to firma Noble can.....vlastne ten vakcinačný plát je zaliaty v takej tavenine...podľa vône mi to pripomína bielu čokoládu...ale poskúmal som kúsok a je tam strašne veľa kukuričného šrotu, voda, vanilka a príchuť mäsa ako sa dáva do boillies.....skúsil som to vyrobiť presne ako som tu napísal a úspech bol zaručený....
<br/>tie ryby môžem dosvečiť.....len škoda, že ich neni počas roka kde zohnať...vidim že sa budem musieť pred vianocami poobzerať po nejakých odpadoch z rýb.....
<br/>a čokoláda zaručene funguje...len je to veľmi drhý spôsob.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14150 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Ako na čiernu?
Zpohľadu laika - M.P.S.R. - Zmena schvaľovania plánov chovu a lovu diviačej zveri.
<br/>Vrevíroch s drobnou zverou (chov nie je plánovaný),kde je diviak škodlivý a ozaj nemá čo robiť treba na lov diviačej zveri zvláštne povolenie.
<br/>V revíroch s plánovaným chovom diviačej zveri sa podľa percentuálnych hodnôt má uskutočňovať lov diviaka temer na stretnutie(na potkání).Podľa percentuálneho plánu lovu 30%diviačice,50%lanštiaky,80%diviačatá je do troch rokov po diviakoch.Možno je niečo napísané medzi riadkamy vyhlášky - neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14421 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Ako na čiernu?
30+50+80=160%, tak tomu vobec nechapem!:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14428 od mano
Odpoveď od mano na tému Ako na čiernu?
je to myslene 80% zo 100% diviacat, 50% zo 100% lanstiakov a tak dalej.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14436 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Ako na čiernu?
Ach taaaaaaaaaaaaaaaaak..., uz mi svita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14485 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Ako na čiernu?
A koľko je tých 100%.Dá sa to zrátať ako v chlieve?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14486 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ako na čiernu?
Keby mali páni hore rozum, po takej zime ako bola, mali zakázať na rok spoločné poľovačky a už tento rok sme mohli čakať vyššie stavy. Namiesto toho čítam odborné články ako je čierna neúnosne premnožená. Len mne stále rastie štatisticky počet vychádzok potrebných na ulovenie jedného kusa čiernej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14497 od pali1
Odpoveď od pali1 na tému Ako na čiernu?
súhlasím !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14499 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému Ako na čiernu?
Myslím, že to je potrebné posudzovať individuálne. U nás máme vlka, rysa počas celého roka, tak si myslím,že riziko KMO u nás nie je až tak akútne ako na miestach bez ich výskytu.
<br/>Kukurica v akejkoľvek forme je pre ne neodolateľná. Stačía aj malé množstva , ale aby boli dopåňané previdelne - aby vedeli, že na ne myslíme! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14530 od majod
Odpoveď od majod na tému Ako na čiernu?
Akela tvoj pohlad nie je objektívny a vysvetlim prečo si to myslim.Neviem kde poluješ,v ktorej oblasti slovenska a aka je tam polnohospodarska výroba.U nas polnohospodari kde sa da tam daju kukuricu ,su to velké lány a akonahle kukurica sa trochu zdvihne a v tom čase zacinaju hriby,hríbari pomôžu diviakom sa rýchlo prestahovať do kukurice.Potom tam chodí pravidelne agronomka a ta nam posiela šeký na škody.Je to velmi jednoduche,pride komisia nastane nejaka dohoda ak sa ti nepáči nemusíš mať zmluvu naveky ,takže platime ak chceme polovať a nehnevaj sa za výrazyz drbeme ich hlava nehlava.Samozrejme myslim s výnimkov vodiacich diviačic, čo pre niektorých ked mu trčí len hlava s kukurice može byť problém.Problem vsak aj je kde zobrať tých 100tis korun každý rok.Diviakov je menej-to je pravda ,dosledok je minulá zima a odstrel. Budme realisti aj stavy diviakov maju náveznosť na rozlohu revíru a jeho možnosti.Takže ak čakaš vyššie stavy asi tieto starosti nemáš.LOvu Zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14538 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ako na čiernu?
