Jelenia rúja 06

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9856 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Jelenia rúja 06
U vás vraj mrnkali už posledný augustový týždeň,ale potom to stíchlo???U nás je to zakliate. lane zvlášť jelene zvlášť.Všetko v kukuriciach.Žalude je ako maku napadanej ale na rujoviská neťahajú. Minulí výkend som skúšal len tak nesmelo zamrnkať ale nič sa neozvalo.Tento víkend uvidíme.Kamarát mi spomínal že už to tak raz bolo a potom bola ruja ako víno.....No uvidíme.Je to 50 na 50.LOVU ZDAR do Štiavnice lesák.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9861 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jelenia rúja 06
Podľa predpovede počasia sa má schladiť: nedeľa: jasno až polojasno, zrána ojedinele hmla. Nočná teplota 8 až 4, v údoliach okolo 2 st. Nad ránom v horských dolinách a ojedinele aj v nížinách slabý prízemný mráz. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9873 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Jelenia rúja 06
dnes rano v malych karpatoch tycho ako v hrobe a bola aj dost kosa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9874 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Jelenia rúja 06
ticho*:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9892 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Jelenia rúja 06
dnes vecer aj rano som bol v lese spat,zima jak hovaado.prisli jelene jeden zarucal aby sa nepovedalo a ostatny ticho..ale jeden bol velky 14-torak..:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9895 od millo
Odpoveď od millo na tému Jelenia rúja 06
včera ako prvý začali koncert vlci :[,potom dldho dlho nič az za tmy sa nesmelo ohlásili asi tri jelene

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9898 od brano
Odpoveď od brano na tému Jelenia rúja 06
u nas vcera jelene celkom slusne revali,vysli sice az po deviatej:[, den pred tym uz po osmej,ale neva,vsak spln bol este dobry,inak,jeden polovnik u nas nasiel silneho dvanastoraka preklaneho druhym jelenom,takze trofej bez vystrelu hned na zaciatku ruje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9902 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Jelenia rúja 06
Zdravim lankastera. Davno som tu nebol. Ako sa mas stary?:-) Bol som vcera aj dnes rano, ale s rucanim je to este bieda, ale ked vydrzi pocasie tak to bude almazia. Dnes rano prizemny mraz, len tak sa liky beleli :-) Dnes mi prisiel jelen tak blizko, ze som mu mohol na parohy klobuk zavesit a to doslova. Keby ste videli ten 4 metrovy skok ked ma zbadal. Vo stvrtok som mal nadherny zazitok. Vecer okolo siedmej som mal 4 rysov. Rysica+ 3 mlade. Naaaaaaadhera. Prisli mi asi na 10 metrov este bolo perfektne svetlo. Idealne na fotenie. Velka skode, ze moj fotak ma brat na Cypre. Mozno som premarnil zivotnu prilezitost. Rysicata boli krasne odrastene a aj rysica vo vybornej kondicii. Prajem kazdemu zazit nieco taketo. Lesom, lukam, horam Zdar!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9903 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Jelenia rúja 06
Zdravim lankastera. Davno som tu nebol. Ako sa mas stary?:-) Bol som vcera aj dnes rano, ale s rucanim je to este bieda, ale ked vydrzi pocasie tak to bude almazia. Dnes rano prizemny mraz, len tak sa liky beleli :-) Dnes mi prisiel jelen tak blizko, ze som mu mohol na parohy klobuk zavesit a to doslova. Keby ste videli ten 4 metrovy skok ked ma zbadal. Vo stvrtok som mal nadherny zazitok. Vecer okolo siedmej som mal 4 rysov. Rysica+ 3 mlade. Naaaaaaadhera. Prisli mi asi na 10 metrov este bolo perfektne svetlo. Idealne na fotenie. Velka skode, ze moj fotak ma brat na Cypre. Mozno som premarnil zivotnu prilezitost. Rysicata boli krasne odrastene a aj rysica vo vybornej kondicii. Prajem kazdemu zazit nieco taketo. Lesom, lukam, horam Zdar!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9905 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Jelenia rúja 06
