Jelenia rúja 06

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10254 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Jelenia rúja 06
Môžem len potvrdiť tento Tvoj názor, ja ho medzi priateľmi prezentujem už dávnejšie. Konkrétne hodnoty nemám podchytené, ale že ustálený alebo kolísajúci sa tlak vzduchu má najväčší vplyv na aktivitu a intenzitu hlasových prejavov jeleňov, mám počas svojho 24 ročného pôsobenia v Poľane a podpoľaní odsledované. Často zdanlivo nepriznivé počasie, ale s vyrovnanými tlakovými pomermi, a jelene vytrvalo ručia, inokedy zdanlivo krásne a jelene sú ticho. Tohtoročná revačka je charakterizovaná práve tou nevyrovnanosťou, podľa mňa ovplyvnenou nevyrovnanými tlakovými pomermi nad našim územím. Začiatok, keď nad našim územím prevládala tlaková výš, bol veľmi sľubný a pomerne aj skorý, neskôr, keď sme sa dostali na okraj tlakovej výše a tým pádom sme boli (myslím tým naše územie) pod vplyvom tlakového rozhrania v oblasti neustáleho kolísania atmosférického tlaku, ruja sa stala nevyrovnanou, hoci zdanlivo dni a noci boli aj keď teplé ale krásne jasné. Zažil som už ruju, keď bolo veľmi teplo a revačka bola vynikajúca a iný rok, keď bolo chladno, zdanlivo ideálne podmienky a revačka nestála zanič. Vždy sa mi potvrdila závislosť od tlakových pomerov nad našim územím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10255 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Jelenia rúja 06
Ešte by som dodal, že nezáleží to od toho, či je to tlaková výš, alebo tlaková níž, podstatné je to, aby sme boli v centre systému a nie na jeho okraji, kde tlakové pomery neustále kolíšu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10257 od marekk
Odpoveď od marekk na tému Jelenia rúja 06
Prave som sa vratil z okolia Nahaca pri Trstine,mozem povedat ze bolo prekrasne pocasie,plna obloha hviezd, asi sa tam revacka len zacina ,nebolo to najhorsie, mozno ze dnes rano to bolo slabsie ale ozyvali sa . Spali sme pod sirakom a nad ranom okolo 3:30 to tam bolo ako na dialnici ,myslim co sa tyka pohybu vysokej a nesli po jednom :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10265 od lafek
Odpoveď od lafek na tému Jelenia rúja 06
Hladám poľovníka na priateľstvo,ktorý by ma pozval na ruju,možnosť výmeny poľovačiek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10267 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Jelenia rúja 06
zabudol si dat kontakt;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10268 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Jelenia rúja 06
no,nic moc je to este slabe ,ale treba vediet miesta a tam jak tak rucia...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10273 od pavel_bohac
Odpoveď od pavel_bohac na tému Jelenia rúja 06
....bol som dvakrát počas víkendu, pod Vtáčnikom z južnej strany je to jedna radosť, ručia z každej strany, z každej doliny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10274 od Kasso
Odpoveď od Kasso na tému Jelenia rúja 06
ja som bol na chate a tiez su tu riadne kusy Stranske -Martinské hole

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10275 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Jelenia rúja 06
Bol som tento víkend na Polane (Kyslinky) a poviem vám to som ešte nezažil takú revačku. S každej strany sa ohlášali aj bližšie aj z ďalej, no proste fantázia. V noci z piatka na sobotu som bol aj na Donovaloch a tiež to bolo super...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10330 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému Jelenia rúja 06
Bol som pozriet zo soboty na nedelu v okoli Lozorna a ostal som do nedele 20:00 az na jedneho osameleho nic moc. Jedine co som videl boli pobiehajuce daniele a muflony.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10411 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Jelenia rúja 06
mm,nic moc ale bol som vcera a uz je to fakt parada ako sa prekrikuju...na to som cakal:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10419 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému Jelenia rúja 06
Neporadis presny flek, alebo aspon lokalitu ?
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10427 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Jelenia rúja 06
Včera sme znovu sme boli na Kyslinkách konkrétne (Dolná Zálomská), začali revať okolo 18:00 a o 20:30 už revalo v závere jednej doliny 10 jeleňov. Proste fantázia. No ale potešujúce je to že dnes ráno mrnčal už aj u nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10492 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Jelenia rúja 06
no uz ty ani miesto nemusim hovorit lebo vcera a dnes som bol v lese a vydel som jelenov ktory mali pri sebe lane a ani nerucali ani nerobili suboje proste 0 bodov.asi uz je koniec tohto rocnej ruje.DOVIDENIA RUJA:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10497 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Jelenia rúja 06
Aj u nás už ruja skončila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10527 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Jelenia rúja 06
Z tej tohtoročnej som sklamaný.Horko ťažko ručali tri jelene naraz, aj to dvaja v susednom revíri.Dôvod ? Drevorubačov v hore viac ako stromov. Nechce si niekto ešte stihnúť spraviť drevo? Ešte viem o pár pekných duboch, vyrešte aj tie aby dol už od vás pokoj. Takéto drancovanie.Niektorí nemajú pána boha pri sebe!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10657 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Jelenia rúja 06
Lankaster, skôr sa zamysli či vôbec vo vašom revíre je neaká zver a potom si vylievaj zlosť, je dosť možné že už ste to tam aj vydrancovali a potom tam už naozaj nebude nič ručať!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10662 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Jelenia rúja 06
Lankaster tak co vydrancovali ste to u vas?:D:P:]:] . Ale nie sused aj u nas to bolo podobne .Jeden vecer uz to zacalo naberat na sile, a na druhy den skoro ticho ako v hrobe:[ A holej bolo pritom dost. Inak aj pod Inovcom vraj to bola slabota.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10883 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Jelenia rúja 06
Pán Miroslav - JAGER, Št. - CIMBALIK písal som tu svoj príspevok v tejto téme, ale predsa ešte niečo ma napadlo vrátim sa späť aj keď viem, že je po jelenej ruji. Mám teda ešte jeden dotaz. Vrátim sa k debate o vplyvu tlaku na ručanie a neručanie jeleňov. Čo vplýva teda ešte na ručanie jeleňov po ruji teda kde, ako v ktorej časti SR. Teda aspoň v štiavnickom poh. kde ja poľujem po 30.9. jelene poriadne neručia, ale stane sa čo viem aj z pozorovaní, že jelenica ostane neskoršie rujná. Jelene opäť začnú ručať okolo jelenici. Teda myslým, že to asi nebude s tým atmos. tlakom také jednoznačné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10888 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Jelenia rúja 06
aj ja by som sa rad opytal pana JAGERA ako je to s tym tlakom v tomto obdobi? vcera vecer som pocul rucat jelena a rano bolo ako v hrobe to sa tak rychlo zmenil tlak? a to nieje jediny pripad ked jelene rucia oneskorene vopred dakujem za odpoved;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 215 návštevníkov a žiadni členovia on-line