Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18908 od meszarosoto
Sem píšte svoje osobné skúsenosti o pokusoch biť členom PZ ( hlavne v mieste bydliska) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18909 od jager
Takúto tému si tu nemusel otvárať,lebo tí čo majú členstvo ich to zaujímať nebude a budú ti tu písať rôzne overené návody ako sa oni dostali do PZ, ale nenapíšu, že skutočnosti potrebuješ vo výbore Strýka, brata, svokra, otca...atď. Nenapíšu, že nemusíš byť až tak dobrý poľovník trebars aj s povrchným vsťahom k prírode aby si bol prijatý, len musíš splnåňať spomínanú podmienku. Skôr si tu prečítaš názory tých, čo sa o členstvo v ľudovom poľovníctve zbytočne usilovali, nech robyli čo robili.
<br/>Jednoducho, ak nemáš nikoho kto by ťa presadil, tak na to zabudni, a radšej sa poobzeraj, kde si členstvo kúpiš. Ak chceš, zavolaj mi 0905 869 890. S tým, že čo strelíš je tvoja trofej včetne diviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18910 od babrosX
ja tiež nepoľujem v mieste svojho bydliska, nevidel som to nijako reálne. Poľujem 100 km od miesta bydliska, kde poľoval môj starý otec a kde poľujú aj ďalší členovia rodiny. Mnohí, čo robili skúšky so mňou doteraz nemajú členstvo v PZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18913 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ
Možno máš pravdu. Len ma serie, že doma, kde poznám od malička každý kútik a kamienok sa nemôžem uplatniť. Chcel by som niečo urobiť vo vlastnej domovine ale odrazu aj najlepší kamaráti a priatelia na teba nepriaznivým pohľadom poškuľujú. Ako keby som im chcel niečo zobrať. Pritom len chcem pomôcť. Už som aj to navrhol, že ani zbraň zo sebou do revíru nosiť nebudem. Oni si myslia, že sú nesmrtelný. Za chvíľu vymrú a ostanú tam len ich tlačenky, ktorí o to vôbec nemajú záujem a sú tam len na silu( z vôle oteckov dedkov, strýkov, atď.)Na poľovačky vôbec nechodia. Pritom ja o poľovačku núdzu nemám. Mám dosť priateľov a kolegov, ktorí ma radi pozývajú. Ale doma je doma. ďakujem za ponuku, možno niekedy zavolám.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18914 od janko80
V ktorej casti Slovenska sa nachadza revir v ktorom polujes a ake tam mate zastupenie zveri? Momentalne zhanam nejake polovacky ak by to bolo po ceste tak by som sa ozval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18917 od majod
Miro ja ti budem oponovať som clenom a tema je dobra ,len rada sa hlada ťažko ale mam jednu odskušanu radu viac krat overenu ,na hlavu si nasadiš primerany vrtak a každemu sa pchaš do riti ,nešanuj peniaze ,naftu či benzin,na tri roky si zober v praci dovolenku ,telefon s čo najvačším paušalom a do združenia sa bez problemov dostaneš .Pred tajným hlasovanim na schôdzi o tvojom prijatí ,je vhodne aby si osobne prehovoril s každým clenom a pripomenul sa malým darčekom alebo kyticou kvetov.S pozdravom Lovu Zdar marian.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18927 od Baikal
Ja som doma bol v PZ clenom. PZ tvorilo 7 clenov, kamaratov. Problem nastal po vytvoreni novej PS, ktorej de jure clenom som, ale de facto si vymahat moznost vykonu prava polovnictva nemam v zaujme. Medzilucke vztahy sa rozpadli. Teraz hostujem v reviry mimo svojeho miesta bydliska, ja som spokojny aj ked som len host.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18929 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ
Na takéto som neni. Takže, predám guľov................pokračovanie v časti &quot;bazár&quot;.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18930 od Baikal
naco predat, ved su aj ine moznosti, nez proti srsti byt clenom doma...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18931 od theCat
