Nastreľovanie guľovníc

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16618 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Nastreľovanie guľovníc
;) nemáš za čo, však fórum je aj o iných názoroch a skúsenostiach a o ich prípadnom vymieňaní..
<br/>Pre ostatných - myslím, že Elo vo svojom poslednom príspevku dostatočne ozrejmil o čo mu išlo.. Na to zo svojich skúseností môžem povedať len toľko, že poznám ľudí, ktorí si svoju zbraň nastreľovali úplne upnutú do stojana a keď strieľali ´na voľno´, tak na bežné poľovné vzdialenosti úspešne a prijateľne triafali... a poznám aj takých, čo sa sťažovali že zbraň po takomto úkone nebola vôbec nastrelená, alebo takých čo sa ´centimetríkujú´ a rozdiel spôsobený zdvihom zbrane pri výstrele považujú za neprimeraný.. Však o vplyve tohto zdvihu sú aj dosť rozdielne názory, kto sa pohybuje na rozličných fórach o strelectve dlhšie, už isto o tom čítal..
<br/>/Stefan49 - len kľud a nestrácať nervy za každú maličkosť, myslím že zakladateľ tejto témy, Elo, sa už dozvedel čo chcel..; ak nie svoju otázku rozvedie..;) /

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16623 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Nastreľovanie guľovníc
Presne tak Basky, vystihol si to presne - dozvedel som sa to, čo som potreboval. Ale rád si prečítam názory iných na túto tému, ak ešte pribudnú nejaké ďalšie príspevky. Zdravím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16638 od johny
Odpoveď od johny na tému Nastreľovanie guľovníc
Stefan, priatelu, preco si zo mna sklamany? ved ja sa neuspokojim kym nemam na 100 m dieru v trojuholniku 5x5x5 cm .... Nejako nechapem co mas proti mojmu sposobu nastrelovania. Dako sa mi prilis casto nestava ze ma zver nepocuje ... Asi tie zbrane idu dobre a to je dolezite ... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16639 od johny
Odpoveď od johny na tému Nastreľovanie guľovníc
Basky ja zastavím priamo pred stavom .... žiadny plot

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16649 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Nastreľovanie guľovníc
Janci asi to komplikujem vaicej nez to je potrebne!Ostatnym to iste a same!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16650 od papo
Odpoveď od papo na tému Nastreľovanie guľovníc
a to ste sa ešte nerozpísali o refraktore, pánovia. Elo, pozdravujem;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16653 od miso
Odpoveď od miso na tému Nastreľovanie guľovníc
Páni, chcem sa spýtať ako strieľate z palice, ktorá je ukončená V. Pridržiavate zbraň za predpažbie alebo &quot;nestrieľajúcou&quot; rukou len držíte palicu a predpažbie zbrane je voľne položené na V?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16658 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Nastreľovanie guľovníc
Mám to zafixované tak, že neopieram hlaveň alebo predpažbie o drevo, kov a pod., mimo &quot;mäkkých podložiek&quot;.
<br/>Teda určite pridržiavam ľavou rukou aj palicu do V, aj predpažbie, ako je horeuvedené.
<br/>S prstami treba vedieť akoby &quot;štrikovať&quot;, uchopiť dve veci a ešte ich od seba aj oddeliť, aby sa navzájom nedotýkali. To je jeden spôsob, druhý je predpažbie v celej dlani a obopnutie všetkými prstami,/dlaň je vlastne mäkká podložka/, tretí je predpažbie medzi palcom a ukazovákom ale držané od chrbta ruky,/ tri prsty sa môžu použiť ako podložka alebo niečo pridržať. Ovládanie týchto spôsobov mi napomáha pri streľbe s palicami, od kmeňa stromu, z posedu a pod., ale tých spôsobov je viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16659 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Nastreľovanie guľovníc
ma niekto zaruceny spozob ako nastrelit jednoranove gulovnice???
<br/>mam pocit ze po kazdom vystre ked treba zbran naby sa zbytocne manipuluje aj zo zbranov aj zo stojanom a potom dlhe znovu mierenie atd.
<br/>mam iz18 30-06

