Nová tvár PaR

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53322 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Nová tvár PaR
Myslím, že tie články vo wigipédii nepísl žiadny inštalatér, či pastier. Väčšinou sú tieto články preberané z odborných časopisov a aj učebníc. Tým ale nechcem spochybňovať ani slová pedagóga fyziky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53437 od johny
Odpoveď od johny na tému Nová tvár PaR
Nechajte to tak chalani, minimálne je ten článok o nebezpečnosti kovových posedov spochybniteľný, ak nie úplne nepravdivý ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53871 od ORI
Odpoveď od ORI na tému Nová tvár PaR
Vážený pán Mgr. Juraj Halas, šéfredaktor PLaR
<br/>Úvodom Vás chcem upozorniť, že ste nasadol do vlaku a vo vlaku sa aj veziete darmo tvrdite že vy sa veziete v lietadle (sice ako vy tvrdíte Vám to hovoria čitatelia v osobnom, telefonickom a e-mailovom styku). Predplatné časopisu PLaR na rok 2010 som si zaplatil s tým, že sa blížil pre poľovníctvo na Slovensku prelomový rok 2010, rok zmien ( vznik Slovenskej poľovnickej komory, zmeny ktoré priniesol nový Poľovnícky zákon). Keďže časopis PLaR je časopis pre poľovníkov veril som, že v časopise sa dočítam aktuálne pre poľovníkov a poľovníctvo dôležité veci. Veď predtým ako ste nebol šefredaktor PLaR to tak aj bolo. Mňa nezujíma čo robia poľovníci na Ukrajine ( článok v PLaR 4/2010 Neznáma Ukrajina)mňa zaujíma čo robia poľovníci na Slovensku. Je jednoduchšie písať o ukrajincoch veď tým sa nedá nič pokaziť. Je smutné, že prvé informácie zo snemu Slovenskej poľovníckej komory priniesol český časopis Myslivost. Starší poľovníci, ktorý nemajú iné možnosti získania informácií ( internet ...) čakajú od časopisu PLaR, že sa tam dočítajú čo nové v poľovníctve ako vznikajú RGO PK v ich regiónoch kto ich zastupuje a čo presadzuje v ich mene. Vy sa tvárite akože sa Vás to netýka a nie ste hlásna trúba SPZ a teraz PK. Prosím zobudte sa pretože časopis Poľovníctvo a rybárstvo sa aj vašim postojom premenuje na Popolníctvo a Rybárstvo tzn. že patrí do popolnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #53960 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Nová tvár PaR
Johny prepáč, ale nedá mi opäť sa neozvať :) Prečítal som si totiž opäť úvodník do aprílového čísla nemenovaného poľovníckeho a rybárskeho časopisu, ktorý napísal nemenovaný šéfredaktor. V poslednom odstavci príhovoru je spomenutý neznámy kritik kovového posedu - teda ja :). Zhrniem ešte raz to, čo som už v podstate napísal. Ilustračná snímka kovového posedu, ktorá je súčasťou článku, zobrazuje uzavretý krytý posed. Ak je automobil príkladom faradayovej klietky, tak takýto posed je podľša mňa presne to isté. Čelné sklo vozidla je vždy väčšie ako priezor na posede. Podľa mňa ide o nevhodné zaradenie fotografie k tomu článku. Verím, že posed, ktorý má niektoré časti kovové - nohy posedu, rohy kazateľnice, prípadne rebrík, je z pohľadu zásahu bleskom nebezpečný, ale vnútro kovovej kazateľnice by podľa teórie pána Faradaya malo bezpečné.
<br/>Čo sa týka anonymity na tomto fóre. Skrátené meno, teda nick, je štandardom pri takýchto internetových fórach. Veľa &quot;zákopových&quot; poľovníkov na tomto fóre ma pozná nie len podľa mena, ale aj osobne, takže o anonymite hovoriť je trochu prehnané. Dokonca ak má niekto záujem si o držiteľovi nicku niečo zistiť má možnosť. Ja mám v osobnej charakteristike uvedené všetky potrebné údaje.
