Nastreľovanie guľovníc

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16952 od johny
Odpoveď od johny na tému Nastreľovanie guľovníc
Súhlas, ako sa strieľa v hore, tak sa má aj na strelnici ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16962 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Nastreľovanie guľovníc
JOHNY - ja nastrelujem na ONV kvoli dobremu pocitu ze to sedi na tu vzdialenost potom som si isty na 200 metrov v pohode, co by som nikdy nedosiahol pri nastrelovani zbrane na 50 metrov, to mozes nastrelovat .22 Lr a 357.Magnum revolver

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16964 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Nastreľovanie guľovníc
Presné, precízne nastrelenie zbrane je hlavným predpokladom úspešnej streľby na cieľový bod i zver a to nielen pri výk. práva poľovníctva. Malo by byť úplnou samozrejmosťou a dokonca povinnosťou každého dobrého poľovníka, resp. majiteľa zbrane. Povrchné, resp. zlé nastrelenie zbrane, /keď aj o niekoľko málo cm vo vertikálnej alebo horizontálnej polohe /, nemožno v žiadnom prípade tolerovať, teda nesmieme sa uspokojiť slovami, "veď to už ide dobre", ale okamžite zjednať nápravu. V prípade, že tak neučiníme, je lepšie potom do hory miesto pušky nosiť palicu alebo kyjak, čo určite nikto z nás nechce. Radosť, úžitok a osoh prináša len precízne nastrelená zbraň, veď je vlastne k niečomu určená, čo je určite každému známe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16965 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Nastreľovanie guľovníc
Väčšinu guľ. dlhých zbraní nastreľujem na vzdialenosť 50 metrov, čo má svoje logické opodstatnenie. Keby tomu tak nebolo, aj ja by som začal na ONV, alebo na tkzv. poľ. vzdialenosť, čo som prevádzal už dávnejšie, ale som od toho upustil. Teda ako komu vyhovuje, správne sú obidva spôsoby, taký je môj názor. Hlavná vec, že sa dostaneme k správnemu výsledku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16976 od johny
Odpoveď od johny na tému Nastreľovanie guľovníc
Nechápeme sa ale nebudem ťa presviedčať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17151 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Nastreľovanie guľovníc
Ja na príklad napináčik vôbec nepoužívam a dokonca som ho aj odstránil zo svojej guľovnice. Neviem si pomôcť, ale takto mi to lepšie pasuje. Je to možno aj preto, že otec ma odmalička učil strieľať bez napináku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17152 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Nastreľovanie guľovníc
No šuhaj, ak by si mal tvrdú spúšť tak, by si tu take veci nepísal. Zistil by si že strhavaš flintu.
<br/>
<br/>A nieje to o tom, ako ťa učil strieľať otec ja som tiež nikdy nestrieľal s napináčikom, ale teraz by som ho uvítal na ZH ktorú mam. Ver tomu že sme strieľali 3 a len ja som zistil že strhavame a flintu bol problem nastreliť. Nastrelil som ju, ale aj tak si musím davať pozor aby som nahodov nestrhol.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17155 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Nastreľovanie guľovníc
Fíha - poučnééééééé !:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17184 od puro
Odpoveď od puro na tému Nastreľovanie guľovníc
Napinak ma nieco do seba mam ho na kozlici od minuleho roku.Strelil som s nim jelena na krk,je dobre ,teda aspon pre mna ked ranu necakam ako pri zbrani bez napinaka.Ja som mal dost tvrdu spust no strielal som aj snou obstojne,je to o zviku a strelbe.Treba strielat a strielat.No napinak mi sedi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17186 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Nastreľovanie guľovníc
ver tomu že zalesak ma pravdu. nastrelujem každoročne x zbraní a ZH hlavne staršie modely bez napinaka su rozne. odbpor spuste 3kg je dost velky a ja osobne tvrdim že toto su zbrane tak na spoločnu polovačku a nie na posed. ked mam strelit s flintou do kruhu priemer 15 cm tak je to flinta len na sebaobranu a take su niektore ZH. bez uražky. jednoznačne napinak je výhra a ten umožní aj menej skúsenému strelcovi urobiť dobrú ranu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17202 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Nastreľovanie guľovníc
Strieľam aj preteky a nemám pocit, že by som to strhával (I VT.). Ale nejaké tie mám svoje hodiny na strelnici odbúchané a svoje zbrane poznám dokonale. Klasický spúšť mi dáva väčší pocit vcítenia sa do rany, ako napinák. Každý nech strieľa ako vie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17209 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Nastreľovanie guľovníc
cawes...co mas za zbran ? ja mam ZKK600 a tam je dost tvrda spust, na kamosovom steyeri v pohode bez napinaku......fakt je to dost o tvrdosti spuste, aspon podla mojho nazoru....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17210 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Nastreľovanie guľovníc
Mám aj ZKK 600 a tam som je spúšť pre mňa tak akurát. Zase môj známy keď z nej strieľal tvrdil, že sa mu zdá byť tvrdá. Je to asi dosť individuálne čo sa týka názoru na tvrdosť spúšte. Mám aj guľobrok CZ a tam je veľmi podobná spúšť. Na malorážke mám o čosi jemnejšiu spúšť. Na brokovnici ZP zhruba to čo, aj na ZKK a CZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17211 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Nastreľovanie guľovníc
Inak práve na ZKK som vyhodil ten rovný napinák a spravil som si spúšť podľa svojich predstáv.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17214 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Nastreľovanie guľovníc
možno maš tvrde prsty a necitlíve preto ti je lepšia trdá spúšť.:D:D:D;);):-p:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17216 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Nastreľovanie guľovníc
Možno :) Ale fakt nemám s tým problém. Problém mám len keď trénujem v chladnom počasí a už si niekedy poriadne necítim končeky prstov. Vtedy robím aj ja chyby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17227 od miso
Odpoveď od miso na tému Nastreľovanie guľovníc
nazdar Waldo neviem či náhodou nemáme spoločného známeho.(aspoň sa mi zdá poďla niektorých tvojich príspevkov). Možno je to len zhoda náhod, ale pre zaujímavosť sa spýtam....Nemá tvoj kamoš čo vlastní Steyera iniciály R.D.??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17298 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Nastreľovanie guľovníc
ALE ANO....MA VERU...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17310 od miso
Odpoveď od miso na tému Nastreľovanie guľovníc
myslel som si...:D svet je malý...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17339 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Nastreľovanie guľovníc
tak to ano..... neboli sme my u Frana nahodou spolu ? ...ups, uz odbacame od temy ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 797 návštevníkov a žiadni členovia on-line