Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18968 od jager
Hej. Je to prenajatá enkláva z celkovej výmery 6000h. To len na vysvetlenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18969 od zalesak
ako to že ste jelenia oblasť len s 1700 ha. hmmmm?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18970 od zalesak
Teda mate revír keď v jelenej oblasti je nutne mať min. 2000 ha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18971 od papo
no kukám, kukám, to je aký fígeľ? PZ s 1700ha, zas niečo nekalé, enklávu som v preppisoch nenašiel...8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18975 od miso
Podľa mňa to funguje na podobnom princípe ako keď sa tri menšie PZ spoja pod jedno meno,aby splnili počet ha na danú oblasť(jelenia a pod.),ale členovia jednotlivých PZ si poľujú na "svojom.",čiže nezasahujú do časti revírov ostatných PZ. Fungujú pod jedným menom,ale každý má svoj úsek, ktorý by ináč normy nesplnil....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18976 od papo
ty vieš ako to je? mišo, viem čítať, prenajatá enkláva nie je nejaká skupina, a z tohoto mi vyplýva, že ide o samostatné PZ na 1700ha, teda mimo zákon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18977 od jager
Papo len kukaj. Využívam bordel poľovníctve.
<br/>Inak, kúpili sme odstrel zveri od ŠL. Alikôtnu čiastku odstrelu z celkovej vým. 6000h na ploche 1700h. Ešte sa divýš?
<br/>A predstav si to tak. Máte 3000h a predáte jednu povolenku hosťovi na celý rok a pritom mu určíte v ktorej časti revíru môže poľovať. Je to povolené zákonom? Ano je ak tak rozhodne ČS. Niekto má 6000h a predá 4 povolenky a ešte určí kde môžete poľovať. Vidíš v tom nejaký rozdiel? A ešte si predstav, že v zmluve máme, ž e prikrmovanie zveri a vykladanie soli do solísk je povinnosťou predávajúceho povolenky.
<br/>No proste ľudové poľovníctvo:liar:
<br/>A zase 15 členov SPZ prišlo o svoje členstvo v PZ. :liar:
<br/>Ich reakcia je asi taká, že poľovník, príklad čestnosti, priateľstva, loajality naraz zoberie pilku a pozrieza nám posedy, rozbyje krmelce a začne páchať rôzne iné zverstvá. Takto si chvcú hojiť to čo budovali. Je neskoro. mali medzi seba zobrať ľudí, ktorý sa márne usilovali dostať sa do ich PZ. Poštvali si ich proti sebe. Týto mohli byť tými, čo by ím mohli pomôcť pri udržaní si revíru.
<br/>Stačí takto Papo, a Viktor?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18978 od miso
Ja neviem ako to presne funguje u jágra, len som napísal, že toto môže byť jedna z možností ako to fungovať môže.(jedno meno,celý revír 6000ha,jednotný plán lovu a jáger vykonáva jeho časť na &quot;svojom&quot; úseku)Možno sa mýlim, netvrdím,že píšem správne len o veci diskutujem. A nepochybujem o tom,že vieš čítať;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18979 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ
No papo konecne si sa chytil, ale skus nieco k teme

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18981 od papo
aháááá, už rozumiem... vykvákli ste iných, nemorálnych, ktorí sa asi právom bránili takýmto ,,poľovníkom,, užívate ich majetok a ...... Takže tú tvoju prezentovanú poľovnícku morálku si uplatnil v praxi. A to ťa huba nebolí, poučovať tu ostatných? ja dúfam, že vám to dlho nevydrží. A ten revír poznám, aj históriu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18983 od jager
To by si radšej mal nadať, zákonodárcom a nie tým, čo poľovníctvo podľa tohoto paskvilu vykonávajú. Papo radšej si ešte raz prečítaj túto tému. Celá je o tom ako Vás zákon pripravuje o revíri a ty nadávaš mne. tak čo si mám o tom myslieť.