Celkom s Tebou nesúhlasím. Aj u nás máme lány kukurice a sám dobre vieš, že ak do takého lánu zalezie 10 kusov ako to tam zdevastujú, nemusí ich byť skrátka 100. Najmä ak poblíž tečie Ipeľ. Taktiež sme mali problémy s poľnohospodármi, ale najskôr urobili opatrenia oni a potom sa obrátili na nás. Z lánu, ktorý je 2 km dlhý a ani neviem koľko široký diviaky nevytlačíš ani za pomoci psov - skúšali sme a ak sa tam tých 10 kusov zdržiava mesiac, vieš si predstaviť ako to tam vyzerá. To čo som videl pre 2 rokmi v parcelách bolo neuveriteľné a nedivím sa pestovateľom, že nás naháňajú. Napriek tomu stavy máme nízke a stále klesajú. Zle si ma pochopil, ja totiž vôbec nečakám vyššie stavy. A to aj napriek tomu, že diviaky majú u nás super podmienky. A to nie len potravinové počas roka, ale aj v zime - pravidelne prikrmujeme. A nie je to len náš revír, ale takme všetky naokolo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19748 od foxhunter
Odpoveď od foxhunter na tému Ako na čiernu?
Poľovník zo susedného štátu (HU) mi hovoril, že v revíri majú &quot;vábitko&quot; nejaký digitálny dávkovač , ktorý je zavesený na strome a presne v určených časových intervaloch (podľa nastavenia) vypustí určenú dávku väčinou naparenú kukuricu zriedenú s rôznymi vnadiacími takutinami.diviak si na to vraj tak zvykne,že môžeš podľa neho nastavovať hodinky.Osobne som proti digitálnym volovinám v lese. Niekde som zase čítal, že používajú valec z umelej hmoty,naplnený s kukuricou + prísada magi ,bol by som zvedavý či to funguje, keď to umiestním vedľa 10 ha.kukurice. Ak má niekto stýmto valcom skúsenosti tak by som porosil o podrobnejšie vysvetlenie. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19838 od lakanda
Odpoveď od lakanda na tému Ako na čiernu?
Kolegovia ,pridám aj ja svoje drobné poznatky. Skúšali sme vnadiť všeličim,( kukurica, šrot, suchý chlieb, zeleninový odpad) ale jednoznačne najlepšie vyšla kukurica. Hlavné ju bolo nasypať na miesto kadiaľ diviačia zver prchádzala. A potom sa dala po kúsku pritiahnuť kam koľvek.Dôležite je krmiť pravidelne. zhruba každý druhy deň. Abola to 95 % istota , že prídu. Od jedného starého poľovníka som však počul, že lístkami imela sa dá priťiahnuť srnec. Viete o tom niečo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19898 od miros
Odpoveď od miros na tému Ako na čiernu?
pouzivame tieto valce nie su to orig.je to z plastu priemer 30 cm dlhe 60 cm 25 dier priemer 12 mm dava sa tam 1-1,5 kg kukurice a funguje to paradne da sa tam pozorovat diviaciu zver trebars aj na prave poludnie len sa treba dohodnut ako u nas ze sa na tychto miestach nepoluje. nie je to na krmenie to mnozstvo nepostacuje ale je to parada pozerat co sa tam deje ak tam je crieda 15-20 ks. ono pole osiate kukuricou ochranis jedine elektrickym oplotkom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19900 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Ako na čiernu?
Mne na taketo valce diviaci kaslu, mam ich zavesene v troch roznych lokalitach, momentalne ich vyuzivam ako zasobnik, nemusim stale nosit kukuricu, vzdy z nich rozhodim par hrsti a tato rozhodena kukurica, slnecnica, hrach, ... byva velmi rychle vylizana. Prave riesim, ci neskusit valec polozit na zem a retizkou ho upevnit o kolik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19901 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Ako na čiernu?
ved to ma byť na zemi,a niie vysieť...skús,no a uvidíš to ...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 397 návštevníkov a žiadni členovia on-line