Organizacna jednotka SPZ

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53357 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Organizacna jednotka SPZ
1. už si nepamätám kedy a od koho som prvý raz počul o Svätoplukových prútoch, ale pointu si pamätám dosť dobre.
<br/>2. možno ty vieš všetko z vlastnej skúsenosti, ale sú i takí, ktorí siahnu po odbornej literatúre a vedia zužitkovať skúsenosti iných. Mne k šťastiu nechýba SPK vo funkcii prísneho policajta, ale si myslím, že ako múdry učiteľ by sa zišla viacerým.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53358 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
I ked si nereagoval na mna,tak len tolko,volanie po napomocnej pol.oragnizacii beriem.Hlavne napomocnej. K sposobu jej budovania a principom mam vyhrady. A uz vobec neviem,ci moze byt mudrym ucitelom,ked je tu tolko nejasnosti. Najskor sa musi asi vysporiadat sama so sebou a svojou identitou.
<br/>
<br/>Okrem Svatoplukovych prutoch su i ine mudrosti. Pocul si uz tu o silnejsom psovi? No nerad by som,aby ma nejaky &quot;pes&quot; pretahoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53359 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Organizacna jednotka SPZ
No, keď ťa ten väčší pes, tak je zle, ale môže byť www.bella-aurea.info/smiles/bad_worse.jpg[/]aj horšie 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53360 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53364 od jager
Odpoveď od jager na tému Organizacna jednotka SPZ
Myslím, že ten druhý prípad pre niektorých znamená, že môže byť aj lepšie.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53396 od papo
Odpoveď od papo na tému Organizacna jednotka SPZ
vrátim sa k môjmu staršiemu príspevku. pripomeniem: §43 je vo výklade naozaj nejasný, v tom sa zhodneme.
<br/>pri fyzických osobách je členstvo podmienkou k vydávaniu a predlžovaniu PL, čiže sú nútení byť členmi SPK. u právnických osôb, PO, upozorňujem na:
<br/>
<br/>[r]§17 Zánik zmluvy ods.1 Zmluva zaniká: g) ukončením členstva užívateľa poľovného revíru v komore. [/r]
<br/> takže máme donucovací paragraf aj na PO.
<br/>a aby sedliacky rozum nezaháľal, pripojím aj citáciu zo stanov SPK:
<br/>
<br/>[r]§ 5
<br/>Vznik členstva
<br/>1.Členom SPK môže byť fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá sa podieľa na chove zveri, starostlivosti o zver a jej životné prostredie vrátane jej lovu. [/r]
<br/>
<br/>a ak je členstvo teda povinné, tak prečo ma má nejaký okresný kádrovčík prijímať do SPK?
<br/> a povedzte mi, kto je odkedy členom SPK? skúste vysvetliť na príklade nezaradených.
<br/>
<br/>
<br/> p.s. nemáte náhodou niekto kontakt na detektíva Orieška?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53402 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Organizacna jednotka SPZ
§ 14 Obsah a podmienky zmluvy - vobec sa tu nevyzaduje clenstvo v komore! Mam pocit,ze §17 ,ods.1 pism.g je uplne uleteny,resp. priletel odniekial.Ako kukucka(podobnost cisto nahodna)! Zmluva je zmluva ,su tam zadefinavane zmluvne strany a podmienky? Su! Tak co? No nech mi len niekto povie,ze takato zmluva je neplatna z dovodu absencie clenstva v komore alebo ze ju OLU nezaeviduje! Dalej mi napada,ze ak PZ nebude vobec clenom komory,tak co ma potom zaniknut? To co vobec nevzniklo? A ten povinny vstup PO do komory je zatial spochybnitelny.
<br/>
<br/>Malinko odbocim a myslim,ze tu by sa asi vyzadoval aj nazor pravnika profesionala.Vedieme polemiku ,ci nam vyplyva alebo nevyplyva povinne clenstvo v komore zo zakona. Vedel by niekto povedat, ako sa v pravnych normach vseobecne vyjadruje povinnost? Tie,co poznam ja, pouzivaju slovicko &quot;povinnost&quot; (registracna povinnost, je povinny podat..., je nutne...) a vo vela pripadoch s dovetkom, &quot;inak je neplatne&quot;.Taktiez sa nejaka povinnost dana zakonom spaja so sankciou. A ja toto v zakone nevidim.Ale to je len moja uvaha,tak to neberte,ze je to naozaj tak.Chcem sa spytat, pokial cita forum profik,moze sa k tomu vyjadrit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53404 od papo
Odpoveď od papo na tému Organizacna jednotka SPZ
miloš, čítajú to aj tvorcovia zákona, ba dokonca som začul /jpp/ že aj nového pravotára majú na spz. kvalifikovaného... vraj aj s netom vie narábať. to len z počutia viem.
<br/>a čítajú nás aj na ministerstve a profíci. teda sú aspoň tak platení z našich daní. asi platíme nanič dane, keď je taký výsledok. a prečo by sa vyjadrovali? veď my sme tu len na to, aby sme im povedali, čo dohúkali. s nami sa nediskutuje, lebo moc vieme.
<br/> som naozaj zvedavý ako chce komora vstupovať do zmluvných vzťahov. mne vôbec nepripadá ako službová voči poľovníctvu, len voči sebe. nárokuje si veci, do ktorých ju naozaj nič nie je. zaujímavé, že takmer zakaždým ide buď o zastrašovanie trestami alebo natŕča ruku po peniazoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53417 od machabejec
Odpoveď od machabejec na tému Organizacna jednotka SPZ
som nezaradený a člen spz.bol som na volbe delegatov na snem spk.ale preukaz člena spk nemam.členmi komory by sme mali byt všetci,zaradení,nezaradení a aj tí čo su mimo spz.ale zatial mam pocit,že je v tom malo svetla.čaka sa na vznik opk a jej organov.dalšia vec odidenci z oko spz,ktorí preskočia do spk,by sa mali vzdat funkcii .konflikt zaujmov je okatý.spz tým stratí vela ludí na oko spz .sam som zvedavý ako obe organizacie na konflikty,duplicitu adalšie trecie strety budu reagovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53446 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Organizacna jednotka SPZ
Žiadny konfklit záujmov nehrozí. Títo ľudia majú svoje určité záujmy a je jedno, či bude v OkO, OPK, SPZ alebo SPK alebo v obidvoch, jeho záujmy zostávajú rovnaké a v dvojitej funkcii sa ešte viac môže realizovať vo svojch záujmoch..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53469 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Organizacna jednotka SPZ
Jednoducho napisané, majú dva a viac zalúdkov:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53536 od mano
Odpoveď od mano na tému Organizacna jednotka SPZ
PAPO ty si clen zdruzenia alebo polovnickej spolocnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53541 od papo
Odpoveď od papo na tému Organizacna jednotka SPZ
nezaradený;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53547 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Organizacna jednotka SPZ
Doteraz bola rozhodujúca právomoc OLÚ (a iných v určitom smere rozhodujúcich subjektov) ako tak určená zákonmi. Doteraz ju ako tak dodržiavali. Teraz nastupuje úplná ľudová umelecká tvorivosť a každý si vyberie ten § zo zákona, ktorý mu bude v danej chvíli vyhovovať podľa v danej chvíli pre neho priaznivej situácie. Veľmi dobrý zákon. Demokraticky schválený s nedemokratickým výsledkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53550 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Organizacna jednotka SPZ
Mám za to. že novým zákonom sa štát nevzdal riadenia poľovníctva prostredníctvom MP a LÚ,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63599 od julia
Odpoveď od julia na tému Organizacna jednotka SPZ
julia
<br/>
<br/> Vážený,dám vám tému na diskutovanie:Polovník pol.skúškamy bol prijatý za čakatela doPZ,zaplatil vklad,
<br/> /členský príspevok/ podpísal stanovy a dom.poriadok PZ.
<br/> Má na členskej schôdze hlasovacie právo ako čakatel? V zákone ani vstanovách som nenašiel odpoved.
<br/>
<br/> Prečo musí mat PZ svoje stanovy, a dat odsúhlasit na OLU ked patrý pod SPZ ako pol.združenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63600 od Gabriel8
Odpoveď od Gabriel8 na tému Organizacna jednotka SPZ
skús preštudovať domáci poriadok daného PZ, TAM BY TO MALO BYŤ NAPíSANé

