Jelenia rúja 06

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10892 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Jelenia rúja 06
Chlopi, ak to s tým tlakom je pravda, tak potom podmienky na ručanie jeleňov môžu byť minimálne dve a keď sú splnené jelene ručia, ak nie je ´splnená´ už len jedna z nich, alebo obe, tak jelene neručia.. to sa nevylučuje.. Tlak od-do , jeho pohyby alebo stálosť máte počas celého roka, rujné jelenice iba v istom období + pár výnimiek pred a po... Takže ak je rujná oneskorená jelenica a tlak je vyrovnaný /aspoň tak som pochopil jagerovu teóriu/ tak sa môžu jelene rozručať aj mimo ´hlavnej´ sezóny... A ak sú tlakové pomery nevyrovnané a jelenica je oneskorene rujná, tak ju nejakí jelení mládenci ešte ponaháňajú aj bez ručania - čoho napríklad som bol aj ja pár krát svedkom..:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10893 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Jelenia rúja 06
Tlak vzduchu sa môže meniť počas dňa diametrálne dosť veľa.. sú prípady jeho klesania alebo stúpania o dosť veľké hodnoty doslova z hodiny na hodinu... 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10894 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Jelenia rúja 06
mirek, dufinko369 - trošku som zmätený z vašich otázok alebo lepšie povedané vychádza mi z nich to, pri všetkej úcte, že pravdepodobne máte veľmi málo jeleniarskych skúseností. Tlak vzduchu je len jedným z mnohých faktorov ovplyvňujúcich priebeh jelenej ruje. Je tu veľa dôležitejších činiteľov, ako je denzita zveri v danej oblasti jej veková štruktúra a pohlavné zloženie, kľud na rujoviskách a v neposlednom rade stupeň rujnosti niektorej z jeleníc. Tých ďalších faktorov, menej alebo viac významých je ešte veľa, vždy všetko treba posudzovať komplexne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10898 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Jelenia rúja 06
Pán Št. Cimbalik myslím, že ste ma trošku podcenili a myslím, že nemám ako ste to napísali málo jeleniarskych skúseností. Prečítajte si teda môj príspevok pozornejšie. Ja som si Vašu dnešnú odpoveď prečítal pozorne a o všetkých faktoroch ktoré ste vo svojej odpovedi uviedli viem . Len ten atmosf. tlak mi nejde pochopiť, nikde som o tom nečítal. Ak sa dá pošlite mi mailom Vaše mobil číslo som zo ZV a ak by ste súhlasili tak by som Vás navštívil a podebatovali na túto tému. Mail adresa nezabudka@techcom. sk Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10901 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Jelenia rúja 06
Urcite zaujmava dedukcia basky aj ked sa mne ta moznost o neskorsie rujnej jelenicke a vyrovnanom tlaku po hlavnej sezone aby sa jelene rozrucali zda ako malo pravdepodobna. Len na okraj ; co zatial mam zaznamenane ako najneskorsie rucanie 22.oktober 2003 Povazsky Inovec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10902 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Jelenia rúja 06
to moze byt pravda jeleniarskych skusenosti mam asi malo ale jelena som uz v hore videl :-) ale teraz trochu vaznejsie tych faktorov ktore ovplyvnuju ruju je urcite viac len som chcel konkretnejsie vysvetlenie ci ma tlak vplyv na oneskorenu ruju lebo celkove nemam nejake pozorovania voci tlaku a vplyvu na ruju a rad by som o tejto teme podiskutovat v pripade zaujmu moj mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10908 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Jelenia rúja 06
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11036 od jager
Odpoveď od jager na tému Jelenia rúja 06
Ak by sa podmienky približovali tým, ktoré som tu popísal, tak je jedno, či jedna alebo viac jeleníc a je aj jedno, či je to v 9 mes. alebo 10 tom mes. Proste, tlak môže kolísať tak v prvom mes. ako aj v deviatom. jeleň sa o jelenicu môže zaujímať, ale nemusí ručať. A okrem toho na začiatku ruje sú jeleni bez jeleníc a ručia iba preto, že prišlo ich obdobie a že sa ohlásujú na svojích rujoviskách, ak sú tlakové podmienky priaznivé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11037 od jager
Odpoveď od jager na tému Jelenia rúja 06
Moje záznami sú z obdobia 10 r. a nie z jedného rána. Ak by si si bol skontroloval tlak večer a aj ráno, bol by si o skúsenosť bohatší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11218 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Jelenia rúja 06
Ty by si si vyzabíjal kurník a potom by si si išiel brať vajcia na praženicu ?????;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11254 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Jelenia rúja 06
Ja nie len vy ste to tak urobili!!!!!! U nás bolo vysokej fúra a aj pekná ruja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11636 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému Jelenia rúja 06
u nas bola ruja taka roztiahnuta.vrchol bol 25 a okrem toho to neblo nic moc!sice som privabil par dobrých jelenov ale uz som zazil aj ovela lepsiu revacku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11639 od pali1
Odpoveď od pali1 na tému Jelenia rúja 06
suhlasím s tebou,a povedal by som že je to slabšie rok,čo rok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11689 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Jelenia rúja 06
chlapi neviem ako vy ale ja som s rujov tento rok nadmieru spokojny... Prvi krat sa mi podarilo videt suboj dvoch sokov a este aj sa mi podarilo privabit takeho bocneho sestoracika vyradoveho a kedze som mal aj svoju prvu povolenku na lov jelena II VT. mal som to rano trojnasobnu radost :) vsetkim vam prajem LOVU ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11712 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Jelenia rúja 06
Balistik, tak to máš veľmi zaujímavý zážitok, privábiť šestoráčika (počítam druhé parožie - čiže v treťom roku života). Ja som doteraz nezaznamenal to, žeby sa takéto mladé jelene zúčasťňovali ruje a reagovali na zvuky rujných jeleňov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11826 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Jelenia rúja 06
Ty si ešte nevidel jeleňa šestoráka, napr. v tretej vekovej triede? Ja už áno, len bohužiaľ som vtedy ako pomerne čerstvý člen ešte nemal povolenku na jeleňa... Ale bol to jasný výrad.. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11835 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Jelenia rúja 06
Keď mám byť úprimný tak u nás sa také objavujú veľmi ale veľmi zriedkavo. A ja som hovoril o druhom paroží a som bol zvedavý, ako ten vek upresní balistik ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11927 od pali
Odpoveď od pali na tému Jelenia rúja 06
Chlapi budete sa asi smiať ale traja naši členovia sa mi sväto-sväte dušili, že počuli v susedných revíroch ešte pred týždňom teda asi okolo 15. novembra ručať jelene. Lokoalita - vojenský priestor Lešť a tiež na rozhraní okresov Detva a Lučenec. Je to možné?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11937 od millo
Odpoveď od millo na tému Jelenia rúja 06
Pred dvoma rokmi 12.novembra o pol siedmej ráno jeleň krásne rozručaný pri jelenici,nebolo to žiadne ojedinelé mrnknutie-Slovenske rudohorie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11942 od pali1
Odpoveď od pali1 na tému Jelenia rúja 06
je to mozne,pred tromi rokmi sme to poculi nezavisle od seba,niekolkí-medzilaborecko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 435 návštevníkov a žiadni členovia on-line