Bohuzial sa mi takisto nepodarilo stat clenom zdruzenia v mieste bydliska. A ani to nevidim do buducna realne. Da sa povedat, ze stat sa clenom zdruzenia je o biznise. Ty kompetentni si hned vypocitaju ake im clovek prinesie vyhody a nevyhody a podla toho sa rozhoduje o jeho prijati do zdruzenia. A ja ako mlady polovnik-student, nemam ziadne kontakty, ktore by boli zdruzeniu( alebo skor jedincom v nom) prospesne, takisto moje financie su obmedzene, som pre nich len dalsia zataz, ktorej treba vypisat povolenku a to znamena menej pre nich. A naco by to robili. Nikoho nezaujima, kto ma aky aky ma kto vzath k prirode-polovnictvu. To, ze niekto pozna kazdy kusok v reviry, travi v nom cele dni a obetuje mu vsetok volny cas a nie len to, nikoho nezaujima. Len pre zaujimavost, na miestne zdruzenie som napisal dvoch psov, aby mohli vobec polovat. A vysledok, nie som ani len cakatelom, a ked sa vyberiem so psami na brechadzku do reviru, vzdy sa najdu aj taky, ktorym to sakramenstky prekaza.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18933 od miso
Súhlasím s tebou,mám na vec rovnaký názor, s podobným postojom som sa stretol aj ja. Som strašne rád, že sa mi podarilo byť aspoň čakateľom v jednom združení vzdialenom asi 15km od miesta bydliska,ale aj to ma stálo veľa síl a hľadania známostí. A to ma ešte čakajú skoro 2 roky tvrdej snahy ako tak zapadnúť do kolektívu, aby som na hlasovaní mal aspoň teoretickú šancu, že za mňa niekto ruku zdvihne. A pritom mi ide len o to, aby som sa mal kde s flintou prejsť a vyvetrať si hlavu od problémov, prípadne sledovať svoju prácu na stavoch zveri vo &quot;vlastnom.&quot;Človek má potom dobrý pocit,že tu po ňom niečo ostáva. Mám dosť dobrých kamarátov, ktorý ma volajú zapoľovať si na diviaky,srnčie či vysokú,ale aj malú zver...Takže s týmto problém nemám. Mnohý však považujú prírastok v združení za úbytok na divine, trasúc sa o to kilečko či povolenku...(česť výnimkám)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18934 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ
V dnesnej dobe je to postavene podla mna na hlavu. Vezmime si priklad: novodobe polovne spolocnosti casto poluju na pozemkoch urbarskych spolocností a poluje tam len niekolko ludi z jednotlivych urbarov, bez pozemku sa do spolocnosti nik nedostane. Ved nic zle na tom nieje, ved poluju vo svojom to je pravda. Problem nastane az ked sa najde resp. vyrastie novy mlady clen urbaru cize vlastnik malej casti lesa a chcel by takisto polovat. Lenze ti &quot;vyvoleny polovnici&quot; ho nechcu medzi seba lebo ved je to konkurencia cize delenie o povolenky a tak. Nezda sa vam to nespravodlive. Ved polovnictvo sa v sucastnej doba da definovat ako jeden zo sposobov vyuzivania prirodnych zdrojov trvalo udrzatelnym sposobom. Preto preco by mali tieto prirodne zdroje (divina) vyuzivat len niektorí vyvolení vlastníci lesa? Ked vlastníkmi sú vsetci. Myslím ze v zmluve o prenajimani pozemkov na vykon polovníctva by malo byt bezne zahrnute nieco v tom zmysle ze polovna spolocnost je povinna prijat kazdeho clena urbaru ktorí prejaví zaujem polovat v danom revíri. Viem ze mnohí so mnou nesúhlasíte, lebo poviete ze dojde k zdecimovaniu stavov zveri. Myslím ze to by nehrozilo pretoze pocet povoleniek na odstrel by mal zavisiet od kmenovych stavov a nie od poctu polovnikov, ibaze by mozno nedostal kazdy rok kazdy clen povolenie na odstrel. Ved aj na drevo maju narok vsetci clenovia urbarijatu ( zvycajne podla arov lesa ktory vlastnia) a preto sa nevyrube cely les.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18935 od gunar
Takze ked to zhrniem tak v PZ su len stare struktury a ich rozmaznany rodinny prislusnici pripadne sem tam nejaky rychokvaseny zbohatlik co nerozna srnca od jelena. Jager Tebe musel niekto velmi ale naozaj velmi ublizit. je mi to naozaj luto a vedz ze Ta mam svojim sposobom rad. To ze kazdy clen PZ vidi v kazdom novom uchadzacovi o clenstvo konkurenciu je pravda a niet sa comu cudovat. je to prirodzene a hlavne na slovensku v tejto dobe. este vela casu ubehne nez si slovaci prestanu zavidiet aj nos medzi ocami pripadne clenstvo v PZ alebo moznost polovania. S pozdravom lesu, lovu, rybolovu, peknym zenam ZDAR
<br/>
<br/>
<br/>Frantisek Sadra

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18938 od Igor
