Organizacna jednotka SPZ

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31975 od Milosko
Organizacna jednotka SPZ bolo vytvorené Milosko
PZ su organizacnymi jednotkami SPZ. JE zakazane stanovami SPZ, aby PZ vytvarali dalsie organizacne jednotky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51639 od peter476
Odpoveď od peter476 na tému Organizacna jednotka SPZ
§ 32 Z 274
<br/> Poľovnícka organizácia
<br/>(1)Na účely tohto zákona sa poľovníckou organizáciou rozumie právnická osoba, zriadená podľa tohto zákona, ktorá
<br/>a)je neziskovou organizáciou, ktorá združuje občanov Slovenskej republiky, ktorí sú držiteľmi poľovných lístkov a iné fyzické osoby za účelom ochrany a presadzovania oprávnených záujmov svojich členov na úseku poľovníctva,
<br/>b)má sídlo na území Slovenskej republiky,
<br/>c)je zapísaná v centrálnom registri, ktorý vedie ministerstvo,
<br/>d)riadi svoju činnosť stanovami, ktoré musia byť v súlade s týmto zákonom a ostatnými, všeobecne záväznými právnymi predpismi.
<br/>(2)Poľovnícka organizácia môže mať svoje organizačné zložky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51653 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
To si odcitoval zo zakona. V s starom to myslim nebolo. Ale kedze nase PZ je organizacnou jednotkou SPZ a prijala zavaznost Stanov SPZ a tam to nie je uvedene,tak mam pochybnosti. Tak isto to moze byt s organmi PZ. Novy zakon neurcuje kolko organov polov.organizacia bude mat,ako sa budu volat.... ale Stanovy SPZ ano. Moj nazor je, ze zakon dava vacsiu volnost v tejto oblasti pre PZ ale Stanovy SPZ ju okliestuju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51655 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Organizacna jednotka SPZ
Riadte sa zakonom, zakon je nad internymi predpismi SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51664 od peter476
Odpoveď od peter476 na tému Organizacna jednotka SPZ
Zakon 274 § 80 ods.(9)Občianske združenie registrované na výkon práva poľovníctva podľa osobitného predpisu ) je poľovníckou organizáciou podľa tohto zákona.
<br/> § 32 ODS. (2)Poľovnícka organizácia môže mať svoje organizačné zložky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51672 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
Svojho casu som sa vo svojom dotaze na ustredi SPZ odvolal na zakon (vtedy na z.83/1990) , dostal som odpoved,ze Stanovy su urcujuce pre upravu spolkoveho zivota,pokial sa nepriecia zakonu.A Stanovy SPZ predsa boli schvalene na MV ,takze sa nemohli priecit zakonu...Samozrejme, ze mi to &quot;moc nevonalo&quot; , lebo ja som chcel v ramci PZ, ktory uz je org.jednotkou SPZ, vytvorit dalsiu org.jed. S odstupom casu a po konzultaciach na roznych &quot;obcianskych&quot; forach (kde som nedostal jednoznacnu odpoved) , som dospel k nazoru, ze v ramci Stanov SPZ, to nie je mozne. Obdobu mozme najst i v organoch PZ. Novy zakon nam nedava ziadne obmedzenia v tvorbe organov ani v ich nazvoch atd. Ale Stanovy SPZ poznaju len tri. Aj na toto som sa pytal i v PP na tejto stranke s rovnakou odpovedou.Stanovy su zavazne a hotovo.Su tam tri organy, tak ziadne ine! Ja osobne si myslim,ze kto prijme dobrovolne zavazok, i ked obmedzujuci, tak ho musi dodrzat. Ak OJ SPZ prijme zavaznost Stanov SPZ, tak vie,co ju caka. Vychodisko je, ze vystupi z SPZ a je po probleme. Ved takych PO nie je malo a funguju a myslim, ze je to ovela jednoduchsie aspon z hladiska aplikacie tej casti noveho zakona,tykajuceho sa PO.Takze Zuzana, riadime sa zakonom, sme OJ SPZ, SPZ sa tiez riadi zakon, jej spolkovu autonomiu riesia je stanovy,tiez v sulade so zakonom (aj novym), stanovy nie su interny predpis (na ten nepotrebujem razitko z MV), ale zakonom stanovena podmienka pre upravu &quot;zivota&quot; PO(akoby licencia,zivnostensky list....) a nesmu byt v rozpore so zakonom. Tak aky tu je rozpor zo zakonom, ked SPZ vo svojich stanovach vytvorilo taku org.strukturu aku vytvorilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51673 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
