Spravanie sa na polovackach

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #629 od Baikal
Spravanie sa na polovackach bolo vytvorené Baikal
Pekny jarny den prajem vsetkym!
<br/>
<br/>Neda mi , aby som po precitani si clanku, v ktorom sa pise o tom, ako k urazu prisiel isty polovnik, pokusil sa otvorit diskusiu o spravani sa polovnikov na polovackach. V tejto suvislosti chcem poukazat na to, ze iste vsetci z vas sa uz zucastnili spolocnych polovaciek, kde sa bez problemov vyskytuju javy ako prechadzajuci sa polovnici medzi kolami polovacky s nevybytou nezlomenou zbrranou alebo bez otvoreneho zaveru tak, aby bolo jasne, ze boli dodrzane vsetky mozne pravidla o bezpecnosti. Dalej ma este trapi jeden podobny moment, kedy sa polovnici doslova ukazuju s takto nezabezpecenymi zbranami, a to je fotografovanie sa s ulovenou zverou a preto by som rad vyzval vsetkych, ak sa date vyfotografovat pri ulovenej zveri, tak majte prosim otvoreny zaver alebo zlomenu pusku, nech na fotografiach je naozaj vidno, ze nie len dodrziavame iste pravidla bezpecnosti, ale aj vzdavame uctu ulovenej zveri a dakujeme sv. Diane, ze nam dopriala taky ulovok. Ved sami sa pozrite, ako zle to v casopisoch vyzera, ked je niekto vyfoteny nad diviakom a nema zlomeny gulobrok .... :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #630 od Lippai
Odpoveď od Lippai na tému Spravanie sa na polovackach
Dobrý deň prajem.
<br/>
<br/>Vítam takúto tému lebo aj čítam príbehy, ktoré sa udejú na spočných poľovačkách. Priznám sa ten posledný článok v časopise Poľovníctvo rybárstvo ma doslova šokoval, keď otec bol schopný vystreliť na vlastného syna z brokovej zbrane a to úmyselne. Môj názor je taký, že i keď Jednotný poľovnícky poriadok popisuje správanie sa poľovníka na spoločnej poľovačke myslím si, že na spoločných poľovačkách by mali si jednotlivý funkcionári PZ vykonávať svoje oprávnenia vyplývajúce z ich funkcie dôslednešie a zakročiť v prípade zitenia takýchto prehreškov voči takýmto poľovníkom. Bohužial aj dnes platí porekadlo, že&quot;jedná lastovička neurobí jar&quot;. Ja som osobne bol na spočnej poľovačke na malú zver, kde jeden poľovník, ktorý výkon práca poľovníctva na takejto spočnej poľovačke vykonával s guľobrokovou kozlicou, strielal na uníkajúcu líšku s guľovým nábojom, pričom vzdialenosť medzi líškou a ostatnými poľovníkmi, ktorí išli v jednej línii bola približne 70 m. Nevadilo mu to, že mohlo dôjsť k odrazeniu streli od nejakého kameňa. Hlavné bolo, že vystrelil na líšku. Takí to ľudia sa spamätávajú až vtedy, keď niekoho zrania alebo nedaj bože usmrtia.
<br/>
<br/> S pozdravom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #633 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Spravanie sa na polovackach
Treba si uvedomiť že nieje všetko stirelať po zveri a uloviť ju. Treba sa v každom prípade presvedčiť že nieje nikto v blízkosti lebo v prímestských revíroch sôr môžte trafiť turistu ako líšku (napr).Ja mam osobne viac zažitkov kedy bolo dobre že som nestrielal lebo mohlo dôjsť k nehode alebo možno aj k usmrteniu turistov.Radšej dva krat meraj a raz rež aj tu sa hodí toto porekadlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #634 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Spravanie sa na polovackach
Jedna lastovička skutočne jar nespraví,ale na druhú stranu jeden zlý skutok,alebo nešťastie spôsobené z nedbalosti vrhne zlé svetlo na celú našu poľovnícku obec a potom v očiach verejnosti sme banda opilcov ktorá sa vie postrieľať sama medzi sebou.A potom ako môžme chcieť od verejnosti ,aby nás podporila pri obhajovaní naších záujmov a presadzovaní zákonov na ochranu poľovníctva ,keď my sami sa v očiach verejnosti kompromitujeme.A preto my všedci by sme mali cítiť zodpovednosť za správanie jednotlivcov v našich radoch.Niektorí ľudia,starší alebo naopak neskúsený,sa môžu pozabudnúť a prísť na zoradisko s nabytou zbraňou ,ale od toho sme tu my všadci aby sme si takýchto vecí všímali a taktne sa na ne upozornili.Ale človek ktorí zaslepený loveckov horúčkou páli po všedkom čo vydí, z agresie obráti zbraň proti človeku alebo v opilosti narába so zbraňov nemá medzi nami čo robyť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #710 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Spravanie sa na polovackach
Prepáč Bajkal, ale Diana nebola svätá, bola to antická bohyňa lovu. Sätý boli Hubert a Eustach, ktorý sa považujú za ochrancov lovcov a lovu v kreťanskom svete. Prepáč za mudrovanie. Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #712 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Spravanie sa na polovackach
Poznal si ju osobne ked vies ze nebola? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #729 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Spravanie sa na polovackach
Nespoliehajme sa na žiadne bohyne..... Radšej sa o zver starajme my........;) To je môj názor ... Ale radšej svätého huberta ako nejakú dianu.... Ale ajtak nám nepomôže ani on....
