Aky kolimator na gulovnicu?

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23001 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Aky kolimator na gulovnicu?
.....veru, predsa len ten kriz lepsie ukaze na tele zveri nez cervena bodka... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23002 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Aky kolimator na gulovnicu?
ja by som Ti poradil 2,5 - 10 x 50 príp. 56....síce niekomu sa možno spodná hranica (2,5 násobné zväčšenie) zdá až príliš vela ale podla mňa je to v pohode.... Alebo napr. 1,5-6 x 42 je na spoločnú fayn, aj čo sa rozmerov a hmotnosti týka...ale ide to potom na úkor viditelnosti za šera...a od akého výrobcu to už je na Tebe a na Tvojej peňaženke ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23012 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Kup si puškohled Hakko,nebo Meoptu:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23015 od miso
Odpoveď od miso na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Máš pravdu je to vec vkusu a zvyku. Mňa by odrádzalo prehadzovanie kolimátora a puškohľadu, mám rád keď je vec čo najuniverzálnejšia. A keď idem naozaj do hustého terénu, kde je predpoklad streľby na 1-10m (teda najmä dohľadávka) zhodím puškohľad a je... Na spoločné až tak často nechodím, zatiaľ som si vystačil s 3,5x, čo je už myslím dosť veľa, no zatiaľ som lovil len v teréne kde to stačilo. Ak viem, že pôjdem do pohonu, berem ruskú jednušku 20 s jednotnou strelou....a do vrecka 4,5 na líšku...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23024 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Aky kolimator na gulovnicu?
ja by som siel urcite do meopty,mam ich tri 4x32,7x50,3-12x50 a som snimi nad mieru spokojny:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23029 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Mám Meostar, strieľam cez 3KU bez problémov - na spoločných a posliedke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23033 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Aky kolimator na gulovnicu?
ja by som siel urcite do zeissa,mam ich tri 4x32,7x50,3-12x50 a som snimi nad mieru spokojny:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23053 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Ja mam Artemis a tiez mi to 3x zvacsenie neprekaza, ale aj tak davam na spolocnu kuker dole zo zbrane......na spolocnej je nas vzdy dost a predstaty strelci su dost nahusto ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23166 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Aky kolimator na gulovnicu?
decembrová poľovačka, -1,-2..., snehodážď, zamlžený kuker, táto kombinácia nebodaj v hustom pohone - neviem si predstaviť nič ´pohotovejšie´ a ´bezpečnejšie´...:P:]
<br/>Nie je pohon ako pohon, záleží naozaj od toho kto kde, v akých podmienkach poľuje, no v naozajstných húšťavách len dobré nátlačkové mieridlá, farebné bodky na muške a cieľniku apod..
<br/>Ale proti kolimátorom naozaj nič nemám, v priemerných podmienkach Slovenska majú svoje výhody a tým pádom aj opodstatnenie, tak isto ako zameriavacie ďalekohľady s malým zväčšením do pohonov kde je podrastu v lese naozaj málo abo takmer žiadnen..
<br/>To si každý musí zvážiť sám čo mu vyhovuje.
<br/>A čo sa štandov týka, tam platí podobné - ak je na možný výstrel k dispozícii len pár krátkych streleckých liniek, tam obyčajné mieridlá alebo dobrý kolimátor bohate postačujú, ale ak v redšej hore so slabým podrastom vidím na 80-200metrov, tak bez puškohľadu je to už takmer nezodpovednosť k zveri strieľať nebodaj v jej rýchlejšom behu na ňu.. /Nie je každý Fidel C. - strieľať v behu na 300metrov kamzíky cez mechanické mieridlá, ako sa to v istých poľov. kruhoch traduje../
<br/>/Ináč viem, že normálnym poľovníkom praktikom som svojim príspevkom nič nové nepovedal.../ ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23171 od petob
Odpoveď od petob na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Akú jednotnú strelu používaš do tej 20/76?Ja RWS Rottweil ale ešte som stým na diviaka nevystrelil. Ako sa správa po zásahu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23176 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Aky kolimator na gulovnicu?
tak tak....stotoznujem sa s Tvojim nazorom ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23177 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Hola. Osobne odporúčam Meostar R1 1-4*22 ten s K-DOT osnovou. Mám ho na Tikke. Používam ho výhradne na spoločných poľovačkách, kde je predpoklad lovenia čiernej. Na individuálne poľovačky používam Docter 8 x 56. Montáž ERA, výmena puškohľadu cca 5 sekúnd. Presnosť zaručená.
<br/>Mám aj kolimátor Docter na trojaku a tam to striedam so starou Zeiskou 4x32. Zeiss mám na klapkovej montáži, takže keď ma postavia pred kriaky, zložim Zeiss, nasuniem kolimátor - cca 30 sekúnd. Trojak používam väčšinou vtedy, ak je predpoklad, že na spoločných môžu byť vlci.
<br/>Ale ak by som mohol dnes voliť asi by som doložil a kúpil aj druhý Meostar R1 1-4*22. Nedá sa to vôbec porovnať. Cez ten kolimátor totiž zďaleka nie je tak dobre vidieť ako cez Meostar. Takže moja rada je pozrieť sa cez Meostar so stiahnutým zväčšením na 1 x a so zapnutým K-dot, pozrieť cez Docter a potom vyberať. Moja voľba jednoznačne Meostar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23181 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Aky kolimator na gulovnicu?
ahoj o tej montazi Era uvazujem aj ja ,tiez mam tikku.mozes mi povedat kolko ta vysla?daju sa kupit dva vrchy a jeden spodok alebo musis kupit dva komplety?dik a lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23186 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Hola. Dva vrchy a jeden spodok. Inak by to nemalo zmysel. Koľko to vyšlo ti nepoviem, lebo som kupoval pušku s ďalekohľadom, potom, neskôr, som prerábal montáž pre Doctera a potom pre ten Meostar. Ale lacné to práve nie je. Skúsim zistiť cenu a ozvem sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23189 od volodo
Odpoveď od volodo na tému Aky kolimator na gulovnicu?
forester01 aj mna to zaujima napis mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23191 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Hola. Samozrejme. Príjemný večer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23209 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Hola. Ku tej cene ERA montáže - komplet cca 10400.-, bez základne odpočítaj cca 1500-2500.- Sk. Podľa informácie tam je cena závislá okrem druhu zbrane, priemeru tubusu puškohľadu aj iných vecí, tak treba konzultovať s predajcom presne čo sa chce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23216 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Ano je to variabilna skladacka kde ma kazdy diel extra cenu. Treba skocit do autokompa zvolen (dovozca)a urcite to date do kopy aj s tipom komu si to dat zletovat, pripadne akcnejisi skocit niekde k susedom, obcas je nieco na egune ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23391 od volodo
Odpoveď od volodo na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Priatelia, tak som spachal toto:
<br/>
<br/>www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...how_pic&id=11665
<br/>
<br/>Este som to nemal moznost vyskusat &quot;prakticky&quot;, ale v najblizsej dobe vyskusam.
<br/>Ta fotka je z mobilu...preto ta zla kvalita, az bude niekto chciet, tak to cvaknem fotakom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23402 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Aky kolimator na gulovnicu?
Nevadí ti tam muška keď pozeráš cez puškohľad? Z tých fotiek to vyzerá, že ju máš v zornom uhle.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.119 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 229 návštevníkov a žiadni členovia on-line