Tak ako ste to napísali - dnes sú dve možnosti ako sa niekam dostať do združenia - buď si rodina niekoho kto je už v PZ a dotlačí tam svojho príbuzného bez ohľadu na to či má ten dotyčný nejaký vzťah k poľovníctvu alebo nie. Rodinkárstvo bolo, je a bude - veď treba využiť všetko, brať kde sa dá len aby tam preboha neprišiel niekto cudzí a nezobral nám niečo z nášho. Samozrejme česť výnimkám. Nikto nepozerá, aký má ten človek vzťah k prírode, čo všetko by mohol užitočného vykonať a spraviť pre zveladenie revíru, hoc aj by nemal nejaké veľké finančné možnosti. Druhá možnosť je, že máš kontakty, alebo financie a najlepšie oboje. Vtedy si rýchlo každý spočíta, čo to komu prinesie. Nezavrhoval by som ani jednu z možností, pokiaľ by dostali šancu aj obyčajný záujemcovia o členstvo, ktorých to baví. Časom by sa aj tak ukázalo, kto to poľovníctvo začo a prečo robí a nerobí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18939 od Cilan
Ja som cakatelom v zdruzeni kde poloval moj stary otec a poluje moj otec,stary otec mi drzal miesto , sa vravelo ze ked ma budu moct zobrat tak pojdem namiesto neho,ale vsetko sa zmenilo a povedalo razne ze to tak nepojde takze koli veku a zdravotnemu stavu to po styroch rokoch takehoto cakania nechal na mna , rodinkarstvo moze byt uplatnene asi len tak ze od maleho chalana tam poznam vsetkych a hlavne ze oni poznaju mna, inak to je zase len o peniazoch,a prave koli tym peniazom je to dnes tak ako to je ,hlavne zbohatlici maju potrebu citit ze su panmi a maju moc a mozu si robit co chcu,teda aj povedat ze toho ano a toho nie(viete ze cim je clovek bohatsi tak tym ma menej ,preto asi to ze naco sa bude delit o nieco co nemusi ?),pametam si casy ked este ti zbohatlici u nas mali lepsie reviry inde po slovensku a u nas ani nepachli,kandidati si odpracovali svoje dva roky a kto poctivo chodil a staral sa,zapajal do akcii nemal problem sa tam dostat bohuzial teraz je to vsetko inak,
<br/>a vy poviete ze si mozte zapolovat cez kamaratov,to je jedna vec ale stale to nie je ist sa hocikedy prejst,a ked uz ide len o tu polovacku my mlady nemame take znamosti ako vy postarsi ktory by nas na tie polovacky pozyvali :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18940 od puro
Je to o peniazoch a vplive,no a tak to aj vypada.Tlk co vie o polovnictve ho... je preferovany na ukor ozaj polovnikov.Ked nema pod posedom tatru kukurice a nestreli rocne 20 ks.raticovej tak sa mu to nepaci.Psa nema,pozna jeden posed inde zabludi,na spolocnej iba na stand.....Ale inak je to znalec a pan polovnik.Nastastie treba aj prikrmovat ,dohladavat,stavat posed,nadhanat.Ostatny su na to.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18944 od Igor
Je bez pochyby, že je to aj o peniazoch aj o vplyve. Berme to však tak, že nie všetkých 100% ludí čo poluje je finančne silných. Je to len môj osobný odhad, ale keby ich bolo aj 40%, čo tých zvyšných 60%?. Skôr je to tak, že pre tých bohatých to nie je problém preto lebo stačí zamávať peniazmi a z tých &quot;bežných&quot; 60% sa nejaké to % hned ulakomí na pár korún neuvedomujúc si, že tých 40% ich pri najbližšej príležitosti rýchlo hodí cez palubu. Neexistuje jednota, solidarita a súdržnosť bežných poľovníkov, platia len známosti a peniaze. Preto sa nečudujme tomu ako to je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18957 od jager
Keď som , už ani neviem v ktoréj téme, napísal, že poľovníctvo je jeden veľký verejný dom, tak som tým myslel aj toto. Keď petebaca napísal, že za tento bordel je zodpovedný SPZ tak mal pravdu. ten sa zbavil všetkých povinností voči nám /svojím členom/ a všetko hodil na plecia PZ, kde povedzme si pravdu, jednoduchšie koncipovaný si tvoria svoje vlastné zákony, odvolávajúc sa na najvyšší orgán PZ a to ČS, ktorá s tychým súhlasom Výboru spravidla jedná nad rámec svojích pravomocí, čím porušuje zákon o výkone práva poľovníctva a aj stanovy. A čo SPZ? , ten si chodí po Číne. Veď keď sa to tu úplne po...ie, ja, pezident, Marian Lipka s pánom Prekopom, mám svoj vlastný revír už zaistený v Bolešove, kde dokonca môžeme strieľať aj Rysa ostrovida v obdobý hájenia a nič sa nám nemôže stať. No poviem Vám, je to Hnus. A čo mi? Čušíme, drbeme sa medzi sebou a čakáme, že za nás zabojuje, ten komu platíme členské. Keď mi jeden Poľ.hospodár z nemenovaného PZ v Zariečí pri PúCHOVE POVEDAL pri vychádzke zo psom v revri, citujem: Ako to, že tvoj pes nemá košík na papuľi, /Hannoverský farbiar/Ty nepoznáš zákon???? Skoro som padol na zadok. Tak tento somár, tvoriaci si zákony ako jemu vyhovuje, reprezentant poľovníctva na Slovensku, ból nedávno Vyznamenaný &quot;ZLATÝM KAMZIKOM&quot; za zásluhy pri rozvoji poľovníctva.