<br/>Pavel Mišík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53980 od miso
Odpoveď od miso na tému Nová tvár PaR
Držím palec, snáď sa tu dozvieš sľubované odborné stanovisko (zaujíma aj mňa), síce som ti v diskusii robil &quot;oponenta,&quot; ale pokiaľ táto otázka zaujala natoľko, že sa dostala až do editoriálu časopisu, určite by vhodne zapadla aj do tejto témy, kde si to prečíta možno viac ľudí ako v samotnom PaR. Pretože takýto spôsob komunikácie je ako posielať si odpovede cez 2 rôzne internetové fóra. Myslím si, že pokiaľ politici pred voľbami stíhajú odpovedať na otázky cez svoje stránky na facebooku a ostatných sociálnych sieťach či fórach (je mi jasné,že nie vždy osobne, ale aj počet otázok je určite vyšší), podobný prístup, ktorým by redakcia naznačila, že ich názory čitateľov zaujímajú a majú záujem viesť diskusiu, či prijať niekedy objektívnu alebo naopak neoprávnenú kritiku by som privítal aj tu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54037 od johny
Odpoveď od johny na tému Nová tvár PaR
Pre p. Halasa. Moja zákopová identita je:
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Zvláštne že sa nechcete baviť tu na fóre ale máme Vám posielať maily do redakcie. Prečo ste tú kvalifikovanú odpoveď na faradayovu klietku, ktorú ste si pre Paľa Mišíka pripravili nedali sem? Aj mňa to zaujíma. A čo otázka, ktorú som položil ja. Inzerát, ktorý propaguje zakázaný spôsob lovu je tam zas. Toto fórum je náš priestor ako je časopis Váš priestor. A to, že fórum čítate pozorne ste dokázali aj svojim najnovším editoriálom. A ešte citácia z Vášho editoriálu 2/ 10
<br/>
<br/>... Nie, pred našou vlastnou ľahostajnosťou, pred nedostatkom občianskej statočnosti, pred rezignáciou zoči-voči neprávostiam nás neochráni ani zákon, ani žiadne desatoro, iba my sami ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54619 od papo
Odpoveď od papo na tému Nová tvár PaR
PaR 5/2010
<br/> aj tu, na fóre diskutovaná téma: Poľovníci versus psíčkari. dobre spracovaná téma, aktuálna. napriek tomu si dovolím upozorniť, že ,,chybička že se vloudila,,.
<br/> Citát s priliehavým podnadpisom Neznalosť zákona neospravedlňuje: na str. 45:
<br/> Psy a mačky zákony určite nečítajú, ale ich majitelia by mali. V zákone o lesoch sa píše, že každý má právo vstupovať na lesné pozemky ale tiež, že voľný pohyb psov na lesných pozemkoch, a teda aj v poľovných revíroch, okrem psov poľovníckych a služobných pri výkone povinností, je zakázaný. Takisto je zakázaný pohyb mačiek viac ako dvesto metrov od najbližšie trvalé obývaného domu. ... koniec citátu.
<br/> až som sa potešil, že aj lesný zákon sa spomenie v týchto súvislostiach, pretože každý sa oháňa len poľovným. je to v § 31 ods.1 písmeno o): voľne púšťať psov okrem psov poľovníckych a služobných pri výkone povinností, alebo iné domáce zvieratá,
<br/>a následne § 63 Priestupky ods.(1) Priestupku na úseku lesného hospodárstva sa dopustí
<br/>ten, kto na lesných pozemkoch:....f) voľne púšťa psov okrem psov poľovníckych
<br/>a služobných pri výkone povinností alebo iné domáce zvieratá,...
<br/> cica mica nikde, ani na 200 metrov.
<br/>a aby sme si nemysleli, že autor nevie, o čom hovorí, radšej zacitujem pokračovanie:
<br/>...Ak sa tieto ustanovenia porušia, iný zákon, poľovnícky umožňuje, ba priam prikazuje poľovníckej stráži aj ostatným poľovníkom radikálne to vyriešiť. ...koniec citátu.
<br/> mne to nejako až tak nevadí, ale koľkí poľovníci sa na svoje vedomosti odvolávajú s tým, že to písali v poľovníckom časopise. takže malá dobre mienemá rada: čítajte, obrázky kukajte, ale opatrne pristupujte k akýmkoľvek zmienkam o zákonoch. môžte minimálne spraviť zo seba vola pri ich aplikovaní.
<br/>dobrá správa ale je, že editoriál pána šéfredaktora sa tentokrát venuje svojim dňom.... a rybárom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54692 od lesnik2
Odpoveď od lesnik2 na tému Nová tvár PaR
Ja to nazývam +30 dní

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54959 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Nová tvár PaR
Netušil som, že Faradayova klietka bude takou vďačnou témou pre jeden nemenovaný poľovnícky a rybársky časopis :). V júnovom čísle sú tejto téme venované dokonca dve strany - teda aspoň podľa nadpisu. Dovolím si citovať z uvedeného článku tú skromnú časť, ktorá sa zaoberá touto nešťastnou klietkou :) . „Poľovnícky posed netvorí Faradajúvu klietku. Faradayovu klietku vytvára uzatvorený priestor, ktorý tieni elektrické pole. Jej princíp kovový rám nespåňa. Musel by to byť uzatvorený priestor z kovových plechov alebo kovovej siete. “
<br/>Je tu napísané vlastne to isté, čo som tvrdil od začiatku aj ja a za čo som bol v úvodníku jedného z predchádzajúcich čísel nemenovaným šéfredaktorom napadnutý :).
