Nová tvár PaR

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19858 od johny
Odpoveď od johny na tému Nová tvár PaR
Oddeľujte slová medzerami inak to robí bordel. Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30803 od papo
Odpoveď od papo na tému Nová tvár PaR
Po čase som si kúpil ,,naše,, Poľovníctvo a rybárstvo. Prvé sklamanie ma čakalo hneď na str.3, editoriál. Do očí udrel vysmiaty pánko, bol som zvedavý, čomu sa tak smeje.
<br/> A predstavte si, predplatiteľom. Teda len deväťdesiatim deviatim zo sto. Veď o nich treba napísať celý úvodník! Tak ma napadlo, čo ten jeden zvyšný, stý? Na toho by sa nič nenašlo?
<br/> Listujem si ďalej, strana 46 ...rubrika Život v revíroch, o mojich obľúbených kormoránoch! Potešilo ma, že je to zaradené, pretože to pokladám za vážny spoločenský problém. Dozvedel som sa, že ,,sa opäť zlietli stovky, ba tisícky čiernych dravcov,, čo mi avizovalo, že sa nič moc nového asi nedozviem. Jednu info predsa: svojim trusom poškodzuje pobrežnú flóru! Ostatok len balast a výcucy z prsta: ,,z vlani povolených 800 kusov sa ulovilo len asi 300 jedincov,,!
<br/>/Začínam však rozumieť chechtaniu sa pánka z editoriálu .../
<br/>
<br/> Potešilo ma však, že prezídium SPZ zaujalo zásadné stanovisko: ,,Zdôrazňuje sa v ňom predovšetkým fakt, že slovenskí poľovníci nemajú záujem loviť kormorány.,, A že SPZ netrvá na zaradení kormorána medzi poľovné druhy zveri ....,,!
<br/> /Chechot sa mi mení v rehot/
<br/> Skutočne zábavné spracovanie témy... No a na záver tejto kormoránej témy Života v revíroch je zaradená trojvetová informácia zo zasadania prezídia SPZ. Osvietilo ma! Toto je miesto, kam patria správy zo zasadnutia vrcholného orgánu SPZ - medzi pliagu našich vôd! Pochopil som, že toto nie je časopis, ktorý má s SPZ niečo spoločné, hoci SPZ sa snaží presvedčiť nás o niečom inom.
<br/>/Už sa chechtám aj ja .../
<br/> Pre neznalých popíšem aspoň niektoré motivujúce podmienky lovu kormorána:
<br/>-Uzavrieť písomnú dohodu s príslušnou organizáciou SRZ
<br/>-vyplniť a odovzdať tlačivo o ulovení
<br/>-ulovené kusy odovzdať rybárskemu hospodárovi, ktorý ich odovzdá na ŠOP
<br/>-vopred nahlasovať termín a miesto lovu príslušnému zoológovi ŠOP
<br/>
<br/> Ostáva mi už len popriať LOVU ZDAR!
<br/>
<br/>A aby nám nebolo do plaču, tak aspoň jeden:
<br/>Stretnú sa dvaja kamaráti. -Ako sa máš?
<br/>-Ale, včera mi vyšiel článok.
<br/>-Ja som nevedel, že píšeš.
<br/>-Ale nie, to bol z pásomnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32941 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Nová tvár PaR
Nemajú záujem loviť kormorána ! Ja sa ani nedivím, asi bude malá pečienka ! :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33193 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Nová tvár PaR
Otázočka. Dostal už nikto katalóg zbraní a streliva od Hubertlovu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33195 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33271 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Nová tvár PaR
Dik za info. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #33352 od bombarder
Odpoveď od bombarder na tému Nová tvár PaR
Neviete ako funguje ten zasielkovy obchod co maju v hubertlove na poslednej strane?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39370 od papo
Odpoveď od papo na tému Nová tvár PaR
tak som si zas po čase počítal v PaR. Zážitok. Hneď v úvode rybárskej časti som sa dozvedel, že: V záujme zníženia škôd spôsobených kormorámni je treba s užívateľmi poľ. revírov dohodnúť spoločné poľovačky. ....Síce v dobrom úmysle, ale trochu deformovaná info, pretože na kormorána nie je treba konanie spoločnej poľovačky.
<br/> No viac ma oslovil článok o majstrovstvách SPZ v streľbe. Konečne trochu viac o strelcoch, zaslúžia si to. Hneď som zavolal kamarátovi a poblahoprial mu k tretiemu miestu v poľovníckom desaťboji. Spýtal som sa aj na jeho výsledok na majstrovstvách Európy, kde šiel na vlastné náklady. Pochválil sa 8. - ôsmym miestom, spolu s P. Krchňavým v brokoch jednotlivcov. Aj tu mu chcem ešte raz poblahopriať! veď nechal za sebou mnohýcha nielen našich, skvelých reprezentantov.