<br/>:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #757 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Spravanie sa na polovackach
Jáj Vlado taká Diana keď ta stretne v horách alebo je s tebou na poľovníckej chate ,jáj to je vec.....!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #770 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Spravanie sa na polovackach
Mimochodom Vlado vieš čomu ,alebo komu sa hovorí DIANKA?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1193 od johny
Odpoveď od johny na tému Spravanie sa na polovackach
Musim povedat ze odkedy som zacal polovat, disciplina na polovackach sa rapidne zlepsila. Aj starsi si uvedomuju jej dolezitost a my mladsi to berieme ako samozrejmost. Volakedy ani nezacala polovacka kym sa neurobila &quot;akcia 20 korun&quot; a kupila sa flaska, este aj sofer si dal. Dnes uz to nehrozi. Este stale pretrvava zlozvyk dat naboje pod zaver lebo je to pohodlnejsie ako vybijat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1441 od navi
Odpoveď od navi na tému Spravanie sa na polovackach
Zdravím Vás, aj keď bol posledný príspevok uverejnený dávnejšie, táto téma je stále aktuálna. Zažil som nástup na spol. poľovačku , keď zastavilo pri nás policajné auto, vystúpili traja policajti, z nastúpených poľovníkov vybrali piatich, z ktorých najskôr každý fúkal a potom sa kontrolovali zbrane a zbrojné preukazy,aj keď by sa to niekomu nemuselo páčiť. Myslím ,že takéto námatkové akcie len prispejú k bezpečnosti A ešte otázočka , ako je to u Vás ? používajú honci reflexné vesty , či inak dobre viditeľné oblečenie ? Ja som sa s tým ,žiaľ , stretol len raz a verte , šanca vidieť žiarivú farbu je podstatne vyššia , ako maskáč.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1443 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Spravanie sa na polovackach
no myslim ze pre honcov je to len pre dobro veci . ja som tiez zazil namatkovu kontrolu pred spolocnou polovackou . komicke vsak bolo ked pani policajtka prisla v lodickach a bolo dazdive pocasie a blata po clenky . troska sa jej tie boticky vyzuvali . inak kontrola dopadla dobre .:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1444 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Spravanie sa na polovackach
U nás , okolo Košíc, je situácia jemne povedané viacfarebná. Zažil som nástupy keď hospodár povedal. &quot;Ta poce tu&quot; poľovníci sa zgrupili do kruhu, alebo klbka a po narýchlo podaných informáciách prišla žiadost hopodára k jednému členovi: &quot;Prosím Ťa skontroluj zbrane&quot;. Odpoveď: &quot;Ta naco šak každý má svoju&quot;... a šlo sa... Zažil som aj nástup na poľovačku kedy hospodár ani nepovedal, na aké druhy sa ide poľovať.
<br/> Ale na druhej strane pravidelne sa zúčasňujem poľovačiek, ktroré sa riadne začínajú a riadne končia - nástup, poľovnícke signály, hlásenie ...výlož, výrad, ohne, posledný pohon.
<br/>O reflexných vestách si myslím, že sú na nezaplatenie. Okrem bezpečnosti sa pomocou nich veľmi dobre udržiava rojnica, nerobia sa &quot;vrecia&quot; a diery, každý vie kde koho má, takže paráda - hlavne pri poľovačkách na čiernu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1445 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Spravanie sa na polovackach
A ešte jedna pikoška: Keď sa na schôdzi člen pýtal, či môže na poľovačku na bažanty prísť aj nečlen združenia - vodič jedného z dvoch stavačov zapísaných v združení hospodár odvetil: &quot;Naco, psoch nam netreba, ľen tak še prejdzeme.&quot; (preklad:načo, psov nám netreba, len tak sa poprechádzame):]
<br/>Čo vy na to? Netreba sprísniť kritériá na skúškach z poľovníctva a vyššých skúškach z poĽovníctva? Možno by stačilo, keby tým čo ich nesplnia nezapisovali!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1449 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Spravanie sa na polovackach
[#884#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1450 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Spravanie sa na polovackach
Takto sa to robi u nas. Na kazdej polovacke na diviaky;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1468 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Spravanie sa na polovackach
Ak sa nedržia tradície, stráca sa poľovnícka hrdosť, česť a napokon i morálka! Zo skúsenosti mi to vychádza tak, že kde som bol na hosťovačke, už pri privítaní a úvodnom zahajovaní vrátene kontroly zbraní a zbrojákov som vedel, kde som a čo môžem od toho dňa čakať (nehovorím o úspešnosti v podobe bohatého výradu)! Vedel som, že deň bude bez rušivých momentov, dobre to bude klapať a ja pôjdem domov zrelaxovaný, potešený atď.