Toto forum som zalozil takmer pred 2 rokmi. Som rad, ze aspon po takej dlhej dobe niekto zareagoval. Samozrejme,ze to,co si napisal, davno viem. Ver mi, nie je to take jednoduche. Predstav si len taku technicku zalezitost, ako je pridelenie ICO pre OJ. OJ SPZ pouzivaju 8miestne ICO SPZ plus 3miestny identifikator. Teda spolu 11cislic. Ak sa vytvori org,jed dalsej org.jednotky, tak ake bude ICO tejto jednotky? Org.jednotky maju vlastnu pravnu subjektivitu (pokial si maju plnit urcite zavazkove vztahy napr. zo zmluv), ak sa trosicku zaoberas pravom, tak vies, co je tom pravna subjektivita. A ako okrem ineho, rozlisis dva pravne subjekty? Aj ICOm. Urcite si videl uz vela roznych formularov pre pravnicke osoby (co je aj PO). Kolko tam mas koloniek pre ICO?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51675 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
Min.rok rok 10.2. som poslal dotaz do PP. Najdes ho tam a posli mi nazor na doktorovu odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51682 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
Teraz sa chcem este spytat aj v suvislosti s povinnostou preregistracie PO. Preregistraciu OJ SPZ (teda PZ v ramci struktur SPZ) podla listu z ustredia SPZ dt. 23.10.2009 (na www.polovnictvo.sk) zabezpecuje SPZ ako materska organizacia. Podla tebou citovanych ustanoveni noveho zakona a ich doslovnych aplikacii ,sme PO v zmysle zakona. A tej vyplyva tiez povinnost preregistracie. Tak teda budeme preregistrovany 2krat? PO , ktore si tuto povinnost nesplnia v stanovenom termine pojdu do likvidacie. A co sa stane, ak napriklad materske SPZ z nejakeho dovodu nezabezpeci preregistraciu niektorej OJ? Podla zakona, pojde do likvidacie. A co ked si tuto povinnost splni OJ SPZ samostatne,lebo sa povazuje v zmysle zakona za PO? Budeme mat dve rozhodbutia v tej istej veci? Jedno bude,ze PZ v dosledku nepreregistrovania ide do likvidacie a druhe bude, ze PZ je preregistrovane a je PO v zmysle zakona. Moj nazor je,ze ak sme PO v zmysle zakona (tak ako si spominal), mame sa preregistrovat samostatne. Len potom postradam logicnost hore zmieneneho listu z ustredia SPZ. Ja osobne vychadzam z toho (pre PO vznikle podla zakona 83/1990), ze najskor vznikla PO. Vznik OZ sa viaze na regsiraciu na MV a az potom sme vstupovali do struktur SPZ. Tym sme vlastne PO v zmysle aj noveho zakona. Ina situacia by mozno bola, keby PZ vytvorila materska organizacia a ta nasledne zabezpecovala registraciu svojej org.jednotky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51711 od peter476
Odpoveď od peter476 na tému Organizacna jednotka SPZ
Milosko napíš mi kontakt na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. zavolame si.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51764 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Organizacna jednotka SPZ
SPZ si presadilo do zákona, že PO môže mať organizačné zložky preto, aby sa zachoval aparát. Stanovy SPZ boli v rozpore so zákonom o poľovníctve aj so zákonom o združovaní občanov. Teraz v podstate nie sú v rozpore s novým zákonom, lebo do vytvorenia komory plnia jej povinnosti vyplývajúce so zákona. S registráciou to je ako aj s členskými príspevkami, lebo organizačné zložky budú teraz živiť nie iba SPZ, ale aj Komoru. Samostatné PZ budú platiť príspevky iba Komore. A ak občan poľovník je vo viacerých združeniach, a jedno je v SPZ a druhé samostatné, tak podľa všetkého bude platiť aj dvojnásobné, resp trojnásobné členské. A ako a kde sa bude registrovať to sa ešte asi iba ukáže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51775 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Organizacna jednotka SPZ
SPZ podľa § 3 čl. 10 Bezplatne poskytuje svojim členom odborné a právne rady týkajúce sa poľovníctva.
<br/>Skúsil si sa obrátiť s touto otázkou na SPZ ?
