Puškohľady NIKON

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32131 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškohľady NIKON
Docter s 56mm objektivom uz zlacneli na 25 tis.?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32141 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Puškohľady NIKON
Pani, nemam osobnu skusenost s puskohladom Nikon ale tato firma je jednym z poprednych vyrobcov spickovej fotografickej optiky. Sam fotim so zrkadlovkou Nikon asi 8rokov a som s nou velmi spokojny. Aj s optikou. Ked prejdem na digital, tiez to bude Nikon. Samozrejme, ze nema na optiku Zeiss, ci Leica. Ale v tejto cenovej relacii je podla mna kvalitativne na jednej urovni, ba priam lepsi ako Meopta a podobne znacky. A taktisto sa da kupit puskohlad Nikon za 8000 ako aj za 30000 takze aj oni sa prisposobili trhu a snazia sa vyrabat pre co najsirsie spektrum zakaznikov. Takze treba porovnavat aj medzi Nikonom.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38374 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Puškohľady NIKON
Potřeboval bych poradit puškohled na Fox model 2 222 remington. Uvažuju o Nikon Monarch 3 4-16x42 SF. Nevíte někdo jak je Nikon kvalitní, používal bych klikání na točítkách a nevím jestli budou spolehlivě fungovat. Z meopty mám zkušenosti radši neklikat a tak nevím jestli mám do toho Nikona jít.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38527 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Puškohľady NIKON
Tvoja reakcia hovorí o tom ,že si nemal možnosť sa s nikonom stretnúť. Osobne mám Nikon 2,5-10x56IL polujem s ním túto sezónu a vrele ho odporučím každému kto naň má. To čo meopte chýba to má Nikon, ale opačne to nie je. Z môjho pohľadu: je viditelnosť za šera porovnatelná z zeissom . Zámerná osnova sa pri priblížení nemení tak, že ti nezakríva 15cm na 100m pri 10x ako u Meopty ale iba 1,5cm. Trocha ťa oslňuje až pri polohe 4 ,čo meopta už robí pri poloohe č 1. A Obrovskou výhodou pri strelbe na väčšie vzdialenosti je veľký ratifikačný rozsah ktorý si vieš vynulovať, a ak máš dialkomer tak si môžeš naklikať a strielaš center. Doposiaľ žiadne závady. To čo spomínal andrej123 je vada ale tá sa dá reklamovať. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38529 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Puškohľady NIKON
aj mňa by zaujímal ten Burris...máte ho niekto??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38575 od dtomi
Odpoveď od dtomi na tému Puškohľady NIKON
Zdravim, uvazujem nad kupou NIKON MONARCH 8.5x56DCF, ake mate skusenosti. Zujima ma vsetko. Chcem ho ako pozorovaci dalekohlad na polovnicke uceli na dalsich 15-20rokov. A aby som nemal snim problemi. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38591 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Puškohľady NIKON
dtomi, téma ďalekohľady /pozorovacie/ je o kúsok nižšie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38863 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Puškohľady NIKON
zdar, odpovie mi niekto kto má nikon monarch 2,5-10x56 či sa dá s krížom german4 zamieriť aj v noci bez bodu? sú viditeľné tie nitky? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38875 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Puškohľady NIKON
Za klasického splnového svitu /aj v miernom opare/ sa mi na k podmienkam primeranú vzdialenosť /40-50m/ dalo v pohode namieriť, no orientácia polohy kríža na tele zveri bola viac menej podľa hrubších ramien zámernej osnovy, nie podľa samotných ´nitiek´. Potom som si zapol osvetlenie bodky.. mám ..x56IL. Pozadie bola vyjazdená poľná cesta /bledšie pozadie ako napr. zatrávnené, zaburinené plochy/, bola však v tieni stromov. Lepšie viditeľná bola z nitiek najmä tá horná. Neviem prečo nie všetky rovnako - veď za dňa sa mi zdajú všetky rovnako hrubé - asi nejaký optický klam, súvisiaci s videním hrubších ramien..:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40075 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Puškohľady NIKON
Chtěl bych se zeptat jestli je pravda, že Nikon Monarch 3 nemá broušená skla, ale litá. Tvrdil mi to prodavač v krámě. Pokud by byla skla litá, byla by světelnost horší než u Meopty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40081 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Puškohľady NIKON
Patrik neviem ti odpovedat na otazku či su brusene alebo liate skla.ale ten puškohlad je lepší ako Meopta.ma ho v mojom okoli viac ludí a su spokojny.a hlavne sa ti oproti Meopte nezhrubsuje zamerna osnova ked chces strielat pri max zvetšení.Nikon ma ju v zadnej ohniskovej rovine...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40086 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Puškohľady NIKON
neprodává ten retarda náhodou jenom meoptu protože větší pí.nu jsem neslyšel :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40088 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Puškohľady NIKON
2. ohniskovou rovinu má i Meostar kromě modelu 3-12x56. Nevím nevím jestli bude lepší světelnost u variablu s 1 placovým tubusem, když Meopta dělá 30mm, ale líbí se mi u Nikona rektifikační komínky a nastavení paralaxy i když to není až tak důležité na moje potřeby, hlavně mi jde o tu světelnost. V krámě ho sice mají, ale bohužel za tmy si ho nevyzkouším a ve městě pod osvětleným chodníkem nic nezjistím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40089 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Puškohľady NIKON
Tvrdil to prodejbě CZUB v Praze, mají tam všechno od Meopty, Kahles, Zeiss, Swarovski, Nikon až po shit optika česká zbrojovka.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40092 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Puškohľady NIKON
Ja mam Vixen a som max.spokojný.mam 2,5-10x56 a 1,5-6x42.a je to upne rovnake ako Nikon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40100 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškohľady NIKON
Pohladaj na lovectvi odkazy na testy optiky s 56mm objektivom. Tam najdes presnu a kvantifikovanu odpoved na otazku,co ma aky prenos svetla. A nie "povidacky" bez realneho zakladu z nejakeho kramu. ;)
<br/>A niekde som tu tusim aj cast z toho testu prekladal,len to treba najst.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40106 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Puškohľady NIKON
no to byl asi odborník podle mě si spletl NIKON s NIKKO při odbornosti některých prodavačů bych se to mu nedivil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40171 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Puškohľady NIKON
Co byste volili na 222rem Nikon Monarch 3 4-16x50SF nebo Meopta Meostar 4-12x40 nebo 3-10x50? Jde mi o viditelnost za špatných světelných podmínek a na sněhu na lov lišek a v létě srnec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40216 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškohľady NIKON
Za seba by som z tychto troch bral Nikon. Sice nema na korekcii paralaxy konkretne hodnoty - to mi trochu vadi - ale co som cital testy v odbornom &quot;tisku&quot;,tak mu nikto nic nevycital a pochvalovali si presnu pracu rektfikacnych prvkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40218 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Puškohľady NIKON
Asi koupím ten Monarch, ještě jsem zvažoval Meostar Tactic 4-16x44 od Meopty, ale nevím jestli v tom bude velký rozdíl, když vemu, že ten Nikon má tubus 1palec a objektiv 50 a meopta tubus 30 a objektiv 44, světelnost bude asi podobná. Co se týká paralaxy, měl jsem v ruce model 5-20x44 a 6-24x50 a oba měly značené body hodnotou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.062 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 831 návštevníkov a žiadni členovia on-line