<br/>Tak toto je motivačný príklad pre mladých poľovníkov. Čo ich učíme? Buď zloduchom a dostaneš vyznamenanie.
<br/>
<br/>Pstrúžik, máš takú prezívku, ktorá evokuje niečo malé, tiché, nenápadné, avšak tvoj príspevok je hodný veľkého poľovníka, čestného chlapa a úprimného človeka.
<br/>Súhlasím s tebou. A som rád, že ak som ťa odhadol ako mladého muža, že vieš aj ako by si to videl, tak aby to bolo objektívne prevšetkých, ktorý majú kladný vsťah k prírode a k poľovníctvu.
<br/>Niekto tu napísal, že mi muselo byť strašne ukrivdené. Som rád, že je to cítiť z mojích príspevkov. Nebolo však ukrivdené len mne. Smútok, zloba, nenávisť k niektorým kolegom poľovníkom, hlavne z blízkeho okolia, pramení s toho, že je ukrivdené prírode, poľovníctvu a zveri. Viem, že niekedy to z mojích príspevkov vypadá tak, že všetci sú zlosyni. Prosím vás, nie. Sú ajvzácne osobnosti, čestný chlapi v poľovníctve a tých si nesmierne vážim. Hnevá ma nerešpektovanie zákonných ustanovení a čo viac ma hnevá je neschopnosť úradov SPZ ochrániť svojho člena pred vykonštruovanými obvineniami, ak sa jeho člen v skutočnosti porušenia zákona nedopustil.
<br/>
<br/>Niekto sa pýta kde poľujem: MT, 1700h, 12 ks vysokej, 30 ks diviačej, srnčej menej. V revíri máme medveďa, Rysa os. Ak chce niekto kúpiť povolenku email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18961 od hogy
Ja som si kupil chalupu asi 120km od bydliska s nadejou ze sa dostanem do miestneho zdruzenia. Tiez nemam problem s polovanim a v okruhu 50km si zapolujem asi v 7 reviroch na co sa kedy zrovna poluje a mam s kamaratmi krasne zazitky.
<br/>Suhlasim so vsetkymi, ze doma je doma, a caro toho ze si vezmem psa a flintu a idem sa vyvetrat je nenahraditelne akymkolvek hostovanim.
<br/>
<br/>Miestne zdruzenie je male asi 1000ha, maju problem s muflonmi - kazdy striela iba trofeje, ovce su premnozene a populacia stupa - povedal by som ze vytlaca srnciu. Ked som hovoril s predsedom, ze nechcem im strielat trofejnu zver (mozem pomoct s regulaciou oviec) ale chcem mat moznost vyjst si bez toho aby som si musel vybavovat povolenku aby som sa mohol hybat s flintou - pozriet zver, skodnu, ranenu - skratka sa hybat v lese. Aj tak nie, lebo sa vraj dohodli ze nebudu primat nikoho dalsieho. Pritom su tam stari paprdovia nad 70 - ktori uz nevladzu na nohy, ledva sa obcas vystveraju na posed, o spolocnej a do pohonu ani nehovoriac. Je to smutne. Ja chodim s mojim otcom na polovacky od 5tich rokov a mam svoje odstrielane a polovacku beriem ako relax a spolocensku zalezitost. Otcove zdruzenie (kde bol clenom) sa rozpadlo - cirkev si uplatnila svoje prava. Nikdy som nebol na trofeje a tych par trofeji co som mal som bud nechal v zdruzeni.Niekto povedal - zdruzenia su prestarnute a casom vymru. Krute to tak povedat ale ine ako cakat na niekoho smrt ako cesta do zdruzenia. To radsej nech si to nechaju.:( Nic v zlom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18966 od papo
ja len otázočku: jelenia oblasť -1700ha?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 397 návštevníkov a žiadni členovia on-line