<br/>No darmo kukám, jeho tu meno uvedené nie je..... žeby preto, lebo bol na vlastné náklady? ale veď je člen SPZ.... No tak kukám, kto je autor článku, čo je zač. Ing. Štefan Engel-tajomník streleckej komisie SPZ a Ján Pivko. rád by som veril, že sa to stalo nedopatrením a nájde sa spôsob nápravy, pretože taký pretekár-člen SPZ, je hodný pochvaly, hoci nebol vybratý do reprezentácie.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #39884 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Nová tvár PaR
Nova tvar PaR!
<br/>
<br/>Predtym sa mi to viac pacilo. Teraz odkedy kupilo parpress plus 7 dni, je to ako dajaky obycajny casak. V porovnani s ceskymi casopismi, a madarskymi je PaR pod travou.
<br/>a co sa tyka odbornosti... no comment.
<br/>Neviem kto z Vas videl Madarske casaky Magasles, Nimrod, Nimrod Safari. a pod.
<br/>mne sa najviac paci Magasles - Posed. Je tav viac zaujimavych clankov ako v PaR za 3 mesiace. Je to smutne. bolo by treba ozivit redakciu. testy zbrani, streliva, prakticke rady a pod.
<br/>Neni co dodat. teraz si kupujem PaR, len ked tam najdem daco zaujimave.
<br/>Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #39888 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Nová tvár PaR
súhlas, tiež som už olutoval to predplatné..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #39967 od hora
Odpoveď od hora na tému Nová tvár PaR
V minulosti som považoval PaR za odborný časopis určený najmä pre poľovníkov a rybarov.Ak sa však v PaR začali objavovať inzeraty ,ktoré priam navadzali na praktizovanie zakazaných spôsobov lovu tak som jednoducho časopis prestal odoberat.
<br/>To,že sa SPZ zbavil možnosti vydavať svoj časopis svedči o všetkom len nie o úprimnom
<br/>postoji vedenia voči členskej zakladni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52919 od johny
Odpoveď od johny na tému Nová tvár PaR
Nuž keďže pán redaktor nášho bývalého časopisu sa vyjadril že si často číta toto fórum, tak by som mal jednu otázočku. Zákon o poľovníctve v § 65, ods. 2, písmeno c) definuje zakázaný spôsob lovu:
<br/>
<br/>c) používanie mieridiel a puškových ďalekohľadov vybavených hľadáčikom na streľbu v noci s elektronickým zväčšením obrazu alebo na prevrátenie obrazu a ďalších podobných zariadení umožňujúcich streľbu v noci, infrazameriavačov, noktovízorov, laserových zameriavačov, zameriavačov so zosilnením svetla a optických zameriavačov, ktoré sú prispôsobené na videnie v noci,
<br/>
<br/>Ten istý paragraf hovorí aj:
<br/>(8) Zakazuje sa propagovať, ponúkať a predávať prostriedky a zariadenia na lov zveri, ktoré sú zakázané podľa odseku 2 písm. a) až c) a k).
<br/>
<br/>No a teraz by som poprosil o vysvetlenie: v čísle 2/ 2010 na strane 49 je komerčná reklama firmy, ktorá ponúka zariadenia nielen na pozorovanie zveri v noci ale aj zariadenia, ktoré sa montujú na dennú streleckú optiku a umožňujú streľbu v noci. Samozrejme je tam aj www.nighttech.cz[/]odkaz na stránku treba pozrieť časť PRODUKTY - MONOKULÁRY.
