Nastreľovanie guľovníc

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17368 od miso
Odpoveď od miso na tému Nastreľovanie guľovníc
napíš mi mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., aby sme túto tému nezahltali nesúvisiacimi príspevkami ako vravíš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17421 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Nastreľovanie guľovníc
Ja tiez trochu odbocim od temy: Neviete nahodou kolko sa plati pri prihlaseni dlhej gulovej zbrane? Myslim aky treba kupit kolok...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17428 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Nastreľovanie guľovníc
150,- Sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #22865 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Nastreľovanie guľovníc
Vies mi poslat nakres alebo fotky toho nastrelovacieho stojanu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. dakujem;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30399 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Nastreľovanie guľovníc
prečo používate nastrelovací stojan ? ja som ho volakedy vláčil so sebou, ešte ho aj nosím,ale používam ho na hrubé naladenie optiky s hlavňou, nahrubo bez problémou trafím s takto nastavenou zbraňou papier A3 na 100m a potom je to len vecou doladenia. Ale akonáhle idem strielať , tak ide nastrelovací stojan bokom. nieraz sa mi stalo, napr posledne - riadne "odmäkčený" stojan som si položil na stolík, uložil do neho gulovnicu a poďho nastrelovať, šiel som ju predať. nasekal som to na 100m s cca 3-4 cm nadstrelom, teda niečo okolo ONV presne. Prišiel deň D a zaujemca si vystrelil z pušky, 15 cm hore, nechcel som tomu veriť, tak vravím daj sem pušku, strhávaš! skúsil som ja, to isté. A už ma napádali kadejaké finty o kvalitne optiky, sztreliva montáže, hlavne.....a tak som vytiahol nastrelovací stojan, usadil do neho pušku a rana bola presne tam, kde som ju garantoval. u nás sa bežne nastreluje "z pleca" a polovník, ktorý nedokáže v pohode napr zo strechy auta trafiť podpivník, by to mal trénovať, až kým to nedokáže. Lebo potom vzbikajú také názory, že "na väčšiu vzdialenosť radšej streilať na krk , je to istejšie" a pri slabších streleckých výkonoch sa tu budemem diviť, že ako je možné, že jeleň trafený na krk odbieha....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31439 od juraj1956
Odpoveď od juraj1956 na tému Nastreľovanie guľovníc
Plne s Tebou súhlasím.Juraj1956:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31509 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Nastreľovanie guľovníc
I ja si myslím.že naj.poloha je zo strechy auta ako z niejakého stojana.Nastreľujem podobne ako ty,lenže ja ani na hrube nastavenie nepoužívam žiadný stojan,lebo žiadný nemám.Keď sa dobre rozkročíš,hruď oprieš do auta,tak ruky sú ako zabetonované.Toľko moja skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31543 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Nastreľovanie guľovníc
+ vrece s pieskom alebo ruksak pod predpazbu a tak ako pises...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31558 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Nastreľovanie guľovníc
+ postáčanu deku,hrubý kožuch....a musí to byť v strede...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31806 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Nastreľovanie guľovníc
samozrejme, stabilitu si každý vyrobí sám podla seba. Niekomu by ani zverák nepomohol... Stále sa ale divím, keď s týmto dokáže mať niekto problémy. Veď schopnosť nastreliť si zbraň a dostatočne presne* s ňou strielať musí patriť medzi základné dovednosti akždého z nás, ako potom chceme zodpovedne vykonávať právo poľovníctva??