<br/>Ešte ma zaujala hneď prvá veta článku. Zas si dovolím zacitovať „ Nemýľme si bežný kovový posed s Faradayovou klietkou“. Z tejto vety je zrejmé, že existujú aj „nebežné kovové posedy“, ktoré Faradayovou klietkou sú :)
<br/>A aby mal nemenovaný pán šéfredaktor dušičku na mieste, si dovolím uviesť aj svoje meno - Pavel Mišík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55088 od papo
Odpoveď od papo na tému Nová tvár PaR
pravdu povediac, už som si nemienil kúpiť tento plátok, ale bol som zvedavý. tento článok je podobný mnohým iným, napr. o slukách. slušne povedané: pobabre a nechá tak. pobabre dokonca na akademickej úrovni. ani ty, ani ja nie sme novinári, ale keď niečo splodíme, tak to má hlavu aj pätu. a tu ani neviem povedať, či to má hlavu, alebo pätu. no ale aspoň viem, že kovový posed je treba natierať a že keď je búrka, tak mám zahodiť flintu a zaliezť do mladiny. aký je vlastne odborný rezultát? ja som ho nenašiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58725 od MalovaneUmenie
Odpoveď od MalovaneUmenie na tému Nová tvár PaR
PaR ... a co Cesi??? Nemaju nejaky kvalitny casopis aj oni?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59549 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59878 od papo
Odpoveď od papo na tému Nová tvár PaR
juuuuj, nesvietil mi príspevok, odpovedal by som ti hneď. obávam sa, že ťa kamaráti z mokrej štvrte nepochvália, že si neodpustíš svoje rýpanie.
<br/> keby si bol génius, tak pridáš ešte dva ďalšie príspevky, ktoré broja proti pribine. ale ty si len mimoriadne inteligentný. niet sa čo čudovať, veď PaR je časopis SPZ. aspoň podľa Hlavných úloh... z IX snemu spz. neviem, aký hlupák to písal, ale ten už v tom čase patril niekomu inému. ale tvojim spolubojovníkom to nevadí. mal si ho veru radšej celý pokukať. zábavné na tom je, že PaR skutočne informuje tendenčne, jednonne. videl si tam už niekedy aj článok o Pribine? je to riadna poľovnícka organizácia, zaregistrovaná, ale nás sa nik na naše stanoviská nik nepýta. vieš prečo? lebo len spzťácke sú jedine správne. lebo tam všetko vedia, sú rovní bohu, môžu robiť čo chcú, zákon, nezákon. a ty, inteligent tu ešte provokuješ, dráždiš. verím, že boj o zlatú medailu spz nezostane nepovšimnutý a prajem ti ju od srdca. možno by ti ešteviac pomohlo, keby si dostal nejakú ženu z rodiny do klubu poľovníčok. tam berú aj nepoľovníčky a majú aj medzinárodný úspech. za rok je ich už vraj 30. nenapadá ma, ako ti ešte pomôcť.
<br/> ale keď už máš tie dobré vzťahy, snáď by si mohol pomôcť aj iným, napr. s uznesením snemu spk, dodnes ho akosi nie je, aj zmena stanov bola, niet jej... nuž tak, či ani tebe nechcú dať? vieč čo, nech si to nechajú a vytapetujú si s tým interiér. veď nám to zas až tak nechýba.
<br/> ale snáď sa pri tých dišputoch dozvieš, prečo sme ešte stále onô uznesenie prezídia spz nedostali. veď to panstvo dostalo za úlohu uznesením rady spz. nevymýšlam si, tu to: www.polovnictvo.sk/aktuality/otvoreny-list [/]hľadaj .
<br/> huncúti sú to, keď sa jedná o Pribinu, ani len ten zákaz nám nechcú dať, žgrľoši. no keď budeš na tej stránke, tak si i otvorený lis p lebockého prečítaj, nech sa ti vryje do pamäti, aby si ho stále nehľadal, keď budeš čítať pribina.eu/?page_id=21 [/]Komentovaná titulka na stránke vľavo v dôležitých dokumentoch.
<br/> a ak sa ti bude máliť, rád ti zas odpíšem, mám tu toho dosť, čo snáď mnohým slušným členom oči otvorí, komuže to toľké groše odvádzajú, komu to tak verne ťapkajú. prajem pekný večer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.155 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 305 návštevníkov a žiadni členovia on-line