<br/>
<br/>Môžete mi vysvetliť že sa nejedná o porušenie zákona? Mne to totiž stále vychádza že sa o porušenie zákona jedná. Vopred veľmi pekne ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53056 od johny
Odpoveď od johny na tému Nová tvár PaR
Ďakujemza vyčerpávajúcu odpoveď, nič iné som ani nečakal ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53072 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Nová tvár PaR
Keď sme už pri tom poľovnícko-rybárskom časopise a jeho úrovni, zaujal ma jeden článok o nebezpečných kovových posedoch. Autor v ňom uvádza, že &quot; kovové posedy sú veľmi nebezpečné počas búrky, lebo priťahujú blesky. Riziko zásahu bleskom znásobuje zbraň, ktorú má poľovník pri sebe. Pri búrke preto takéto zariadenie rýchlo opustíme a zároveň odložíme pušku. Zásah blesku v kovovom posede, podľa docenta Štefana Durdíka, človek skôr neprežije. Nepriamy zásah v revíri však môže prekonať.&quot;
<br/>Ešte z čias štúdií mi zostala v pamäti Faradayova klietka. I hodil som pre istotu toto slovné spojenie do vyhľadávača a hľa čo som objavil &quot; Faradayova klietka je celouzatvorená klietka vytvorená z elektricky vodivého materiálu. Vnútorný priestor klietky je chránený (krytý) voči účinkom vonkajších elektrických, elektrostatických a elektromagnetických polí a vån. Princíp spočíva vo vlastnosti elektrického náboja ktorý sa sústreďuje len na povrchu vodiča, nie však v jeho objeme. Klietka ako celok pôsobí ako vodič, preto sa v jej vnútornom objeme náboj nenachádza. Elektromagnetické žiarenie je pohlcované povrchom klietky.
<br/>Tak ako je to s tou nebezpečnosťou kovového posedu? O flinte vo vnútri posedu asi nemá zmysel osobitne hovoriť. Pre úplnosť prikladám adresu, kde je si možné prečítať niečo viac o fungovaní Faradayovej klietky. sk.wikipedia.org/wiki/Faradayova_klietka
<br/>Možno by mohol pán šéfredaktor trochu dohliadnuť aj na úroveň príspevkov vo svojom časopise namiesto napádania &quot; zákopových poľovníkov&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53107 od hora
Odpoveď od hora na tému Nová tvár PaR
Prave kvôli tomuto som prestal odoberať PaR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53237 od miso
Odpoveď od miso na tému Nová tvár PaR
to plati za predpokladu, ze na kovovom posede sa nedotykame ziadnou castou tela povrchu posedu, lavicka nie je s konstrukciou vodivo spojena (co casto byva), podlaha a nohy by museli byt taktiez odizolovane napr. gumenou podlozkou. Takze kovove posedy, ktore su vlastne jedna velka spojena zvarena konstrukcia nebezpecne pocas burky urcite su a to velmi. Lepsim prikladom faradayovej klietky je skor auto a aj to nefunguje vzdy stopercentne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53270 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Nová tvár PaR
Na posede som väčšinou v topánkach a sedím na drevenej doske :o).
<br/>a ešte pre ilustráciu sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Cage_de_Faraday.jpg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53304 od miso
Odpoveď od miso na tému Nová tvár PaR
Efekt Faradayovej klietky vzniká len na celouzatvorených priestoroch; Ideálna Faradayova klietka je celouzatvorená nádoba bez akýchkoľvek otvorov.
<br/>
<br/>Pokial sedis ako sedis, riziko samozrejme znizujes, pokial doska nie je navlhnuta a pod. Ale posed v ziadnom pripade efekt faradayovej klietky nevytvara, aspon nie klasicke kovove konstrukcie posedov ake z revirov poznam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53306 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Nová tvár PaR
Na ilustračnej snímke k článku bol uzatvorený kovový posed, takže usudzujem z toho, že autor mal na mysli taký posed. Automobil má okná ako aj lietadlo a sú považované ako príklad faradayovej klietky. Ale skús si prečítať aj vysvetlenie k faradajovej klietke na adrese, ktorú som uviedol. Možno je tam nejaká chyba a ty ju odhalíš :) Ja som sa spoľahol na ten zdroj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53310 od miso
Odpoveď od miso na tému Nová tvár PaR
Ja som tento problem prebral s vystudovanym pedagogom fyziky a verim mu viac ako wikipedii. Ten to kategoricky odmietol, aby klietka fungovala, musi splnat presne stanovene konstrukcne nalezitosti, pravdou je aj to,ze sme sa bavili o klasickych kovovych posedoch, uzatvoreny(s oknami) moze byt vynimka, ale ruku na srdce, kolko takych je v pomere k tym &quot;klasickym?&quot; :) A kedze zdokumentovany pripad zasahu polovnika bleskom na kovovom posede nie je, stale ostaneme v stadiu dohadov, je mozne, ze pri zasahu posedu jeho konstrukcia naboj oslabi, ale zasa treba brat do uvahy aj to o kolko percent je kovovy posed nachylnejsi na zasah bleskom ako nieco z nekovovej konstrukcie :) Rizikom je sediet na vyvysenom mieste pocas burky len uz so samotnou zbranou, ked je riadna blyskavica a ver mi,ze na kovovom posede sa neochranis...tym netvrdim,ze na drevenom ano...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 243 návštevníkov a žiadni členovia on-line