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16663 od miso
Odpoveď od miso na tému Nastreľovanie guľovníc
Podobne to robím aj ja, ale nedávno som v niekde, tuším v poľovníckom videu, videl poľovníka strieľajúceho pomocou teleskopickej palice(podobná ako sa dá kúpiť v Hubertlove, či každom poľovníctve,na vrchu mala V z mäkkého plastu)a ten mal predpažbie len voľne položené na V pričom pridržiaval len palicu. Jedná sa mi najmä o zdvih zbrane po výstrele, kedže predbažbie ničím nepridržiaval(škoda,že to nebolo vo filme vidieť). Ďalší mal palicu zapichnutú do zeme, pričom pri streľbe rukou tlačil na vrch puškohľadu. Spomenul som si na to a napísal to ako zaujímavosť, pretože väčšina ľudí čo poznám používa spôsob, ktorý si opísal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16671 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Nastreľovanie guľovníc
Nastreľoval som flintu priateľovi a nemali sme pri tom ani stojan, ani auto, nič. Nastreľovanie nebolo v pláne a tak som nechcel sklamať ani v tomto prípade, bez ničoho. Odrezal som dve palice, hlboko zapichol do zeme v tvare x, stred prekríženia som zafixoval hrubou vrstvou lekárskeho obväzu, chrbát som mal opretý o kmeň stromu a v sediacej polohe som nastreľoval na vzdialenosť 50 m. Pánečko, nádhera. V tomto príde predpažbie bolo voľne na hrubej vrstve obväzu. Pokiaľ to urobíme všetko správne, /rozteč a hlbka zapichnutia palíc, správna vzdialenosť od stromu, kde sedíme opretý chrbtom, výška x-ka ku sed. polohe a pod., netreba ani stojan, odporúčam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16672 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Nastreľovanie guľovníc
sorry, nerozumiem celkom zmyslu Tebou položenej otázky.. Jednohlavňové zlamovacie zbrane nastreľuješ tak isto ako opakovaciu guľovnicu, len spôsob nabitia zbrane je iný, čo pri pevnom uchytení do nastreľovacieho stojana, uznávam, robí problém - musíš zbraň uvoľniť, prebiť, a znovu pevne uchytiť a nastaviť.. ale zbytočné to isto nie je, lebo inak zbraň jednoduchšie asi nenastrelíš.. Jedine si kúpiť komparátor, ale s tým ja skúsenosť nemám a preto neviem či to pre prax postačuje - korigovať nastrelenie len podľa neho... To nech sa vyjadria tí, čo komparátor alebo iné podobné zariadenie prakticky používajú..:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16673 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Nastreľovanie guľovníc
nebol by som proti ak by sa vyjadril niekto kto pouziva koparator,lebo aj ja uz som zamyslal si ho kupit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16720 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému Nastreľovanie guľovníc
čomu si nerozumel robitusin

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16889 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Nastreľovanie guľovníc
Ja nastrelujem zo strechy auta na ONV t.j. cca 170 metrov, vzdialneost meriam dialkomerom
<br/>podlozka fleece kabaty a tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16898 od johny
Odpoveď od johny na tému Nastreľovanie guľovníc
Nastreľovanie na takú vzdialenosť podľa mňa zväčšuje chybu strelca. Máme predsa balistické tabuľky. NAstreliť na 170m sa dá aj streľbou na 50 m a potom to len odsúšať ... Ale každý má svoj spôsob

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16918 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Nastreľovanie guľovníc
Zdravim pani,
<br/>...s nastrelovanim mam velmi slabe skusenosti tak by ma zaujimalo ci je lepsie pri nastrelovani strielat s napinacikom alebo bez.... tiez zvyknem strielat z uz spominanej polohy strecha auta....
<br/>vopred dik za radu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16920 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Nastreľovanie guľovníc
napinacik je da sa povedat na lepsiu ranu pre stralca mal by vlastne znizit strelcovu chybu kedze mas potom jemnu spust je mensia pravdepodobnost ze strhnes
<br/> ale samozrejme je to len na tebe ako si zvyknes strielat ked budes na zver strielat s napinacikkom tak by si mal aj nastrelovat s napinakom aby si sa utvrzdoval v istote svojej rany ovsem poznam aj takych ktory napinacik vobec nepouzvaju je to len sila zvyku
<br/>to je aspon moj nazor osobne strielam s napinakom skusal som parkrat bez ale mam potom spust dost tvrdu a uz som sa zo dvakrat (po tlaceni na spust a nic) pozeral ci som vobec odistil ale to len preto ze som zvyknuty strielat s napinacikom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16921 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Nastreľovanie guľovníc
ano ano, je to aj o cotlivosti spuste...mam ZKK 600 a ta ju zrovna moc citlivu nema ;) vsimol som si pri strelbe na 100m ze mam tendenciu posuvat zasah o 5-6 cm vyssie ked strielam bez napinaciku....ale mozno je chyba len vo mne 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16922 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Nastreľovanie guľovníc
Pokiaľ je zbraň vybavená napináčikom, /šnelerom/ a Ty nastreľuješ zbraň, je nutné šneler používať, samozrejme správne a citlivo naladený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.152 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 757 návštevníkov a žiadni členovia on-line