Prestan,prestan lesak :[ take nieco pozorovat ,och co bych za to dal!!!! A lankastera patricne docubem je to sused a furt neni casu dat si dobreho glga nejakej kôstkovice na hranicnem z flasticky!:[. Nech sa revacka vydari!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9911 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Jelenia rúja 06
Už sa pohli aj u nás. Ešte sa neozývajú, ale už migrujú. Dnes som videl na strnisku pri ceste do práce krásnu dvojku a kúsok ďalej diviaka. Ak sa mocú takto za svetla u nás je to už začiatok ruje. /Juh Veľkokrtíškeho okresu/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9917 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Jelenia rúja 06
No u nás zatial nič.Jelene sú ticho, nejak sa im nechce na to ako bolo chladno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9933 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Jelenia rúja 06
Včera ráno som sa "rozprával" s jedným paroháčom - nakoľko s ručadlom som viacmenejviac začiatočník, asi som niečo prehnal, lebo mi odpovedal len tak zo tri krát a vôbec sa zo svojho stanovišťa nepohol a potom sa odmlčal nadobro a ani sa nedostavil.. Asi som zahral "mocnejšieho", alebo ma inak prekukol.. No vietor som nemal zlý.. :(:(:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9945 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Jelenia rúja 06
dnes rano,som videl asi 6 jelenov po kope .Takze asi ruje este nie je,ale bol som hlbsie v lese a tam uz rucali...tak neviem:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9953 od eso
Odpoveď od eso na tému Jelenia rúja 06
Basky, v čase začiatku jelenej ruje toho moc nenavábiš. Jelene hľadajú rujné jelenice a nemajú záujem o strety s inými jeleňmi. Skús počkať tak týždeň - 10 dní, keď sa to rozbehne a ručanie hľadajúcich jeleňov sa zmení na ručanie jeleňov, ktorí majú svoje stádičko. Potom to určite zaberie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9956 od matol11
Odpoveď od matol11 na tému Jelenia rúja 06
Zatial je ruja dost slaba, ozyvaju sa iba vecer potme dva tri jelene. Chodime s otcom za jelenmi a on videl predvcerom dvoch vlkov a ja vcera medveda:[, tak sa ani nečudujem že tam nerucia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9961 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Jelenia rúja 06
Podľa mojich pozorovaní medveď nemá vplyv na priebeh ruje. Sledoval som staršieho jeleňa s čriedou holej na strnisku kukurice a kŕmila sa tam aj medvedica s dvoma mladými. Z lesa všiel druhý jeleň - mladší a pustil sa do provokácií toho sstaršieho. Po krátkom zápase ho starší odohnal smerom na medvedicu, medvedica po ňom vyštartovala, ale po pár metroch si ho prestala všímať - bolo to len varovanie - moc blízko prišiel k mladým. Po chvíli sa situácia opäť vrátila do normálu. To, že vysoká sa pasie spolu s medveďom na jednom poli som pozoroval viac krát.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9967 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Jelenia rúja 06
Eso, dík za ponaučenie, som rád keď dakto z praxe poradí.. V našom PZ už máme jelene odstrieľané, teda okrem jednej jednotky.., ale to môjmu učeniu sa ručaťprekážať nebude. Ešte raz - vďaka. b.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9971 od pali
Odpoveď od pali na tému Jelenia rúja 06
Videl som criedu jelenic a okolo nich sa drzi jelen ale v celom reviri ani mrnk. podla pohybu jelenic to vsak vyzera na nase podmienky slubne. U nas zacnu tak najskor o tyzden mozno o dva a zaciatkom oktobra to bude vrcholit. Sever okresu Velky Krtis.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9982 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Jelenia rúja 06
tak dnes vecer som konecne pocul jedneho a videl so jelena s dvoma jelenicami,aj po nich skakal:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 418 návštevníkov a žiadni členovia on-line