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63601 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Organizacna jednotka SPZ
1. čakateľ nemá hlasovacie ani volebné právo, má však právo (niekde aj povinnosť) účasti na ČS a právo podávať na nej návrhy, klásť otázky a žiadať vysvetlenie.
<br/>2. lebo sa jedná o úžívateľa poľovného revíru

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 8 mesiacmi #63749 od starypolovnik
Odpoveď od starypolovnik na tému Organizacna jednotka SPZ
Dobré ráno, neragujem na nikoho, aby sa chcem podeliť so skusenostou...priatelia v susednom PZ - organizačná jednotka SPZ, chceli kupit pozemok na stavbu poľovníckej chaty,
<br/>všetko dohodli, ale pri registrácií kúpno predajnej zmluvy sa dozvedeli, že nie sú nikto, nemajú právnu subjektivitu a odmietli im zmluvu zaregistrovať. Tak sa zaregistrovali ako PO na LÚ a potom mohli realizovať svoj zámer.
<br/>To len potvrdzuje aký bordel je v našom poľovníctve vďaka SPK a SPZ , stále nám tu rozprávajú ako dobre všetko riadia a ako im mi máme hlavne platiť. Aj teraz bol snem SPK, kto tam zase bol? Stále tí istí a nikomu to nevadí, to je možné iba na Slovensku, pretože prepáčte kolegovia poľovníci, sme hlúpi, naivný a manipulovatelný, toto im vyhovuje..banda mafianska...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 7 mesiacmi #63779 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému Organizacna jednotka SPZ
Tak v tomto Ti dávam za pravdu.
<br/>Môžem k tomu ,ale aj dodať .
<br/>Zadáte podnet na porušenie zákona ,zasadne komisia ,zistí porušenie zákona a čuduj sa svete nič sa nestane.príde len kopec papierov čo sa má urobiť ,ale nik nič nekoná ,žiadna náprava.Pýtam sa prečo,načo máme v SPZ toåko komisií,platených ludí,načo platíme členské?????Slušný poľovník sa musí biť o svoje práva a tý čo porušujú zákon sa smejú a porušujú zákon dalej.Vie mi niekto povedať čím to asi tak bude?žeby tu pán kolega mal ozaj pravdu?8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 172 návštevníkov a žiadni členovia on-line