<br/>PS: * pod tým to pojmom rozumej taký strelecký výkon (presnosť,rozptyl), aby si bol schopný na tú ktorú vzdialenosť a iné podmienky byť čo sa schopností zbrane týka úspešným strelcom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31817 od eros
Odpoveď od eros na tému Nastreľovanie guľovníc
schopnost nastrelenia zbrane by sa malo podla mna preskusat pri praktickych strelbach, je to jedna zo zakladnych veci pre spravny vykon prava polovnictva. Ten, kto si nevie nastrelit svoju zbran, nemal by mat ani polovny listok.Zabranilo by sa zbytocnemu trapeniu zveri a skodam na divine, nehovoriac uz o etike lovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31852 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Nastreľovanie guľovníc
Ani 20-roční poľ.nevedia ako nastreliť zbraň.Vôbec nevedia princíp svojho puškohľadu ako spravne s ním točíť,keď chcú posúnuť zásah.Ale keď dačo,tak každý majster sveta.Každý by mal ovládať svojú zbraň tak,aby sa nemusel pýtať druhého,že čo a ako.Je to pod uroveň daného poľovníka.Česť výnimkam.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31909 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Nastreľovanie guľovníc
Hehe... sú aj takí čo im balistika nič nehovorí a teraz sa páni podržte...počul som aj také že plastová balistická špička slúži ako ochrana proti zraneniu o projektil pri manipulácii s nábojom. Ďalej som počul že olovo v projektile po výstrele skvapalnie....
<br/>Po tomto sa ani nečudujem keď niekto nevie nastreliť zbraň...:D:D:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31926 od lupo
Odpoveď od lupo na tému Nastreľovanie guľovníc
Keď niekto nevie strieľať,tak netrafí ani z guľometu.Najhoršie je to pri vlastníctve viacerých zbraní,lebo každá má inú tvrdosť spúšte.Ale mám odskúšanú dobrú vec pred nastreľovaním:do štamperlíka na stopke nalejte vodu,vložte si ho medzi vystretý ukazovák a prostredník,vystrite ruku a sledujte pohyb hladiny aspoň 10 sekúnd. vyskúšajte si obe ruky.Ak sa Vám to kolíše viac ako 1mm hore-dolu,ani nemíňajte náboje,lebo na 100m Vám to bude lietať 10cm hore-dole. Lupo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31933 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Nastreľovanie guľovníc
lupo....test jak svina....1mm hore dolu??? No......:D:D:D:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31943 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Nastreľovanie guľovníc
...že plastová balistická špička slúži ako ochrana proti zraneniu o projektil pri manipulácii s nábojom....je pravda, takže nic smiesneho a rozumneho na tvojom prispevku nevidim !!!!!!
<br/>
<br/>A
<br/>.....že olovo v projektile po výstrele skvapalnie.... je kravina!
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31944 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Nastreľovanie guľovníc
....do štamperlíka na stopke nalejte vodu,vložte si ho medzi vystretý ukazovák a prostredník,vystrite ruku a sledujte pohyb hladiny aspoň 10 sekúnd. vyskúšajte si obe ruky.Ak sa Vám to kolíše viac ako 1mm hore-dolu,ani nemíňajte náboje,lebo na 100m Vám to bude lietať 10cm hore-dole. Lupo....:]:]:]:],
<br/>
<br/>clovek sa tu vzdy nieco nauci!!!!Technologicky pristup je naozaj uzasny!;/;/;/:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31949 od eros
Odpoveď od eros na tému Nastreľovanie guľovníc
totalny nezmysel, mozno to pouzit jedine ak po opici

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31950 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Nastreľovanie guľovníc
fiha dobre nazory tu padaju....od tych spiciek az po ten snaprdlik...ale to si vyskusam aj ja, je to mozne brata le len nahrubo. ked nerozkmitam hladinu este neznamena, ze je zo mna sniper 1.VT ! POznam aj takych, ktory chodia nastrelovat a strielaju s takym kmitom ruky, ze by neudrzali VODU v tom stamprdliku ani tych spominanych 10 sekund. kupim si nepriestrelnu vestu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31968 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Nastreľovanie guľovníc
No ja ked som toto pocul tak som sa velmi musel krotit aby som sa hned nerozosmial...Ten dotycny co mi to hovoril bol presvedceny o svojej pravde.:D Ale smutné zistenie že niektorí sú o takýchto blbostiach presvedčení....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 945 návštevníkov a žiadni členovia on-line