<br/> S výraznými vestami pre honcov som sa stretol prvýkrát pred pár rokmi na Spiši a nemá to chybu. Aj na štande sa cítim oveľa pohodovejšie, keď viem, že sú honci takto vystrojení, najmä kvôli niektorým streľbychtivým účastníkom, čo sa po zavedení na štand stále vrtia, rychtujú si pozíciu, desaťkrát zalícia a odisťujú, keď sa ozve zo smeru honu hoc len zašumenie padajúceho suchého lístka. Vtedy mám istotu, že napr. diviak čo pôjde na mňa bude už sprevádzaný SDP = slov.debilným povstaním a jeho rýchlosť sa bude približovať rýchlosti svetla. Taký čas si aj ja hľadám poriadneho buka - pre istotu! Fakt, milujem zvuk lesnice, vyrovnané rady strelcov, honcov..., horiace ohníky a všetko, čo k takej vážnej slávnosti (lebo to je ozaj slávnosť!) patrí. Čo sa týka ustrojenosti poľovníkov, osobne ma nenadchýňajú parádne uniformy z Neckermana, lebo takmer s istotou viem, že ten pánko ešte tak streliť áno, ale už vyvrhnúť a poriadne obriadiť uloveného kusa veľmi nie, to nech radšej ten starý jáger v obnosenejšom hubertuse, veď tých riedkych spraných zelených gatí nie je taká škoda pofarbiť, ako jeho funglovky! Na druhej strane neuznávam ufúľané maskáče a pod.. Myslím, že sa máme slušne čisto obliecť s prihliadnutím na to, že sa budem pohybovať v teréne, ale tak, aby každý vedel na prvý pohľad, že som poľovník a nie výsadkár, či do zelena ladený bezdomovec.... Dnes to nie je problém, trh ponúka množstvo vkusného, praktického a v jágerskom štýle ladeného oblečenia aj v tých stredných, či nižších cenách. Mám veľa &quot;zeleniny&quot; z čias mojich poľovníckych začiatkov, dospel som však k názoru, že sú zastaralé a nevhodné nielen morálne, ale najmä materiálovo a staré vojenské &quot;humusáky&quot; som vymenil za termo, ťažký prešitý policajtský kožuch za teplú ľahulinkú bundu z moderného adhézneho materiálu atď. Najťažšie som sa lúčil s klobúkom, ktorý mi bol roky verným spoločníkom, ale vyvenčím ho na brigáde, aby sa na mňa nepohneval a neukecal proti mne tých našich patrónov :-). Mám radosť, keď najmä mladých poľovníkov a obzvlášť dámy vidím na poľovačke vkusne, prakticky a štýlovo oblečených, lebo aj tu platí, že aj šaty robia človeka a viem, že veľmi často ovplyvňujú aj jednanie ľudí. Možno som sentimentálny, ale vychoval ma lesník, pán poľovník a som presvedčený, že tradície, nezištné priateľstvá, veľkorysosť k ľuďom i k zveri v poľovníctve dominovali a všetci nám ich závideli. Tieto vlastnosti a nie strelecké umenie, či nablýskané &quot;kanóny&quot; a steny posiate trofejami za päť - šetsť rokov poľovania sú vizitkou pánov poľovníkov!
<br/> Lovu a lesu zdar, priatelia so zelenou krvou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1469 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Spravanie sa na polovackach
Niet čo dodať priatelia.Toť múdrosť prostého človeka.LOVU ZDAR STEYR !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1470 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Spravanie sa na polovackach
To je jistě velice dobře, že se na společných lovech na černou používají tyto reflexní vesty. Ona ani 5 cm široká stuha na klobouku střelce není k zahození-bývá v lese pěkně vidět. V Čechách už se taky začínají používat vesty i stuhy a samozřejmě barevné obojky na naše pejsky. Já bych viděl jediný problém ve vlastním nošení těchto „ochranných vest“. Jsem toho názoru, že vestu by si honci, psovodi a střelci chodící v leči měli oblékat minimálně po (ranním) zahájení lovu. Podle mě je to velice nehezký pohled na ranní nástup účastníků honu, kdy stojí řada střelců v zeleném a proti nim řada honců psovodů atd. ve vestách.(viz Lankasterova fotografie) Ti ve vestách vypadají s odpuštěním jako cestáři a myslím, že by se toto nemělo z hlediska tradic a myslivecké cti provozovat. Vždyť není problém vestu do začátku první leče strčit do kapsy. Následné svlékání při přechodech mezi lečemi je potom asi už věcí osobního vkusu(vím, že mokrá vesta se špatně obléká i svléká). Já jsem vestu již také několikrát použil a vždy jsem ji oblékl až před začátkem první leče.
<br/>Ale jinak je to opravdu vynikající pomůcka.
<br/>O maskáčovém oblečení se ani nebudu zmiňovat. Věřím, že toto oblečení je dnes vyráběno z materiálů, které jsou odolné vůči povětrnostím podmínkám a jsou pohodlné, ale PÁNI MYSLIVCI To není všechno!
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1472 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Spravanie sa na polovackach
Jendo, absolútne súhlasím, nevyzerá to na fotke dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 489 návštevníkov a žiadni členovia on-line