<br/>Sami sa o revír pripravili. Svojou tvrdohlavosťou. a predstav si ich ospevovaný SPZ ich okašľal. to je poľovníctvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18985 od jager
Ešte jedna vec. Ak o tom revíri niečo vieš, tak by si nemal zavádzať kolegov nezmyslami, lebo to nie je ich majetok, ale majetok ŠL.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18986 od papo
v tomto podaní je to o parazitoch, zneužívajúcich-využívajúcich , hanbil by som sa ísť medzi ľudí, domácich, máte tu skutočne dobré meno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18994 od puro
Pekne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18998 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ
Niekedy nepomôžu ani známosti alebo peniaze. V spomenutom revíry mám pozemky, som členom urbariátu a len tak medzi nami, som starostom piate vol. obdobie. ( a to ich asi štve najviac, už len táto trofej im chýba ). Dvaja ľudia ovládajú celé združenie, pritom za svoje 20 ročné bačovanie nevedia ukázať ani tie minimálne výsledky, skrátka nemajú nič, len moc nad ostatnými. Tak toto by sa malo zamedziť stanovami SPZ, čo bude veľmi ťažké.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18999 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ
Papo ak nemas co k teme napisat, tak tu prosim neries svoje alergie. Tvoje prispevky ma tu neobycajne drazdia, vies mal som osobne obrovsky niekolkorocny problem .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19000 od Gulo
Jager, a myslíš si, že by im SPZ mohlo pomôcť, pokiaľ ste vy postupovali v medziach zákona? Ani keby sa na mihalnice postavili! Pokiaľ to šlo v medziach zákona, nie je o
<br/> čom, pokiaľ ide o medziľudské vzťahy, bolo na vás a na nich, či sa chcete dohodnúť
<br/> a mať z toho všetci úžitok. Nemôžem však posúdiť, nepoznám situáciu . Ja osobne,
<br/> ak by som si predstavil niečo podobné u nás, neviem, či by som do toho šiel, ja
<br/> poľujem tam kde bývam, takže okrem rozbitých posedov by mi hrozilo rozbité aj niečo
<br/> iné :D Okrem toho, nie sme &quot;zaujímavý revír&quot;, takže o nás ani nikto nemá záujem,
<br/> teda zatiaľ. A bolo mi povedané, aby som si uvedomil, že ak sa nám zvýšia stavy
<br/> zveri, zvýši sa aj naša lukratívnosť a ľahko prídeme o revír. Toť dilema pre niektorých,
<br/> nie pre mňa. Ak by sme o revír prišli, skončil by som aspoň s kľudným svedomím, že
<br/> som nič neodflákol, posedy a krmelce by som určite nepodpaľoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19001 od Igor
Ľudská závisť a nenávisť je bezmedzná - najsmutnejšie je, že z niečoho, ako je poľovníctvo, ktoré by malo slúžit na relax a odych, kde by si sa mohol bezstarostne s flintou prejsť horou, kde by si mal nájsť dobrých kamarátov v kruhu ktorých by si zrelaxoval a vypol, z toho sa v drtivej väčšine prípadov stalo práve niečo úplne opačné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19006 od papo
martin, ak ťa to dráždi, je niekoľko spôsobov, ako si uľaviť. Skús ten najlepší: povedz čo sa ti nevidí a môžeme si vymeniť názory, argumenty. Ak sa v niečom mýlim, ospravedlním sa, prípadne verejne uznám chybu. Ale tvoj príspevok zaváňa aroganciou. A ak máš dlhoročný problém...čo ja s tým?
<br/>A či k téme? Nuž zacitujem:
<br/>Niekto sa pýta kde poľujem: MT, 1700h, 12 ks vysokej, 30 ks diviačej, srnčej menej. V revíri máme medveďa, Rysa os. Ak chce niekto kúpiť povolenku email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/> nuž toto sa odohráva pár km odo mňa, ak ty (tuším si myjavy, ak sa mýlil, prepáč) vieš o tom viac, tak sa k tomu vyjadri a nerob tu z toho nejaký osobný problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19008 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poľovníci na voľnej nohe - bez členstva v PZ
Ja som mal s problemom riesenym v tejto teme dlhodobe a pre mna osobne velmi bolestne skusenosti (pekne to tu popisal majod). Jager mal s tymto problemom evidentne skusenosti tiez. Ja som svoj problem vyriesil. Jager svoj problem evidentne vyriesil tiez. Ja svoj byvaly problem nemienim zverejnovat. Jager so zverejnenim nema problem. Je tu kopec chalanov ktori svoj problem riesia a je tu papo, ktori si tu lieci koprivku z Jagra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 305 návštevníkov a žiadni členovia on-line