<br/>A potom by si ju mohol zverejniť tu. Na SPZ asi nemajú internet, ináč by už aj tu mohli reagovať. Alebo majú veľa práce, alebo jednoducho ani nevedia sami na túto otázku odpovedať. Asi by sme mali platiť vyššie členské, aby si mohli dovoliť zaplatiť nejakého právnika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51776 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
Samozrejme,ze som sa telefonicky kontaktoval. A preco som na tomto fore? Lebo nemam odpovede! Tak to riesim tu a skladame mozaiku. Mozaiku o tom, kto sme,kto nie sme atd... Ja sa touto problematikou zaoberam (postavenie PZ ako OZ) viac ako 2 roky. Nasiel som dost dobre informacie napr. o org.jednotkach a ich postaveni na ceskych strankach. Osobne suhlasim s doktorom z poradne,zakon 83/1990 bol nedokonaly. Ja dodavam, Stanovy SPZ tuto nedokonalost prebrali a neriesili.A nevysporiadal sa s nou ani novy zakon. Ale co z toho vyplyva? Ak budu doktorove nazory na PZ a ich postavenie spravne, tak vlastne SPZ moze byt hrobarom pre ne v zmysle noveho zakona. O kolko maju lahsiu ulohu tie PO,ktore su mimo ich struktur. Tie vedia,co maju urobit. A my stale cakame,cakame..... a terminy CS su tu, mame rozhodovat a schvalovat a ani sami nevieme, kto sme,co sme , tak ako mame postupovat, ked ani nasa &quot;matka&quot; to nevie (alebo nam to nechce povedat?)! A to ma v ulohe chranit nase zaujmy. My sme sa v nasom PZ rozhodli, ze stanovy predlozime CS na schvalenie a odosleme ich na OLU. Co tym pokazime? Nic. Lebo co ak vyhra ten nazor, ze sme to mali urobit samostatne a neurobili a pojdeme v zmysle zakona do likvidacie. Len aby sa vela zdruzeni necudovalo po 31.januari. A mozno uz novi &quot;polovnici&quot; cakaju za dverami!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51777 od papo
Odpoveď od papo na tému Organizacna jednotka SPZ
nejdem sa vyjadriť priamo k veci... ale skús osloviť aj svojho zástupcu v RADE SPZ... tento orgán všetko schvaľoval, pripomienkoval, ba dokonca časť návrhu zákona spracúval. takže nepochybne ti bude vedieť dať odpoveď, keďže znenie odsúhlasoval....
<br/> mne sa stanovisko k pripomienke k zákonu od svojho zástupcu nedostalo, akurát som sa dozvedel, že zákon je dobrý, lebo na rade na ňom pracovali do jednej v noci.
<br/> a že kancelária nevie poradiť? nechci po nich zázraky, veď ich je tak málo, len sa pozri: [/]www.polovnictvo.sk/kontakty.php?site=3 ... keď som riešil iný problém, tak som zistil, že ani stanovy neovládajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51782 od papo
Odpoveď od papo na tému Organizacna jednotka SPZ
pardon, som tu nový:-o... www.polovnictvo.sk/kontakty.php?site=3 [/]kancelária

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51785 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Organizacna jednotka SPZ
Nazdar papo.Co je to PeadDr?......nezrusili to uz komunisti ?????...8-L:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51786 od papo
Odpoveď od papo na tému Organizacna jednotka SPZ
toto je tuší učiteľské, určite nezrušili... a ani RSDr nik nezrušil, sú čulí, aj zákon tvorili....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51794 od stovka
Odpoveď od stovka na tému Organizacna jednotka SPZ
Prečo ste všetci v tom SPZ ? Nemôžte ako cela org. jednotka / PZ/ prestúpiť do inej poľovníckej organizácie? :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51798 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
Z blata do kaluze! Samostatna PO bez akejkolvek &quot;materskej&quot; organizacie.Len komora,lebo to je dane zakom a nevyhneme sa tomu.To je cesta! Myslim,ze casom to aj tak skonci. Len este chyba odvaha k tomuto kroku.Vo vacsine PZ. Ale cas ich presvedci, hlavne vtedy ak sa budu obnovovat najomne zmluvy a niekto im povie, ze nie su tou organizaciou,ktorej je mozne uzivanie reviru zmluvou postupit. Ak podla nazorov, ktore mame aj na tejto stranke,nie sme (i ked ja nesuhlasim ,ale mozem sa mylit), istota je, ze samosotatna PO je nespochybnitela v zmysle noveho zakona. Ja som za tu istotu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51802 od stovka
Odpoveď od stovka na tému Organizacna jednotka SPZ
Z blata do kaluze! Už Ťa niekedy pozvalo SPZ na poĽovačku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 217 návštevníkov a žiadni členovia on-line